Apia International Sydney 2017 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Apia International Sydney 2017.
Apia International Sydney 2017
Miejsce  Australia
Sydney
Obiekt NSW Tennis Centre
Nawierzchnia Twarda
Data 08–14.01.2017
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 495 630 $
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Alistair Macdonald
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Luksemburg Gilles Müller
Gra podwójna
Holandia Wesley Koolhof
Holandia Matwé Middelkoop
2016 2018
Strona internetowa

Apia International Sydney 2017tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2017 z cyklu Apia International Sydney rozgrywany w dniach 8–14 stycznia 2017 roku w Sydney na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 495 630 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Austria Dominic Thiem 8 ćwierćfinał
02Urugwaj Pablo Cuevas 22 ćwierćfinał
03Serbia Viktor Troicki 29 półfinał
04Hiszpania Pablo Carreño-Busta 30 ćwierćfinał
05Niemcy Philipp Kohlschreiber 32 ćwierćfinał
06Luksemburg Gilles Müller 34 zwycięstwo
07Słowacja Martin Kližan 35 1. runda
08Hiszpania Marcel Granollers 37 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Austria Dominic Thiem 6 4 1  
 Wielka Brytania Daniel Evans 3 6 6  
   Wielka Brytania Daniel Evans 6 3 6  
   Rosja Andriej Kuzniecow 2 6 3  
4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 4 1
   Rosja Andriej Kuzniecow 2 6 6  
     Wielka Brytania Daniel Evans 65 2
  6  Luksemburg Gilles Müller 7 6
  5  Niemcy Philipp Kohlschreiber w/o  
3  Serbia Viktor Troicki  
3  Serbia Viktor Troicki 3 66
  6  Luksemburg Gilles Müller 6 7  
6  Luksemburg Gilles Müller 7 6
  2  Urugwaj Pablo Cuevas 65 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Austria Dominic Thiem 65 6 7  
Q  Portugalia Gastão Elias 63 6 6     Q  Portugalia Gastão Elias 7 3 5  
Q  Australia Christopher O’Connell 7 4 1       1  Austria Dominic Thiem 6 4 1
 Wielka Brytania Daniel Evans 6 4 6        Wielka Brytania Daniel Evans 3 6 6
Q  Brazylia Thiago Monteiro 3 6 3      Wielka Brytania Daniel Evans 1 6 6
LL  Kolumbia Santiago Giraldo 7 5 3     8  Hiszpania Marcel Granollers 6 3 3  
8  Hiszpania Marcel Granollers 65 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 3 7 6  
 Niemcy Mischa Zverev 6 6      Niemcy Mischa Zverev 6 64 3  
 Hiszpania Nicolás Almagro 4 2       4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 4 1
WC  Australia Alex de Minaur 6 3 7        Rosja Andriej Kuzniecow 2 6 6
 Francja Benoît Paire 3 6 61     WC  Australia Alex de Minaur 2 k
 Rosja Andriej Kuzniecow 2 6 3      Rosja Andriej Kuzniecow 6  
7  Słowacja Martin Kližan 6 1 0k  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Niemcy Philipp Kohlschreiber 6 6  
 Włochy Fabio Fognini 4 4     5  Niemcy Philipp Kohlschreiber 7 6  
LL  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 5 2     WC  Australia Jordan Thompson 5 4  
WC  Australia Jordan Thompson 7 6       5  Niemcy Philipp Kohlschreiber w/o
 Niemcy Florian Mayer 64 6 65       3  Serbia Viktor Troicki
 Włochy Paolo Lorenzi 7 4 7      Włochy Paolo Lorenzi 3 4
    3  Serbia Viktor Troicki 6 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Luksemburg Gilles Müller 3 6 7  
 Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 6 3 5     6  Luksemburg Gilles Müller 6 3 6  
Q  Australia Matthew Barton 7 7     Q  Australia Matthew Barton 1 6 4  
 Wielka Brytania Kyle Edmund 63 65       6  Luksemburg Gilles Müller 7 6
 Brazylia Thomaz Bellucci 2 62       2  Urugwaj Pablo Cuevas 65 4
 Francja Nicolas Mahut 6 7      Francja Nicolas Mahut 4 6 2
    2  Urugwaj Pablo Cuevas 6 2 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 77 980 250
Finalista 41 070 150
Półfinalista 22 245 90
Ćwierćfinalista 12 675 45
2. runda 7470 20
1. runda 4425 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares
7 finał
02Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Marc López
28 1. runda
03Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo
32 1. runda
04Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
46 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
 
 Hiszpania Nicolás Almagro
 Włochy Paolo Lorenzi
w/o     1  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
6 6  
 Indie Rohan Bopanna
 Urugwaj Pablo Cuevas
65 7 9      Niemcy Florian Mayer
 Niemcy Philipp Petzschner
3 4  
 Niemcy Florian Mayer
 Niemcy Philipp Petzschner
7 64 11       1  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
6 7  
3  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
63 6 5        Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
3 64  
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
7 4 10      Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6
 Serbia Viktor Troicki
 Serbia Nenad Zimonjić
6 6      Serbia Viktor Troicki
 Serbia Nenad Zimonjić
4 2  
 Polska Mariusz Fyrstenberg
 Słowacja Martin Kližan
3 4       1  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
3 5
 Austria Oliver Marach
 Francja Fabrice Martin
2k        Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
6 7
 Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
4      Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
7 2 11  
WC  Australia Matt Reid
 Australia Jordan Thompson
6 4 5     4  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
64 6 9  
4  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
2 6 10        Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
6 3 10
Alt  Szwecja Johan Brunström
 Szwecja Andreas Siljeström
1 4        Chorwacja Mate Pavić
 Austria Alexander Peya
3 6 8  
 Chorwacja Mate Pavić
 Austria Alexander Peya
6 6      Chorwacja Mate Pavić
 Austria Alexander Peya
6 6
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Włochy Fabio Fognini
6 7      Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Włochy Fabio Fognini
3 4  
2  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
3 65  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 23 690 250
Finaliści 12 450 150
Półfinaliści 6750 90
Ćwierćfinaliści 3860 45
1. runda 2260 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]