Arkéa–Samsic

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Arkéa–Samsic
Ilustracja
Kod ARK
Data założenia 2005
Dywizja UCI Professional Continental Teams
Państwo  Francja
Siedziba Rennes
Sponsor techniczny Canyon
Strona internetowa

Arkéa–Samsic (Kod UCI: ARK) – francuska męska zawodowa grupa kolarska założona w 2005. Znajduje się ona w dywizji UCI Professional Continental Teams.

Grupa zawodowa powstała w 2005 na bazie istniejącej od połowy lat drużyny amatorskiej, dołączając do dywizji UCI Continental Teams[1]. Od sezonu 2011 dołączyła do dywizji UCI Professional Continental Teams[2].

Nazwa[edytuj | edytuj kod]

lata nazwa
2005–2006 Bretagne-Jean Floc'h
2007–2008 Bretagne Armor Lux
2009–2012 Bretagne Schuller
2013–2015 Bretagne-Séché Environnement
2016–2017 Fortuneo-Vital Concept
2017 Fortuneo–Oscaro
2018 Fortuneo–Samsic
od 2019 Arkéa–Samsic

Sezony[edytuj | edytuj kod]

2020[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Winner Anacona11 sierpień 1988COL KolumbiaMovistar (2019)
Warren Barguil28 październik 1991FRA FrancjaSunweb (2017)
Franck Bonnamour20 czerwiec 1995FRA FrancjaBIC 2000 (2015)
Thomas Boudat24 luty 1994FRA FrancjaTotal Direct Énergie (2019)
Maxime Bouet3 listopad 1986FRA FrancjaEtixx-Quick Step (2016)
Nacer Bouhanni25 lipiec 1990FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2019)
Benjamin Declercq4 luty 1994BEL BelgiaSport Vlaanderen-Baloise (2019)
Anthony Delaplace11 wrzesień 1989FRA FrancjaSojasun (2013)
Élie Gesbert1 lipiec 1995FRA FrancjaVC Pays de Loudéac (2016)
Donavan Grondin26 wrzesień 2000FRA Francja
Thibault Guernalec31 lipiec 1997FRA Francja
Romain Hardy24 sierpień 1988FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2016)
Benoît Jarrier1 luty 1989FRA FrancjaVéranda Rideau-Super U (2012)
Romain Le Roux3 lipiec 1992FRA FrancjaArmée de terre (2017)
Kévin Ledanois13 lipiec 1993FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2014)
Matis Louvel19 lipiec 1999FRA Francja
Daniel McLay3 styczeń 1992GBR Wielka BrytaniaEF Education First Pro Cycling (2019)
Christophe Noppe29 listopad 1994BEL BelgiaSport Vlaanderen-Baloise (2019)
Łukasz Owsian24 luty 1990POL PolskaCCC (2019)
Laurent Pichon19 lipiec 1986FRA FrancjaFDJ (2016)
Dayer Quintana10 sierpień 1992COL KolumbiaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM (2019)
Nairo Quintana4 luty 1990COL KolumbiaMovistar (2019)
Alan Riou2 kwiecień 1997FRA FrancjaPays de Dinan (2018)
Diego Rosa27 marzec 1989ITA WłochyIneos (2019)
Clément Russo20 styczeń 1995FRA FrancjaProbikeshop Saint-Étienne Loire (2017)
Connor Swift30 październik 1995GBR Wielka BrytaniaMadison Genesis (2019)
Florian Vachon2 styczeń 1985FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2009)
Bram Welten29 marzec 1997NED HolandiaBMC Development (2017)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
7 lutSaudi Tour, 4. etap(Wikidata:Q851) Arabia Saudyjska2.1FRA Nacer Bouhanni
13 lutTour de La Provence, 1. etapFRA Francja2.ProFRA Nacer Bouhanni
15 lutTour de La Provence, 3. etapFRA Francja2.ProCOL Nairo Quintana
16 lutego 2020Tour de La Provence, klasyfikacja generalnaFRA Francja2.ProCOL Nairo Quintana
22 lutTour du Haut-Var, 2. etapFRA Francja2.1COL Nairo Quintana
23 lutego 2020Tour du Haut-Var, klasyfikacja generalnaFRA Francja2.1COL Nairo Quintana
8 marGrand Prix de la Ville de LillersFRA Francja1.2FRA Florian Vachon
14 marParyż-Nicea, 7. etapFRA Francja2.UWTCOL Nairo Quintana
20 wrzGrand Prix d'IsberguesFRA Francja1.1FRA Nacer Bouhanni
27 wrzParis-ChaunyFRA Francja1.1FRA Nacer Bouhanni

