Autobusy w Łodzi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Autobusy w Łodzi
Autobusy w Łodzi
Solaris Urbino 18 w Aleksandrowie Łódzkim
Dane ogólne
Lokalizacja Łódź
Rodzaj transportu autobus
Data uruchomienia 11 października 1948[1]
Infrastruktura
Liczba linii 80 dziennych z wariantami nocnymi 13 razem 93
Liczba pojazdów 410 (MPK-Łódź)[2]
Inne informacje
Operator organizator:
  • Urząd Miasta Łodzi, Zarząd Dróg i Transportu

przewoźnicy:

Strona internetowa
Jelcz M121MB/3 #2604
Volvo B10L #3858 (wycofany z eksploatacji)
Solaris Urbino 12 #1552 na dworcu Łódź Fabryczna
Solaris Urbino 12 #1552 na dworcu Łódź Fabryczna

Miejska komunikacja autobusowa w Łodzi – system autobusowego transportu zbiorowego na terenie aglomeracji łódzkiej działający od 1948 roku. Składa się z 50 linii autobusowych dziennych i 8 nocnych. Na łódzkich ulicach jeździ 11 rodzajów autobusów: Solaris Urbino 18, Solaris Urbino 12, Volvo 7700A, Volvo 7700, Volvo 7000, Mercedes-Benz Citaro G, Mercedes-Benz O530 Citaro, Mercedes-Benz O345G Conecto, Jelcz M121MB3 oraz Jelcz M081MB3 „Vero”.

Na obszarze aglomeracji łódzkiej kursują również autobusy przewoźników prywatnych, w tym przedsiębiorstw PKS, funkcjonujące na zasadach komercyjnych oraz linie finansowane przez samorządy poszczególnych miast i gmin. Nie wchodzą one w skład łódzkiej sieci komunikacji miejskiej (tzw. Lokalny Transport Zbiorowy w Łodzi). Wyjątek stanowią linie:

  • 6, 61 – obsługiwane przez ZPK Markab, należące do zgierskiej sieci komunikacji miejskiej, włączona do LTZ na podstawie porozumienia międzygminnego;
  • 201 - obsługiwane przez Kris Tour, należące do prywatnego przewoźnika świadczącego usługi gminie Andrespol;
  • 202 - obsługiwane przez Plus Tour, należące do prywatnego przewoźnika świadczącego usługi gminie Janówka;
  • Z45 i Z46 obsługiwane na przemian przez MPK Łódź i ZPK Markab.

W Zgierzu, Pabianicach i Głownie (jedna linia) funkcjonują sieci komunikacji miejskiej przejęte przez samorządy lokalne od MPK Łódź w okresie transformacji ustrojowej. Komunikacja miejska lub gminna działa również w Łasku, gminie Stryków oraz gminie Brójce. Władze niektórych miast i gmin (np. Andrespol, Tuszyn, Brzeziny) dofinansowują linie łączące je z Łodzią, zawierając porozumienie międzygminne z władzami Łodzi (wtedy do danej gminy wydłużana jest jedna z łódzkich linii miejskich – np. 50B/C do Rzgowa, 53B i 90C do Brzezin czy tramwaj 43A do Konstantynowa Łódzkiego) lub wyłaniając przewoźnika obsługującego daną linię w przetargu (np. Tuszyn, część gminy Andrespol).

Tabor autobusowy[edytuj | edytuj kod]

Tabor eksploatowany liniowo[edytuj | edytuj kod]

Lp. Typ autobusu Rok produkcji Przetarg przewóz osób na wózkach  klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej  monitoring  automaty biletowe  Liczba EA-1[a] EA-2[b]
1 Mercedes-Benz 628 Conecto LF G 2014 T T T T 25 15 10
2 Mercedes-Benz 628 Conecto LF G 2013 T T T T 20 10 10
3 Mercedes-Benz 628 Conecto LF G 2010 T N[c] T T 10 - 10
4 Mercedes-Benz 628 Conecto LF 2015 T T T T 2 1 1
5 Mercedes-Benz 628 Conecto LF 2014 T T T T 15 5 10
6 Mercedes-Benz 628 Conecto LF 2013 T T T T 30 15 15
7 Mercedes-Benz 628 Conecto LF 2010 T N[c] T T 15 - 15
8 Mercedes-Benz O530 Citaro G 2006 T N N T 7 - 7
9 Mercedes-Benz O345 Conecto G 2006 N N N T 29 - 29
10 Mercedes-Benz O530 Citaro 2007 T N T T 12 - 12
11 Solaris Urbino 18 2015 T T T T 20 10 10
12 Solaris Urbino 18 2011 T T T T 15 - 15
13 Solaris Urbino 18 2008 T N T T 62 62 -
14 Solaris Urbino 12 2015 T T T T 20 10 10
15 Solaris Urbino 12 2013 T T T T 2 1 1
16 Solaris Urbino 12 2011 T T T T 30 30 -
17 Volvo 7700A 2007 T N T T 14 14 -
18 Volvo 7700 2007 T N T T 5 5 -
19 Volvo 7000 2003 T N T T 14 14 -
20 Volvo 7000 2002 T N T T 5 5 -
21 Volvo 7000 2001 T N T T 5 5 -
22 Jelcz M081 MB3 2006 T N N T 16 - 16
23 Jelcz M121 MB3 2005 T N N T 18 - 18
24 Jelcz M121 MB3 Mastero 2006 T N N T 15 - 15
25 Isuzu Novocity life 2018 T T T T 24 12 12
Suma pojazdów 430 214 216
Udział autobusów niskopodłogowych we flocie 93% 100% 86%
Udział autobusów klimatyzowanych we flocie 47% 51% 43%
Mercedes O530 Citaro #2701

