Asian Players Tour Championship 2012/2013 – Turniej 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Asian Players Tour Championship 2012/2013 − Turniej 2
PTC 3 ← APTC 2 → ET 2
Snooker balls triangled.png
Liczba uczestników 128
Miejsce Chińska Republika Ludowa Yixing Sports Centre, Yixing
Zwycięzca Anglia Stephen Lee
II miejsce Chińska Republika Ludowa Ding Junhui
Najwyższy break Anglia Matthew Stevens – 137

Asian Players Tour Championship 2012/2013 – Turniej 2 − (ang. Guotai Liquor Asian Players Tour Championship 2012/2013 – Event 2), szósty turniej snookerowy (oraz drugi turniej spod znaku "Asian Players Tour Championship"), wchodzący w skład cyklu Players Tour Championship w sezonie 2012/2013. Zawody odbyły się w dniach 23-27 września 2012 w hali Yixing Sports Centre w mieście Yixing w Chinach[1].

W finale zwyciężył Stephen Lee, który pokonał Ding Junhuia 4−0.[2][3]

Nagrody i punkty rankingowe[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nagroda pieniężna Punkty rankingowe[4]
Zwycięzca £10 000 2000
II miejsce £5000 1600
Półfinalista £2500 1280
Ćwierćfinalista £1500 1000
1/16 £1000 760
1/32 £600 560
1/64 £200 360
Łącznie £50 000

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Runda główna[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  1/128
Lepszy w 7 frame'ach
1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
      
          Anglia Stuart Bingham 4  
 Hongkong Chou Hon Man 2      Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen 0  
 Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen 4        Anglia Stuart Bingham 3  
 Anglia Mark King 0        Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 4  
 Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 4      Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 4  
 Hongkong Au Chi-wai 0      Chińska Republika Ludowa Cui Ming 1  
 Chińska Republika Ludowa Cui Ming 4        Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 2
            Chińska Republika Ludowa Jin Long 4
          Chińska Republika Ludowa Li Yan 4  
 Chińska Republika Ludowa Hu Hao 4      Chińska Republika Ludowa Hu Hao 2  
 Walia Ryan Day 2        Chińska Republika Ludowa Li Yan 1  
 Anglia Michael Holt 4        Chińska Republika Ludowa Jin Long 4  
 Chińska Republika Ludowa A Bulajiang 0      Anglia Michael Holt 2       
          Chińska Republika Ludowa Jin Long 4       
      

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  1/128
Lepszy w 7 frame'ach
1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
      
          Chińska Republika Ludowa Li Yuan 4  
 Chińska Republika Ludowa Chen Bo 2      Iran Hossein Vafaei 2  
 Iran Hossein Vafaei 4        Chińska Republika Ludowa Li Yuan 1  
 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 4        Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 4  
 Chińska Republika Ludowa Jeya Selvan 0      Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 4  
          Chińska Republika Ludowa Xu Xinjian 1  
            Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 4
            Walia Mark J. Williams 3
          Chińska Republika Ludowa Wang Linhan 4  
 Chińska Republika Ludowa Xie Bin 1      Chińska Republika Ludowa Guan Zhen 1  
 Chińska Republika Ludowa Guan Zhen 4        Chińska Republika Ludowa Wang Linhan 2  
 Chińska Republika Ludowa Ju Reti 4        Walia Mark J. Williams 4  
 Chińska Republika Ludowa Lin Shuai 2      Chińska Republika Ludowa Ju Reti 0       
          Walia Mark J. Williams 4       
      

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  1/128
Lepszy w 7 frame'ach
1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
      
          Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  
 Anglia Oliver Brown 4      Anglia Oliver Brown 3  
 Chińska Republika Ludowa Zhong Weihao 0        Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  
 Chińska Republika Ludowa Pa Ruke 4        Chińska Republika Ludowa Tang Jun 1  
 Hongkong Leong Man Hoi 2      Chińska Republika Ludowa Pa Ruke 2  
          Chińska Republika Ludowa Tang Jun 4  
            Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4
            Anglia Tom Ford 1
          Chińska Republika Ludowa Yu Delu 3  
 Chińska Republika Ludowa Huang Hooyong 0      Anglia Ricky Walden 4  
 Anglia Ricky Walden 4        Anglia Ricky Walden 1  
 Indie Aditya Mehta w/d        Anglia Tom Ford 4  
 Hongkong Andy Lee w/o      Hongkong Andy Lee w/d       
          Anglia Tom Ford w/o       
      

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  1/128
Lepszy w 7 frame'ach
1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
      
          Chińska Republika Ludowa Cai Jianzhong 0  
 Hongkong Wan Nansen Sin Man 2      Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4        Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 2  
 Walia Matthew Stevens 4        Walia Matthew Stevens 4  
 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong 1      Walia Matthew Stevens 4  
          Chińska Republika Ludowa Lin Yongzhi 1  
            Walia Matthew Stevens 3
            Szkocja Marcus Campbell 4
          Szkocja Marcus Campbell 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4      Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 1  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Dongtao 0        Szkocja Marcus Campbell 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4        Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 2  
 Hongkong Lin Tang Ho Alan 0      Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4       
          Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 1       
      

