Australian Open 2014 (kwalifikacje gry pojedynczej kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2014 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 9–11.01.2014
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 96Q
Dyrektor Craig Tiley
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Szwajcaria Belinda Bencic
Niemcy Carina Witthöft
Chorwacja Ana Konjuh
Kazachstan Zarina Dijas
Polska Katarzyna Piter
Rosja Ałła Kudriawcewa
Wielka Brytania Heather Watson
Czechy Lucie Hradecká
Czechy Kateřina Siniaková
Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Rumunia Irina-Camelia Begu
Gruzja Ana Tatiszwili
Stany Zjednoczone Irina Falconi (LL)
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

Australian Open 2014 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet – kwalifikacje do zawodów singlowych kobiet, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania mają miejsce pomiędzy 9 a 11 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Osiągnięcie
1 Kanada Sharon Fichman 1 runda
2 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 1 runda
3 Wielka Brytania Johanna Konta 2 runda
4 Niemcy Anna-Lena Friedsam 1 runda
5 Polska Katarzyna Piter Zakwalifikowana
6 Ukraina Maryna Zanewśka 1 runda
7 Wielka Brytania Heather Watson Zakwalifikowana
8 Polska Magda Linette 2 runda
9 Czechy Kristýna Plíšková 2 runda
10 Rosja Wiera Duszewina 3 runda
11 Stany Zjednoczone Shelby Rogers 2 runda
12 Gruzja Ana Tatiszwili Zakwalifikowana
13 Francja Claire Feuerstein 3 runda
14 Rumunia Irina-Camelia Begu Zakwalifikowana
15 Rosja Aleksandra Panowa 2 runda
16 Szwecja Sofia Arvidsson 1 runda
17 Czechy Andrea Hlaváčková 2 runda
18 Francja Mathilde Johansson 2 runda
19 Rosja Marta Sirotkina 3 runda
20 Portugalia Maria João Koehler 1 runda
21 Rosja Olga Puczkowa 1 runda
22 Kazachstan Sesił Karatanczewa 1 runda
23 Stany Zjednoczone Irina Falconi[a] 3 runda
24 Belgia An-Sophie Mestach 2 runda

Zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwe przegrana[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Runda finałowa
  1  Kanada Sharon Fichman 3 1  
 Szwajcaria Belinda Bencic 6 6  
   Szwajcaria Belinda Bencic 6 7  
   Włochy Nastassja Burnett 1 5  
 Włochy Nastassja Burnett 6 6
   Grecja Eleni Daniilidu 3 4  
     Szwajcaria Belinda Bencic 6 6
  19  Rosja Marta Sirotkina 2 4
  WC  Australia Priscilla Hon 0 1  
 Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 6 6  
 Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 4 4
  19  Rosja Marta Sirotkina 6 6  
WC  Australia Maddison Inglis 64 3
  19  Rosja Marta Sirotkina 7 6  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  2  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 4 4  
 Australia Anastasija Rodionowa 6 6  
   Australia Anastasija Rodionowa 3 5  
   Niemcy Carina Witthöft 6 7  
 Austria Melanie Klaffner 5 4
   Niemcy Carina Witthöft 7 6  
     Niemcy Carina Witthöft 1 6 6
   Francja Alizé Lim 6 4 3
   Holandia Richèl Hogenkamp 1 64  
 Chorwacja Ana Vrljić 6 7  
 Chorwacja Ana Vrljić 6 1 5
   Francja Alizé Lim 3 6 7  
 Francja Alizé Lim 7 6
  21  Portugalia Maria João Koehler 61 1  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  3  Wielka Brytania Johanna Konta 6 6  
 Stany Zjednoczone Grace Min 2 1  
  3  Wielka Brytania Johanna Konta 1 2  
   Ukraina Olha Sawczuk 6 6  
 Japonia Sachie Ishizu 3 7 4
   Ukraina Olha Sawczuk 6 5 6  
     Ukraina Olha Sawczuk 0 3
  WC  Chorwacja Ana Konjuh 6 6
  WC  Chorwacja Ana Konjuh 6 6  
 Łotwa Diāna Marcinkēviča 4 0  
WC  Chorwacja Ana Konjuh 6 65 6
  18  Francja Mathilde Johansson 2 7 4  
 Uzbekistan Nigina Abduraimova 3 2
  18  Francja Mathilde Johansson 6 6  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  4  Niemcy Anna-Lena Friedsam 6 4 7  
 Rumunia Andreea Mitu 3 6 9  
   Rumunia Andreea Mitu 7 3 0  
   Kazachstan Zarina Dijas 5 6 6  
 Serbia Aleksandra Krunić 3 6 4
   Kazachstan Zarina Dijas 6 2 6  
     Kazachstan Zarina Dijas 7 6
   Kanada Stéphanie Dubois 5 3
   Tajlandia N. Lertcheewakarn 61 4  
 Kanada Stéphanie Dubois 7 6  
 Kanada Stéphanie Dubois 6 6
  15  Rosja Aleksandra Panowa 3 3  
 Włochy Alberta Brianti 6 1 4
  15  Rosja Aleksandra Panowa 4 6 6  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  5  Polska Katarzyna Piter 6 7  
 Czechy Eva Birnerová 3 62  
  5  Polska Katarzyna Piter 7 6  
   Japonia Yurika Sema 64 4  
 Japonia Yurika Sema 7 6
   Stany Zjednoczone Julia Cohen 60 3  
    5  Polska Katarzyna Piter 4 6 6
  13  Francja Claire Feuerstein 6 2 3
   Słowacja Kristína Kučová 6 5 2  
 Polska Paula Kania 4 7 6  
 Polska Paula Kania 1 2
  13  Francja Claire Feuerstein 6 6  
 Stany Zjednoczone Maria Sanchez 3 67
  13  Francja Claire Feuerstein 6 7  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  6  Ukraina Maryna Zanewśka 1 63  
 Czarnogóra Danka Kovinić 6 7  
   Czarnogóra Danka Kovinić 6 6  
   Japonia Eri Hozumi 3 2  
 Gruzja Sopia Szapatawa 6 4 0
   Japonia Eri Hozumi 2 6 6  
     Czarnogóra Danka Kovinić 64 1
   Rosja Ałła Kudriawcewa 7 6
   Rosja Ałła Kudriawcewa 6 6  
PR  Francja Aravane Rezaï 4 2  
 Rosja Ałła Kudriawcewa 6 6
  17  Czechy Andrea Hlaváčková 3 4  
WC  Australia Naiktha Bains 2 63
  17  Czechy Andrea Hlaváčková 6 7  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  7  Wielka Brytania Heather Watson 6 6  
WC  Australia Arina Rodionowa 4 3  
  7  Wielka Brytania Heather Watson 6 2  
   Francja Stéphanie Foretz Gacon 0 0k  
 Francja Stéphanie Foretz Gacon 6 6
  WC  Australia Tammi Patterson 2 3  
    7  Wielka Brytania Heather Watson 6 7
  23  Stany Zjednoczone Irina Falconi 4 61
   Włochy Maria Elena Camerin 5 0  
 Południowa Afryka Chanel Simmonds 7 6  
 Południowa Afryka Chanel Simmonds 2 0
  23  Stany Zjednoczone Irina Falconi 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 3 1
  23  Stany Zjednoczone Irina Falconi 6 6  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  8  Polska Magda Linette 6 6  
 Ukraina Ludmyła Kiczenok 3 4  
  8  Polska Magda Linette 4 4  
   Czechy Lucie Hradecká 6 6  
 Czechy Lucie Hradecká 4 6 8
   Chorwacja Tereza Mrdeža 6 0 6  
     Czechy Lucie Hradecká 6 7
   Czechy Renata Voráčová 4 65
   Argentyna María Irigoyen 4 1  
 Ukraina Anastasija Wasyljewa 6 6  
 Ukraina Anastasija Wasyljewa 5 7 2
   Czechy Renata Voráčová 7 64 6  
 Czechy Renata Voráčová 5 7 6
  16  Szwecja Sofia Arvidsson 7 5 2  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  9  Czechy Kristýna Plíšková 6 6  
 Rosja Alisa Klejbanowa 3 4  
  9  Czechy Kristýna Plíšková 2 2  
   Stany Zjednoczone Victoria Duval 6 6  
 Stany Zjednoczone Victoria Duval 3 6 6
   Ukraina Julija Bejhelzimer 6 1 4  
     Stany Zjednoczone Victoria Duval 2 3
   Czechy Kateřina Siniaková 6 6
   Czechy Kateřina Siniaková 2 6 6  
 Turcja Çağla Büyükakçay 6 3 3  
 Czechy Kateřina Siniaková 6 2 6
   Rumunia Alexandra Dulgheru 3 6 2  
 Rumunia Alexandra Dulgheru 6 3 6
  20  Rosja Olga Puczkowa 3 6 0  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  10  Rosja Wiera Duszewina 5 6 6  
 Białoruś Iłona Kremień 7 2 1  
  10  Rosja Wiera Duszewina 6 6  
   Japonia Erika Sema 1 2  
 Japonia Erika Sema 6 7
   Wielka Brytania Tara Moore 0 5  
    10  Rosja Wiera Duszewina 6 4 4
   Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 3 6 6
   Austria Tamira Paszek 6 7  
WC  Australia Sara Tomic 2 5  
 Austria Tamira Paszek 2 1
   Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 7
  22  Kazachstan Sesił Karatanczewa 1 5  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  11  Stany Zjednoczone Shelby Rogers 7 6  
 Uzbekistan Oqgul Omonmurodova 5 2  
  11  Stany Zjednoczone Shelby Rogers 3 2  
   Stany Zjednoczone Madison Brengle 6 6  
 Stany Zjednoczone Madison Brengle 7 6
   Czechy Tereza Smitková 5 2  
     Stany Zjednoczone Madison Brengle 3 7 1
  14  Rumunia Irina-Camelia Begu 6 5 6
   Słowenia Petra Rampre 2 4  
 Serbia Jovana Jakšić 6 6  
 Serbia Jovana Jakšić 3 6 4
  14  Rumunia Irina-Camelia Begu 6 1 6  
 Liechtenstein Stephanie Vogt 6 2 6
  14  Rumunia Irina-Camelia Begu 4 6 8  
  1 runda 2 runda Runda finałowa
  12  Gruzja Ana Tatiszwili 3 6 6  
WC  Kanada Aleksandra Wozniak 6 2 4  
  12  Gruzja Ana Tatiszwili 6 65 6  
   Rosja Jekatierina Byczkowa 4 7 4  
 Holandia Arantxa Rus 3 4
   Rosja Jekatierina Byczkowa 6 6  
    12  Gruzja Ana Tatiszwili 64 7 6
   Japonia Risa Ozaki 7 5 2
   Japonia Risa Ozaki 6 6  
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz 1 4  
 Japonia Risa Ozaki 6 3 6
  24  Belgia An-Sophie Mestach 2 6 4  
 Szwajcaria Viktorija Golubic 5 1
  24  Belgia An-Sophie Mestach 7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (A$) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 40
Finalistki 14 400 30
2 runda 7 200 20
1 runda 3 600 2

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Została przeniesiona do turnieju głównego jako szczęśliwa przegrana.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]