Australian Open 2013 (gra pojedyncza dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2013 - gra pojedyncza dziewcząt
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 19–26.01.2013
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Chorwacja Ana Konjuh
2012 2014
Strona internetowa

Australian Open 2013 - gra pojedyncza dziewcząt – zawody singlowe dziewcząt, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 19–26 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Osiągnięcie
1 Kazachstan Julija Putincewa wycofanie
2 Czechy Kateřina Siniaková Finał
3 Chorwacja Ana Konjuh Zwycięstwo
4 Niemcy Antonia Lottner Ćwierćfinał
5 Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen 3 runda
6 Kanada Carol Zhao 2 runda
7 Kazachstan Anna Danilina 3 runda
8 Belgia Elise Mertens Ćwierćfinał
9 Stany Zjednoczone Christina Makarova 1 runda
10 Estonia Anett Kontaveit Półfinał
11 Brazylia Beatriz Haddad Maia 2 runda
12 Czechy Barbora Krejčíková Ćwierćfinał
13 Wielka Brytania Katy Dunne 3 runda
14 Kanada Erin Routliffe 1 runda
15 Stany Zjednoczone Allie Kiick 3 runda
16 Ukraina Ołeksandra Koraszwili 2 runda
17 Rumunia Ilka Csoregi 1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Rosja J. Kuliczkowa 6 7  
8  Belgia Elise Mertens 4 5  
   Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 2 6 1  
  3  Chorwacja Ana Konjuh 6 3 6  
3  Chorwacja Ana Konjuh 6 6
  12  Czechy Barbora Krejčíková 4 4  
    3  Chorwacja Ana Konjuh 6 6
  2  Czechy Kateřina Siniaková 3 4
  10  Estonia Anett Kontaveit 6 6  
4  Niemcy Antonia Lottner 1 3  
10  Estonia Anett Kontaveit 2 3
  2  Czechy Kateřina Siniaková 6 6  
 Łotwa Jeļena Ostapenko 2 2
  2  Czechy Kateřina Siniaková 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  17  Rumunia Ilka Csoregi 4 3  
 Rosja J. Kuliczkowa 6 6  
   Rosja J. Kuliczkowa 6 6  
  Q  Australia Danielle Wagland 1 2  
Q  Australia Danielle Wagland 3 7 7
   Chińska Republika Ludowa You Xiaodi 6 5 5  
     Rosja J. Kuliczkowa 6 6
  13  Wielka Brytania Katy Dunne 3 4
   Australia Eliza Long 2 64  
 Hongkong Katherine Ip 6 7  
 Hongkong Katherine Ip 4 4
  13  Wielka Brytania Katy Dunne 6 6  
 Włochy Giulia Pairone 1 2
  13  Wielka Brytania Katy Dunne 6 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  11  Brazylia Beatriz Haddad Maia 6 6  
Q  Nowa Zelandia Paige Mary Hourigan 3 1  
  11  Brazylia Beatriz Haddad Maia 4 4  
   Turcja İpek Soylu 6 6  
 Turcja İpek Soylu 3 6 6
  Q  Polska Zuzanna Maciejewska 6 2 4  
     Turcja İpek Soylu 2 0
  8  Belgia Elise Mertens 6 6
  WC  Australia Kimberly Birrell 3 1  
 Szwecja Rebecca Peterson 6 6  
 Szwecja Rebecca Peterson 4 6 3
  8  Belgia Elise Mertens 6 2 6  
 Czechy Dominika Paterová 0 2
  8  Belgia Elise Mertens 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  3  Chorwacja Ana Konjuh 6 6  
WC  Australia Ellen Perez 3 4  
  3  Chorwacja Ana Konjuh 7 6  
   Japonia Mami Adachi 65 2  
LL  Nowa Zelandia Bridget Liddell 1 1
   Japonia Mami Adachi 6 6  
    3  Chorwacja Ana Konjuh 6 6
  15  Stany Zjednoczone Allie Kiick 0 1
  Q  Australia Stefani Stojic 6 2 7  
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 4 6 9  
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 6 4 4
