Australian Open 2014 (gra pojedyncza dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2014 – gra pojedyncza dziewcząt
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 18–25.01.2014
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

Australian Open 2014 – gra pojedyncza dziewcząt – zawody singlowe dziewcząt, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 18–25 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Osiągnięcie
1 Rosja Warwara Flink 2 runda
2 Serbia Ivana Jorović Ćwierćfinał
3 Ukraina Anhelina Kalinina 2 runda
4 Rosja Jelizawieta Kuliczkowa Zwycięstwo
5 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 2 runda
6 Łotwa Jeļena Ostapenko Ćwierćfinał
7 Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue Półfinał
8 Serbia Nina Stojanović 1 runda
9 Wielka Brytania Katie Boulter 3 runda
10 Rosja Anastasija Komardina Ćwierćfinał
11 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi 1 runda
12 Australia Priscilla Hon 1 runda
13 Australia Sara Tomic 1 runda
14 Stany Zjednoczone Katrine Steffensen 2 runda
15 Francja Fiona Ferro 3 runda
16 Węgry Fanny Stollár 1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Stany Zjednoczone Olivia Hauger 2 6 3  
 Chorwacja Jana Fett 6 3 6  
   Chorwacja Jana Fett 6 6  
   Australia Kimberly Birrell 0 4  
 Australia Kimberly Birrell 67 6 6
  10  Rosja Anastasija Komardina 7 1 3  
     Chorwacja Jana Fett 2 1
  4  Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 6 6
  6  Łotwa Jeļena Ostapenko 1 6 4  
4  Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 6 1 6  
4  Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 6 7
  7/Q  Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue 4 5  
7/Q  Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue 6 7
  2  Serbia Ivana Jorović 3 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  1  Rosja Warwara Flink 7 6  
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu 5 4  
  1  Rosja Warwara Flink 4 3  
   Stany Zjednoczone Olivia Hauger 6 6  
WC  Australia Chloe Hule 2 5
  Q  Stany Zjednoczone Olivia Hauger 6 7  
     Stany Zjednoczone Olivia Hauger 6 6
   Słowacja Tereza Mihalíková 4 1
  WC  Australia Petra Hule 66 1  
 Słowacja Tereza Mihalíková 7 6  
 Słowacja Tereza Mihalíková 6 3 6
  Q  Nowa Zelandia Rosie Cheng 4 6 1  
Q  Nowa Zelandia Rosie Cheng 6 6
  16  Węgry Fanny Stollár 4 4  
  1 runda 2 runda 3 runda
  12  Australia Priscilla Hon 3 7 10  
 Wielka Brytania Isabelle Wallace 6 5 12  
   Wielka Brytania Isabelle Wallace 6 6  
  Q  Czechy Natálie Novotná 2 1  
 Włochy Beatrice Lombardo 4 3
  Q  Czechy Natálie Novotná 6 6  
     Wielka Brytania Isabelle Wallace 6 1 1
   Chorwacja Jana Fett 3 6 6
  LL  Australia Nicole Kraemer 2 1  
 Chorwacja Jana Fett 6 6  
 Chorwacja Jana Fett 3 6 7
  5  Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 6 4 5  
WC  Australia Seone Mendez 2 1
  5  Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  3  Ukraina Anhelina Kalinina 6 7  
 Chińska Republika Ludowa Cao Siqi 3 64  
  3  Ukraina Anhelina Kalinina 6 4 4  
   Australia Kimberly Birrell 2 6 6  
 Wielka Brytania Emily Arbuthnott 6 66 3
   Australia Kimberly Birrell 3 7 6  
     Australia Kimberly Birrell 6 6
  15  Francja Fiona Ferro 4 1
