Asian Players Tour Championship 2012/2013 – Turniej 1

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Asian Players Tour Championship 2012/2013 − Turniej 1
APTC 1 → PTC 1
Snooker balls triangled.png
Liczba uczestników 64 (runda główna)
Miejsce Chińska Republika Ludowa Zhangjiagang Sports Center, Zhangjiagang
Zwycięzca Anglia Stuart Bingham
II miejsce Anglia Stephen Lee
Najwyższy break Chińska Republika Ludowa Cai Jianzhong - 127

Asian Players Tour Championship 2012/2013 - Turniej 1 (ang. Guotai Liquor Asian Players Tour Championship 2012/2013 - Event 1) – pierwszy turniej snookerowy wchodzący w skład cyklu Players Tour Championship w sezonie 2012/2013. Zawody odbyły się w dniach 18-22 czerwca 2012 w Zhangjiagang Sports Center w mieście Zhangjiagang w Chinach[1]. W finale zwyciężył Stuart Bingham, który pokonał Stephena Lee 4−3[2].

Nagrody i punkty rankingowe[3][edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nagroda pieniężna Punkty rankingowe[4]
Zwycięzca £10 000 2000
II miejsce £5000 1600
Półfinalista £2500 1280
Ćwierćfinalista £1500 1000
1/16 £1000 760
1/32 £600 560
1/64 £200 360
Łącznie £50 000

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Runda o dziką kartę[edytuj | edytuj kod]

Lepszy w 7 frame'ach

Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4–1 Chińska Republika Ludowa Zheng Peng
Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 4–2 Chińska Republika Ludowa Luo Guangsheng
Chińska Republika Ludowa Lu Ning 4–3 Chińska Republika Ludowa Chen Bo
Chińska Republika Ludowa Zhang Yang 4–1 Chińska Republika Ludowa Mu Gang
Hongkong Lin Tang Ho Alan 0–4 Chińska Republika Ludowa Zhu Yinghui
Chińska Republika Ludowa Sun Chang 2–4 Chińska Republika Ludowa Yang Qingtian
Chińska Republika Ludowa Lin Shuai 4–0 Hongkong Yin Lun Cheng
Hongkong Chan Ka Kin 0–4 Chińska Republika Ludowa A Bulajiang
Chińska Republika Ludowa Zhang Dongtao w/o–w/d Chińska Republika Ludowa Li Yinxi


Chińska Republika Ludowa Shi Hanqing 4–1 Chińska Republika Ludowa Zhang Yadong
Malezja Fang Yuanjun 1–4 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 1–4 Hongkong Fung Kwok Wai
Chińska Republika Ludowa Zhang Yi 4–2 Hongkong Au Chi-wai
Chińska Republika Ludowa Xu Xinjian 4–2 Chińska Republika Ludowa Ma Tingpeng
Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4–1 Chińska Republika Ludowa Qiu Yalong
Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen w/o–w/d Korea Południowa Hwang Chulho
Chińska Republika Ludowa Lei Zhen 1–4 Chińska Republika Ludowa Cao Kaisheng