Autobusy wycofane z eksploatacji[edytuj | edytuj kod]

Autobusy zabytkowe[edytuj | edytuj kod]

Linie autobusowe[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie strony internetowej www.mpk.lodz.pl[3]

# – początek/koniec łódzkiej strefy.

Linie autobusowe dzienne – układ stały[edytuj | edytuj kod]

Linia Pętla początkowa Pętla końcowa Trasa Autobusy mini (≈8m) [potrzebny przypis] Autobusy maxi (12m) [potrzebny przypis] Autobusy mega (przegubowy, 18m) [potrzebny przypis] Czas przejazdu (min) Liczba przystanków
50A pl. Niepodległości Stara Gadka Cmentarz PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, Rudzka, Stara Gadka: Czartoryskiego – STARA GADKA CMENTARZ N T T 26 17/18
50B pl. Niepodległości Rzgów Tuszyńska PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, Rudzka, Stara Gadka: Czartoryskiego, Rzgów: Rudzka, Łódzka, Tuszyńska – RZGÓW TUSZYŃSKA N T T 35 24/25
50C pl. Niepodległości CT Ptak Outlet PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, Rudzka, Stara Gadka: Czartoryskiego, Rzgów: Rudzka, Łódzka, Tuszyńska, Żeromskiego – RZGÓW CT PTAK OUTLET N T T 37/39 26/27
51A Dw. Łódź Fabryczna Łagiewniki DW, ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, P.O.W, Narutowicza, Uniwersytecka, Palki, Strykowska, Wycieczkowa, Okólna – ŁAGIEWNIKI N T T 25 17/18
51B Dw. Łódź Fabryczna Skotniki DW, ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, P.O.W, Narutowicza, Uniwersytecka, Palki, Strykowska, Wycieczkowa, Okólna, DK nr 71 – SKOTNIKI N T N 33 24
52 Dw. Łódź Kaliska Komorniki KOMORNIKI – Kurczaki, Rzgowska, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Jana Pawła II, Włókniarzy, Karolewska – DW. ŁÓDŹ KALISKA N N T 32/36 19
53A Dw. Łódź Fabryczna Nowosolna DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Uniwersytecka, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska – NOWOSOLNA N T T 27/31 18/19
53B Dw. Łódź Fabryczna Brzeziny DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Uniwersytecka, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, DK nr 72, Brzeziny: Łódzka, Kościuszki, św. Anny, Reformacka, Sienkiewicza, Bohaterów Warszawy, Głowackiego – BRZEZINY N T T 51/57 33/35
53C Dw. Łódź Fabryczna Skoszewy DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Uniwersytecka, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Marmurowa, Dąbrowa, Kopanka, Kalonka, Borchówka, Boginia – SKOSZEWY N T N 45/49 32/33
53D Dw. Łódź Fabryczna Kalonka Centrum Ojca Pio DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Uniwersytecka, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Marmurowa, Dąbrowa, Kopanka, Kalonka – KALONKA CENTRUM OJCA PIO N T N 31/35 21/23
53E Dw. Łódź Fabryczna Łukaszew Zjazdowa DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Uniwersytecka, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Zjazdowa, Opolska, Zjazdowa – ŁUKASZEW ZJAZDOWA N T N 24/27 17/18
54A Wydawnicza Nowosolna WYDAWNICZA – Tuwima, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Pomorska, Juhasowa, Skalna (zawraca na pętli Stoki Skalna), Juhasowa, Pomorska– NOWOSOLNA N T N 32/40 23/24
54B Wydawnicza ROD Polanka WYDAWNICZA – Tuwima, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Pomorska, Juhasowa, Skalna (zawraca na pętli Stoki Skalna), Juhasowa, Pomorska, Kasprowicza – ROD POLANKA N T N 36/44 25/26
54C Wydawnicza Lipiny WYDAWNICZA – Tuwima, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Pomorska, Juhasowa, Skalna (zawraca na pętli Stoki Skalna), Juhasowa, Pomorska, Brzezińska, DK nr 72 – LIPINY N T N 45/52 30/32
54D Wydawnicza Natolin WYDAWNICZA – Tuwima, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Pomorska, Juhasowa, Skalna (zawraca na pętli Stoki Skalna), Juhasowa, Pomorska, Brzezińska, DK nr 72 – NATOLIN N T N 38/45 27/28
55 Retkinia Kusocińskiego Dw. Łódź Dąbrowa RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Kusocińskiego, Retkińska, Maratońska, Waltera-Janke, Obywatelska, Politechniki, Radwańska, Brzeźna, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Przędzalniana, Milionowa, Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego – DW. ŁÓDŹ DĄBROWA N T T 59/61 33/35
56 Piastów Kurak Rzgów Tuszyńska PIASTÓW KURAK – Paderewskiego, Rzgowska, Starowa Góra, DK nr 91, Rudzka, DK nr 91 (wjazd na wiadukt w kierunku Łodzi), Łódzka, Tuszyńska – RZGÓW TUSZYŃSKA N T N 30/33 20
57 Piastów Kurak Marysin Stadion PIASTÓW KURAK – Paderewskiego, Pabianicka, Wólczańska, Radwańska, Brzeźna, Sienkiewicza, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, P.O.W., Narutowicza, pl. Dąbrowskiego, Sterlinga, Pomorska, Anstadta, Północna, Źródłowa, Palki, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Marysińska – MARYSIN STADION N N T 58 29/31
58A Dw. Łódź Fabryczna Stoki Skalna DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodzin Poznańskich, Rodzin Scheiblerów, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, szpital CKD (przejazd przez teren), Poronińska, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA N T N 28/34 19/20