   Dania Emilie Francati 6 6  
WC  Australia Sasha Bollweg 1 2  
 Dania Emilie Francati 2 2
  15  Francja Fiona Ferro 6 6  
 Włochy Georgia Brescia 5 6 2
  15  Francja Fiona Ferro 7 0 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  10  Rosja Anastasija Komardina 3 6 6  
WC  Australia Zoe Hives 6 4 3  
  10  Rosja Anastasija Komardina 6 6  
   Chińska Republika Ludowa Zhang Ying 3 1  
 Indie Snehadevi Reddy 4 0
   Chińska Republika Ludowa Zhang Ying 6 6  
    10  Rosja Anastasija Komardina 6 6
   Południowa Afryka Ilze Hattingh 4 4
   Japonia Yukina Saigo 6 4 6  
WC  Australia Anja Dokic 4 6 4  
 Japonia Yukina Saigo 3 3
   Południowa Afryka Ilze Hattingh 6 6  
 Południowa Afryka Ilze Hattingh 6 6
  8  Serbia Nina Stojanović 1 2  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  6  Łotwa Jeļena Ostapenko 6 7  
WC  Australia Kaylah McPhee 1 5  
  6  Łotwa Jeļena Ostapenko 7 6  
   Francja Margot Yerolymos 65 2  
 Austria Julia Grabher 0 5
   Francja Margot Yerolymos 6 7  
    6  Łotwa Jeļena Ostapenko 3 7 6
   Australia Naiktha Bains 6 5 1
  Q  Japonia Shiori Fukuda 2 1  
 Australia Naiktha Bains 6 6  
 Australia Naiktha Bains 6 6
   Rosja Anastasija Szaulska 2 2  
 Rosja Anastasija Szaulska 6 6
  11  Chińska Republika Ludowa You Xiaodi 2 4  
  1 runda 2 runda 3 runda
  14  Stany Zjednoczone Katrine Steffensen 6 6  
 Indie Simran Kaur Sethi 4 2  
  14  Stany Zjednoczone Katrine Steffensen 7 2 1  
  SE  Australia Destanee Aiava 5 6 6  
SE  Australia Destanee Aiava 7 6
   Włochy Verena Hofer 5 2  
    SE  Australia Destanee Aiava 61 0
  4  Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 6 6
   Wielka Brytania Freya Christie 5 3  
 Australia Lizette Cabrera 7 6  
 Australia Lizette Cabrera 1 3
  4  Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang 2 0
  4  Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  7/Q  Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue 6 6  
WC  Australia Linda Huang 3 0  
  7/Q  Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue 6 2 6  
   Australia Olivia Tjandramulia 1 6 2  
 Australia Olivia Tjandramulia 6 4 6
  Q  Japonia Nozomi Ohya 4 6 2  
    7/Q  Chińska Republika Ludowa Sun Ziyue 6 6
  9  Wielka Brytania Katie Boulter 2 4
  Q  Australia Andrea Dikosavljevic 2 0  
 Rosja Natalija Wichlancewa 6 6  
 Rosja Natalija Wichlancewa 4 3
  9  Wielka Brytania Katie Boulter 6 6  
 Indie D.T. Venugopal 3 3
  9  Wielka Brytania Katie Boulter 6 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  13  Australia Sara Tomic 5 2  
 Tajlandia Kamonwan Buayam 7 6  
   Tajlandia Kamonwan Buayam 0 6 3  
   Włochy Jasmine Paolini 6 4 6  
 Włochy Jasmine Paolini 6 1 6
   Stany Zjednoczone Michaela Gordon 2 6 4  
     Włochy Jasmine Paolini 2 2
  2  Serbia Ivana Jorović 6 6
   Szwajcaria Jil Teichmann 6 6  
 Brazylia Leticia Garcia Vidal 0 2  
 Szwajcaria Jil Teichmann 2 3
  2  Serbia Ivana Jorović 6 6  
Q  Australia Michelle Pits 2 3
  2  Serbia Ivana Jorović 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczyni 375
Finalistka 270
Półfinalistka 180
Ćwierćfinalistka 120
3 runda 75
2 runda 30
Runda finałowa kwalifikacji 25
Kwalifikantka, która odpadła w I rundzie 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]