Australian Open 2015 (gra podwójna dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2015 – gra podwójna dziewcząt
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 25–30.01.2014
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Czechy Miriam Kolodziejová
Czechy Markéta Vondroušová
2014 2016
Strona internetowa
Wielki Szlem 2015

Australian Open 2015 – gra podwójna dziewcząt – zawody deblowe dziewcząt, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 25–30 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiOsiągnięcie
01Rosja Anna Blinkova
Węgry Dalma Gálfi
2. runda
02Czechy Miriam Kolodziejová
Czechy Markéta Vondroušová
zwycięstwo
03Australia Naiktha Bains
Brazylia Luisa Stefani
2. runda
04Australia Sara Tomic
Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
półfinał
05Australia Priscilla Hon
Szwajcaria Jil Teichmann
2. runda
06Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov
Kanada Katherine Sebov
ćwierćfinał
07Australia Destanee Aiava
Australia Kimberly Birrell
2. runda
08Wielka Brytania Maia Lumsden
Wielka Brytania Katie Swan
2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Chińska Republika Ludowa Gao Xinyu
 Australia Olivia Tjandramulia
4 7 7  
 Wielka Brytania Emily Arbuthnott
 Dania Emilie Francati
6 63 10  
   Wielka Brytania Emily Arbuthnott
 Dania Emilie Francati
5 6 7  
   Niemcy Katharina Hobgarski
 Belgia Greet Minnen
7 4 10  
 Niemcy Katharina Hobgarski
 Belgia Greet Minnen
2 6 10
  6  Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov
 Kanada Katherine Sebov
6 2 7  
     Niemcy Katharina Hobgarski
 Belgia Greet Minnen
5 4
  2  Czechy Miriam Kolodziejová
 Czechy Markéta Vondroušová
7 6
   Stany Zjednoczone Raquel Pedraza
 Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang
4 6 9  
4  Australia Sara Tomic
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
6 1 11  
4  Australia Sara Tomic
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
1 2
  2  Czechy Miriam Kolodziejová
 Czechy Markéta Vondroušová
6 6  
 Białoruś Vera Lapko
 Słowacja Tereza Mihalíková
5 5
  2  Czechy Miriam Kolodziejová
 Czechy Markéta Vondroušová
7 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
1  Rosja Anna Blinkowa
 Węgry Dalma Gálfi
7 4 10  
 Australia Seone Mendez
 Kanada Charlotte Robillard-Millette
64 6 6     1  Rosja Anna Blinkova
 Węgry Dalma Gálfi
65 4
 Stany Zjednoczone Mia Horvit
 Francja Lucie Wargnier
4 6 3    Chińska Republika Ludowa Gao Xinyu
 Australia Olivia Tjandramulia
7 6
 Chińska Republika Ludowa Gao Xinyu
 Australia Olivia Tjandramulia
6 4 10  
1 runda   2 runda
 Wielka Brytania Emily Arbuthnott
 Dania Emilie Francati
7 2 10  
 Stany Zjednoczone Jessica Ho
 Stany Zjednoczone Raveena Kingsley
63 6 8      Wielka Brytania Emily Arbuthnott
 Dania Emilie Francati
7 7
WC  Australia Michaela Haet
 Australia Nicole Kraemer
3 0   5  Australia Priscilla Hon
 Szwajcaria Jil Teichmann
5 5
5  Australia Priscilla Hon
 Szwajcaria Jil Teichmann
6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
3  Australia Naiktha Bains
 Brazylia Luisa Stefani
7 6  
WC  Australia Chloe Hule
 Australia Petra Hule
5 3     3  Australia Naiktha Bains
 Brazylia Luisa Stefani
4 6 8
 Niemcy Katharina Hobgarski
 Belgia Greet Minnen
6 62 11    Niemcy Katharina Hobgarski
 Belgia Greet Minnen
6 3 10
 Tajlandia Tamachan Momkoonthod
 Indie Ojasvinee Singh
3 7 9  
1 runda   2 runda
 Ukraina Olga Fridman
 Rosja Elina Nepliy
6 7  
WC  Australia Aleksa Cveticanin
 Australia Kaylah McPhee
3 62      Ukraina Olga Fridman
 Rosja Elina Nepliy
3 4
 Nowa Zelandia Jade Lewis
 Japonia Kimika Sakata
3 3   6  Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov
 Kanada Katherine Sebov
6 6
6  Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov
 Kanada Katherine Sebov
6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
8  Wielka Brytania Maia Lumsden
 Wielka Brytania Katie Swan
6 3 10  
 Indonezja Tami Grende
 Francja Margot Yerolymos
1 6 3     8  Wielka Brytania Maia Lumsden
 Wielka Brytania Katie Swan
6 4 5
 Czechy Monika Kilnarová
 Słowacja Viktória Kužmová
5 3    Stany Zjednoczone Raquel Pedraza
 Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang
0 6 10
 Stany Zjednoczone Raquel Pedraza
 Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang
7 6  
1 runda   2 runda
WC  Australia Violet Apisah
 Australia Sasha Bollweg
6 5 13  
 Francja Tessah Andrianjafitrimo
 Włochy Bianca Turati
3 7 15      Francja Tessah Andrianjafitrimo
 Włochy Bianca Turati
4 4
 Japonia Chihiro Muramatsu
 Indie Pranjala Yadlapalli
65 0   4  Australia Sara Tomic
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
6 6
4  Australia Sara Tomic
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
7 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
7  Australia Destanee Aiava
 Australia Kimberly Birrell
6 6  
 Chińska Republika Ludowa Ma Shuyue
 Chińska Republika Ludowa Yuan Yue
3 2     7  Australia Destanee Aiava
 Australia Kimberly Birrell
3 1
 Białoruś Vera Lapko
 Słowacja Tereza Mihalíková
6 6    Białoruś Vera Lapko
 Słowacja Tereza Mihalíková
6 6
 Słowenia Manca Pislak
 Słowenia Nina Potočnik
1 4  
1 runda   2 runda
 Francja Fiona Ferro
 Stany Zjednoczone Olivia Hauger
3 62  
 Indonezja Deria Nur Haliza
 Południowa Afryka Katie Poluta
6 7      Indonezja Deria Nur Haliza
 Południowa Afryka Katie Poluta
0 2
 Australia Jaimee Fourlis
 Australia Maddison Inglis
2 4   2  Czechy Miriam Kolodziejová
 Czechy Markéta Vondroušová
6 6
2  Czechy Miriam Kolodziejová
 Czechy Markéta Vondroušová
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczynie 270
Finalistki 180
Półfinalistki 120
Ćwierćfinalistki 75
2 runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]