58B Dw. Łódź Fabryczna Janów DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodzin Poznańskich, Rodzin Scheiblerów, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa, Skalna (zawraca na pętli Stoki Skalna), Juhasowa, Pomorska, Frezjowa, Kosodrzewiny, Transmisyjna, Rokicińska, Hetmańska – JANÓW N T N 39/48 22/26
59 pl. Wolności Radogoszcz Wschód PL. WOLNOŚCI – Legionów, Zachodnia, Zgierska, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD N T N 24/29 13/15
60A Wydawnicza Imielnik Nowy WYDAWNICZA – Wydawnicza, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Palki, Strykowska – IMIELNIK NOWY N T N 30 17/18
60B Wydawnicza Michałówek Dobra WYDAWNICZA – Wydawnicza, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Palki, Strykowska, Stary Imielnik, Dobieszków, Michałówek – MICHAŁÓWEK DOBRA N T N 44 24/25
60C Wydawnicza Stryków Dw. PKP WYDAWNICZA – Wydawnicza, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Palki, Strykowska, Dobra, Sosnowiec – STRYKÓW DW. PKP N N T 51/55 25/27
60D Wydawnicza Marysin Tęczowa WYDAWNICZA – Wydawnicza, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Palki, Strykowska, Łupkowa, Kryształowa, Warszawska, Tęczowa – MARYSIN TĘCZOWA N T N 28 15/17
62 Dw. Łódź Chojny Bionanopark DW. ŁÓDŹ CHOJNY – Rzgowska, Paradna, Matek Polskich, Paradna, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, Dubois – BIONANOPARK N T N 32 21/22
63 Piastów Kurak Dw. Łódź Chojny PIASTÓW KURAK – Paderewskiego, Pabianicka, Prądzyńskiego, Zamojska, św. Franciszka, Czahary, Prądzyńskiego, Pokładowa, Dubois, Pabianicka, 3 Maja, Pryncypalna, Kongresowa, Strażacka, Rzgowska – DW. ŁÓDŹ CHOJNY N T N 41/44 27/29
64A Urząd Skarbowy Widzew Zachodnia Limanowskiego URZĄD SKARBOWY WIDZEW – Papiernicza, Lodowa, Widzewska, Wałowa, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Boya-Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Organizacji WiN, Bałucki Rynek, Zgierska, Limanowskiego, Zachodnia – ZACHODNIA / LIMANOWSKIEGO N T N 50 30
64B Widzew Czajkowskiego Zachodnia Limanowskiego WIDZEW CZAJKOWSKIEGO – Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, Wałowa, Widzewska, Chmielowskiego, Tesco, Chmielowskiego, Widzewska, Wałowa, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Boya-Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Organizacji WiN, Bałucki Rynek, Zgierska, Limanowskiego, Zachodnia – ZACHODNIA / LIMANOWSKIEGO N T N 54 33
65A Radogoszcz Wschód Lotnisko RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Sikorskiego, Łagiewnicka, Bałucki Rynek, Limanowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Kutrzeby, Kasprzaka, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, Struga, Łąkowa, Karolewska, Włókniarzy, Jana Pawła II, Obywatelska, Waltera Janke, Pienista, Maczka, Sołtyka – LOTNISKO N N T 68 39/41
65B Radogoszcz Wschód Lotnisko RADOGOSZCZ WSCHÓD – Świtezianki, Sikorskiego, Łagiewnicka, Rynek Bałucki, Limanowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Kutrzeby, Kasprzaka, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, Mickiewicza, Bandurskiego, Waltera Janke, Pienista, Maczka, Sołtyka – LOTNISKO N N T 62/64 37/39
66 rondo Powstańców 1863 r. Modrzew RONDO POWSTAŃCÓW 1863 r. – Inflancka, Łagiewnicka, Okólna – MODRZEW N T N 18 14/16
68A Retkinia Chocianowice IKEA RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Sanitariuszek (z podjazdem pod GOŚ), Łaskowice, Chocianowicka, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA T T N 23/25 20
68B Retkinia Pabianicka Dubois RETKINIA (Wyszyńskiego) – Popiełuszki, Maratońska, Sanitariuszek (z podjazdem pod GOŚ), Łaskowice, Chocianowicka, Pabianicka – PABIANICKA / DUBOIS T T N 24 20
69A Dw. Łódź Widzew Retkinia Kusocińskiego DW. ŁÓDŹ WIDZEW – Maszynowa, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa, Ossendowskiego, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Paderewskiego, Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO N N T 62/64 43/44
69B Dw. Łódź Widzew Retkinia Kusocińskiego DW. ŁÓDŹ WIDZEW – Maszynowa, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Paderewskiego, Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO N N T 59 40/41
70 rondo Powstańców 1863 r. Instytut CZMP RONDO POWSTAŃCÓW 1863 r. – Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Wojska Polskiego, Palki, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Rzgowska, Paradna, Matek Polskich – INSTYTUT CZMP N N T 52/56 30/31
71A Dw. Łódź Chojny park Podolski DW. ŁÓDŹ CHOJNY – Rzgowska, Kolumny, Bronisin, Brójecka, Tomaszowska, Kotoniarska, Wełniana, Młynek, Śląska, Niższa, Broniewskiego, Tatrzańska, Zbaraska – PARK PODOLSKI T N N 48 28/30
71B Dw. Łódź Chojny park Podolski DW. ŁÓDŹ CHOJNY – Rzgowska, Józefów, Bieszczadzka, Kolumny, Tomaszowska, Kotoniarska, Wełniana, Młynek, Śląska, Niższa, Broniewskiego, Tatrzańska, Zbaraska – PARK PODOLSKI T N N 43 28/30