2019[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Warren Barguil28 październik 1991FRA FrancjaSunweb (2017)
Franck Bonnamour20 czerwiec 1995FRA FrancjaBIC 2000 (2015)
Maxime Bouet3 listopad 1986FRA FrancjaEtixx-Quick Step (2016)
Maxime Daniel5 czerwiec 1991FRA FrancjaAG2R La Mondiale (2016)
Anthony Delaplace11 wrzesień 1989FRA FrancjaSojasun (2013)
Brice Feillu26 lipiec 1985FRA FrancjaSojasun (2013)
Élie Gesbert1 lipiec 1995FRA FrancjaVC Pays de Loudéac (2016)
André Greipel16 lipiec 1982GER NiemcyLotto-Soudal (2018)
Thibault Guernalec31 lipiec 1997FRA Francja
Romain Hardy24 sierpień 1988FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2016)
Benoît Jarrier1 luty 1989FRA FrancjaVéranda Rideau-Super U (2012)
Romain Le Roux3 lipiec 1992FRA FrancjaArmée de terre (2017)
Kévin Ledanois13 lipiec 1993FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2014)
Jérémy Maison21 lipiec 1993FRA FrancjaFDJ (2017)
Amaël Moinard2 luty 1982FRA FrancjaBMC Racing (2017)
Laurent Pichon19 lipiec 1986FRA FrancjaFDJ (2016)
Alan Riou2 kwiecień 1997FRA FrancjaPays de Dinan (2018)
Clément Russo20 styczeń 1995FRA FrancjaProbikeshop Saint-Étienne Loire (2017)
Florian Vachon2 styczeń 1985FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2009)
Robert Wagner17 kwiecień 1983GER NiemcyLottoNL-Jumbo (2018)
Bram Welten29 marzec 1997NED HolandiaBMC Development (2017)
Connor Swift (10 maj–31 gru)30 październik 1995GBR Wielka BrytaniaMadison Genesis (2018)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
26 styLa Tropicale Amissa Bongo, 6. etapGAB GabonGER André Greipel
12 majVuelta a la Comunidad de Madrid, 3. etapESP Hiszpania2.1FRA Maxime Daniel
12 maja 2019Vuelta a la Comunidad de Madrid, klasyfikacja generalnaESP Hiszpania2.1FRA Clément Russo

