Australian Open 2018 (gra podwójna mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2018 – gra podwójna mężczyzn
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 17–27.01.2018
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64D
Dyrektor Craig Tiley
Zwycięzcy
Gra podwójna
Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

Australian Open 2018 – gra podwójna mężczyzn – zawody deblowe mężczyzn, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 17–27 stycznia na kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo
2 ćwierćfinał
02Finlandia Henri Kontinen
Australia John Peers
7 2. runda
03Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
15 2. runda
04Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
17 2. runda
05Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares
19 2. runda
06Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
24 półfinał
07Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić
34 zwycięstwo
08Południowa Afryka Raven Klaasen
Nowa Zelandia Michael Venus
40 1. runda

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
09Hiszpania Feliciano López
Hiszpania Marc López
44 2. runda
10Indie Rohan Bopanna
Francja Édouard Roger-Vasselin
45 3. runda
11Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
50 finał
12Urugwaj Pablo Cuevas
Argentyna Horacio Zeballos
55 1. runda
13Meksyk Santiago González
Chile Julio Peralta
57 1. runda
14Chorwacja Ivan Dodig
Hiszpania Fernando Verdasco
71 1. runda
15Polska Marcin Matkowski
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
71 ćwierćfinał
16Stany Zjednoczone Rajeev Ram
Indie Divij Sharan
72 3. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
4 7 65  
 Japonia Ben McLachlan
 Niemcy Jan-Lennard Struff
6 64 7  
   Japonia Ben McLachlan
 Niemcy Jan-Lennard Struff
6 5 64  
  7  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
4 7 7  
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Wielka Brytania Dominic Inglot
4 7 65
  7  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 610 7  
    7  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 6
  11  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
4 4
  11  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 7  
WC  Australia Sam Groth
 Australia Lleyton Hewitt
4 5  
11  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
7 7
  6  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
61 5  
6  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6
  15  Polska Marcin Matkowski
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
1 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
6 6  
 Włochy Paolo Lorenzi
 Niemcy Mischa Zverev
2 2     1  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
6 7  
 Rosja Michaił Jełgin
 Rosja Andriej Rublow
3 4     WC  Australia Max Purcell
 Australia Luke Saville
3 62  
WC  Australia Max Purcell
 Australia Luke Saville
6 6       1  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
3 7 6
 Włochy Fabio Fognini
 Hiszpania Marcel Granollers
66 6 6       16  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Indie Divij Sharan
6 64 4
WC  Australia Alex Bolt
 Australia Bradley Mousley
7 3 2      Włochy Fabio Fognini
 Hiszpania Marcel Granollers
6 64 2
 Rumunia Marius Copil
 Serbia Viktor Troicki
65 4     16  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Indie Divij Sharan
4 7 6  
16  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Indie Divij Sharan
7 6  
1. runda   2. runda   3. runda
9  Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Marc López
6 6  
 Rumunia Florin Mergea
 Serbia Nenad Zimonjić
2 4     9  Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Marc López
6 2 3  
 Japonia Ben McLachlan
 Niemcy Jan-Lennard Struff
6 6      Japonia Ben McLachlan
 Niemcy Jan-Lennard Struff
4 6 6  
WC  Australia Thanasi Kokkinakis
 Australia Jordan Thompson
4 3        Japonia Ben McLachlan
 Niemcy Jan-Lennard Struff
6 7
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Hiszpania Guillermo García-López
3 6 6        Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Hiszpania Guillermo García-López
4 55
 Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
6 3 2      Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Hiszpania Guillermo García-López
3 7 6
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Hiszpania David Marrero
7 7      Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Hiszpania David Marrero
6 65 3  
8  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Nowa Zelandia Michael Venus
614 64  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
4  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
7 7  
WC  Australia Matthew Ebden
 Australia John Millman
64 5     4  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
61 7 66  
 Argentyna Guido Pella
 Argentyna Diego Schwartzman
6 3 63      Chile Hans Podlipnik-Castillo
 Białoruś Andrej Wasileuski
7 5 7  
 Chile Hans Podlipnik-Castillo
 Białoruś Andrej Wasileuski
3 6 7        Chile Hans Podlipnik-Castillo
 Białoruś Andrej Wasileuski
4 3
 Kanada Adil Shamasdin
 Wielka Brytania Neal Skupski
4 6 3        Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Wielka Brytania Dominic Inglot
6 6
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Wielka Brytania Dominic Inglot
6 2 6      Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Wielka Brytania Dominic Inglot
6 6
 Francja Hugo Nys
 Francja Benoît Paire
6 0 6      Francja Hugo Nys
 Francja Benoît Paire
4 2  
13  Meksyk Santiago González
 Chile Julio Peralta
4 6 2  
1. runda   2. runda   3. runda
10  Indie Rohan Bopanna
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 7  
 Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Kanada Vasek Pospisil
2 65     10  Indie Rohan Bopanna
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 7  
Alt  Stany Zjednoczone James Cerretani
 Wielka Brytania Ken Skupski
68 5      Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
2 63  
 Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
7 7       10  Indie Rohan Bopanna
 Francja Édouard Roger-Vasselin
4 7 3
 Niemcy Peter Gojowczyk
 Niemcy Florian Mayer
2 1       7  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 65 6
 Holandia Wesley Koolhof
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 6      Holandia Wesley Koolhof
 Nowa Zelandia Artem Sitak
7 4 4
 Argentyna Federico Delbonis
 Dominikana Víctor Estrella
1 4     7  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
65 6 6  
7  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
5  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
5 6 6  
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
 Stany Zjednoczone Donald Young
7 4 4     5  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
63 7 66  
 Indie Leander Paes
 Indie Purav Raja
6 6      Indie Leander Paes
 Indie Purav Raja
7 5 7  
PR  Gruzja Nikoloz Basilaszwili
 Austria Andreas Haider-Maurer
2 3        Indie Leander Paes
 Indie Purav Raja
1 2
 Francja Julien Benneteau
 Francja Jonathan Eysseric
3 0       11  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6
WC  Chorwacja Nikola Mektić
 Austria Alexander Peya
6 6      Chorwacja Nikola Mektić
 Austria Alexander Peya
65 5
 Australia Marc Polmans
 Australia Andrew Whittington
65 64     11  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
7 7  
11  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
7 7  
1. runda   2. runda   3. runda
14  Chorwacja Ivan Dodig
 Hiszpania Fernando Verdasco
4 3  
 Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 6      Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
4 4  
PR  Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
6 6     PR  Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
6 6  
WC  Tajlandia Sanchai Ratiwatana
 Tajlandia Sonchat Ratiwatana
4 4       PR  Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
3k
 Uzbekistan Denis Istomin
 Kazachstan Michaił Kukuszkin
3 3       WC  Australia Sam Groth
 Australia Lleyton Hewitt
3
WC  Australia Sam Groth
 Australia Lleyton Hewitt
6 6     WC  Australia Sam Groth
 Australia Lleyton Hewitt
7 4 7
 Argentyna Guillermo Durán
 Argentyna Andrés Molteni
4 3     3  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
62 6 5  
3  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
6  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
5 7 6  
Alt  Węgry Márton Fucsovics
 Japonia Yoshihito Nishioka
7 5 1     6  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
65 6 6  
 Włochy Thomas Fabbiano
 Izrael Dudi Sela
65 6 64      Białoruś Maks Mirny
 Austria Philipp Oswald
7 4 4  
 Białoruś Maks Mirny
 Austria Philipp Oswald
7 3 7       6  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
62 7 6
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Australia John-Patrick Smith
4 7 64        Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
7 65 3
 Australia Nick Kyrgios
 Australia Matt Reid
6 5 7      Australia Nick Kyrgios
 Australia Matt Reid
w/o
 Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
6 63 7      Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
 
