Argentina Open 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Argentina Open 2017
Miejsce  Argentyna
Buenos Aires
Obiekt Buenos Aires Lawn Tennis Club
Nawierzchnia Ceglana
Data 13–19.02.2017
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 624 340 $
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Martín Jaite
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Ukraina Ołeksandr Dołhopołow
Gra podwójna
Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
2016 2018
Strona internetowa

Argentina Open 2017, właśc. Argentina Open presentado por Buenos Aires Ciudad 2017tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2017 z cyklu Argentina Open rozgrywany w dniach 13–19 lutego 2017 roku w Buenos Aires na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 624 340 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Japonia Kei Nishikori 5 finał
02Urugwaj Pablo Cuevas 20 2. runda
03Hiszpania David Ferrer 25 2. runda
04Hiszpania Pablo Carreño-Busta 26 półfinał
05Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 30 ćwierćfinał
06Portugalia João Sousa 41 ćwierćfinał
07Włochy Fabio Fognini 45 1. runda
08Włochy Paolo Lorenzi 46 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Japonia Kei Nishikori 6 6  
6  Portugalia João Sousa 1 4  
  1  Japonia Kei Nishikori 4 6 6  
  WC  Argentyna Carlos Berlocq 6 4 3  
WC  Argentyna Carlos Berlocq 3 6 6
   Brazylia Thiago Monteiro 6 2 3  
    1  Japonia Kei Nishikori 64 4
   Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 7 6
  5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 3 6 4  
4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 4 6  
4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 5 2
   Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 7 6  
 Austria Gerald Melzer 5 4
   Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Japonia Kei Nishikori 5 6 6  
 Argentyna Diego Schwartzman 6 6      Argentyna Diego Schwartzman 7 2 2  
 Argentyna Facundo Bagnis 1 4       1  Japonia Kei Nishikori 6 6
 Francja Stéphane Robert 3 1       6  Portugalia João Sousa 1 4
 Argentyna Federico Delbonis 6 6      Argentyna Federico Delbonis 5 3
 Argentyna Horacio Zeballos 2 64     6  Portugalia João Sousa 7 6  
6  Portugalia João Sousa 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Hiszpania David Ferrer 4 2  
WC  Argentyna Carlos Berlocq 6 6     WC  Argentyna Carlos Berlocq 6 6  
Q  Słowacja Jozef Kovalík 4 4       WC  Argentyna Carlos Berlocq 3 6 6
SE  Dominikana Víctor Estrella 2 1        Brazylia Thiago Monteiro 6 2 3
 Brazylia Thiago Monteiro 6 6      Brazylia Thiago Monteiro 6 6
PR  Hiszpania Tommy Robredo 6 6     PR  Hiszpania Tommy Robredo 3 4  
7  Włochy Fabio Fognini 4 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 68 6 7  
 Argentyna Guido Pella 7 4 66     5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 64 7 1  
WC  Argentyna Leonardo Mayer 4 6 6     WC  Argentyna Leonardo Mayer 7 63 0k  
 Portugalia Gastão Elias 6 4 4       5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 3 6 4
Q  Brazylia Rogério Dutra Silva 7 66 4       4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 4 6
Q  Włochy Alessandro Giannessi 5 7 6     Q  Włochy Alessandro Giannessi 1 6 4
    4  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 4 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Włochy Paolo Lorenzi 3 3  
 Austria Gerald Melzer 6 6      Austria Gerald Melzer 7 6  
Q  Argentyna Guido Andreozzi 2 6 6     Q  Argentyna Guido Andreozzi 64 3  
 Argentyna Renzo Olivo 6 4 4        Austria Gerald Melzer 5 4
 Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 6 6        Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 7 6
WC  Serbia Janko Tipsarević 3 3      Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 6 7
    2  Urugwaj Pablo Cuevas 3 64  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 97 470 250
Finalista 51 335 150
Półfinalista 27 810 90
Ćwierćfinalista 15 840 45
2. runda 9335 20
1. runda 5530 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
58 zwycięstwo
02Hiszpania Pablo Carreño-Busta
Urugwaj Pablo Cuevas
59 półfinał
03Meksyk Santiago González
Hiszpania David Marrero
92 finał
04Chile Julio Peralta
Argentyna Horacio Zeballos
94 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6  
 Portugalia Gastão Elias
 Portugalia João Sousa
1 1     1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6  
WC  Argentyna Renzo Olivo
 Argentyna Guido Pella
6 6     WC  Argentyna Renzo Olivo
 Argentyna Guido Pella
3 3  
 Argentyna Andrés Molteni
 Argentyna Diego Schwartzman
3 4       1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
4 7 10  
4  Chile Julio Peralta
 Argentyna Horacio Zeballos
2 7 8       PR  Włochy Simone Bolelli
 Włochy Fabio Fognini
6 60 3  
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 5 10      Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
63 7 5
WC  Argentyna Guido Andreozzi
 Argentyna Nicolás Kicker
3 63     PR  Włochy Simone Bolelli
 Włochy Fabio Fognini
7 62 10  
PR  Włochy Simone Bolelli
 Włochy Fabio Fognini
6 7       1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6
 Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Máximo González
6 6       3  Meksyk Santiago González
 Hiszpania David Marrero
1 4
 Chile Hans Podlipnik-Castillo
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
4 1      Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Máximo González
5 0  
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Brazylia Marcelo Demoliner
1k     3  Meksyk Santiago González
 Hiszpania David Marrero
7 6  
3  Meksyk Santiago González
 Hiszpania David Marrero
1       3  Meksyk Santiago González
 Hiszpania David Marrero
 Włochy Paolo Lorenzi
 Francja Stéphane Robert
6 6       2  Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Urugwaj Pablo Cuevas
w/o  
PR  Hiszpania Tommy Robredo
 Brazylia André Sá
2 1      Włochy Paolo Lorenzi
 Francja Stéphane Robert
0 2
 Argentyna Facundo Bagnis
 Argentyna Guillermo Durán
6 611 4     2  Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Urugwaj Pablo Cuevas
6 6  
2  Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Urugwaj Pablo Cuevas
3 7 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 29 610 250
Finaliści 15 570 150
Półfinaliści 8430 90
Ćwierćfinaliści 4830 45
1. runda 2830 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]