2018[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Warren Barguil28 październik 1991FRA FrancjaSunweb (2017)
Franck Bonnamour20 czerwiec 1995FRA FrancjaBIC 2000 (2015)
Maxime Bouet3 listopad 1986FRA FrancjaEtixx-Quick Step (2016)
Michael Carbel Svendgaard7 luty 1995DEN DaniaVirtu Cycling (2017)
Maxime Daniel5 czerwiec 1991FRA FrancjaAG2R La Mondiale (2016)
Anthony Delaplace11 wrzesień 1989FRA FrancjaSojasun (2013)
Brice Feillu26 lipiec 1985FRA FrancjaSojasun (2013)
Armindo Fonseca1 maj 1989FRA FrancjaCôtes d'Armor (2010)
Arnaud Gérard6 październik 1984FRA FrancjaFDJ-BigMat (2012)
Élie Gesbert1 lipiec 1995FRA FrancjaVC Pays de Loudéac (2016)
Romain Hardy24 sierpień 1988FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2016)
Benoît Jarrier1 luty 1989FRA FrancjaVéranda Rideau-Super U (2012)
Kévin Ledanois13 lipiec 1993FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2014)
Sindre Lunke17 kwiecień 1993NOR NorwegiaSunweb (2017)
Jérémy Maison21 lipiec 1993FRA FrancjaFDJ (2017)
Amaël Moinard2 luty 1982FRA FrancjaBMC Racing (2017)
Pierre-Luc Périchon4 styczeń 1987FRA FrancjaLa Pomme Marseille (2012)
Laurent Pichon19 lipiec 1986FRA FrancjaFDJ (2016)
Clément Russo20 styczeń 1995FRA FrancjaProbikeshop Saint-Étienne Loire (2017)
Florian Vachon2 styczeń 1985FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2009)
Bram Welten29 marzec 1997NED HolandiaBMC Development (2017)
Romain Le Roux3 lipiec 1992FRA FrancjaArmée de terre (2017)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
5 siePolynormandeFRA FrancjaFRA Pierre-Luc Périchon

2017[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Franck Bonnamour20 czerwiec 1995FRA FrancjaBIC 2000 (2015)
Maxime Bouet3 listopad 1986FRA FrancjaEtixx-Quick Step (2016)
Erwann Corbel20 kwiecień 1991FRA FrancjaVC Pays de Loudéac (2016)
Maxime Daniel5 czerwiec 1991FRA FrancjaAG2R La Mondiale (2016)
Anthony Delaplace11 wrzesień 1989FRA FrancjaSojasun (2013)
Brice Feillu26 lipiec 1985FRA FrancjaSojasun (2013)
Armindo Fonseca1 maj 1989FRA FrancjaCôtes d'Armor (2010)
Arnaud Gérard6 październik 1984FRA FrancjaFDJ-BigMat (2012)
Élie Gesbert1 lipiec 1995FRA FrancjaVC Pays de Loudéac (2016)
Romain Hardy24 sierpień 1988FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2016)
Benoît Jarrier1 luty 1989FRA FrancjaVéranda Rideau-Super U (2012)
Arnold Jeannesson16 styczeń 1986FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2016)
Kévin Ledanois13 lipiec 1993FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2014)
Daniel McLay3 styczeń 1992GBR Wielka BrytaniaLotto-Belisol U23 (2014)
Francis Mourey8 grudzień 1980FRA FrancjaFDJ (2015)
Pierre-Luc Périchon4 styczeń 1987FRA FrancjaLa Pomme Marseille (2012)
Laurent Pichon19 lipiec 1986FRA FrancjaFDJ (2016)
Eduardo Sepúlveda13 czerwiec 1991ARG Argentyna
Florian Vachon2 styczeń 1985FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2009)
Boris Vallée3 czerwiec 1993BEL BelgiaLotto-Soudal (2015)
Thibault Guernalec (1 sie–31 gru, stażysta)31 lipiec 1997FRA Francja
Kenny Molly (1 sie–31 gru, stażysta)24 grudzień 1996BEL BelgiaKlein Constantia (2016)
Alan Riou (1 sie–31 gru, stażysta)2 kwiecień 1997FRA FrancjaPays de Dinan (2016)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
29 styTrofeo PalmaESP HiszpaniaGBR Daniel McLay
18 marClassic Loire AtlantiqueFRA FrancjaFRA Laurent Pichon
20 marTour de Normandie, 1. etapFRA FrancjaFRA Anthony Delaplace
23 marSettimana Internazionale di Coppi e Bartali, 1. a etapITA WłochyFRA Laurent Pichon
26 marca 2017Tour de Normandie, klasyfikacja generalnaFRA FrancjaFRA Anthony Delaplace
31 marRoute AdélieFRA FrancjaFRA Laurent Pichon
30 kwiTour de Bretagne Cycliste, 6. etapFRA FrancjaFRA Élie Gesbert
15 sieTour du Limousin, 1. etapFRA FrancjaFRA Élie Gesbert
10 wrzTour du DoubsFRA FrancjaFRA Romain Hardy
24 wrzDuo NormandFRA FrancjaFRA Anthony Delaplace
FRA Pierre-Luc Périchon
1 paźTour de l'EurométropoleBEL BelgiaGBR Daniel McLay

