Australian Open 2001 (gra podwójna mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: Australian Open 2001.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisiści
Osiągnięcie
1 Kanada Daniel Nestor
Australia Sandon Stolle
Ćwierćfinał
2 Południowa Afryka Ellis Ferreira
Czechy David Rikl
2 runda
3 Południowa Afryka Wayne Ferreira
Rosja Jewgienij Kafielnikow
3 runda
4 Szwecja Jonas Björkman
Australia Todd Woodbridge
Zwycięstwo
5 Kanada Sébastien Lareau
Stany Zjednoczone Alex O’Brien
3 runda
6 Szwecja Nicklas Kulti
Białoruś Maks Mirny
2 runda
7 Stany Zjednoczone Donald Johnson
Południowa Afryka Piet Norval
1 runda
8 Szwajcaria Roger Federer
Słowacja Dominik Hrbatý
1 runda
9 Południowa Afryka David Adams
Argentyna Martín García
3 runda
10 Australia Joshua Eagle
Australia Andrew Florent
Ćwierćfinał
11 Australia Wayne Arthurs
Serbia Nenad Zimonjić
Półfinał
12 Zimbabwe Wayne Black
Zimbabwe Kevin Ullyett
Ćwierćfinał
13 Australia Michael Hill
Stany Zjednoczone Jeff Tarango
3 runda
14 Zimbabwe Byron Black
Niemcy David Prinosil
Finał
15 Stany Zjednoczone Justin Gimelstob
Stany Zjednoczone Scott Humphries
Półfinał
16 Szwecja Simon Aspelin
Południowa Afryka Robbie Koenig
1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Kanada Daniel Nestor
 Australia Sandon Stolle
6 65 4      
11  Australia Wayne Arthurs
 Serbia Nenad Zimonjić
4 7 6      
  11  Australia Wayne Arthurs
 Serbia Nenad Zimonjić
6 0 2      
  4  Szwecja Jonas Björkman
 Australia Todd Woodbridge
4 6 6      
4  Szwecja Jonas Björkman
 Australia Todd Woodbridge
6 7    
  10  Australia Joshua Eagle
 Australia Andrew Florent
4 63      
    4  Szwecja Jonas Björkman
 Australia Todd Woodbridge
6 5 6 6
  14  Zimbabwe Byron Black
 Niemcy David Prinosil
1 7 4 4
  WC  Ekwador Nicolás Lapentti
 Hiszpania Carlos Moyá
     
15  Stany Zjednoczone Justin Gimelstob
 Stany Zjednoczone Scott Humphries
w      
15  Stany Zjednoczone Justin Gimelstob
 Stany Zjednoczone Scott Humphries
62 1    
  14  Zimbabwe Byron Black
 Niemcy David Prinosil
7 6      
12  Zimbabwe Wayne Black
 Zimbabwe Kevin Ullyett
3 4    
  14  Zimbabwe Byron Black
 Niemcy David Prinosil
6 6      

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  1  Kanada Daniel Nestor
 Australia Sandon Stolle
6 7  
   Stany Zjednoczone Devin Bowen
 Stany Zjednoczone Brandon Coupe
3 63  
  1  Kanada Daniel Nestor
 Australia Sandon Stolle
6 6  
     Hiszpania Alberto Martín
 Izrael Ejal Ran
2 2  
   Hiszpania Alberto Martín
 Izrael Ejal Ran
4 6 6
     Australia Paul Kilderry
 Australia Peter Tramacchi
6 0 3  
    1  Kanada Daniel Nestor
 Australia Sandon Stolle
3 6 6
  13  Australia Michael Hill
 Stany Zjednoczone Jeff Tarango
6 3 2
     Hiszpania Álex López Morón
 Hiszpania Albert Portas
6 6  
WC  Australia Matthew Breen
 Australia Lee Pearson
4 4  
   Hiszpania Álex López Morón
 Hiszpania Albert Portas
4 6 3
  13  Australia Michael Hill
 Stany Zjednoczone Jeff Tarango
6 4 6  
   Południowa Afryka Paul Rosner
 Południowa Afryka Jason Weir-Smith
4 5
  13  Australia Michael Hill
 Stany Zjednoczone Jeff Tarango
6 7  
  1 runda 2 runda 3 runda
  11  Australia Wayne Arthurs
 Serbia Nenad Zimonjić
7 6  
   Francja Nicolas Escudé
 Francja Michaël Llodra
66 3  
  11  Australia Wayne Arthurs
 Serbia Nenad Zimonjić
4 7 6  
     Czechy Tomáš Cibulec
 Czechy Leoš Friedl
6 62 1  
   Południowa Afryka Neville Godwin
 Filipiny Eric Taino
64 6 3
     Czechy Tomáš Cibulec
 Czechy Leoš Friedl
7 4 6  
    11  Australia Wayne Arthurs
 Serbia Nenad Zimonjić
6 6
     Niemcy Karsten Braasch
 Niemcy Jens Knippschild
3 3
     Południowa Afryka Marius Barnard
 Stany Zjednoczone Jim Thomas
3 66  
   Niemcy Karsten Braasch
 Niemcy Jens Knippschild
6 7  
   Niemcy Karsten Braasch
 Niemcy Jens Knippschild
6 6
     Czechy František Čermák
 Czechy Ota Fukárek
3 2  
   Czechy František Čermák
 Czechy Ota Fukárek
6 2 10
  7  Stany Zjednoczone Donald Johnson
 Południowa Afryka Piet Norval
4 6 8  