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  1/128
Lepszy w 7 frame'ach
1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
      
          Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 4  
 Chińska Republika Ludowa Liu Fan 2      Chińska Republika Ludowa Wang Heng 0  
 Chińska Republika Ludowa Wang Heng 4        Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 3  
 Chińska Republika Ludowa Shi Hanqing 4        Chińska Republika Ludowa Shi Hanqing 4  
 Chińska Republika Ludowa Luo Guangsheng 1      Chińska Republika Ludowa Shi Hanqing 4  
 Chińska Republika Ludowa Li Yujin 4      Chińska Republika Ludowa Li Yujin 2  
 Australia Ben Judge 2        Chińska Republika Ludowa Shi Hanqing 2
            Anglia Barry Hawkins 4
          Chińska Republika Ludowa Rouzi Maimaiti 2  
 Chińska Republika Ludowa Yuan Siyun 0      Anglia Barry Hawkins 4  
 Anglia Barry Hawkins 4        Anglia Barry Hawkins 4  
 Anglia Rory McLeod 4        Chińska Republika Ludowa Zhang Yang 0  
 Chińska Republika Ludowa Ma Tingpeng 2      Anglia Rory McLeod 3       
          Chińska Republika Ludowa Zhang Yang 4       
      

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  1/128
Lepszy w 7 frame'ach
1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
      
          Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 1      Anglia Paul Davison 1  
 Anglia Paul Davison 4        Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 1  
 Chińska Republika Ludowa Li Hang 4        Hongkong Marco Fu 4  
 Chińska Republika Ludowa Sun Hongrui 2      Chińska Republika Ludowa Li Hang 2  
          Hongkong Marco Fu 4  
            Hongkong Marco Fu 1
            Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4
          Chińska Republika Ludowa Cao Xinlong 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Zihao 1      Chińska Republika Ludowa Lu Ning 2  
 Chińska Republika Ludowa Lu Ning 4        Chińska Republika Ludowa Cao Xinlong 1  
 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4        Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4  
 Chińska Republika Ludowa Wang Zepeng 0      Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4       
          Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 3       
      

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  1/128
Lepszy w 7 frame'ach
1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
      
          Anglia Ben Woollaston 4  
 Chińska Republika Ludowa Liu Yiqi 2      Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 2  
 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4        Anglia Ben Woollaston 4  
 Chińska Republika Ludowa Ma Bing w/d        Chińska Republika Ludowa Pan Weixing 3  
 Chińska Republika Ludowa Wang Bo w/o      Chińska Republika Ludowa Wang Bo 2  
          Chińska Republika Ludowa Pan Weixing 4  
            Anglia Ben Woollaston 1
            Anglia Robert Milkins 4
          Anglia Mark Davis 4  
 Chińska Republika Ludowa Lei Zhen 1      Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 3  
 Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 4        Anglia Mark Davis 3  
 Walia Daniel Wells 4        Anglia Robert Milkins 4  
 Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman 0      Walia Daniel Wells 0       
          Anglia Robert Milkins 4       
      

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  1/128
Lepszy w 7 frame'ach
1/64
Lepszy w 7 frame'ach
1/32
Lepszy w 7 frame'ach
1/16
Lepszy w 7 frame'ach
      
          Chińska Republika Ludowa Zhu Yinghui 1  
 Chińska Republika Ludowa Pu Jingsong 2      Walia Jamie Jones 4  
 Walia Jamie Jones 4        Walia Jamie Jones 2  
 Anglia Joe Perry 4        Anglia Joe Perry 4  
 Chińska Republika Ludowa Long Wang 0      Anglia Joe Perry 4  
          Chińska Republika Ludowa Lü Chenwei 1  
            Anglia Joe Perry 0
 Chińska Republika Ludowa Chen Ruifu 4        Anglia Stephen Lee 4
 Chińska Republika Ludowa Long Yun 0      Chińska Republika Ludowa Chen Ruifu 4  
 Chińska Republika Ludowa Li Wei 4      Chińska Republika Ludowa Li Wei 3  
 Chińska Republika Ludowa Da Hailin 2        Chińska Republika Ludowa Chen Ruifu 1  
 Chińska Republika Ludowa Zhou Jun 3        Anglia Stephen Lee 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Yi 4      Chińska Republika Ludowa Zhang Yi 1       
          Anglia Stephen Lee 4       
      

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały
Lepszy w 7 frame'ach
Półfinały
Lepszy w 7 frame'ach
Finał
Lepszy w 7 frame'ach
 Chińska Republika Ludowa Jin Long 2  
 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 4      Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 2  
 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4      Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  
 Szkocja Marcus Campbell 2        Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 0
 Anglia Barry Hawkins 3        Anglia Stephen Lee 4
 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4      Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 2
 Anglia Robert Milkins 1      Anglia Stephen Lee 4    
 Anglia Stephen Lee 4  

Breaki stupunktowe[edytuj | edytuj kod]

[5]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]