Australian Open 2018 (kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2018 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 10–14.01.2018
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128QS
Dyrektor Craig Tiley
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Włochy Salvatore Caruso
Austria Dennis Novak
Hiszpania Jaume Munar
Francja Quentin Halys
Kanada Vasek Pospisil
Stany Zjednoczone Kevin King
Stany Zjednoczone Denis Kudla
Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald
Szwecja Elias Ymer
Niemcy Dustin Brown
Norwegia Casper Ruud
Włochy Lorenzo Sonego
Belgia Ruben Bemelmans
Czechy Václav Šafránek
Indie Yuki Bhambri
Niemcy Matthias Bachinger
Kanada Peter Polansky (LL)
Włochy Matteo Berrettini (LL)
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

Australian Open 2018 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów singlowych mężczyzn, w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 10–14 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Taylor Fritz 2. runda
02Francja Nicolas Mahut 1. runda
03Włochy Marco Cecchinato 1. runda
04Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 3. runda
05Kanada Vasek Pospisil zakwalifikowano
06Wielka Brytania Cameron Norrie 2. runda
07Hiszpania Roberto Carballés Baena 1. runda
08Portugalia Gastão Elias 1. runda
09Kazachstan Aleksandr Bublik 2. runda
10Niemcy Yannick Hanfmann 2. runda
11Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 3. runda
12Brazylia Thiago Monteiro 1. runda
13Belgia Ruben Bemelmans zakwalifikowano
14Szwajcaria Henri Laaksonen 1. runda
15Indie Yuki Bhambri zakwalifikowano
16Ukraina Serhij Stachowski 1. runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
17Niemcy Dustin Brown zakwalifikowano
18Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 1. runda
19Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 1. runda
20Włochy Matteo Berrettini Lucky Loser
21Włochy Stefano Travaglia 2. runda
22Francja Quentin Halys zakwalifikowano
23Niemcy Oscar Otte 1. runda
24Słowacja Norbert Gombos 2. runda
25Norwegia Casper Ruud zakwalifikowano
26Kanada Peter Polansky Lucky Loser
27Szwecja Elias Ymer zakwalifikowano
28Indie Ramkumar Ramanathan 3. runda
29Australia Bernard Tomic 3. runda
30Austria Sebastian Ofner 1. runda
31Białoruś Uładzimir Ignatik 1. runda
32Argentyna Renzo Olivo 1. runda

Zakwalifikowani[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwe przegrane[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski
1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 6 3 7  
 Australia Sam Groth 4 6 63     1  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 63 6 4  
 Belgia Arthur De Greef 6 3 4      Francja Mathias Bourgue 7 0 6  
 Francja Mathias Bourgue 3 6 6        Francja Mathias Bourgue 6 65 4
 Włochy Salvatore Caruso 6 6        Włochy Salvatore Caruso 3 7 6
 Turcja Cem İlkel 2 4      Włochy Salvatore Caruso 3 6 6
WC  Australia Maverick Banes 7 4 65     24  Słowacja Norbert Gombos 6 3 3  
24  Słowacja Norbert Gombos 65 6 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Francja Nicolas Mahut 64 3  
 Serbia Danilo Petrović 7 6      Serbia Danilo Petrović 7 4 5  
 Białoruś Ilja Iwaszka 4 6 65      Austria Dennis Novak 65 6 7  
 Austria Dennis Novak 6 4 7        Austria Dennis Novak 4 6 6
 Rosja Aleksiej Watutin 6 5 6        Japonia Gō Soeda 6 2 2
 Chińskie Tajpej Jason Jung 1 7 2      Rosja Aleksiej Watutin 3 0
 Japonia Gō Soeda 6 7      Japonia Gō Soeda 6 6  
23  Niemcy Oscar Otte 3 65  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Włochy Marco Cecchinato 3 63  
WC  Australia Bradley Mousley 6 7     WC  Australia Bradley Mousley 5 6 6  
 Hiszpania Ricardo Ojeda Lara 7 3 6      Hiszpania Ricardo Ojeda Lara 7 3 4  
 Włochy Luca Vanni 68 6 3       WC  Australia Bradley Mousley 5 2
 Hiszpania Jaume Munar 6 6        Hiszpania Jaume Munar 7 6