2 ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  4  Szwecja Jonas Björkman
 Australia Todd Woodbridge
65 7 6  
WC  Australia Stephen Huss
 Australia Todd Perry
7 5 2  
  4  Szwecja Jonas Björkman
 Australia Todd Woodbridge
4 6 6  
     Hiszpania Juan Balcells
 Hiszpania G. Puentes-Alcañiz
6 4 2  
   Hiszpania Juan Balcells
 Hiszpania G. Puentes-Alcañiz
66 6 6
     Południowa Afryka Jeff Coetzee
 Południowa Afryka Marcos Ondruska
7 4 3  
    4  Szwecja Jonas Björkman
 Australia Todd Woodbridge
6 6
     Południowa Afryka Chris Haggard
 Belgia Tom Vanhoudt
2 3
     Chorwacja Ivan Ljubičić
 Stany Zjednoczone Jack Waite
64 7 6  
   Brazylia Gustavo Kuerten
 Argentyna Sebastián Prieto
7 66 3  
   Chorwacja Ivan Ljubičić
 Stany Zjednoczone Jack Waite
62 5
     Południowa Afryka Chris Haggard
 Belgia Tom Vanhoudt
7 7  
   Południowa Afryka Chris Haggard
 Belgia Tom Vanhoudt
6 6
  16  Szwecja Simon Aspelin
 Południowa Afryka Robbie Koenig
4 3  
  1 runda 2 runda 3 runda
  10  Australia Joshua Eagle
 Australia Andrew Florent
7 6  
   Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
65 4  
  10  Australia Joshua Eagle
 Australia Andrew Florent
7 6  
     Czechy Petr Pála
 Czechy Pavel Vízner
5 3  
   Argentyna Daniel Orsanic
 Czechy Cyril Suk
7 0 4
     Czechy Petr Pála
 Czechy Pavel Vízner
5 6 6  
    10  Australia Joshua Eagle
 Australia Andrew Florent
5 6 6
  5  Kanada Sébastien Lareau
 Stany Zjednoczone Alex O’Brien
7 3 4
     Argentyna Lucas Arnold Ker
 Argentyna Gastón Etlis
4 6 6  
   Argentyna Mariano Hood
 Hiszpania Jairo Velasco
6 1 2  
   Argentyna Lucas Arnold Ker
 Argentyna Gastón Etlis
6 1 4
  5  Kanada Sébastien Lareau
 Stany Zjednoczone Alex O’Brien
3 6 6  
   Australia David Macpherson
 Południowa Afryka Grant Stafford
3 1
  5  Kanada Sébastien Lareau
 Stany Zjednoczone Alex O’Brien
6 6  

