Atlanta Tennis Championships 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2011.
Atlanta Tennis Championships 2011
Miejsce  Stany Zjednoczone
Atlanta
Obiekt Atlanta Athletic Club
Nawierzchnia Twarda
Data 18–24.07.2011
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 531 000 $
Drabinka 28S/26Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Mardy Fish
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr.
Australia Matthew Ebden
2010 2012
Strona internetowa

Atlanta Tennis Championships 2011tenisowy turniej ATP z cyklu Atlanta Tennis Championships rozgrywany w dniach 18–24 lipca 2011 roku w Atlancie na kortach twardych o puli nagród 531 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Stany Zjednoczone Mardy Fish 9
2 Południowa Afryka Kevin Anderson 35
3 Stany Zjednoczone John Isner 36
4 Belgia Xavier Malisse 40
5 Bułgaria Grigor Dimitrow 59
6 Rosja Igor Kunicyn 62
7 Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. 63
8 Indie Somdev Devvarman 65

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 6  
8  Indie Somdev Devvarman 4 3  
  1  Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 6  
     Stany Zjednoczone Ryan Harrison 2 4  
   Stany Zjednoczone Ryan Harrison 4 6 7
  Q  Stany Zjednoczone Rajeev Ram 6 1 65  
    1  Stany Zjednoczone Mardy Fish 3 7 6
  3  Stany Zjednoczone John Isner 6 66 2
     Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 1 2  
3  Stany Zjednoczone John Isner 6 6  
3  Stany Zjednoczone John Isner 7 63 6
     Luksemburg Gilles Müller 5 7 1  
   Luksemburg Gilles Müller 7 7
  2  Południowa Afryka Kevin Anderson 63 63  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Stany Zjednoczone Mardy Fish  
   wolny los  
  1  Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 6  
     Francja Nicolas Mahut 3 3  
   Litwa Ričardas Berankis 65 2
     Francja Nicolas Mahut 7 6  
    1  Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 6
  8  Indie Somdev Devvarman 4 3
     Niemcy Michael Berrer 66 4  
   Japonia Tatsuma Itō 7 6  
   Japonia Tatsuma Itō 1 3
  8  Indie Somdev Devvarman 6 6  
   Stany Zjednoczone Ryan Sweeting 4 6 4
  8  Indie Somdev Devvarman 6 3 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Belgia Xavier Malisse  
   wolny los  
  4  Belgia Xavier Malisse 7 4 4  
     Stany Zjednoczone Ryan Harrison 63 6 6  
Q  Japonia Yūichi Sugita 1 65
     Stany Zjednoczone Ryan Harrison 6 7  
       Stany Zjednoczone Ryan Harrison 4 6 7
  Q  Stany Zjednoczone Rajeev Ram 6 1 65
     Australia Lleyton Hewitt 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Phillip Simmonds 4 4  
   Australia Lleyton Hewitt 5 6 2
  Q  Stany Zjednoczone Rajeev Ram 7 2 6  
Q  Stany Zjednoczone Rajeev Ram 6 6
  5  Bułgaria Grigor Dimitrow 4 4  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Rosja Igor Kunicyn 7 2 5  
Q  Australia Marinko Matošević 63 6 7  
  Q  Australia Marinko Matošević 6 1 2  
     Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 3 6 6  
   Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 7 7
     Niemcy Matthias Bachinger 5 64  
       Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 1 2
  3  Stany Zjednoczone John Isner 6 6
     Stany Zjednoczone James Blake 5 7 6  
   Łotwa Ernests Gulbis 7 65 2  
   Stany Zjednoczone James Blake 68 7 5
  3  Stany Zjednoczone John Isner 7 63 7  
   wolny los
  3  Stany Zjednoczone John Isner  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  7  Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. 3 66  
   Luksemburg Gilles Müller 6 7  
     Luksemburg Gilles Müller 7 2 6  
  WC  Stany Zjednoczone Robby Ginepri 66 6 2  
WC  Niemcy Tommy Haas 4 5
  WC  Stany Zjednoczone Robby Ginepri 6 7  
       Luksemburg Gilles Müller 7 7
  2  Południowa Afryka Kevin Anderson 63 63
  WC  Stany Zjednoczone Donald Young 0 3  
   Stany Zjednoczone Michael Russell 6 6  
   Stany Zjednoczone Michael Russell 1 5
  2  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 7  
   wolny los
  2  Południowa Afryka Kevin Anderson  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 96 800 $ 250
Finalista 50 900 $ 150
Półfinalista 27 600 $ 90
Ćwierćfinalista 15 730 $ 45
2 runda 9 265 $ 20
1 runda 5 500 $ 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
2 Brazylia Marcelo Melo
Wielka Brytania Jamie Murray
3 Izrael Jonatan Erlich
Izrael Andy Ram
4 Wielka Brytania Colin Fleming
Wielka Brytania Ross Hutchins

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
63 3  
WC  Stany Zjednoczone Drake Bernstein
 Stany Zjednoczone Kevin King
7 6     WC  Stany Zjednoczone Drake Bernstein
 Stany Zjednoczone Kevin King
68 1  
   Niemcy Matthias Bachinger
 Niemcy Frank Moser
4 7 10      Niemcy Matthias Bachinger
 Niemcy Frank Moser
7 6  
WC  Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Stany Zjednoczone Donald Young
6 63 6          Niemcy Matthias Bachinger
 Niemcy Frank Moser
6 1 10  
4  Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
7 65 10       4  Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
4 6 8  
   Bułgaria Grigor Dimitrow
 Stany Zjednoczone Ryan Sweeting
5 7 6     4  Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
6 6
   Niemcy Michael Berrer
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
7 4 5      Rosja Igor Kunicyn
 Stany Zjednoczone Michael Russell
3 1  
   Rosja Igor Kunicyn
 Stany Zjednoczone Michael Russell
67 6 10          Niemcy Matthias Bachinger
 Niemcy Frank Moser
6 5 8
   Francja Nicolas Mahut
 Luksemburg Gilles Müller
6 4 5          Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr.
 Australia Matthew Ebden
3 7 10
   Litwa Ričardas Berankis
 Belgia Xavier Malisse
4 6 10        Litwa Ričardas Berankis
 Belgia Xavier Malisse
6 7  
   Indie Somdev Devvarman
 Filipiny Treat Huey
6 7      Indie Somdev Devvarman
 Filipiny Treat Huey
1 65  
3  Izrael Jonatan Erlich
 Izrael Andy Ram
4 5          Litwa Ričardas Berankis
 Belgia Xavier Malisse
1 63
   Australia Ashley Fisher
 Australia Stephen Huss
65 5          Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr.
 Australia Matthew Ebden
6 7  
   Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr.
 Australia Matthew Ebden
7 7        Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr.
 Australia Matthew Ebden
   Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone John Isner
6 6      Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone John Isner
wo  
2  Brazylia Marcelo Melo
 Wielka Brytania Jamie Murray
4 3  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 29 400 $ 250
Finaliści 15 450 $ 150
Półfinaliści 8 370 $ 90
Ćwierćfinaliści 4 790 $ 45
1 runda 2 800 $ 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 11 lipca 2011 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]