 Włochy Andrea Arnaboldi 2 4      Hiszpania Jaume Munar 6 6
 Serbia Nikola Milojević 4 7 4     21  Włochy Stefano Travaglia 2 2  
21  Włochy Stefano Travaglia 6 65 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 7 6  
 Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 64 3     4  Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 6 6  
 Argentyna Facundo Bagnis 6 67 2     WC  Węgry Zsombor Piros 3 4  
WC  Węgry Zsombor Piros 4 7 6       4  Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 5 1
 Czechy Adam Pavlásek 6 3 63       22  Francja Quentin Halys 7 6
 Serbia Peđa Krstin 3 6 7      Serbia Peđa Krstin 6 3 0
 Argentyna Marco Trungelliti 2 7 64     22  Francja Quentin Halys 4 6 6  
22  Francja Quentin Halys 6 5 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Kanada Vasek Pospisil 7 7  
 Włochy Lorenzo Giustino 5 65     5  Kanada Vasek Pospisil 6 65 7  
 Stany Zjednoczone Alexander Sarkissian 7 64 0k      Włochy Stefano Napolitano 1 7 5  
 Włochy Stefano Napolitano 65 7 4       5  Kanada Vasek Pospisil 6 4 6
 Francja Gleb Sakharov 7 6       28  Indie Ramkumar Ramanathan 4 6 4
 Izrael Edan Leszem 64 4      Francja Gleb Sakharov 4 610
 Stany Zjednoczone Bradley Klahn 7 63 2     28  Indie Ramkumar Ramanathan 6 7  
28  Indie Ramkumar Ramanathan 66 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Wielka Brytania Cameron Norrie 6 64 6  
 Kanada Filip Peliwo 1 7 4     6  Wielka Brytania Cameron Norrie 4 2  
 Bośnia i Hercegowina Aldin Šetkić 2 7 3      Australia John-Patrick Smith 6 6  
 Australia John-Patrick Smith 6 65 6        Australia John-Patrick Smith 4 66
 Czechy Zdeněk Kolář 7 6        Stany Zjednoczone Kevin King 6 7
 Japonia Yasutaka Uchiyama 65 4      Czechy Zdeněk Kolář 1 62
 Stany Zjednoczone Kevin King 7 6      Stany Zjednoczone Kevin King 6 7  
31  Białoruś Uładzimir Ignatik 62 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Hiszpania Roberto Carballés Baena 3 5  
 Stany Zjednoczone Denis Kudla 6 7      Stany Zjednoczone Denis Kudla 6 7  
 Indie Prajnesh Gunneswaran 6 1 2      Niemcy Tobias Kamke 2 5  
 Niemcy Tobias Kamke 4 6 6        Stany Zjednoczone Denis Kudla 4 6 7
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 3 6 3       20  Włochy Matteo Berrettini 6 3 5
 Polska Hubert Hurkacz 6 3 6      Polska Hubert Hurkacz 65 3
 Wielka Brytania Liam Broady 7 3 65     20  Włochy Matteo Berrettini 7 6  
20  Włochy Matteo Berrettini 5 6 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Portugalia Gastão Elias 2 2  
 Słowacja Jozef Kovalík 6 6      Słowacja Jozef Kovalík 2 2  
 Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald 6 6      Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald 6 6  
 Stany Zjednoczone Noah Rubin 1 0        Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald 7 67 6
 Salwador Marcelo Arévalo 2 7 5        Francja Stéphane Robert 65 7 4
 Egipt Karim-Mohamed Maamoun 6 5 7      Egipt Karim-Mohamed Maamoun 6 2 2k
 Francja Stéphane Robert 7 7      Francja Stéphane Robert 4 6 4  
30  Austria Sebastian Ofner 65 5  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Kazachstan Aleksandr Bublik 6 1 6  
 Portugalia Gonçalo Oliveira 3 6 3     9  Kazachstan Aleksandr Bublik 5 0  
 Barbados Darian King 6 7      Barbados Darian King 7 6  
WC  Australia Marc Polmans 2 63        Barbados Darian King 3 4
 Australia Marinko Matosevic 3 63       27  Szwecja Elias Ymer 6 6
 Stany Zjednoczone Dennis Novikov 6 7      Stany Zjednoczone Dennis Novikov 7 3 3
 Francja Kenny de Schepper 2 62     27  Szwecja Elias Ymer 63 6 6  
27  Szwecja Elias Ymer 6 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Niemcy Yannick Hanfmann 6 7  
 Stany Zjednoczone Evan King 1 68     10  Niemcy Yannick Hanfmann 6 62 4  
 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 7 4 7      Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 4 7 6  
