Australian Open 2015 (kwalifikacje gry pojedynczej kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2015 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 15–17.01.2015
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 96QS
Dyrektor Craig Tiley
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Czechy Denisa Allertová
Francja Stéphanie Foretz
Czechy Renata Voráčová
Niemcy Tatjana Maria
Rosja Aleksandra Panowa
Czechy Lucie Hradecká
Tunezja Uns Dżabir
Polska Urszula Radwańska
Holandia Richèl Hogenkamp
Rosja Jewgienija Rodina
Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili
Chorwacja Petra Martić
Kazachstan Julija Putincewa (LL)
2014 2016
Strona internetowa
Wielki Szlem 2015

Australian Open 2015 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet – kwalifikacje do zawodów singlowych kobiet, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 15–17 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaOsiągnięcie
01Czechy Denisa Allertová zakwalifikowano
02Japonia Misaki Doi 2 runda
03Hiszpania Lourdes Domínguez Lino 1 runda
04Czarnogóra Danka Kovinić 1 runda
05Brazylia Teliana Pereira 2 runda
06Kazachstan Julija Putincewa[a] Lucky Loser
07Tajlandia Luksika Kumkhum 1 runda
08Rumunia Andreea Mitu 2 runda
09Izrael Szachar Pe’er 3 runda
10Rosja Jewgienija Rodina zakwalifikowano
11Japonia Misa Eguchi 2 runda
12Austria Patricia Mayr-Achleitner 1 runda

NumerTenisistkaOsiągnięcie
13Turcja Çağla Büyükakçay 3 runda
14Ukraina Maryna Zanewśka 3 runda
15Serbia Jovana Jakšić 1 runda
16Argentyna Paula Ormaechea 2 runda
17Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 1 runda
18Kolumbia Mariana Duque Mariño 1 runda
19Czechy Kristýna Plíšková 1 runda
20Polska Magda Linette 1 runda
21Kanada Sharon Fichman 1 runda
22Niemcy Laura Siegemund 3 runda
23Holandia Richèl Hogenkamp zakwalifikowano
24Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili zakwalifikowano

Zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwe przegrane[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski
1 runda   2 runda   Runda finałowa
1  Czechy Denisa Allertová 6 7  
 Belgia Ysaline Bonaventure 3 5     1  Czechy Denisa Allertová 4 6 6  
 Japonia Miharu Imanishi 3 4      Czechy Andrea Hlaváčková 6 3 3  
 Czechy Andrea Hlaváčková 6 6       1  Czechy Denisa Allertová 6 6
WC  Australia Kimberly Birrell 2 6 2       22  Niemcy Laura Siegemund 1 2
 Ukraina Kateryna Bondarenko 6 4 6      Ukraina Kateryna Bondarenko 4 2
 Liechtenstein Stephanie Vogt 4 66     22  Niemcy Laura Siegemund 6 6  
22  Niemcy Laura Siegemund 6 7  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
2  Japonia Misaki Doi 2 6 6  
 Francja Mathilde Johansson 6 3 2     2  Japonia Misaki Doi 3 7 1  
 Japonia Risa Ozaki 1 0      Białoruś Wolha Hawarcowa 6 65 6  
 Białoruś Wolha Hawarcowa 6 6        Białoruś Wolha Hawarcowa 65 3
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz 3 6 0        Francja Stéphanie Foretz 7 6
 Włochy Alberta Brianti 6 2 6      Włochy Alberta Brianti 3 2
 Francja Stéphanie Foretz 4 7 6      Francja Stéphanie Foretz 6 6  
18  Kolumbia Mariana Duque Mariño 6 5 2  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
3  Hiszpania Lourdes Domínguez Lino 1 6 4  
PR  Stany Zjednoczone Alexa Glatch 6 3 6     PR  Stany Zjednoczone Alexa Glatch 6 6  
WC  Australia Jessica Moore 1 7 6     WC  Australia Jessica Moore 1 4  
WC  Francja Fiona Ferro 6 5 2       PR  Stany Zjednoczone Alexa Glatch 4 5
 Japonia Eri Hozumi 0 7 6        Czechy Renata Voráčová 6 7
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 64 4      Japonia Eri Hozumi 3 2
 Czechy Renata Voráčová 5 7 6      Czechy Renata Voráčová 6 6  
17  Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 7 65 2  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
4  Czarnogóra Danka Kovinić 0 4  
 Francja Virginie Razzano 6 6      Francja Virginie Razzano 6 0 4  
 Niemcy Tatjana Maria 6 1 6      Niemcy Tatjana Maria 4 6 6  
 Włochy Gioia Barbieri 1 6 1        Niemcy Tatjana Maria 6 6
 Szwajcaria Viktorija Golubic 6 4 6       13  Turcja Çağla Büyükakçay 3 2
WC  Australia Olivia Tjandramulia 4 6 3      Szwajcaria Viktorija Golubic 6 0 0
 Uzbekistan Nigina Abduraimova 2 2     13  Turcja Çağla Büyükakçay 2 6 6  
13  Turcja Çağla Büyükakçay 6 6  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
5  Brazylia Teliana Pereira 3 6 6  
 Bułgaria Elica Kostowa 6 4 2     5  Brazylia Teliana Pereira 61 6 4  
WC  Australia Sara Tomic 4 7 1      Rosja Jekatierina Byczkowa 7 3 6  
 Rosja Jekatierina Byczkowa 6 64 6        Rosja Jekatierina Byczkowa 2 6 3
 Hongkong Zhang Ling 3 2        Rosja Aleksandra Panowa 6 1 6
 Rosja Aleksandra Panowa 6 6      Rosja Aleksandra Panowa 64 6 6
 Bułgaria Sesił Karatanczewa 6 6      Bułgaria Sesił Karatanczewa 7 2 3  
20  Polska Magda Linette 2 2  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
6  Kazachstan Julija Putincewa 6 7  
 Stany Zjednoczone Julia Boserup 1 64     6  Kazachstan Julija Putincewa 7 7  
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan 62 6 6      Chińska Republika Ludowa Xu Yifan 5 5  
 Argentyna María Irigoyen 7 2 3       6  Kazachstan Julija Putincewa 1 2
 Kanada Gabriela Dabrowski 3 4        Czechy Lucie Hradecká 6 6
 Ukraina Julija Bejhelzimer 6 6      Ukraina Julija Bejhelzimer 6 4 5
 Czechy Lucie Hradecká 6 6      Czechy Lucie Hradecká 4 6 7  
15  Serbia Jovana Jakšić 3 3  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
7  Tajlandia Luksika Kumkhum 6 65 2  
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 2 7 6      Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 7 6  
 Rumunia Patricia Maria Țig 66 5      Izrael Julja Gluszko 5 2  
 Izrael Julja Gluszko 7 7        Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 2 4
WC  Australia Naiktha Bains 2 1        Tunezja Uns Dżabir 6 6
 Tunezja Uns Dżabir 6 6      Tunezja Uns Dżabir 6 6
 Japonia Junri Namigata 63 7 6      Japonia Junri Namigata 4 4  
19  Czechy Kristýna Plíšková 7 5 3  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
8  Rumunia Andreea Mitu 6 3 10  
 Francja Claire Feuerstein 4 6 8     8  Rumunia Andreea Mitu 3 6 5  
 Ukraina Anastasija Wasyljewa 6 5 3      Japonia Hiroko Kuwata 6 3 7  
 Japonia Hiroko Kuwata 1 7 6        Japonia Hiroko Kuwata 6 1 5
 Polska Urszula Radwańska 6 6        Polska Urszula Radwańska 2 6 7
 Wielka Brytania Naomi Broady 4 3      Polska Urszula Radwańska 6 6
 Luksemburg Mandy Minella 3 3     16  Argentyna Paula Ormaechea 0 3  
16  Argentyna Paula Ormaechea 6 6  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
9  Izrael Szachar Pe’er 3 7 6  
 Kanada Françoise Abanda 6 5 3     9  Izrael Szachar Pe’er 6 3 6  
 Rosja Marina Mielnikowa 2 7 3      Australia Anastasija Rodionowa 1 6 1  
 Australia Anastasija Rodionowa 6 65 6       9  Izrael Szachar Pe’er 7 3 4
 Stany Zjednoczone Louisa Chirico 7 7       23  Holandia Richèl Hogenkamp 62 6 6
WC  Australia Maddison Inglis 5 5      Stany Zjednoczone Louisa Chirico 4 6 6
 Japonia Shūko Aoyama 5 7 3     23  Holandia Richèl Hogenkamp 6 3 8  
23  Holandia Richèl Hogenkamp 7 5 6  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
10  Rosja Jewgienija Rodina 7 6  
WC  Australia Priscilla Hon 66 2     10  Rosja Jewgienija Rodina 2 6 6  
 Polska Paula Kania 2 1      Estonia Anett Kontaveit 6 2 4  
 Estonia Anett Kontaveit 6 6       10  Rosja Jewgienija Rodina 7 6
 Słowacja Kristína Kučová 6 2 6       14  Ukraina Maryna Zanewśka 5 4
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 4 6 4      Słowacja Kristína Kučová 6 0 4
 Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 6 3 2     14  Ukraina Maryna Zanewśka 2 6 6  
14  Ukraina Maryna Zanewśka 3 6 6  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
11  Japonia Misa Eguchi 6 6  
 Paragwaj Verónica Cepede Royg 4 3     11  Japonia Misa Eguchi 6 4 0  
 Polska Katarzyna Piter 7 6      Polska Katarzyna Piter 3 6 6  
 Ukraina Ludmyła Kiczenok 5 3        Polska Katarzyna Piter 2 0
 Uzbekistan Oqgul Omonmurodova 6 62 7       24  Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili 6 6
 Ukraina Nadija Kiczenok 3 7 5      Uzbekistan Oqgul Omonmurodova 60 3
 Wielka Brytania Johanna Konta 4 5     24  Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili 7 6  
24  Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili 6 7  
1 runda   2 runda   Runda finałowa
12  Austria Patricia Mayr-Achleitner 4 3  
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 6      Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 2 7 6  
 Czechy Barbora Krejčíková 6 6      Czechy Barbora Krejčíková 6 5 3  
 Peru Bianca Botto 0 0        Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 7 4 4
 Rumunia Ana Bogdan 2 3        Chorwacja Petra Martić 5 6 6
 Chorwacja Petra Martić 6 6      Chorwacja Petra Martić 7 6
 Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 6 6      Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 5 3  
21  Kanada Sharon Fichman 4 1  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwycięzcy 40
Finaliści 16 000 30
2 runda 8000 20
1 runda 4000 2

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Została przeniesiona do turnieju głównego jako szczęśliwa przegrana.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]