Australian Open 2014 (gra podwójna dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2014 – gra podwójna dziewcząt
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 19–24.01.2014
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Ukraina Anhelina Kalinina
Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

Australian Open 2014 – gra podwójna dziewcząt – zawody deblowe dziewcząt, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 19–24 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistki
Osiągnięcie
1 Ukraina Anhelina Kalinina
Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
Zwycięstwo
2 Wielka Brytania Katie Boulter
Serbia Ivana Jorović
Finał
3 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
2 runda
4 Rosja Anastasija Komardina
Serbia Nina Stojanović
Półfinał
5 Węgry Fanny Stollár
Wielka Brytania Isabelle Wallace
Ćwierćfinał
6 Tajlandia Kamonwan Buayam
Australia Sara Tomic
2 runda
7 Stany Zjednoczone Michaela Gordon
Stany Zjednoczone Katrine Steffensen
2 runda
8 Australia Priscilla Hon
Szwajcaria Jil Teichmann
Ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Ukraina Anhelina Kalinina
 Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
3 6 10  
 Wielka Brytania Freya Christie
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 1 8  
  1  Ukraina Anhelina Kalinina
 Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
7 7  
  4  Rosja Anastasija Komardina
 Serbia Nina Stojanović
5 63  
4  Rosja Anastasija Komardina
 Serbia Nina Stojanović
6 6
  5  Węgry Fanny Stollár
 Wielka Brytania Isabelle Wallace
3 3  
    1  Ukraina Anhelina Kalinina
 Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
6 6
  2  Wielka Brytania Katie Boulter
 Serbia Ivana Jorović
4 2
  8  Australia Priscilla Hon
 Szwajcaria Jil Teichmann
1 4  
 Australia Naiktha Bains
 Australia Olivia Tjandramulia
6 6  
 Australia Naiktha Bains
 Australia Olivia Tjandramulia
4 6 5
  2  Wielka Brytania Katie Boulter
 Serbia Ivana Jorović
6 3 10  
 Australia Lizette Cabrera
 Australia Zoe Hives
64 5
  2  Wielka Brytania Katie Boulter
 Serbia Ivana Jorović
7 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
1  Ukraina Anhelina Kalinina
 Rosja J. Kuliczkowa
6 6  
WC  Australia Kimberly Birrell
 Australia Anja Dokic
1 4     1  Ukraina Anhelina Kalinina
 Rosja J. Kuliczkowa
6 6
 Japonia Nozomi Ohya
 Japonia Yukina Saigo
2 7 5    Indie Snehadevi Reddy
 Indie D.T. Venugopal
1 2
 Indie Snehadevi Reddy
 Indie D.T. Venugopal
6 64 10  
1 runda   2 runda
 Wielka Brytania Freya Christie
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 6  
 Australia Danielle McIntyre
 Australia Michelle Pits
2 2      Wielka Brytania Freya Christie
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 6
 Włochy Georgia Brescia
 Austria Julia Grabher
0 1   6  Tajlandia Kamonwan Buayam
 Australia Sara Tomic
4 2
6  Tajlandia Kamonwan Buayam
 Australia Sara Tomic
6 6  
1 runda   2 runda
4  Rosja Anastasija Komardina
 Serbia Nina Stojanović
6 6  
 Australia Destanee Aiava
 Australia Seone Mendez
2 4     4  Rosja Anastasija Komardina
 Serbia Nina Stojanović
6 4 10
 Chińska Republika Ludowa Cao Siqi
 Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang
6 6    Chińska Republika Ludowa Cao Siqi
 Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang
2 6 7
WC  Australia A. Andrinopoulos
 Australia Katerina Valos
3 4  
1 runda   2 runda
 Chorwacja Jana Fett
 Francja Margot Yerolymos
6 6  
 Japonia Shiori Fukuda
 Brazylia Leticia Garcia Vidal
1 4      Chorwacja Jana Fett
 Francja Margot Yerolymos
6 3 10
 Australia Andrea Dikosavljevic
 Australia Lyann Hoang
5 4   5  Węgry Fanny Stollár
 Wielka Brytania Isabelle Wallace
3 6 12
5  Węgry Fanny Stollár
 Wielka Brytania Isabelle Wallace
6 6  
1 runda   2 runda
8  Australia Priscilla Hon
 Szwajcaria Jil Teichmann
7 6  
 Australia Chloe Hule
 Australia Petra Hule
5 0     8  Australia Priscilla Hon
 Szwajcaria Jil Teichmann
6 6
 Rosja Anastasija Szaulska
 Rosja Natalija Wichlancewa
3 6 10    Rosja Anastasija Szaulska
 Rosja Natalija Wichlancewa
3 4
 Nowa Zelandia Rosie Cheng
 Czechy Natálie Novotná
6 3 7  
1 runda   2 runda
 Australia Naiktha Bains
 Australia Olivia Tjandramulia
6 6  
 Włochy Verena Hofer
 Włochy Beatrice Lombardo
3 2      Australia Naiktha Bains
 Australia Olivia Tjandramulia
64 6 12
 Dania Emilie Francati
 Słowacja Tereza Mihalíková
3 1   3  Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
7 3 10
3  Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
6 6  
1 runda   2 runda
7  Stany Zjednoczone Michaela Gordon
 Stany Zjednoczone Katrine Steffensen
7 67 10  
 Południowa Afryka Ilze Hattingh
 Indie Simran Kaur Sethi
62 7 3     7  Stany Zjednoczone Michaela Gordon
 Stany Zjednoczone Katrine Steffensen
1 2
 Wielka Brytania Emily Arbuthnott
 Stany Zjednoczone Olivia Hauger
3 2    Australia Lizette Cabrera
 Australia Zoe Hives
6 6
 Australia Lizette Cabrera
 Australia Zoe Hives
6 6  
1 runda   2 runda
WC  Australia Linda Huang
 Australia Kaylah McPhee
7 1 10  
 Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ying
5 6 7     WC  Australia Linda Huang
 Australia Kaylah McPhee
6 1 4
 Japonia Natsuho Arakawa
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
5 4   2  Wielka Brytania Katie Boulter
 Serbia Ivana Jorović
2 6 10
2  Wielka Brytania Katie Boulter
 Serbia Ivana Jorović
7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczynie 270
Finalistki 180
Półfinalistki 120
Ćwierćfinalistki 75
2 runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]