3 ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  8  Szwajcaria Roger Federer
 Słowacja Dominik Hrbatý
65 3  
   Japonia Thomas Shimada
 Południowa Afryka Myles Wakefield
7 6  
     Japonia Thomas Shimada
 Południowa Afryka Myles Wakefield
7 4 4  
  WC  Ekwador Nicolás Lapentti
 Hiszpania Carlos Moyá
67 6 6  
WC  Ekwador Nicolás Lapentti
 Hiszpania Carlos Moyá
6 6
     Niemcy Lars Burgsmüller
 Niemcy Michael Kohlmann
1 4  
    WC  Ekwador Nicolás Lapentti
 Hiszpania Carlos Moyá
7 4 10
  9  Południowa Afryka David Adams
 Argentyna Martín García
62 6 8
     Stany Zjednoczone Jan-Michael Gambill
 Stany Zjednoczone Jonathan Stark
6 6  
   Stany Zjednoczone Paul Goldstein
 Stany Zjednoczone Chris Woodruff
3 1  
   Stany Zjednoczone Jan-Michael Gambill
 Stany Zjednoczone Jonathan Stark
7 4 2
  9  Południowa Afryka David Adams
 Argentyna Martín García
65 6 6  
   Australia Tim Crichton
 Australia Ashley Fisher
6 4 4
  9  Południowa Afryka David Adams
 Argentyna Martín García
2 6 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  15  Stany Zjednoczone Justin Gimelstob
 Stany Zjednoczone Scott Humphries
4 6 6  
   Szwecja Thomas Johansson
 Szwecja Johan Landsberg
6 3 4  
  15  Stany Zjednoczone Justin Gimelstob
 Stany Zjednoczone Scott Humphries
6 6  
  WC  Australia Scott Draper
 Australia Jason Stoltenberg
4 2  
WC  Australia Scott Draper
 Australia Jason Stoltenberg
6 6
     Holandia Sander Groen
 Holandia Jan Siemerink
4 3  
    15  Stany Zjednoczone Justin Gimelstob
 Stany Zjednoczone Scott Humphries
6 7
  3  Południowa Afryka Wayne Ferreira
 Rosja Jewgienij Kafielnikow
2 63
     Australia Paul Hanley
 Australia Nathan Healey
6 6  
   Australia Andrew Kratzmann
 Australia Michael Tebbutt
2 2  
   Australia Paul Hanley
 Australia Nathan Healey
6 2 4
  3  Południowa Afryka Wayne Ferreira
 Rosja Jewgienij Kafielnikow
2 6 6  
   Włochy Andrea Gaudenzi
 Szwajcaria Marc Rosset
6 68 8
  3  Południowa Afryka Wayne Ferreira
 Rosja Jewgienij Kafielnikow
4 7 10  

4 ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  6  Szwecja Nicklas Kulti
 Białoruś Maks Mirny
6 65 14  
   Francja Julien Boutter
 Francja Fabrice Santoro
3 7 12  
  6  Szwecja Nicklas Kulti
 Białoruś Maks Mirny
65 64  
  WC  Australia Paul Baccanello
 Australia Luke Smith
7 7  
   Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
4 64
  WC  Australia Paul Baccanello
 Australia Luke Smith
6 7  
    WC  Australia Paul Baccanello
 Australia Luke Smith
4 4
  12  Zimbabwe Wayne Black
 Zimbabwe Kevin Ullyett
6 6
     Południowa Afryka Brent Haygarth
 Izrael Harel Levy
7 63 5  
   Australia Jordan Kerr
 Australia Grant Silcock
67 7 7  
   Australia Jordan Kerr
 Australia Grant Silcock
6 61 4
  12  Zimbabwe Wayne Black
 Zimbabwe Kevin Ullyett
4 7 6  
WC  Australia Andrew Ilie
 Australia Dejan Petrović
4 3
  12  Zimbabwe Wayne Black
 Zimbabwe Kevin Ullyett
6 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  14  Zimbabwe Byron Black
 Niemcy David Prinosil
6 6  
   Argentyna Sergio Roitman
 Argentyna Andrés Schneiter
2 3  
  14  Zimbabwe Byron Black
 Niemcy David Prinosil
3 7 6  
     Bahamy Mark Knowles
 Stany Zjednoczone Brian MacPhie
6 5 2  
   Bahamy Mark Knowles
 Stany Zjednoczone Brian MacPhie
6 7
     Australia Ben Ellwood
 Macedonia Północna Aleksandar Kitinov
1 66  
    14  Zimbabwe Byron Black
 Niemcy David Prinosil
2 6 6
     Francja Arnaud Clément
 Francja Sébastien Grosjean
6 1 4
     Włochy Cristian Brandi
 Włochy Laurence Tieleman
4 3  
   Francja Arnaud Clément
 Francja Sébastien Grosjean
6 6  
   Francja Arnaud Clément
 Francja Sébastien Grosjean
2 6 6
  2  Południowa Afryka Ellis Ferreira
 Czechy David Rikl
6 4 4  
   Izrael Jonatan Erlich
 Rosja Jurij Szczukin
1 4
  2  Południowa Afryka Ellis Ferreira
 Czechy David Rikl
6 6  

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]