72A Janów pl. Niepodległości JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Olechowska, Tomaszowska, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Bednarska, Pabianicka, Piotrkowska – PL. NIEPODLEGŁOŚCI N T T 38 26/28
72B Janów pl. Niepodległości JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Józefiaka, Ofiar Terroryzmu 11 Września, Informatyczna, pętla Olechów, Informatyczna, Ofiar Terroryzmu 11 Września, Tomaszowska, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Bednarska, Pabianicka, Piotrkowska – PL. NIEPODLEGŁOŚCI N T T 41/45 29/31
73 pl. Wolności Radogoszcz Zachód PL. WOLNOŚCI – Legionów, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD N T N 23/27 13/15
74A pl. Niepodległości Nowe Złotno PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Skrzywana, Politechniki, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Biegunowa, Krakowska, Złotno, Płatowcowa, Czołgistów, Fizylierów – NOWE ZŁOTNO N T N 43 21
74B pl. Niepodległości Huta Jagodnica PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Skrzywana, Politechniki, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Biegunowa, Krakowska, Złotno – HUTA JAGODNICA N T N 48 25
75A Chocianowice IKEA Dw. Łódź Widzew CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Starorudzka, Ekonomiczna, Graniczna, Siostrzana, Bartoszewskiego, Demokratyczna, Trybunalska, Kosynierów Gdyńskich, św. Wojciecha, Sternfelda, Kurczaki, Rzgowska, Broniewskiego, Kilińskiego, Śląska, Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Felińskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Maszynowa – DW. ŁÓDŹ WIDZEW N T T 69/74 46
75B Chocianowice IKEA Dw. Łódź Widzew CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Rudzka Przestrzenna, Graniczna, Siostrzana, Bartoszewskiego, Demokratyczna, Trybunalska, Kosynierów Gdyńskich, św. Wojciecha, Sternfelda, Kurczaki, Rzgowska, Broniewskiego, Kilińskiego, Śląska, Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Felińskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Maszynowa – DW. ŁÓDŹ WIDZEW N T T 66/70 43
76 Retkinia Kusocińskiego cm. Szczecińska RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska (jezdnia wewnętrzna), Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Krakowska, Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, Rojna, Kaczeńcowa, św. Teresy, Szczecińska – CM. SZCZECIŃSKA N N T 39/42 28/29
77 Stare Rokicie Wydawnicza STARE ROKICIE – św. Franciszka, Zenitowa, Pustynna, Nowe Sady, Obywatelska, Jana Pawła II, Parkowa, Inżynierska, Radwańska, Brzeźna, Sienkiewicza, Wigury, Kilińskiego, Fabryczna, Przędzalniana, Tuwima – WYDAWNICZA T N N 41 19/23
78 pl. Wolności Aleksandrów Targowy Rynek PL. WOLNOŚCI – Legionów, Zachodnia, Drewnowska, Kasprzaka, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna, Rydzowa, Aleksandrowska, Aleksandrów Ł.: Wojska Polskiego, Warszawska – ALEKSANDRÓW TARGOWY RYNEK N T T 51/53 29/30
80 Retkinia Janów RETKINIA – Popiełuszki, Kusocińskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Łąkowa, Skłodowskiej-Curie, Wólczańska, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW N T T 62/68 45/46
81 Sikawa Centrum Handlowe cm. Szczecińska SIKAWA CENTRUM HANDLOWE – Śnieżna, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Julianowska, Pojezierska, Brukowa, Aleksandrowska, Traktorowa, św. Teresy, Szczecińska – CM. SZCZECIŃSKA N N T 47 30
82A Dw. Łódź Widzew Dw. Łódź Andrzejów DW. ŁÓDŹ WIDZEW – Maszynowa, Puszkina, Rokicińska, Augustów, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Gajcego, Szaniawskiego – DW. ŁÓDŹ ANDRZEJÓW N T N 25 22
82B Dw. Łódź Widzew Stróża Ludwików DW. ŁÓDŹ WIDZEW – Maszynowa, Puszkina, Rokicińska, Augustów, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Gajcego, Rokicińska, Andrespol: Rokicińska, Tuszyńska, Wiśniowa Góra, Stróża – STRÓŻA LUDWIKÓW N T T 37/40 32
83 Wydawnicza cm. Szczecińska WYDAWNICZA – Tuwima, Struga, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Legionów, Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna, Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, Rojna, Rydzowa, Szparagowa, Wersalska, Szczecińska – CM. SZCZECIŃSKA N N T 51/56 30/36
84A Teofilów Rojna Zielony Romanów TEOFILÓW ROJNA – Rojna, Rydzowa, Aleksandrowska, Romanowska – ZIELONY ROMANÓW T T N 16 10/11
84B Teofilów Rojna Aleksandrów Poselska TEOFILÓW ROJNA – Rojna, Rydzowa, Aleksandrowska, Aleksandrów: Wojska Polskiego, Konstantynowska – ALEKSANDRÓW POSELSKA T T N 18 10/11
85A Dw. Łódź Fabryczna Marysin Okopowa DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, P.O.W, Narutowicza, pl. Dąbrowskiego, Sterlinga, Pomorska, Anstadta, Północna, Wierzbowa, Źródłowa, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Szklana, Marysińska, Inflancka, Zagajnikowa, Okopowa – MARYSIN OKOPOWA N T N 19/23 12/15
85B Dw. Łódź Fabryczna Arturówek DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, P.O.W., Narutowicza, pl. Dąbrowskiego, Sterlinga, Pomorska, Anstadta, Północna, Wierzbowa, Źródłowa, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Inflancka, Astrów, Warszawska, Skrzydlata – ARTURÓWEK N T N 28/30 17