WC  Australia Blake Ellis 63 6 63        Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 4 6 3
 Chińska Republika Ludowa Wu Di 6 7       17  Niemcy Dustin Brown 6 3 6
WC  Australia Dayne Kelly 1 63      Chińska Republika Ludowa Wu Di 6 4 616
 Argentyna Guido Andreozzi 3 6 3     17  Niemcy Dustin Brown 3 6 7  
17  Niemcy Dustin Brown 6 3 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 6 6  
PR  Hiszpania Pablo Andújar 2 2     11  Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 6 6  
 Włochy Alessandro Giannessi 7 3 6      Włochy Alessandro Giannessi 3 2  
 Indie Sumit Nagal 65 6 3       11  Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 2 7 1
WC  Australia Max Purcell 4 64       25  Norwegia Casper Ruud 6 62 6
 Kazachstan Dmitrij Popko 6 7      Kazachstan Dmitrij Popko 5 3
 Japonia Tatsuma Itō 6 1 4     25  Norwegia Casper Ruud 7 6  
25  Norwegia Casper Ruud 4 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Brazylia Thiago Monteiro 5 3  
 Włochy Lorenzo Sonego 7 6      Włochy Lorenzo Sonego 6 7  
 Estonia Jürgen Zopp 4 3      Egipt Mohamed Safwat 3 65  
 Egipt Mohamed Safwat 6 6        Włochy Lorenzo Sonego 6 65 6
 Stany Zjednoczone Tommy Paul 63 7 7       29  Australia Bernard Tomic 1 7 4
 Słowenia Blaž Rola 7 62 65      Stany Zjednoczone Tommy Paul 0 7 64
 Francja Vincent Millot 1 3     29  Australia Bernard Tomic 6 65 7  
29  Australia Bernard Tomic 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
13  Belgia Ruben Bemelmans 7 5 7  
 Polska Kamil Majchrzak 5 7 5     13  Belgia Ruben Bemelmans 5 6 7  
 Serbia Miomir Kecmanović 6 65 4      Chorwacja Viktor Galović 7 3 5  
 Chorwacja Viktor Galović 4 7 6       13  Belgia Ruben Bemelmans 6 6
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ze 3 6 3        Korea Południowa Lee Duck-hee 4 4
 Korea Południowa Lee Duck-hee 6 3 6      Korea Południowa Lee Duck-hee 4 7 6
PR  Kanada Frank Dancevic 3 7 6     PR  Kanada Frank Dancevic 6 68 3  
18  Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 6 66 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
14  Szwajcaria Henri Laaksonen 4 3  
 Włochy Federico Gaio 6 6      Włochy Federico Gaio 3 7 4  
 Argentyna Andrea Collarini 65 6 6      Argentyna Andrea Collarini 6 64 6  
 Brazylia João Souza 7 2 4        Argentyna Andrea Collarini 65 2
 Australia Andrew Whittington 7 6        Czechy Václav Šafránek 7 6
 Stany Zjednoczone Michael Mmoh 62 1      Australia Andrew Whittington 2 3
 Czechy Václav Šafránek 7 6      Czechy Václav Šafránek 6 6  
32  Argentyna Renzo Olivo 62 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
15  Indie Yuki Bhambri 1 6 6  
 Kanada Brayden Schnur 6 3 4     15  Indie Yuki Bhambri 6 6  
 Portugalia João Monteiro 2 6 5      Hiszpania Carlos Taberner 0 2  
 Hiszpania Carlos Taberner 6 4 7       15  Indie Yuki Bhambri 1 6 6
 Stany Zjednoczone Christian Harrison 7 7       26  Kanada Peter Polansky 6 3 3
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka 60 68      Stany Zjednoczone Christian Harrison 2 5
 Portugalia João Domingues 62 4     26  Kanada Peter Polansky 6 7  
26  Kanada Peter Polansky 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
16  Ukraina Serhij Stachowski 6 64 3  
 Niemcy Matthias Bachinger 4 7 6      Niemcy Matthias Bachinger 6 6  
WC  Australia Omar Jasika 2 4     PR  Australia James Duckworth 4 4  
PR  Australia James Duckworth 6 6        Niemcy Matthias Bachinger 6 6
 Bośnia i Hercegowina Tomislav Brkić 4 5       PR  Kolumbia Alejandro González 1 4
 Francja Calvin Hemery 6 7      Francja Calvin Hemery 3 4
PR  Kolumbia Alejandro González 7 6     PR  Kolumbia Alejandro González 6 6  
19  Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 62 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 25
Finaliści 30 000 16
2. runda 15 000 8
1. runda 7500 0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]