Australia na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australia na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2013
Australia
Kod IAAF AUS
Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2013
Moskwa
Liczba zawodników 45 w 28 konkurencjach
Medale
Pozycja: 19.
Złoto
0
Srebro
2
Brąz
1
Razem
3

Australia na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2013 – reprezentacja Australii podczas czempionatu w Moskwie liczyła 45 zawodników.

W reprezentacji znalazło się dwóch medalistów igrzysk olimpijskich w LondynieSally Pearson (bieg na 100 metrów przez płotki) oraz Jared Tallent (chód na 50 kilometrów). Płotkarka, jako mistrzyni świata z 2011, uzyskała automatyczną kwalifikację na światowy czempionat w Moskwie, bez konieczności wypełnienia minimum.

Z grona indywidualnych medalistów ostatniej edycji mistrzostw świata w Moskwie nie wystąpił Mitchell Watt (skok w dal).

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Konkurencja
Silver medal world centered-2.svg Sally Pearson bieg na 100 m przez płotki kobiet
Silver medal world centered-2.svg Kimberley Mickle rzut oszczepem kobiet
Bronze medal world centered-2.svg Jared Tallent chód na 50 km mężczyzn

Występy reprezentantów Australii[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Półfinał Finał
Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja
Bieg na 200 m Joshua Ross
21,45
45.
NQ
Bieg na 800 m Alexander Rowe
1:45,96
6. q
1:45,80
13.
NQ
Bieg na 5000 m Brett Robinson
13:25,38
13. q
14:03,77
15.
Ben St. Lawrence
13:33,64
18.
NQ
Bieg na 10 000 m Collis Birmingham
28:44,82 (SB)
24.
Ben St. Lawrence
DNS
Maraton Martin Dent
2:17:11
23.
Shawn Forrest
2:39:09
50.
Bieg na 400 m przez płotki Tristan Thomas
49,80
16. q
49,91
18.
NQ
Sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Tim Leathart
Joshua Ross
Andrew McCabe
Jarrod Geddes
Nicolas Hough[a]
Isaac Ntiamoah[a]
DNF
NQ
Sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Steven Solomon
Alex Beck
Craig Burns
Tristan Thomas
Ben Offereins[a]
Joshua Ralph[a]
3:02,48 (SB)
11. Q
3:02,26 (SB)
8.
Chód na 20 km Dane Bird-Smith
1:23:06
11.
Rhydian Cowley
1:33:35
50.
Chód na 50 km Jared Tallent
3:40:03
Bronze medal icon.svg
Chris Erikson
3:49:41
16.
Ian Rayson
DSQ

Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja
Skok wzwyż Brandon Starc
2,17
25.
NQ
Skok w dal Fabrice Lapierre
NM
NQ
Rzut dyskiem Julian Wruck
62,48
11. q
62,40
11.
Benn Harradine
59,68
20.
NQ
Rzut oszczepem Hamish Peacock
76,33
27.
NQ

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodniczka Runda 1 Półfinał Finał
Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja
Bieg na 100 m Melissa Breen
11,47
27.
NQ
Bieg na 200 m Melissa Breen
23,95
39.
NQ
Bieg na 400 m Caitlin Sargent
52,63
28.
NQ
Bieg na 800 m Kelly Hetherington
2:01,57
22.
NQ
Bieg na 1500 m Zoe Buckman
4:06,99
3. Q
4:04,82
1. Q
4:05,77
7.
Bieg na 5000 m Jackie Areson
15:40,21
10. q
16:08,32
15.
Bieg na 10 000 m Lara Tamsett
DNF
Maraton Jess Trengrove
2:37:11 (SB)
11.
Lauren Shelley
2:55:40 (SB)
40.
Nikki Chapple
3:05:49
45.
Jane Fardell
DNF
Bieg na 100 m przez płotki Sally Pearson
12,62 (SB)
2. Q
12,50 (SB)
1. Q
12,50 =(SB)
Silver medal icon.svg
Bieg na 400 m przez płotki Lauren Boden
55,37
7. q
55,55
14.
NQ
Chód na 20 km Tanya Holliday
1:35:18
45.
Jess Rothwell
1:38:03
54.

Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodniczka Eliminacje Finał
Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja
Rzut dyskiem Dani Samuels
62,85
7. q
62,42
10.
Rzut oszczepem Kimberley Mickle
65,73 (PB)
2. Q
66,60 (PB)
Silver medal icon.svg
Kathryn Mitchell
62,80 (SB)
5. Q
63,77 (SB)
5.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Zawodnicy rezerwowi

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]