86A Retkinia Kusocińskiego Dw. Łódź Fabryczna RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Uniwersytecka, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA N T T 37/44 24/26
86B Retkinia Kusocińskiego Dw. Łódź Fabryczna RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Popiełuszki, Maratońska, Waltera-Janke, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Uniwersytecka, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA N T T 37/44 25/28
87A Doły Smutna Żubardź DOŁY SMUTNA – Smutna, Doły, Telefoniczna, Tamka, Pomorska, rondo Solidarności, Źródłowa, Północna, Ogrodowa, Karskiego, Drewnowska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ N T N 36 18/20
87B Telefoniczna Zajezdnia Żubardź TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Tamka, Pomorska, rondo Solidarności, Źródłowa, Północna, Ogrodowa, Karskiego, Drewnowska, Kasprzaka, Klonowa, Lutomierska, Włókniarzy, Żubardzka – ŻUBARDŹ N T N 36 18/20
89 pl. Słoneczny cm. Szczecińska PL. SŁONECZNY – Nastrojowa, Świtezianki, Zgierska, Okulickiego, 11 Listopada, Włókniarzy, św. Teresy, Brukowa, Aleksandrowska, Traktorowa, św. Teresy, Szczecińska – CM. SZCZECIŃSKA N T N 33/40 23/27
90A Janów Feliksin JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Wieńcowa, Feliksińska, Dworcowa, Jędrzejowska – FELIKSIN T T N 18/20 13/14
90B Janów Sąsieczno JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Gajcego, Rataja – SĄSIECZNO T T N 14 10/11
90C Janów Brzeziny JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Andrespol, Bedoń Przykościelny, Jordanów, Małczew, Brzeziny: Małczewska, Fredry, Żeromskiego, Andersa, św. Anny, Reformacka, Sienkiewicza, Tulipanowa, Głowackiego – BRZEZINY T T N 52 29/30
91A Janów Nowosolna JANÓW – Hetmańska, Rokicińska (zawraca za skrzyżowaniem z ul. Józefiaka), Rokicińska, Malownicza, Rataja, Gajcego, Wiączyń Dolny, Wiączyńska – NOWOSOLNA N T N 28 20/21
91B Janów Kalonka Centrum Ojca Pio JANÓW – Hetmańska, Rokicińska (zawraca za skrzyżowaniem z ul. Józefiaka), Rokicińska, Malownicza, Rataja, Gajcego, Wiączyń Dolny, Wiączyńska, Grabińska, Grabina, Bukowiec – KALONKA CENTRUM OJCA PIO N T N 38/40 27/28
91C Janów Skoszewy JANÓW – Hetmańska, Rokicińska (zawraca za skrzyżowaniem z ul. Józefiaka), Rokicińska, Malownicza, Rataja, Gajcego, Wiączyń Dolny, Wiączyńska, Byszewska, Byszewy, Boginia – SKOSZEWY N T N 43/45 30/31
92 Dw. Łódź Dąbrowa Stróża Kolumny DW. ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańska, Dąbrowskiego, Tomaszowska, Kolumny – STRÓŻA KOLUMNY N T N 34/37 25/28
93 Dw. Łódź Kaliska Instytut CZMP DW. ŁÓDŹ KALISKA – Karolewska, Włókniarzy, Jana Pawła II, Bartoszewskiego, Demokratyczna, Ustronna, Siostrzana, Bartoszewskiego, Rzgowska, Paradna, Matek Polskich – INSTYTUT CZMP N T N 29/32 19
94 Retkinia Konstantynów pl. Wolności RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Sanitariuszek, Konstantynów: Kolejowa, 1 Maja, Łaska, Jana Pawła II – KONSTANTYNÓW PL. WOLNOŚCI N T N 19/21 14/16
96 Janów Teofilów Rojna JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna – TEOFILÓW ROJNA N N T 72 43/45
97A Dw. Łódź Kaliska Aleksandrów Targowy Rynek DW. ŁÓDŹ KALISKA – Karolewska, Włókniarzy, Naftowa, Legionów, Konstantynowska, Krakowska, Biegunowa, Spadochroniarzy, Fizylierów, Podchorążych, Szczecińska, Antoniew, Rąbień, Aleksandrów: Konstantynowska, Pabianicka, Wierzbińska, 1 Maja, Daszyńskiego, Warszawska – ALEKSANDRÓW TARGOWY RYNEK N T N 51 28/29
97B Dw. Łódź Kaliska Niesięcin DW. ŁÓDŹ KALISKA – Karolewska, Włókniarzy, Naftowa, Legionów, Konstantynowska, Krakowska, Biegunowa, Spadochroniarzy, Fizylierów, Podchorążych, Szczecińska, Konstantynów: Zgierska, Niesięcin – NIESIĘCIN N T N 34/37 19
99 Retkinia Radogoszcz Zachód RETKINIA – Popiełuszki, Kusocińskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Klonowa, Hipoteczna, Kalinowa, Kniaziewicza, Zgierska, Liściasta, Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD N N T 51/53 33/34
B Jędrzejów BDH Dw. Łódź Dąbrowa JĘDRZEJÓW BDH – Jędrzejowska, Tomaszowska, Dąbrowskiego – DW. ŁÓDŹ DĄBROWA T T N 12 9/10
D Olechów Dw. Łódź Dąbrowa OLECHÓW – Ofiar Terroryzmu 11 Września, Tomaszowska, Dąbrowskiego – DW. ŁÓDŹ DĄBROWA N N T 14/17 11/13
G1 Retkinia ŁSSE Nowy Józefów RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Golfowa, Nowy Józefów, Gillette – ŁSSE NOWY JÓZEFÓW N T T 9 9
G2 Retkinia ŁSSE Janika Konstantynów RETKINIA – Popiełuszki, Maratońska, Golfowa, Nowy Józefów, Gillette, Konstantynów: Innowacyjna, Kościelna, Janika, Langiewicza, Łąkowa, Przemysłowa, Janika – ŁSSE JANIKA N T T 17 13/14
H Dw. Łódź Chojny Chojny Hydro DW. ŁÓDŹ CHOJNY – Rzgowska, Bartoszewskiego, Siostrzana, Graniczna – CHOJNY HYDRO N T N 13/18 8/13
W Dw. Łódź Dąbrowa rondo Inwalidów DW. ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Ossendowskiego, Lodowa, Dąbrowskiego, Puszkina, Techniczna, Manewrowa, Puszkina, Rokicińska, Augustów, Służbowa, Maszynowa – RONDO INWALIDÓW N N T 25/28 19/21

