Arnold Skaaland

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Arnold Skaaland
Pseudonim Arnold Skaaland
Bobby Weaver
Data urodzenia 21 stycznia 1925

White Plains (USA)

Miejsce śmierci 13 marca 2007

White Plains (USA)

Wzrost 183 cm
Masa ciała 110 kg

Arnold Skaaland (ur. 21 stycznia 1925 w White Plains, zm. 13 marca 2007 tamże) – amerykański wrestler oraz trener wrestlingu.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Skaaland służył w US Marines podczas II wojny światowej. Po wojnie chciał zarabiać na życie poprzez boks. Z czasem stał się profesjonalnym zapaśnikiem i zadebiutował w 1946 roku jako "Arnold Skaaland". Zyskał przydomek "The Golden Boy" i znany był jako mały, zwinny zapaśnik, którego atutami były szybkość, spryt i wytrzymałość na ringu, a nie wzrost i siła.

W latach 50., walczył w Georgii pod pseudonimem Bobby Weaver. Na początku lat 60., Skaaland walczył bezskutecznie z Pat O'Connor i "Nature Boy" Buddy Rogersem o pas NWA World Heavyweight Championship.

W 1963 roku Skaaland dołączył do federacji World Wide Wrestling Federation. Dnia 1 czerwca 1967 roku zdobył pas WWWF United States Tag Team Champions, kiedy Tony Parisi oddał mu swój pas. Skaaland i jego partner, Spiros Arion, szybko stracili tytuły na rzecz The Sicilians (Lou Albano i Tony'ego Altimore) dnia 10 lipca 1967 roku w Atlantic City. Po tym pojedynku wycofał się z tag-teamu, a Arion i Bruno Sammartino odzyskali pas dwa tygodnie później.

Ponadto, Skaaland był udziałowcem w Capitol Wrestling Corporation, spółce dominującej WWWF i partnerem biznesowym Vince McMahona Sr. Był także agentem André the Gianta.

Trenował Bruna Sammartino i Boba Backlunda, który pod jego opieką zdobył pas WWF World Heavyweight Championship. Kiedy Backlund zdobył tytuł w 1978 roku, Skaaland wycofał się z wrestlingu. Był uznawany przez Pro Wrestling Illustrated Menedżerem Roku w 1978 i 1979 roku.

W 1994 roku został wpisany do WWE Hall of Fame. Zmarł 13 marca 2007 roku.

W wrestlingu[edytuj | edytuj kod]

  • Pseudonim
    • "The Golden Boy"

Mistrzostwa i osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]