Athletissima 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Athletissima 2015mityng lekkoatletyczny, który odbył się 9 lipca w Lozannie. Zawody były kolejną odsłoną prestiżowej Diamentowej Ligi w sezonie 2015.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m[1] Stany Zjednoczone Justin Gatlin 9,75 Jamajka Asafa Powell 9,92 Stany Zjednoczone Tyson Gay 9,92
Bieg na 200 m Wielka Brytania Zharnel Hughes 20,13 PB Południowa Afryka Anaso Jobodwana 20,21 Stany Zjednoczone Isiah Young 20,27
Bieg na 800 m Botswana Nijel Amos 1:43,27 Kenia David Rudisha 1:43,76 Kenia Ferguson Rotich 1:44,44
Bieg na 5000 m Wielka Brytania Mohamed Farah 13:11,77 Etiopia Yomif Kejelcha 13:12,59 Kenia Edwin Soi 13:17,17
Bieg na 400 m przez płotki Stany Zjednoczone Bershawn Jackson 48,71 Południowa Afryka Louis Jacob van Zyl 48,92 Rosja Dienis Kudriawcew 49,01
Skok o tyczce Polska Paweł Wojciechowski 5,84 Niemcy Raphael Holzdeppe 5,76 Francja Renaud Lavillenie 5,76
Trójskok Stany Zjednoczone Christian Taylor 18,06 PB Kuba Pedro Pablo Pichardo 17,99 Stany Zjednoczone Omar Craddock 17,30w
Pchnięcie kulą Niemcy David Storl 22,20 PB Stany Zjednoczone Joe Kovacs 21,71 Stany Zjednoczone Reese Hoffa 21,30
Rzut oszczepem Trynidad i Tobago Keshorn Walcott 90,16 NR Czechy Vítězslav Veselý 87,97 Finlandia Tero Pitkämäki 87,44

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m
(Wiatr: +5,4 m/s)
Stany Zjednoczone English Gardner 10,76 Niemcy Verena Sailer 10,91 Stany Zjednoczone Kaylin Whitney 11,01
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Allyson Felix 22,09 Holandia Dafne Schippers 22,29 Wybrzeże Kości Słoniowej Murielle Ahouré 22,36
Bieg na 400 m Bahamy Shaunae Miller 49,92 PB Stany Zjednoczone Sanya Richards-Ross 51,12 Jamajka Novlene Williams-Mills 51,15
Bieg na 800 m[1] Szwajcaria Selina Büchel 2:01,68 Stany Zjednoczone Molly Ludlow 2:02,08 Stany Zjednoczone Latavia Thomas 2:03,21
Bieg na 1500 m Holandia Sifan Hassan 4:02,36 Kenia Faith Kipyegon 4:03,38 Stany Zjednoczone Jennifer Simpson 4:03,54
Bieg na 100 m przez płotki Stany Zjednoczone Dawn Harper-Nelson 12,55 Stany Zjednoczone Jasmin Stowers 12,58 Stany Zjednoczone Queen Harrison 12,63
Bieg na 400 m przez płotki[1] Dania Sara Petersen 55,01 Południowa Afryka Wenda Theron-Nel 55,78 Australia Lauren Wells 56,25
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Virginia Nyambura 9:16,99 Etiopia Hiwot Ayalew 9:17,22 Stany Zjednoczone Emma Coburn 9:20,67
Skok wzwyż Rosja Anna Cziczerowa 2,03 WL Hiszpania Ruth Beitia 1,94 Szwecja Erika Kinsey 1,94
Skok w dal Stany Zjednoczone Tianna Bartoletta 6,86 Wielka Brytania Shara Proctor 6,79 Kanada Christabel Nettey 6,68
Rzut dyskiem Kuba Yaime Pérez 67,13 PB Chorwacja Sandra Perković 67,06 Kuba Denia Caballero 66,04

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Konkurencja niezaliczana do punktacji Diamentowej Ligi.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]