Linie autobusowe dzienne innego przewoźnika[edytuj | edytuj kod]

Linia Pętla początkowa Pętla końcowa Trasa Autobusy mini (≈8m)[potrzebny przypis] Autobusy maxi (12m)[potrzebny przypis] Autobusy mega (przegubowy, 18m)[potrzebny przypis] Czas przejazdu Liczba przystanków
6 Zgierz Parzęczewska/Staffa Dw. Łódź Kaliska ZGIERZ PARZĘCZEWSKA/STAFFA – Parzęczewska, Staffa, Tuwima, Gałczyńskiego, Piątkowska, Piłsudskiego, 1 Maja, Długa, ks. Popiełuszki, Śniechowskiego, Konstantynowska, Szczecińska, św. Teresy, Kaczeńcowa, Aleksandrowska, Rydzowa, Rojna, Szczecińska, Rąbieńska, Złotno, Krakowska, Krzemieniecka, Bandurskiego, Włókniarzy, Karolewska – DW. ŁÓDŹ KALISKA N T N 77/81 53/54
61 Zgierz Parzęczewska/Staffa Dw. Łódź Fabryczna DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, P.O.W, Narutowicza, Uniwersytecka, Palki, Strykowska, Wycieczkowa, Okólna, Zgierz: Długa, 1 Maja, Piłsudskiego, Piątkowska, Musierowicza, Gałczyńskiego, Tuwima, Staffa, Parzęczewska – ZGIERZ PARZĘCZEWSKA/STAFFA N T T 57 39
201 rondo Inwalidów Bedoń Kościelna Kościół RONDO INWALIDÓW – Rokicińska, Andrespol, Bedoń Przykościelny – BEDOŃ KOSCIELNA KOŚCIÓŁ N T N 28 20
202 rondo Inwalidów Janówka RONDO INWALIDÓW – Rokicińska, Andrespol, Kraszew, Justynów – JANÓWKA N T N 41 30

