Australian Open 2016 (kwalifikacje gry pojedynczej kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 14–16.01.2016
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 96QS
Dyrektor Craig Tiley
Zwycięzcy
Gra pojedyncza kobiet
Chińska Republika Ludowa Wang Qiang
Stany Zjednoczone Nicole Gibbs
Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
Japonia Naomi Ōsaka
Łotwa Anastasija Sevastova
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
Czechy Kristýna Plíšková
Szwajcaria Viktorija Golubic
Tajlandia Luksika Kumkhum
Ukraina Maryna Zanewśka
Grecja Maria Sakari
Austria Tamira Paszek
2015 2017
Strona internetowa
Wielki Szlem 2016

Australian Open 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet – kwalifikacje do zawodów singlowych kobiet, w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 14–16 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaOsiągnięcie
01Chińska Republika Ludowa Wang Qiang zakwalifikowano
02Stany Zjednoczone Nicole Gibbs zakwalifikowano
03Wielka Brytania Naomi Broady 1. runda
04Bułgaria Sesił Karatanczewa 1. runda
05Łotwa Anastasija Sevastova zakwalifikowano
06Włochy Francesca Schiavone 2. runda
07Czechy Kristýna Plíšková zakwalifikowano
08Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 2. runda
09Szwajcaria Stefanie Vögele 2. runda
10Francja Pauline Parmentier 1. runda
11Rosja Jelena Wiesnina 1. runda
12Rumunia Patricia Maria Țig 1. runda

NumerTenisistkaOsiągnięcie
13Hiszpania María-Teresa Torró-Flor 1. runda
14Austria Tamira Paszek zakwalifikowano
15Stany Zjednoczone Sachia Vickery 3. runda
16Izrael Julja Gluszko 3. runda
17Czechy Tereza Smitková 2. runda
18Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai zakwalifikowano
19Turcja Çağla Büyükakçay 1. runda
20Szwecja Rebecca Peterson 1. runda
21Rosja Aleksandra Panowa 2. runda
22Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 2. runda
23Holandia Richèl Hogenkamp 3. runda
24Nowa Zelandia Marina Erakovic 1. runda

Zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski
1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 7 6  
 Japonia Misa Eguchi 5 2     1  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 5 6  
 Francja Mathilde Johansson 6 2 5      Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan 4 7 2  
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan 1 6 7       1  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6
 Francja Stéphanie Foretz 6 6       23  Holandia Richèl Hogenkamp 2 3
 Serbia Jovana Jakšić 1 1      Francja Stéphanie Foretz 1 3
 Argentyna María Irigoyen 2 1     23  Holandia Richèl Hogenkamp 6 6  
23  Holandia Richèl Hogenkamp 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 6 6  
WC  Australia Olivia Tjandramulia 2 2     2  Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 6 7  
WC  Australia Sara Tomic 3 2      Chorwacja Jana Fett 2 64  
 Chorwacja Jana Fett 6 6       2  Stany Zjednoczone Nicole Gibbs 6 6
WC  Australia Olivia Rogowska 1 1        Serbia Ivana Jorović 3 3
 Serbia Ivana Jorović 6 6      Serbia Ivana Jorović 6 6
 Hiszpania Laura Pous Tió 2 0k     22  Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 4 2  
22  Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 6 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Wielka Brytania Naomi Broady 3 6 3  
 Francja Alizé Lim 6 2 6      Francja Alizé Lim 6 4 1  
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 7      Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 1 6 6  
 Stany Zjednoczone Katerina Stewart 3 5        Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 5 7 6
PR  Kanada Aleksandra Wozniak 3 3        Słowacja Kristína Kučová 7 65 3
 Słowacja Kristína Kučová 6 6      Słowacja Kristína Kučová 7 6
 Ukraina Olha Sawczuk 68 3     17  Czechy Tereza Smitková 5 0  
17  Czechy Tereza Smitková 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Bułgaria Sesił Karatanczewa 2 0  
 Stany Zjednoczone Jessica Pegula 6 6      Stany Zjednoczone Jessica Pegula 2 3  
 Korea Południowa Jang Su-jeong 2 3      Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 6 6        Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 2 1
 Japonia Miyu Katō 0 3        Japonia Naomi Ōsaka 6 6
 Japonia Naomi Ōsaka 6 6      Japonia Naomi Ōsaka 6 7
 Meksyk Marcela Zacarías 1 1     21  Rosja Aleksandra Panowa 2 64  
21  Rosja Aleksandra Panowa 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Łotwa Anastasija Sevastova 6 6  
WC  Australia Destanee Aiava 3 2     5  Łotwa Anastasija Sevastova 6 6  
PR  Rosja Wiera Duszewina 2 6 8     PR  Rosja Wiera Duszewina 3 1  
 Turcja İpek Soylu 6 2 6       5  Łotwa Anastasija Sevastova 4 6 6
 Stany Zjednoczone Julia Boserup 6 7        Stany Zjednoczone Julia Boserup 6 3 2
 Japonia Mayo Hibi 2 5      Stany Zjednoczone Julia Boserup 6 7
 Polska Paula Kania 2 6 6      Polska Paula Kania 2 5  
13  Hiszpania María-Teresa Torró-Flor 6 4 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Włochy Francesca Schiavone 7 4 6  
 Belgia An-Sophie Mestach 62 6 0     6  Włochy Francesca Schiavone 1 6 1  
 Francja Virginie Razzano 6 6      Francja Virginie Razzano 6 4 6  
 Stany Zjednoczone Kristie Ahn 4 3        Francja Virginie Razzano 6 2 6
 Rosja Irina Chromaczowa 0 3       18  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 4 6 8
 Czechy Tereza Martincová 6 6      Czechy Tereza Martincová 1 62
 Luksemburg Mandy Minella 3 2     18  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 7  
18  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Czechy Kristýna Plíšková 6 4 6  
 Izrael Szachar Pe’er 4 6 3     7  Czechy Kristýna Plíšková 7 6  
 Belgia Ysaline Bonaventure 6 6      Belgia Ysaline Bonaventure 5 1  
WC  Australia Zoe Hives 2 4       7  Czechy Kristýna Plíšková 2 6 7
 Paragwaj Verónica Cepede Royg 2 4       15  Stany Zjednoczone Sachia Vickery 6 2 5
 Słowacja Jana Čepelová 6 6      Słowacja Jana Čepelová 4 5
WC  Australia Naiktha Bains 1 2     15  Stany Zjednoczone Sachia Vickery 6 7  
15  Stany Zjednoczone Sachia Vickery 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 6  
 Chorwacja Petra Martić 1 2     8  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 1k  
 Liechtenstein Stephanie Vogt 4 1     WC  Australia Arina Rodionowa 2  
WC  Australia Arina Rodionowa 6 6       WC  Australia Arina Rodionowa 2 1
 Szwajcaria Viktorija Golubic 4 6 6        Szwajcaria Viktorija Golubic 6 6
 Rosja Ałła Kudriawcewa 6 4 1      Szwajcaria Viktorija Golubic 7 6
 Holandia Lesley Kerkhove 7 6      Holandia Lesley Kerkhove 5 2  
20  Szwecja Rebecca Peterson 65 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Szwajcaria Stefanie Vögele 7 6  
WC  Słowacja Tereza Mihalíková 60 3     9  Szwajcaria Stefanie Vögele 3 4  
 Stany Zjednoczone Alexa Glatch 3 1      Tajlandia Luksika Kumkhum 6 6  
 Tajlandia Luksika Kumkhum 6 6        Tajlandia Luksika Kumkhum 6 6
 Japonia Kimiko Date-Krumm 2 7 4       16  Izrael Julja Gluszko 4 2
 Francja Amandine Hesse 6 63 6      Francja Amandine Hesse 1 6 3
 Japonia Eri Hozumi 1 3     16  Izrael Julja Gluszko 6 3 6  
16  Izrael Julja Gluszko 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Francja Pauline Parmentier 3 2  
 Japonia Risa Ozaki 6 6      Japonia Risa Ozaki 2 1  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Yuxuan 5 7 4      Ukraina Maryna Zanewśka 6 6  
 Ukraina Maryna Zanewśka 7 65 6        Ukraina Maryna Zanewśka 6 7
 Stany Zjednoczone Maria Sanchez 6 6       PR  Portugalia Michelle Larcher de Brito 3 5
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 4 2      Stany Zjednoczone Maria Sanchez 2 3
PR  Portugalia Michelle Larcher de Brito 0 6 7     PR  Portugalia Michelle Larcher de Brito 6 6  
24  Nowa Zelandia Marina Erakovic 6 4 5  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Rosja Jelena Wiesnina 3 6 7  
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 4 9      Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 6  
 Holandia Cindy Burger 3 1      Hiszpania Sara Sorribes Tormo 3 2  
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 6 6        Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 3 2
 Belgia Elise Mertens 7 6        Grecja Maria Sakari 6 6
PR  Kanada Heidi El Tabakh 5 2      Belgia Elise Mertens 6 4 2
 Grecja Maria Sakari 4 6 7      Grecja Maria Sakari 2 6 6  
19  Turcja Çağla Büyükakçay 6 4 5  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Rumunia Patricia Maria Țig 65 7 3  
 Czechy Barbora Krejčíková 7 61 6      Czechy Barbora Krejčíková 6 6  
 Japonia Hiroko Kuwata 6 64 12      Japonia Hiroko Kuwata 3 2  
 Hiszpania Sílvia Soler Espinosa 3 7 10        Czechy Barbora Krejčíková 4 2
PR  Hiszpania María José Martínez Sánchez 1 7 6       14  Austria Tamira Paszek 6 6
 Czechy Andrea Hlaváčková 6 63 1     PR  Hiszpania María José Martínez Sánchez 1 1
 Ukraina Kateryna Kozłowa 2 4     14  Austria Tamira Paszek 6 6  
14  Austria Tamira Paszek 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (A$) Punkty (ATP)
Zwyciężczynie 40
Finalistki 20 000 30
2. runda 12 000 20
1. runda 6000 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]