Australian Open 2019 (gra podwójna mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2019 – gra podwójna mężczyzn
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 17–27.01.2019
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64D
Dyrektor Craig Tiley
Zwycięzcy
Gra podwójna
Francja Pierre-Hugues Herbert

Francja Nicolas Mahut

2018 2020
Strona internetowa
Wielki Szlem 2019

Australian Open 2019 – gra podwójna mężczyzn – zawody deblowe mężczyzn, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania mają miejsce pomiędzy 17–27 stycznia na kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić
7 2. runda
02Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
10 1. runda
03Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares
14 ćwierćfinał
04Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
15 ćwierćfinał
05Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
23 Zwycięstwo
06Południowa Afryka Raven Klaasen
Nowa Zelandia Michael Venus
30 ćwierćfinał
07Polska Łukasz Kubot
Argentyna Horacio Zeballos
39 ćwierćfinał
08Japonia Ben McLachlan
Niemcy Jan-Lennard Struff
40 1. runda

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
09Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
44 1. runda
10Wielka Brytania Dominic Inglot
Chorwacja Franko Škugor
46 2. runda
11Stany Zjednoczone Rajeev Ram
Wielka Brytania Joe Salisbury
48 3. runda
12Finlandia Henri Kontinen
Australia John Peers
57 2. miejsce
13Chorwacja Ivan Dodig
Francja Édouard Roger-Vasselin
61 2. runda
14Hiszpania Feliciano López
Hiszpania Marc López
65 1. runda
15Indie Rohan Bopanna
Indie Divij Sharan
68 1. runda
16Holandia Robin Haase
Holandia Matwé Middelkoop
74 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
6 7  
6  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Nowa Zelandia Michael Venus
4 65  
   Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
1 6  
  12  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
6 7  
3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
3 4
  12  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
6 6  
    12  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
4 6
  5  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 7
  5  'Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 7  
4  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
3 64  
5  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 6
   Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
4 2  
7  Polska Łukasz Kubot
 Argentyna Horacio Zeballos
6 65 4
   Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
3 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
7 67 6  
 Włochy Simone Bolelli
 Włochy Andreas Seppi
5 7 0     1  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
4 4  
WC  Australia Max Purcell
 Australia Luke Saville
6 4 3      Argentyna Máximo González
 Chile Nicolás Jarry
6 6  
 Argentyna Máximo González
 Chile Nicolás Jarry
3 6 6        Argentyna Máximo González
 Chile Nicolás Jarry
3 4
Alt  Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Rosja Andriej Rublow
6 7        Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
6 6
 Francja Hugo Nys
 Francja Benoît Paire
2 62     Alt  Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Rosja Andriej Rublow
65 3
 Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
6 61 6      Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
7 6  
14  Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Marc López
4 7 3  
1. runda   2. runda   3. runda
10  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Chorwacja Franko Škugor
7 6  
 Japonia Taro Daniel
 Australia John Millman
5 3     10  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Chorwacja Franko Škugor
3 2  
 Brazylia Marcelo Demoliner
 Dania Frederik Nielsen
4 6 6      Brazylia Marcelo Demoliner
 Dania Frederik Nielsen
6 6  
 Hiszpania Gerard Granollers
 Hiszpania Marcel Granollers
6 4 2        Brazylia Marcelo Demoliner
 Dania Frederik Nielsen
3 1
WC  Australia Lleyton Hewitt
 Australia John-Patrick Smith
6 1 4       6  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 6
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Holandia Wesley Koolhof
3 6 6      Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Holandia Wesley Koolhof
64 3
 Stany Zjednoczone Bradley Klahn
 Kazachstan Michaił Kukuszkin
6 4 3     6  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Nowa Zelandia Michael Venus
7 6  
6  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Nowa Zelandia Michael Venus
4 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
6 7  
 Czechy Roman Jebavý
 Argentyna Andrés Molteni
4 611     3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
3 6 7  
 Wielka Brytania Luke Bambridge
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
6 6      Wielka Brytania Luke Bambridge
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
6 2 5  
 Rumunia Marius Copil
 Węgry Márton Fucsovics
3 1       3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
63 6 7
 Niemcy Kevin Krawietz
 Chorwacja Nikola Mektić
4 7 7        Niemcy Kevin Krawietz
 Chorwacja Nikola Mektić
7 2 5
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Indie Jeevan Nedunchezhiyan
6 68 5      Niemcy Kevin Krawietz
 Chorwacja Nikola Mektić
6 7
WC  Australia Nick Kyrgios
 Australia Matt Reid
2 62     13  Chorwacja Ivan Dodig
 Francja Édouard Roger-Vasselin
3 65  
13  Chorwacja Ivan Dodig