Linie autobusowe nocne[edytuj | edytuj kod]

Linia Pętla początkowa Pętla końcowa Trasa Autobusy mini ≈8m[potrzebny przypis] Autobusy maxi (12m)[potrzebny przypis] Autobusy mega (przegubowy, 18m)[potrzebny przypis] Czas przejazdu Liczba przystanków
N1A Janów Aleksandrów Targowy Rynek JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Puszkina, Maszynowa, Dw. Łódź Widzew, Maszynowa, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Lutomierska, Klonowa, Limanowskiego, Włókniarzy, Wielkopolska, Woronicza, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna, Szczecińska, Aleksandrowska, Wojska Polskiego – ALEKSANDRÓW TARGOWY RYNEK N T T 69/72 min 46/47
N1B Janów Teofilów Rojna JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Puszkina, Maszynowa, Dw. Łódź Widzew, Maszynowa, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Lutomierska, Klonowa, Limanowskiego, Włókniarzy, Wielkopolska, Woronicza, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna – TEOFILÓW ROJNA N N T 57 min 37
N2A Retkinia Radogoszcz Wschód RETKINIA – Popiełuszki, Kusocińskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Waltera-Janke, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, Kościuszki, Zachodnia, Bałucki Rynek, Łagiewnicka, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD N T T 48/50 min 35
N2B Konstantynów pl. Wolności Radogoszcz Wschód PLAC WOLNOŚCI (KONSTANTYNÓW Ł.) – Jana Pawła II, Łódzka, Łódź: Konstantynowska, Juszczakiewicza, Kusocińskiego, Popiełuszki, pętla Wyszyńskiego, Popiełuszki, Kusocińskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Waltera-Janke, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, Kościuszki, Zachodnia, Bałucki Rynek, Łagiewnicka, Sikorskiego, Świtezianki – RADOGOSZCZ WSCHÓD N T T 69/72 min 41/42
N3 Instytut CZMP Teofilów Rojna INSTYTUT CZMP – Matek Polskich, Paradna, Rzgowska, Bankowa, Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Tymienieckiego, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, Kościuszki, Zachodnia, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Drewnowska, Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Biegunowa, Krakowska, Rąbieńska, Traktorowa, Rojna – TEOFILÓW ROJNA N T T 63/69 min 45/46
N4A Chocianowice IKEA Stoki Skalna CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, Kościuszki, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Pomorska, Anstadta, Północna, Źródłowa, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA N T N 57/61 min 38
N4B Pabianice Dw. PKP Stoki Skalna PABIANICE DW. PKP – Łaska, Wiejska, Moniuszki, Konopnickiej, Zamkowa, Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Nawrockiego, Waltera-Jankego, Myśliwska, Warszawska, Łódzka, Chocianowice-Ikea, Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, Kościuszki, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA N T N 83/88 min 61/63
N5A Janów Radogoszcz Zachód JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Suwalska, Zarzewska, Sieradzka, Wólczańska, Radwańska, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD N T N 60 min 41/43
N5B Andrespol Radogoszcz Zachód ANDRESPOL – Rokicińska, Gajcego, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Suwalska, Zarzewska, Sieradzka, Wólczańska, Radwańska, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, Włókniarzy, 11 Listopada – RADOGOSZCZ ZACHÓD N T T 69 min 49/51
N6 Dw. Łódź Dąbrowa rondo Powstańców 1863 r. DW. ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Piotrkowska, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka – RONDO POWSTAŃCÓW 1863 r. N T N 50/54 min 32/33
N7A Nowosolna Retkinia NOWOSOLNA – Brzezińska, Wojska Polskiego, Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, P.O.W., Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Kościuszki, Radwańska, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA N T N 72/74 min 50/54
N7B Telefoniczna Zajezdnia Retkinia TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, P.O.W., Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Kościuszki, Radwańska, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA N T N 69/71 min 49/53
N8 Kościuszki Zielona Dw. Łódź Dąbrowa DW. ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Milionowa, Przędzalniana, Tuwima, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Tuwima, Struga, Kościuszki – KOŚCIUSZKI / ZIELONA N T N 23/27 min 19

Trasy autobusów przed reorganizacją MPK w 2017 r.[edytuj | edytuj kod]

Od 2 kwietnia 2017 r. autobusy łódzkiej komunikacji miejskiej jeżdżą według nowych tras. Tabela przedstawia trasy na dzień sprzed jej wprowadzenia tj. 1 kwietnia 2017:

Linie autobusowe dzienne[edytuj | edytuj kod]

