Australia/New Zealand Cup w biegach narciarskich 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australia/New Zealand Cup 2019
2018 2020
Data 27 lipca – 5 września 2019
Miejsce rozpoczęcia Australia Falls Creek
Miejsce zakończenia Nowa Zelandia Snow Farm
Organizator FIS
Zwycięzcy
Generalna Australia Katerina Paul

Australia Philip Bellingham

Australia/New Zealand Cup w biegach narciarskich 2019 – kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpocznie się 27 lipca w australijskim Falls Creek, a zakończy 5 września, w nowozelandzkim Snow Farm.

Obrońcami tytułu wśród kobiet i mężczyzn są reprezentanci Australii Katerina Paul i Philip Bellingham.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 27 lipca 2019 Australia Falls Creek Sprint s. klasycznym Australia Katerina Paul Australia Casey Wright Australia Ella Jackson
2. 28 lipca 2019 10 km s. dowolnym Australia Casey Wright Australia Katerina Paul Australia Rosie Fordham
3. 17 sierpnia 2019 Australia Perisher Valley Sprint s. dowolnym Australia Katerina Paul Australia Casey Wright Australia Ella Jackson
4. 18 sierpnia 2019 5 km s. klasycznym Australia Casey Wright Australia Katerina Paul Australia Zana Evans
5. 3 września 2018 Nowa Zelandia Snow Farm Sprint s. klasycznym Stany Zjednoczone Jessica Diggins Australia Katerina Paul Japonia Yukari Tanaka
6. 4 września 2018 5 km s. dowolnym Stany Zjednoczone Jessica Diggins Japonia Yukari Tanaka Stany Zjednoczone Julia Kern
7. 5 września 2018 10 km s. klasycznym (start masowy) Stany Zjednoczone Jessica Diggins Japonia Yukari Tanaka Stany Zjednoczone Julia Kern

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 27 lipca 2019 Australia Falls Creek Sprint s. klasycznym Australia Philip Bellingham Australia Seve De Campo Szwajcaria Lauro Brändli
2. 28 lipca 2019 15 km s. dowolnym Australia Philip Bellingham Australia Seve De Campo Australia Callum Watson
3. 17 sierpnia 2019 Australia Perisher Valley Sprint s. dowolnym Australia Philip Bellingham Szwajcaria Lauro Brändli Australia Seve De Campo
4. 18 sierpnia 2019 10 km s. klasycznym Australia Philip Bellingham Australia Seve De Campo Australia Mark Pollock
5. 3 września 2018 Nowa Zelandia Snow Farm Sprint s. klasycznym Japonia Hiroyuki Miyazawa Japonia Takanori Ebina Japonia Hikari Fujinoki
6. 4 września 2018 10 km s. dowolnym Japonia Tomoki Sato Japonia Hiroyuki Miyazawa Japonia Masato Tanaka
7. 5 września 2018 15 km s. klasycznym (start masowy) Japonia Hiroyuki Miyazawa Japonia Masato Tanaka Japonia Hikari Fujinoki

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Australia Katerina Paul 541
2. Australia Casey Wright 420
3. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 300
4. Australia Ella Jackson 263
5. Australia Sarah Slattery 256
6. Japonia Yukari Tanaka 220
7. Australia Aimee Watson 180
8. Stany Zjednoczone Julia Kern 170
9. Australia Lilly Murnane 165
10. Chińska Republika Ludowa Dinigeer Yilamujiang 145
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Australia Philip Bellingham 450
2. Szwajcaria Lauro Brändli 368
3. Australia Seve De Campo 300
4. Japonia Hiroyuki Miyazawa 280
5. Australia Nicholas Blackwell 247
6. Japonia Tomoki Sato 185
7. Australia Bentley Walker-Broose 180
8. Japonia Takanori Ebina 175
9. Japonia Masato Tanaka 172
10. Japonia Hikari Fujinoki 170

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]