Aroma 1. Lig Erkek (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Aroma 1. Lig 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Termin 10 października 2009 – 15 kwietnia 2010
Sezon 40.
Liczba meczów
Beniaminki Diltaş Eğitim Kurumu
Beşiktaş
Simple gold crown.svg Mistrz Turcji Fenerbahçe Stambuł

Aroma 1. Lig (2009/2010) – 40. sezon rozgrywek o mistrzostwo Turcji. Zainaugurowany został 10 października 2009 roku i trwał do 15 kwietnia 2010 r.

W sezonie 2009/2010 w Lidze Mistrzów Turcję reprezentowały Büyükşehir Belediyesi Stambuł, w Pucharze CEVArkas Izmir, a w Pucharze ChallengeHalkbank Ankara i Ziraat Bankası Ankara.

Mistrzem Turcji zostało Fenerbahçe Stambuł.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miejsce w sezonie 2008/2009 Miasto Uwagi
Büyükşehir Belediyesi Stambuł Gold medal with cup.svg Stambuł Liga Mistrzów
Fenerbahçe SK Silver medal with cup.svg Stambuł
Arkas Spor Izmir półfinał Izmir Puchar CEV
Ziraat Bankası półfinał Ankara Puchar Challenge
Halkbank Ankara ćwierćfinał Ankara Puchar Challenge
Galatasaray SK ćwierćfinał Stambuł
Maliye Piyango SK ćwierćfinał Ankara
Belediye Plevne ćwierćfinał Tokat
Sosyal Güvenlik Kurumu 9 Ankara
Bozkurt Belediye 10 Kastamonu
Beşiktaş Stambuł beniaminek
Diltaş Eğitim Kurumu Konya beniaminek

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  İBB Fenerbahçe Arkas Ziraat Halkbank Galatasaray Maliye Plevne Sosyal Bozkurt Beşiktaş Diltaş
Büyükşehir Belediyesi Stambuł 3:1 3:0 2:3 3:2 3:2 3:0 3:0 3:0 3:1 3:1 3:0
Fenerbahçe SK 3:1 3:1 2:3 3:1 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0 2:3 3:1
Arkas Spor Izmir 3:2 3:2 3:0 3:0 3:2 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0 3:2
Ziraat Bankası 1:3 0:3 3:0 3:0 3:0 2:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0
Halkbank Ankara 3:2 0:3 1:3 0:3 1:3 3:1 3:0 3:1 3:1 2:3 3:1
Galatasaray SK 1:3 1:3 2:3 2:3 1:3 3:2 3:0 3:0 3:1 3:1 3:2
Maliye Piyango SK 1:3 1:3 3:1 1:3 0:3 3:1 3:0 1:3 3:0 3:1 3:0
Belediye Plevne 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3
Sosyal Güvenlik Kurumu 3:0 0:3 0:3 0:3 3:2 3:1 3:0 3:0 3:2 3:2 3:2
Bozkurt Belediye 1:3 0:3 1:3 0:3 0:3 1:3 2:3 3:0 0:3 3:0 3:2
Beşiktaş 0:3 1:3 1:3 3:2 2:3 3:0 1:3 3:0 3:0 3:2 3:1
Diltaş Eğitim Kurumu 1:3 1:3 1:3 0:3 1:3 2:3 2:3 3:0 1:3 3:1 3:1
Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio
1 Fenerbahçe SK 56 22 18 4 9 8 1 3 1 0 83 61 22 2,773
2 Büyükşehir Belediyesi Stambuł 52 22 17 5 7 8 2 3 1 1 85 58 27 2,148
3 Ziraat Bankası 50 22 17 5 12 2 3 2 1 2 79 56 23 2,435
4 Arkas Spor Izmir 49 22 18 4 6 7 5 0 2 2 85 56 27 2,074
5 Halkbank Ankara 37 22 12 10 4 6 2 3 3 4 85 45 40 1,125
6 Galatasaray SK 32 22 10 12 2 5 3 5 5 2 92 45 47 0,957
7 Sosyal Güvenlik Kurumu 32 22 12 10 5 3 4 0 2 8 79 38 41 0,927
8 Maliye Piyango SK 31 22 11 11 4 4 3 1 6 4 84 41 43 0,953
9 Beşiktaş 25 22 9 13 4 1 4 2 7 4 86 38 48 0,792
10 Diltaş Eğitim Kurumu 18 22 4 18 2 2 0 6 8 4 88 32 56 0,571
11 Bozkurt Belediye 14 22 4 18 2 1 1 3 7 8 82 25 57 0,439
12 Belediye Plevne -1 22 0 22 0 0 0 0 4 18 68 2 66 0,030
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Kolejka Lider
1 Arkas Spor Izmir
2 Sosyal Güvenlik Kurumu
3 Sosyal Güvenlik Kurumu
4 Arkas Spor Izmir
5 Arkas Spor Izmir
6 Arkas Spor Izmir
7 Büyükşehir Belediyesi Stambuł
8 Büyükşehir Belediyesi Stambuł
9 Büyükşehir Belediyesi Stambuł
10 Büyükşehir Belediyesi Stambuł
11 Büyükşehir Belediyesi Stambuł
Kolejka Lider
12 Büyükşehir Belediyesi Stambuł
13 Büyükşehir Belediyesi Stambuł
14 Büyükşehir Belediyesi Stambuł
15 Büyükşehir Belediyesi Stambuł
16 Fenerbahçe SK
17 Fenerbahçe SK
18 Fenerbahçe SK
19 Fenerbahçe SK
20 Fenerbahçe SK
21 Fenerbahçe SK
22 Fenerbahçe SK

