Australia/New Zealand Cup w biegach narciarskich 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australia/New Zealand Cup 2017
2016 2018
Data 22 lipca – 9 września 2017
Miejsce rozpoczęcia Australia Perisher Valley
Miejsce zakończenia Nowa Zelandia Snow Farm
Organizator FIS
Liczba konkurencji 14
Zwycięzcy
Generalna Australia Barbara Jezeršek

Australia Philip Bellingham

Sezon 2017 Australia/New Zealand Cup rozpoczął się 22 lipca w australijskim Perisher Valley, a zakończył 11 września, w nowozelandzkim Snow Farm.

Obrończynią tytułu wśród kobiet i mężczyzn byli reprezentanci Australii Katerina Paul, a wśród mężczyzn Philip Bellingham.

W tym roku, Kryształową Kulę w rywalizacji kobiet zarówno jak i w rywalizacji mężczyzn wywalczyli reprezentanci Australii Barbara Jezeršek i Australijczyk Philip Bellingham, który zdobył kulę po raz trzeci z rzędu.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 22 lipca 2017 Australia Perisher Valley sprint s. dowolnym Australia Barbara Jezeršek Australia Katerina Paul Australia Aimee Watson
2. 23 lipca 2017 5 km s. klasycznym Australia Katerina Paul Australia Aimee Watson Australia Sarah Slattery
3. 19 sierpnia 2017 Australia Falls Creek sprint s. klasycznym Australia Barbara Jezeršek Australia Katerina Paul Australia Aimee Watson
4. 20 sierpnia 2017 10 km s. dowolnym Australia Barbara Jezeršek Francja Iris Pessey Australia Aimee Watson
5. 7 września 2017 Nowa Zelandia Snow Farm 5 km s. dowolnym Stany Zjednoczone Jessica Diggins Australia Barbara Jezeršek Stany Zjednoczone Sophie Caldwell
6. 8 września 2017 sprint s. klasycznym Stany Zjednoczone Sophie Caldwell Stany Zjednoczone Ida Sargent Stany Zjednoczone Caitlin Patterson
7. 9 września 2017 10 km s. klasycznym (start masowy) Stany Zjednoczone Jessica Diggins Stany Zjednoczone Caitlin Patterson Stany Zjednoczone Ida Sargent

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 22 lipca 2017 Australia Perisher Valley sprint s. dowolnym Australia Philip Bellingham Australia Callum Watson Australia Paul Kovacs
2. 23 lipca 2017 10 km s. klasycznym Szwajcaria Philippe Nicollier Australia Philip Bellingham Australia Paul Kovacs
3. 19 sierpnia 2017 Australia Falls Creek sprint s. klasycznym Australia Philip Bellingham Australia Callum Watson Stany Zjednoczone Miles Havlick
4. 20 sierpnia 2017 15 km s. dowolnym Australia Philip Bellingham Australia Callum Watson Stany Zjednoczone Miles Havlick
5. 7 września 2017 Nowa Zelandia Snow Farm 10 km s. dowolnym Stany Zjednoczone Benjamin Lustgarten Japonia Kaichi Naruse Stany Zjednoczone Brian Gregg
6. 8 września 2017 sprint s. klasycznym Stany Zjednoczone Benjamin Saxton Stany Zjednoczone Benjamin Lustgarten Japonia Kaichi Naruse
7. 9 września 2017 15 km s. klasycznym (start masowy) Stany Zjednoczone Benjamin Lustgarten Stany Zjednoczone Adam Martin Japonia Kaichi Naruse

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Australia Barbara Jezeršek 516
2. Australia Katerina Paul 394
3. Australia Aimee Watson 379
4. Australia Sarah Slattery 294
5. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 218
6. Stany Zjednoczone Caitlin Patterson 190
7. Australia Emily Champion 176
8. Stany Zjednoczone Ida Sargent 169
9. Stany Zjednoczone Sophie Caldwell 160
10. Australia Alecia Phillips 148
11. Francja Iris Pessey 140
12. Stany Zjednoczone Anne Hart 126
12. Australia Casey Wright 126
14. Stany Zjednoczone Elizabeth Guiney 113
15. Stany Zjednoczone Caitlin Gregg 103
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Australia Philip Bellingham 568
2. Australia Callum Watson 408
3. Australia Paul Kovacs 341
4. Stany Zjednoczone Benjamin Lustgarten 280
5. Stany Zjednoczone Miles Havlick 220
6. Japonia Kaichi Naruse 200
7. Australia Ewan Watson 191
8. Australia Seve de Campo 166
8. Stany Zjednoczone Adam Martin 166
10. Szwajcaria Philippe Nicollier 150
10. Stany Zjednoczone Benjamin Saxton 150
12. Stany Zjednoczone Brian Gregg 145
13. Japonia Tomoki Sato 121
14. Szwajcaria Christoph Gasche 118
15. Stany Zjednoczone André Lovett 113

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]