Around the World (DVD)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Around the World
Wideo Mariah Carey
Wydany 24 kwietnia 1999 (USA)
Nagrywany 1998
Gatunek Pop, soul, R&B, dance-pop
Długość 60 minut
Wydawnictwo Columbia
Producent Mariah Carey, Jack Gulick,Tom Case
Album po albumie

Around the World – piąte DVD Mariah Carey. Pokazuje wokalistkę podróżującą po świecie w ramach trasy Butterfly World Tour i występująca w Nowym Jorku, na Hawajach i Tajwanie oraz w Japonii i Australii.

Pierwszy raz pokazane w UPN w 1998, DVD wzbudziło kontrowersje na temat skracania wykonywania większości piosenek o połowę (obcinając drugi refren itp.). Program został oryginalnie pokazany w wersji skróconej, aby zmieścić się w czasie, ale gdy wydano to jako DVD zdecydowano, że oryginalne długości piosenek też powinny być zmienione. Piosenki, które skrócono: "Emotions", "Dreamlover", "My All", "I'll Be There" i "Whenever You Call". Piosenki, których nie skrócono: "Fantasy", "I Still Believe", "Honey" i "Hero" były mniej lub bardziej akceptowane.

DVD zostało skrytykowane za długość kulisów, które zostały zastąpione ujęciami z występów na żywo na Hawajach, w Japonii i Australii. Jest to zbieżne z tytułem wydawnictwa. Na DVD znajduje się także ujęcie z występu w Nowym Jorku oraz przyjęcie wydane na cześć ukazania się na rynku muzycznym składanki Carey #1's. Podczas przyjęcia wokalistka dużo rozmawia z Brendą K. Starr. Cover piosenki "Hopelessly Devoted You" jest wykonywany przez jego oryginalną wokalistkę Olivie Newton-John. DVD zawiera także bonusowe teledyski do singli "Butterfly", "Breakdown", "The Roof (Back in Time)" i "My All".

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

 1. Wybór filmu
 2. "Butterfly" Intro / "Emotions"
 3. "Fantasy"
 4. "Dreamlover"
 5. "My All"
 6. Japan / New York
 7. Conversation with Brenda K. Starr
 8. "I Still Believe"
 9. "I'll Be There"
 10. Fun in Australia
 11. "Hopelessly Devoted to You"
 12. #1's Fan Appreciation Party
 13. "Whenever You Call"
 14. "Honey"
 15. "Hero" / "Butterfly" Outro
 16. "Butterfly" (Teledysk)
 17. "Breakdown" (Teledysk)
 18. "The Roof (Back in Time)" (Teledysk)
 19. "My All" (Teledysk)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]