Runda główna[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
Ćwierćfinały
Lepszy w 7 frame'ach
 Walia Mark J. Williams 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 1      Walia Mark J. Williams 4  
 Chińska Republika Ludowa Cai Jianzhong 4      Chińska Republika Ludowa Cai Jianzhong 3  
 Chińska Republika Ludowa Tang Xu 0        Walia Mark J. Williams 1  
 Walia Michael White 4        Walia Michael White 4  
 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 2      Walia Michael White 4  
 Chińska Republika Ludowa Lu Ning 4      Chińska Republika Ludowa Lu Ning 3  
 Anglia Matthew Selt 2        Walia Michael White 4
 Szkocja Marcus Campbell 2        Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 3
 Chińska Republika Ludowa Zhang Yang 4      Chińska Republika Ludowa Zhang Yang 1  
 Chińska Republika Ludowa Li Yuan 4      Chińska Republika Ludowa Li Yuan 4  
 Australia Ben Judge 1        Chińska Republika Ludowa Li Yuan 1  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4        Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4  
 Chińska Republika Ludowa Chen Ruifu 1      Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4       
 Chińska Republika Ludowa Zhu Yinghui 4      Chińska Republika Ludowa Zhu Yinghui 2       
 Walia Dominic Dale 3  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
Ćwierćfinały
Lepszy w 7 frame'ach
 Anglia Stuart Bingham 4  
 Chińska Republika Ludowa Yang Qingtian 3      Anglia Stuart Bingham 4  
 Chińska Republika Ludowa Qi Ya 0      Chińska Republika Ludowa Jin Long 1  
 Chińska Republika Ludowa Jin Long 4        Anglia Stuart Bingham 4  
 Chińska Republika Ludowa Li Yan 4        Chińska Republika Ludowa Lin Shuai 0  
 Chińska Republika Ludowa Cui Ming 0      Chińska Republika Ludowa Li Yan 3  
 Chińska Republika Ludowa Lin Shuai 4      Chińska Republika Ludowa Lin Shuai 4  
 Anglia Mark King 3        Anglia Stuart Bingham 4
 Anglia Robert Milkins 4        Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 3
 Chińska Republika Ludowa A Bulajiang 0      Anglia Robert Milkins 4  
 Chińska Republika Ludowa Lu Zhenwei 4      Chińska Republika Ludowa Lu Zhenwei 0  
 Anglia Alfie Burden 3        Anglia Robert Milkins 3  
 Chińska Republika Ludowa Rouzi Maimaiti 4        Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  
 Chińska Republika Ludowa Da Hailin 2      Chińska Republika Ludowa Rouzi Maimaiti 0       
 Chińska Republika Ludowa Zhang Dongtao 2      Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4       
 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
Ćwierćfinały
Lepszy w 7 frame'ach
 Anglia Stephen Lee 4  
 Chińska Republika Ludowa Shi Hanqing 1      Anglia Stephen Lee 4  
 Chińska Republika Ludowa Lin Yongzhi 4      Chińska Republika Ludowa Lin Yongzhi 0  
 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong 2        Anglia Stephen Lee 4  
 Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4        Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 3  
 Chińska Republika Ludowa Pa Ruke 2      Chińska Republika Ludowa Yu Delu 1  
 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4      Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4  
 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 0        Anglia Stephen Lee 4
 Hongkong Marco Fu 4        Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 2
 Hongkong Fung Kwok Wai 1      Hongkong Marco Fu 1  
 Chińska Republika Ludowa Ma Bing 3      Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4        Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
 Anglia Michael Wasley w/d        Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 1  
 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen w/o      Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 4       
 Chińska Republika Ludowa Zhang Yi 1      Anglia Mark Davis 3       
 Anglia Mark Davis 4  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
Ćwierćfinały
Lepszy w 7 frame'ach
 Anglia Peter Ebdon 3  
 Chińska Republika Ludowa Xu Xinjian 4      Chińska Republika Ludowa Xu Xinjian 0  
 Chińska Republika Ludowa Guan Zhen 1      Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 4  
 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 4        Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 4  
 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 2        Anglia Tom Ford 3  
 Chińska Republika Ludowa Wang Linhan 4      Chińska Republika Ludowa Wang Linhan 3  
 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 3      Anglia Tom Ford 4  
 Anglia Tom Ford 4        Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 4
 Anglia Ben Woollaston 4        Anglia Ben Woollaston 0
 Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen 0      Anglia Ben Woollaston 4  
 Chińska Republika Ludowa Pan Weixing 4      Chińska Republika Ludowa Pan Weixing 0  
 Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 3        Anglia Ben Woollaston 4  
 Chińska Republika Ludowa Li Hang 1        Chińska Republika Ludowa Cao Kaisheng 2  
 Chińska Republika Ludowa Cao Xinlong 4      Chińska Republika Ludowa Cao Xinlong 2       
 Chińska Republika Ludowa Cao Kaisheng 4      Chińska Republika Ludowa Cao Kaisheng 4       
 Szkocja Stephen Maguire 0  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały
Lepszy w 7 frame'ach
Półfinały
Lepszy w 7 frame'ach
Finał
Lepszy w 7 frame'ach
 Walia Michael White 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 3      Walia Michael White 2  
 Anglia Stuart Bingham 4      Anglia Stuart Bingham 4  
 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 3        Anglia Stuart Bingham 4
 Anglia Stephen Lee 4        Anglia Stephen Lee 3
 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 2      Anglia Stephen Lee 4
 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 4      Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 2    
 Anglia Ben Woollaston 0  

Breaki stupunktowe[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. APTCs Help Snooker Grow In Asia, worldsnooker.com, [dostęp: 2017-04-22].
  2. Rezultaty zawodów, snooker.org, [dostęp: 2017-04-22].
  3. Prize Money, worldsnooker.com, [dostęp: 2017-04-22].
  4. Tylko zawodowi gracze mogli zdobyć punkty rankingowe.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]