2016[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Jean-Marc Bideau8 kwiecień 1984FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2008)
Franck Bonnamour20 czerwiec 1995FRA FrancjaBIC 2000 (2015)
Vegard Breen8 luty 1990NOR NorwegiaLotto-Soudal (2015)
Frédéric Brun18 sierpień 1988FRA FrancjaBigMat-Auber 93 (2014)
Maxime Cam9 lipiec 1992FRA FrancjaBIC 2000 (2014)
Anthony Delaplace11 wrzesień 1989FRA FrancjaSojasun (2013)
Pierrick Fédrigo30 listopad 1978FRA FrancjaFDJ.fr (2014)
Brice Feillu26 lipiec 1985FRA FrancjaSojasun (2013)
Armindo Fonseca1 maj 1989FRA FrancjaCôtes d'Armor (2010)
Arnaud Gérard6 październik 1984FRA FrancjaFDJ-BigMat (2012)
Élie Gesbert (27 lip–31 gru)1 lipiec 1995FRA FrancjaPays de Dinan (2015)
Jonathan Hivert23 marzec 1985FRA FrancjaBelkin (2014)
Jauhienij Hutarowicz29 listopad 1983BLR BiałoruśAG2R La Mondiale (2014)
Benoît Jarrier1 luty 1989FRA FrancjaVéranda Rideau-Super U (2012)
Kévin Ledanois13 lipiec 1993FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2014)
Julien Loubet11 styczeń 1985FRA FrancjaMarseille 13 KTM (2015)
Daniel McLay3 styczeń 1992GBR Wielka BrytaniaLotto-Belisol U23 (2014)
Francis Mourey8 grudzień 1980FRA FrancjaFDJ (2015)
Pierre-Luc Périchon4 styczeń 1987FRA FrancjaLa Pomme Marseille (2012)
Eduardo Sepúlveda13 czerwiec 1991ARG Argentyna
Chris Anker Sørensen5 wrzesień 1984DEN DaniaTinkoff-Saxo (2015)
Steven Tronet14 październik 1986FRA FrancjaAuber 93 (2015)
Florian Vachon2 styczeń 1985FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2009)
Boris Vallée3 czerwiec 1993BEL BelgiaLotto-Soudal (2015)
Camille Guérin (1 sie–31 gru, stażysta)2 październik 1994FRA FrancjaSojasun espoir-ACNC (2015)
Justin Mottier (1 sie–31 gru, stażysta)14 wrzesień 1993FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2015)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
21 styTour de San Luis, 4. etapARG ArgentynaARG Eduardo Sepúlveda
24 styLa Tropicale Amissa Bongo, 7. etapGAB GabonFRA Adrien Petit
14 kwiGrand Prix de DenainFRA FrancjaGBR Daniel McLay
26 kwiTour de Bretagne Cycliste, 2. etapFRA FrancjaBEL Boris Vallée
29 kwiTour de Bretagne Cycliste, 5. etapFRA FrancjaBEL Boris Vallée
22 majTour de la SommeFRA FrancjaGBR Daniel McLay
11 czeRonde de l'Oise, 3. etapFRA FrancjaBEL Boris Vallée
18 czeTour des Pays de Savoie, 3. etapFRA Francja2.2FRA Pierre-Luc Périchon
24 lipTour de Wallonie, 2. etapBEL BelgiaBEL Boris Vallée