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 7  
1. runda   2. runda   3. runda
12  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
6 4  
 Meksyk Santiago González
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
3 1k     12  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
6 6  
WC  Australia James Duckworth
 Australia Jordan Thompson
3 4      Wielka Brytania Ken Skupski
 Wielka Brytania Neal Skupski
3 4  
 Wielka Brytania Ken Skupski
 Wielka Brytania Neal Skupski
6 6       12  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
7 6
 Australia Matthew Ebden
 Szwecja Robert Lindstedt
5 3        Mołdawia Radu Albot
 Tunezja Malik al-Dżaziri
65 4
 Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Denis Kudla
7 6      Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Denis Kudla
6 2 4
 Mołdawia Radu Albot
 Tunezja Malik al-Dżaziri
6 3 7      Mołdawia Radu Albot
 Tunezja Malik al-Dżaziri
1 6 6  
8  Japonia Ben McLachlan
 Niemcy Jan-Lennard Struff
2 6 69  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
5  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
7 6  
 Hiszpania David Marrero
 Niemcy Mischa Zverev
64 3     5  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
7 65 6  
 Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
4 6 6      Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
5 7 4  
 Włochy Matteo Berrettini
 Włochy Marco Cecchinato
6 3 3       5  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
4 7 6
 Austria Philipp Oswald
 Niemcy Tim Pütz
3 4       11  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Wielka Brytania Joe Salisbury
6 65 4
 Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Fernando Verdasco
6 6      Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Fernando Verdasco
3 2
 Argentyna Guido Pella
 Chile Hans Podlipnik-Castillo
0 4     11  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Wielka Brytania Joe Salisbury
6 6  
11  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Wielka Brytania Joe Salisbury
6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
15  Indie Rohan Bopanna
 Indie Divij Sharan
1 6 5  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Hiszpania Guillermo García-López
6 4 7      Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Hiszpania Guillermo García-López
6 4 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ze
7 5 6     WC  Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ze
3 6 4  
 Słowacja Martin Kližan
 Polska Marcin Matkowski
5 7 4        Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Hiszpania Guillermo García-López
3 64
 Niemcy Peter Gojowczyk
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
4 4       4  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 7
 Francja Adrian Mannarino
 Niemcy Andreas Mies
6 6      Francja Adrian Mannarino
 Niemcy Andreas Mies
5 6 2
WC  Australia Alex Bolt
 Australia Marc Polmans
64 61     4  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 4 6  
4  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 7  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
7  Polska Łukasz Kubot
 Argentyna Horacio Zeballos
7 5 6  
 Słowenia Aljaž Bedene
 Niemcy Maximilian Marterer
5 7 3     7  Polska Łukasz Kubot
 Argentyna Horacio Zeballos
7 4 6  
 Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald
 Stany Zjednoczone Tennys Sandgren
4 4      Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
5 6 3  
 Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
6 6       7  Polska Łukasz Kubot
 Argentyna Horacio Zeballos
6 7
 Argentyna Guillermo Durán
 Argentyna Diego Schwartzman
66 4       WC  Australia Blake Ellis
 Australia Alexei Popyrin
4 64
WC  Australia Blake Ellis
 Australia Alexei Popyrin
7 6     WC  Australia Blake Ellis
 Australia Alexei Popyrin
2 7 6
 Salwador Marcelo Arévalo
 Stany Zjednoczone James Cerretani
7 62 6      Salwador Marcelo Arévalo
 Stany Zjednoczone James Cerretani
6 67 4  
9  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
5 7 3  
1. runda   2. runda   3. runda
16  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
5 6 3  
 Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
7 4 6      Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 7  
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Nowa Zelandia Artem Sitak
7 7      Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Nowa Zelandia Artem Sitak
4 65  
 Indie Leander Paes
 Meksyk Miguel Ángel Reyes-Varela
5 64        Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
4 6 7
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Wielka Brytania Cameron Norrie
7 7        Stany Zjednoczone Jack Sock
 Stany Zjednoczone Jackson Withrow
6 3 5
 Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
67 5      Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Wielka Brytania Cameron Norrie
7 3 68
 Stany Zjednoczone Jack Sock
 Stany Zjednoczone Jackson Withrow
66 6 6      Stany Zjednoczone Jack Sock
 Stany Zjednoczone Jackson Withrow
66 7 7  
2  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
7 3 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (A$)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwycięzcy 750 000 2000
Finaliści 375 000 1300
Półfinaliści 190 000 780
Ćwierćfinaliści 100 000 430
3. runda 55 000 240
2. runda 32 500 130
1. runda 21 000 10

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]