  15  Stany Zjednoczone Allie Kiick 3 6 6  
 Włochy Deborah Chiesa 3 4
  15  Stany Zjednoczone Allie Kiick 6 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  12  Czechy Barbora Krejčíková 6 6  
 Tajlandia Kamonwan Buayam 0 4  
  12  Czechy Barbora Krejčíková 6 6  
  Q  Ukraina Olga Fridman 4 3  
WC  Australia Naiktha Bains 2 6 8
  Q  Ukraina Olga Fridman 6 2 10  
    12  Czechy Barbora Krejčíková 6 6
   Francja Fiona Ferro 1 4
   Francja Fiona Ferro 7 3 6  
 Południowa Afryka Madrie le Roux 67 6 4  
 Francja Fiona Ferro 6 6
  6  Kanada Carol Zhao 3 1  
LL  Australia Brooke Rischbieth 6 5 4
  6  Kanada Carol Zhao 4 7 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  7  Kazachstan Anna Danilina 6 7  
 Japonia Hikari Yamamoto 2 5  
  7  Kazachstan Anna Danilina 6 5 6  
   Stany Zjednoczone Jamie Loeb 3 7 1  
 Włochy Camilla Rosatello 1 2
   Stany Zjednoczone Jamie Loeb 6 6  
    7  Kazachstan Anna Danilina 5 1
  10  Estonia Anett Kontaveit 7 6
   Słowacja Natália Vajdová 6 6  
 Australia Lizette Cabrera 2 2  
 Słowacja Natália Vajdová 66 0
  10  Estonia Anett Kontaveit 7 6  
 Wielka Brytania Harriet Dart 2 5
  10  Estonia Anett Kontaveit 6 7  
  1 runda 2 runda 3 runda
  16  Ukraina Ołeksandra Koraszwili 6 7  
Q  Rumunia N-C. Dascălu 2 5  
  16  Ukraina Ołeksandra Koraszwili 7 4 2  
   Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue 64 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue 4 6 6
  WC  Australia Priscilla Hon 6 1 0  
     Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue 61 1
  4  Niemcy Antonia Lottner 7 6
  WC  Australia Sara Tomic 2 6 6  
 Czechy Gabriela Pantůčková 6 2 4  
WC  Australia Sara Tomic 1 6 3
  4  Niemcy Antonia Lottner 6 2 6  
 Mołdawia Aliona Bolsova 62 7 2
  4  Niemcy Antonia Lottner 7 64 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  5  Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen 6 4 6  
WC  Australia Belinda Woolcock 1 6 3  
  5  Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen 4 6 6  
   Belgia Klaartje Liebens 6 1 0  
 Belgia Klaartje Liebens 6 1 6
  Q  Chińska Republika Ludowa Xun Fang-ying 3 6 0  
    5  Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen 3 3
   Łotwa Jeļena Ostapenko 6 6
  WC  Australia Zoe Hives 5 6 1  
 Egipt Sandra Samir 7 2 6  
 Egipt Sandra Samir 3 4
   Łotwa Jeļena Ostapenko 6 6  
 Łotwa Jeļena Ostapenko 6 6
  9  Stany Zjednoczone Christina Makarova 0 2  
  1 runda 2 runda 3 runda
  14  Kanada Erin Routliffe 63 3  
 Serbia Ivana Jorović 7 6  
   Serbia Ivana Jorović 6 3 4  
   Chorwacja Adrijana Lekaj 2 6 6  
 Chorwacja Adrijana Lekaj 6 2 6
   Indonezja Aldila Sutjiadi 1 6 4  
     Chorwacja Adrijana Lekaj 0 3
  2  Czechy Kateřina Siniaková 6 6
   Nowa Zelandia Emily Fanning 3 3  
WC  Australia Olivia Tjandramulia 6 6  
 Australia Olivia Tjandramulia 0 2
  2  Czechy Kateřina Siniaková 6 6  
 Południowa Afryka Ilze Hattingh 6 2 4
  2  Czechy Kateřina Siniaková 3 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczyni 375
Finalistka 270
Półfinalistka 180
Ćwierćfinalistka 120
3 runda 75
2 runda 30
Kwalifikantka, która odpadła w I rundzie 25
Runda finałowa kwalifikacji 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]