Australasian Championships 1919

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australasian Championships 1919
Miejsce  Australia
Sydney
Obiekt White City Tennis Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 19–24.01.1920
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Wielka Brytania Algernon Kingscote
Gra podwójna
Australia Pat O’Hara Wood
Australia Ronald Thomas
1915 1920

The Australasian Championships 1919 – turniej tenisowy znany jako wielkoszlemowy Australian Open, który rozegrano w 1920 roku w dniach 19–24 stycznia, na kortach White City Tennis Club w Sydney.

Była to 12-ta edycja zawodów.

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  1 runda Półfinały Finał
                                                   
   Australia Leonard Darby 3 4 0  
 Australia Eric Pockley 6 6 6  
   Australia Eric Pockley 6 6 6  
   Wielka Brytania Arthur Lowe 4 3 1  
 Wielka Brytania Arthur Lowe 6 6 6
   Australia Pat O’Hara Wood 3 2 2  
     Australia Eric Pockley 4 0 3
   Wielka Brytania Algernon Kingscote 6 6 6
   Wielka Brytania Alfred Beamish  
 Wielka Brytania Algernon Kingscote w/o  
 Wielka Brytania Algernon Kingscote 2 7 6 6
   Australia James Outram Anderson 6 5 4 3  
 Australia Henry Marsh 1 8 4 3
   Australia James Outram Anderson 6 6 6 6  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  1 runda Półfinały Finał
                                                   
   Australia Henry Marsh
 Australia M. Plomley
0 2 6 5  
 Australia Pat O’Hara Wood
 Australia Ronald Thomas
6 6 4 7  
   Australia Pat O’Hara Wood
 Australia Ronald Thomas
8 6 7 3  
   Australia R. Neil
 Australia A. North
6 4 5  
 Australia R. Neil
 Australia A. North
2 6 6 6
   Wielka Brytania Alfred Beamish
 Wielka Brytania Algernon Kingscote
6 2 4 4  
     Australia Pat O’Hara Wood
 Australia Ronald Thomas
7 6 7 3 6
   Australia James Outram Anderson
 Wielka Brytania Arthur Lowe
5 1 9 6 3
   Australia James Outram Anderson
 Wielka Brytania Arthur Lowe
6 6 6  
 Australia E. Jordan
 Australia J. O'Ryan
1 1 1  
 Australia James Outram Anderson
 Wielka Brytania Arthur Lowe
6 7 8
   Australia Norman Peach
 Australia Horace Rice
2 5 6  
 Australia Norman Peach
 Australia Horace Rice
7 6 6
   Australia R. Berriman
 Australia L. Scott
5 1 3  

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]