2015[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Jean-Marc Bideau8 kwiecień 1984FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2008)
Matthieu Boulo11 maj 1989FRA FrancjaTeam Raleigh-GAC (2014)
Frédéric Brun18 sierpień 1988FRA FrancjaBigMat-Auber 93 (2014)
Maxime Cam9 lipiec 1992FRA FrancjaBIC 2000 (2014)
Anthony Delaplace11 wrzesień 1989FRA FrancjaSojasun (2013)
Pierrick Fédrigo30 listopad 1978FRA FrancjaFDJ.fr (2014)
Brice Feillu26 lipiec 1985FRA FrancjaSojasun (2013)
Romain Feillu16 kwiecień 1984FRA FrancjaVacansoleil-DCM (2013)
Armindo Fonseca1 maj 1989FRA FrancjaCôtes d'Armor (2010)
Arnaud Gérard6 październik 1984FRA FrancjaFDJ-BigMat (2012)
Florian Guillou29 grudzień 1982FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2009)
Jonathan Hivert23 marzec 1985FRA FrancjaBelkin (2014)
Jauhienij Hutarowicz29 listopad 1983BLR BiałoruśAG2R La Mondiale (2014)
Benoît Jarrier1 luty 1989FRA FrancjaVéranda Rideau-Super U (2012)
Christophe Laborie5 sierpień 1986FRA FrancjaSojasun (2013)
Kévin Ledanois13 lipiec 1993FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2014)
Daniel McLay3 styczeń 1992GBR Wielka BrytaniaLotto-Belisol U23 (2014)
Pierre-Luc Périchon4 styczeń 1987FRA FrancjaLa Pomme Marseille (2012)
Eduardo Sepúlveda13 czerwiec 1991ARG Argentyna
Florian Vachon2 styczeń 1985FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2009)
Franck Bonnamour (1 sie–31 gru, stażysta)20 czerwiec 1995FRA FrancjaBIC 2000 (2015)
Caio Godoy (1 sie–31 gru, stażysta)24 kwiecień 1995BRA Brazylia
Valentin Madouas (1 sie–31 gru, stażysta)12 lipiec 1996FRA Francja
Źródło: UCI

2014[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Jean-Marc Bideau8 kwiecień 1984FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2008)
Erwann Corbel20 kwiecień 1991FRA FrancjaCôtes d'Armor-Marie Morin (2012)
Anthony Delaplace11 wrzesień 1989FRA FrancjaSojasun (2013)
Brice Feillu26 lipiec 1985FRA FrancjaSojasun (2013)
Romain Feillu16 kwiecień 1984FRA FrancjaVacansoleil-DCM (2013)
Armindo Fonseca1 maj 1989FRA FrancjaCôtes d'Armor (2010)
Arnaud Gérard6 październik 1984FRA FrancjaFDJ-BigMat (2012)
Florian Guillou29 grudzień 1982FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2009)
Benoît Jarrier1 luty 1989FRA FrancjaVéranda Rideau-Super U (2012)
Clément Koretzky30 październik 1990FRA FrancjaLa Pomme Marseille (2013)
Christophe Laborie5 sierpień 1986FRA FrancjaSojasun (2013)
Vegard Stake Laengen7 luty 1989NOR NorwegiaType 1-Sanofi (2012)
Benjamin Le Montagner16 czerwiec 1988FRA Francja
Pierre-Luc Périchon4 styczeń 1987FRA FrancjaLa Pomme Marseille (2012)
Eduardo Sepúlveda13 czerwiec 1991ARG Argentyna
Florian Vachon2 styczeń 1985FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2009)
Franck Bonnamour (1 sie–31 gru, stażysta)20 czerwiec 1995FRA Francja
Axel Journiaux (1 sie–31 gru, stażysta)20 maj 1995FRA Francja
Kévin Ledanois (1 sie–31 gru, stażysta)13 lipiec 1993FRA FrancjaUC Nantes Atlantique (2013)
Źródło: UCI

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. History (ang.). team-arkea-samsic.fr. [dostęp 2020-10-14].
  2. Breaking News: 5 new UCI Pro-Continental teams! (ang.). cyclingfever.com, 2010-12-09. [dostęp 2020-10-14].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]