Australian Open 1995

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 1995
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Flinders Park
Nawierzchnia Twarda
Data 16–29.01.1995
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128S/128Q/64D
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128S/96Q/64D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza mężczyzn
Stany Zjednoczone Andre Agassi
Gra podwójna mężczyzn
Stany Zjednoczone Jared Palmer
Stany Zjednoczone Richey Reneberg
Gra pojedyncza kobiet
Francja Mary Pierce
Gra podwójna kobiet
Czechy Jana Novotná
Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
Gra mieszana
Białoruś Natalla Zwierawa
Stany Zjednoczone Rick Leach
1994 1996
Strona internetowa
Wielki Szlem 1995

Australian Open 1995 – pierwszy w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywał się w dniach 16–29 stycznia 1995 roku, na twardych kortach Flinders Park w Melbourne. Była to 83. edycja rozgrywek oraz 8. odsłona imprezy na kortach Flinders Park.

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Stany Zjednoczone Pete Sampras 64 63 6 6 6  
9  Stany Zjednoczone Jim Courier 7 7 3 4 3  
  1  Stany Zjednoczone Pete Sampras 66 6 6 6  
  5  Stany Zjednoczone Michael Chang 7 3 4 4  
13  Ukraina Andrij Medwediew 67 5 3
  5  Stany Zjednoczone Michael Chang 7 7 6  
    1  Stany Zjednoczone Pete Sampras 6 1 66 4
  2  Stany Zjednoczone Andre Agassi 4 6 7 6
   Stany Zjednoczone Aaron Krickstein 7 6 5 6  
 Holandia Jacco Eltingh 63 4 7 4  
 Stany Zjednoczone Aaron Krickstein 4 4 0k
  2  Stany Zjednoczone Andre Agassi 6 6 3  
10  Rosja Jewgienij Kafielnikow 2 5 0
  2  Stany Zjednoczone Andre Agassi 6 7 6  

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario 6 6  
 Japonia Naoko Sawamatsu 1 3  
  1  Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario 6 6  
   Stany Zjednoczone Marianne Werdel 4 1  
 Meksyk Angélica Gavaldón 1 2
   Stany Zjednoczone Marianne Werdel 6 6  
    1  Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario 3 2
  4  Francja Mary Pierce 6 6
  8  Białoruś Natalla Zwierawa 1 4  
4  Francja Mary Pierce 6 6  
4  Francja Mary Pierce 6 6
  2  Hiszpania Conchita Martínez 3 1  
6  Stany Zjednoczone Lindsay Davenport 3 6 3
  2  Hiszpania Conchita Martínez 6 4 6  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Holandia Jacco Eltingh
 Holandia Paul Haarhuis
4 6 6 6  
 Indie Leander Paes
 Zimbabwe Kevin Ullyett
6 3 4 4  
  1  Holandia Jacco Eltingh
 Holandia Paul Haarhuis
3 4 7 6 5  
  13  Stany Zjednoczone Jared Palmer
 Stany Zjednoczone Richey Reneberg
6 6 66 4 7  
13  Stany Zjednoczone Jared Palmer
 Stany Zjednoczone Richey Reneberg
7 7 6
  12  Szwajcaria Jakob Hlasek
 Rosja Jewgienij Kafielnikow
61 64 3  
    13  Stany Zjednoczone Jared Palmer
 Stany Zjednoczone Richey Reneberg
6 3 6 6
   Bahamy Mark Knowles
 Kanada Daniel Nestor
3 6 3 2
   Czechy Petr Korda
 Stany Zjednoczone Patrick McEnroe
6 6 610 6  
 Południowa Afryka Marcos Ondruska
 Południowa Afryka Grant Stafford
2 4 7 2  
 Czechy Petr Korda
 Stany Zjednoczone Patrick McEnroe
3 6 4 6 4
   Bahamy Mark Knowles
 Kanada Daniel Nestor
6 2 6 0 6  
 Stany Zjednoczone Rick Leach
 Stany Zjednoczone Scott Melville
3 4 6 6 14
   Bahamy Mark Knowles
 Kanada Daniel Nestor
6 6 3 4 16  

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Gigi Fernández
 Białoruś Natalla Zwierawa
6 6  
10  Rosja Jewgienija Maniokowa
 Gruzja Leila Meschi
1 3  
  1  Stany Zjednoczone Gigi Fernández
 Białoruś Natalla Zwierawa
6 6  
  3  Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
3 4  
3  Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
3 6 6
  7  Stany Zjednoczone Patty Fendick
 Stany Zjednoczone Mary Joe Fernández
6 3 3  
    1  Stany Zjednoczone Gigi Fernández
 Białoruś Natalla Zwierawa
3 7 4
  2  Czechy Jana Novotná
 Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
6 63 6
   Holandia Kristie Boogert
 Holandia Nicole Muns-Jagerman
6 3 3  
4  Holandia Manon Bollegraf
 Łotwa Łarysa Neiland
4 6 6  
4  Holandia Manon Bollegraf
 Łotwa Łarysa Neiland
5 1
  2  Czechy Jana Novotná
 Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
7 6  
8  Stany Zjednoczone Lori McNeil
 Czechy Helena Suková
0 3
  2  Czechy Jana Novotná
 Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
6 6  

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Kanada Grant Connell
6 7  
 Stany Zjednoczone Linda Wild
 Stany Zjednoczone Francisco Montana
3 63  
  1  Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Kanada Grant Connell
1 5  
  5  Stany Zjednoczone Gigi Fernández
 Czechy Cyril Suk
6 7  
3  Stany Zjednoczone Lisa Raymond
 Południowa Afryka David Adams
3 2
  5  Stany Zjednoczone Gigi Fernández
 Czechy Cyril Suk
6 6  
    5  Stany Zjednoczone Gigi Fernández
 Czechy Cyril Suk
64 7 4
   Białoruś Natalla Zwierawa
 Stany Zjednoczone Rick Leach
7 63 6
  6  Stany Zjednoczone Lori McNeil
 Hiszpania Javier Sánchez
2 2  
4  Czechy Helena Suková
 Australia Todd Woodbridge
6 6  
4  Czechy Helena Suková
 Australia Todd Woodbridge
6 2 5
   Białoruś Natalla Zwierawa
 Stany Zjednoczone Rick Leach
4 6 7  
7  Stany Zjednoczone Mary Joe Fernández
 Australia Sandon Stolle
6 3 4
   Białoruś Natalla Zwierawa
 Stany Zjednoczone Rick Leach
3 6 6  

Turnieje juniorskie[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza chłopców[edytuj | edytuj kod]

Finał
4  Niemcy Nicolas Kiefer 6 6
3  Korea Południowa Lee Jong-min 4 4

Gra pojedyncza dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

Finał
3  Australia Siobhan Drake Brockman 6 4 7
2  Australia Annabel Ellwood 3 6 5

Gra podwójna chłopców[edytuj | edytuj kod]

Finał
 Australia Luke Bourgeois
 Korea Południowa Lee Jong-min
6 6
4  Niemcy Nicolas Kiefer
 Niemcy Ulrich Jasper Seetzen
2 1

Gra podwójna dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

Finał
1  Stany Zjednoczone Corina Morariu
 Czechy Ludmila Varmužová
6 6
2  Japonia Saori Obata
 Japonia Nami Urabe
1 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]