Australian Open 2014 (turniej legend mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2014 – turniej legend mężczyzn
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 18–24.01.2014
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 8D
Zwycięzcy
Gra podwójna
Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
2013 2016
Strona internetowa

Australian Open 2014 – turniej legend mężczyzn – zawody deblowe legend mężczyzn, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 18–24 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Finał
 Australia Todd Woodbridge
 Australia Mark Woodforde
4 6 13
 Szwecja Jonas Björkman
 Szwecja Thomas Enqvist
6 2 11

Grupa Newcombe[edytuj | edytuj kod]

Francja Yannick Noah
Francja Fabrice Santoro
Iran Mansur Bahrami
Francja Cédric Pioline
Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
Australia Pat Cash
Szwecja Mats Wilander
Mecze
W–L
Sety
W–L
Gemy
W–L
Miejsce
Francja Yannick Noah
Francja Fabrice Santoro
6:1, 1:6, 12–10 6:4, 3:6, 9–11 7:6(4), 3:6, 10–6 2–1 5–4 28–30 2.
Iran Mansur Bahrami
Francja Cédric Pioline
1:6, 6:1, 10–12 6:4, 2:6, 9–11 6:7(2), 6:1, 10–8 1–2 4–5 28–27 3.
Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
4:6, 6:3, 11–9 4:6, 6:2, 11–9 6:3, 1:6, 10–3 3–0 6–3 30–26 1.
Australia Pat Cash
Szwecja Mats Wilander
6:7(4), 6:3, 6–10 7:6(2), 1:6, 8–10 3:6, 6:1, 3–10 0–3 3–6 29–32 4.


Grupa Roche[edytuj | edytuj kod]

Południowa Afryka Wayne Ferreira
Chorwacja Goran Ivanišević
Francja Guy Forget
Francja Henri Leconte
Szwecja Jonas Björkman
Szwecja Thomas Enqvist
Australia Joshua Eagle
Australia Andrew Florent
Mecze
W–L
Sety
W–L
Gemy
W–L
Miejsce
Południowa Afryka Wayne Ferreira
Chorwacja Goran Ivanišević
2:6, 7:6(5), 8–10 6:4, 3:6, 8–10 6:7(3), 6:1, 7–10 0–3 3–6 30–33 4.
Francja Guy Forget
Francja Henri Leconte
6:2, 6:7(5), 10–8 3:6, 6:7(8) 6:3, 4:6, 10–7 2–1 4–4 33–31 2.
Szwecja Jonas Björkman
Szwecja Thomas Enqvist
4:6, 6:3, 10–8 6:3, 7:6(8) 6:4, 6:3 3–0 6–1 36–25 1.
Australia Joshua Eagle
Australia Andrew Florent
7:6(3), 1:6, 10–7 3:6, 6:4, 7–10 4:6, 3:6 1–2 3–5 25–35 3.


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]