12  Urugwaj Pablo Cuevas
 Argentyna Horacio Zeballos
3 7 65  
1. runda   2. runda   3. runda
15  Polska Marcin Matkowski
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
7 6  
 Brazylia Marcelo Demoliner
 Filipiny Treat Huey
66 4     15  Polska Marcin Matkowski
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
7 6  
 Czechy Roman Jebavý
 Czechy Jiří Veselý
5 5      Szwecja Robert Lindstedt
 Chorwacja Franko Škugor
64 4  
 Szwecja Robert Lindstedt
 Chorwacja Franko Škugor
7 7       15  Polska Marcin Matkowski
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
 Mołdawia Radu Albot
 Korea Południowa Chung Hyeon
7 6        Mołdawia Radu Albot
 Korea Południowa Chung Hyeon
w/o
 Izrael Jonatan Erlich
 Kanada Daniel Nestor
64 3      Mołdawia Radu Albot
 Korea Południowa Chung Hyeon
6 7
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
 Serbia Dušan Lajović
6 2 2     2  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
4 65  
2  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
4 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (A$)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwycięzcy 750 000 2000
Finaliści 375 000 1300
Półfinaliści 185 500 780
Ćwierćfinaliści 90 000 430
3. runda 45 000 240
2. runda 22 500 130
1. runda 14 000 10

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]