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


26.03.2010 Maliye Piyango SK 0:3 (16:25, 22:25, 21:25) Fenerbahçe SK
29.03.2010 Fenerbahçe SK 3:0 (25:21, 25:15, 25:18) Maliye Piyango SK

26.03.2010 Sosyal Güvenlik Kurumu 3:1 (33:31, 25:27, 25:20, 25:18) Büyükşehir Belediyesi Stambuł
29.03.2010 Büyükşehir Belediyesi Stambuł 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) Sosyal Güvenlik Kurumu
30.03.2010 Büyükşehir Belediyesi Stambuł 3:1 (16:25, 25:18, 25:21, 25:18) Sosyal Güvenlik Kurumu

26.03.2010 Galatasaray SK 1:3 (17:25, 25:23, 22:25, 21:25) Ziraat Bankası
29.03.2010 Ziraat Bankası 3:0 (25:12, 25:20, 25:23) Galatasaray SK

26.03.2010 Halkbank Ankara 3:2 (25:16, 25:18, 22:25, 15:25, 17:15) Arkas Spor Izmir
29.03.2010 Arkas Spor Izmir 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 25:22) Halkbank Ankara
30.03.2010 Arkas Spor Izmir 3:1 (26:24, 29:27, 24:26, 25:22) Halkbank Ankara

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


02.04.2010 Fenerbahçe SK 3:0 (25:19, 25:17, 25:19) Arkas Spor Izmir
05.04.2010 Arkas Spor Izmir 3:0 (25:20, 25:14, 25:12) Fenerbahçe SK
06.04.2010 Arkas Spor Izmir 0:3 (14:25, 14:25, 24:26) Fenerbahçe SK
09.04.2010 Fenerbahçe SK 3:2 (25:22, 18:25, 28:30, 26:24, 15:7) Arkas Spor Izmir

02.04.2010 Büyükşehir Belediyesi Stambuł 1:3 (22:25, 27:25, 19:25, 20:25) Ziraat Bankası
05.04.2010 Ziraat Bankası 3:0 (25:22, 25:20, 36:34) Büyükşehir Belediyesi Stambuł
06.04.2010 Ziraat Bankası 3:1 (25:22, 15:25, 25:16, 25:19) Büyükşehir Belediyesi Stambuł

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


12.04.2010 Fenerbahçe SK 3:2 (19:25, 23:25, 25:20, 25:17, 18:16) Ziraat Bankası
15.04.2010 Ziraat Bankası 2:3 (21:25, 25:20, 21:25, 27:25, 13:15) Fenerbahçe SK
15.04.2010 Ziraat Bankası 1:3 (20:25, 13:25, 26:24, 19:25) Fenerbahçe SK

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]