Linia Pętla początkowa Pętla końcowa Trasa Autobusy mini (≈8m) Autobusy maxi (12m) Autobusy mega (przegubowy, 18m) Czas przejazdu Liczba przystanków
50 Rzgów (C.T. „Ptak Outlet”) Dworzec Łódź Kaliska Tuszyńska (Rzgów) – CT Outlet – Tuszyńska, Rudzka, Gadka Stara, Rudzka, Pabianicka, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Karolewska – Dworzec Łódź Kaliska N T T 55/57 min 34/35
50A Gadka Stara Plac Niepodległości Gadka Stara – Gadka Stara, Rudzka, Pabianicka, Rzgowska – Plac Niepodległości N T T 26 min 18
51 Dworzec Łódź Fabryczna Parzęczewska Staffa (Zgierz) Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, P.O.W., Narutowicza, Uniwersytecka, Palki, Strykowska, Wycieczkowa, Okólna # Długa, 1 Maja, Piłsudskiego, Piątkowska, Łęczycka (DK nr 91), Gałczyńskiego, Tuwima, Staffa – Parzęczewska Staffa (Zgierz) N T T 56 min 38
51A Dworzec Łódź Fabryczna Łagiewniki Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, P.O.W., Narutowicza, Uniwersytecka, Palki, Strykowska, Wycieczkowa, Okólna – Łagiewniki N T T 26 min 16/17
51B Dworzec Łódź Fabryczna Skotniki Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, P.O.W., Narutowicza, Uniwersytecka, Palki, Strykowska, Wycieczkowa, Okólna, Droga Krajowa nr 71 – Skotniki N T N 36 min 23
52 Kurczaki Dworzec Łódź Kaliska Kurczaki – Kurczaki, Rzgowska, Paderewskiego, Pabianicka, Jana Pawła II, Włókniarzy, Karolewska – Dworzec Łódź Kaliska N T N 35 min 19
53 Dworzec Łódź Fabryczna Brzeziny (Głowackiego) Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, Nowotargowa, Uniwersytecka, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska # Droga Krajowa nr 72 (Brzeziny) Kościuszki, św. Anny, Reformacka, Sienkiewicza, Bohaterów Warszawy, Głowackiego – Brzeziny (Głowackiego) N T T 51/58 min 32/35
53A Dworzec Łódź Fabryczna Nowosolna Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, Nowotargowa, Uniwersytecka, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska – Nowosolna N T T 27/32 min 17/19
54 Wydawnicza Natolin Lipiny Wydawnicza – Tuwima, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Pomorska, Brzezińska – Natolin Lipiny N T N 46/48 min 29/32
54A Wydawnicza POD „Polanka” Wydawnicza – Tuwima, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Pomorska, Nowosolna, Kasprowicza – POD „Polanka” N T N 37/40 min 24/26
55 Janów Obywatelska Pienista Janów – Hetmańska, Zakładowa (w oznaczonych kursach: Olechów – parking Dell, Ofiar Terroryzmu 11 września, Józefiaka, Zakładowa), Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Milionowa, Przędzalniana, Tymienieckiego, Sienkiewicza, Brzeźna, Radwańska, Politechniki, Obywatelska – Obywatelska / Pienista N T T 51/53 min 34
56 Wydawnicza Arturówek Wydawnicza – Tuwima, Kopcińskiego, Palki, Telefoniczna, Doły, Smutna, Palki, Strykowska, Łupkowa, Warszawska, Skrzydlata – Arturówek N T N 28/32 min 18/22
57 Karpacka Marysińska Stadion Karpacka – Paderewskiego, Rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki, Radwańska, Brzeźna, Sienkiewicza, Narutowicza, pl. Dąbrowskiego, Sterlinga, Pomorska, Anstadta, Północna, Źródłowa, Palki, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Marysińska – Marysińska Stadion N T T 54/60 min 29/30
58 Dworzec Łódź Fabryczna Skalna Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, Nowotargowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Pomorska, Juhasowa, Saneczkowa – Skalna N T N 27/34 min 17/21
58A Dworzec Łódź Fabryczna Janów Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, Nowotargowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Frezjowa, Transmisyjna, Rokicińska – Janów N T N 25/42 min 14/23
59 Plac Wolności Świtezianki Plac Wolności – Legionów, Zachodnia, Zgierska, Sikorskiego, Świtezianki – Świtezianki N T N 24/25 min 13/14
60 Dworzec Łódź Fabryczna Stryków Dworzec PKP Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, Nowotargowa, Uniwersytecka, Palki, Strykowska # Moskule, Dobra, Warszawska, Kopernika – Stryków Dworzec PKP N T T 48/51 min 24/26
60A Dworzec Łódź Fabryczna Imielnik Nowy Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, Nowotargowa, Uniwersytecka, Palki, Strykowska – Imielnik Nowy N T T 25/30 min 16/19
60B Dworzec Łódź Fabryczna Dobra Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, Nowotargowa, Uniwersytecka, Palki, Strykowska # Imielnik Stary, Dobieszków, Michałówek – Dobra N T N 39/44 min 23/26
61 Młynek Św. Franciszka Młynek – Przyjacielska, Śląska, Kruczkowskiego, Felińskiego, Broniewskiego, Paderewskiego, Rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Prądzyńskiego, Zamojska, Św. Franciszka – Św. Franciszka N T N 27/31 min 19/21
62 Technopark Dworzec Łódź Chojny Technopark – Dubois, Pabianicka, Starorudzka, Demokratyczna, Paradna, Matek Polskich, Paradna, Rzgowska – Dworzec Łódź Chojny T N N 29/30 min 21/22
62A Technopark Dworzec Łódź Chojny Technopark – Dubois, Pabianicka (zawraca przy Rudzkiej), Pabianicka, Starorudzka, Ekonomiczna, Graniczna, Siostrzana, Trasa Górna, Demokratyczna, Trybunalska, Kosynierów Gdyńskich, Rzgowska – Dworzec Łódź Chojny T N N 32/36 min 25
63 Św. Franciszka Dworzec Łódź Chojny Św. Franciszka – Czahary, Prądzyńskiego, Pokładowa, Dubois, Pabianicka, 3 Maja, Pryncypalna, Kongresowa, Strażacka, Rzgowska – Dworzec Łódź Chojny T N N 27/28 min 20
64 Janów Dworzec PKS Północny Janów – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Boya Żeleńskiego, Obr. Westerplatte, Źródłowa – Dworzec PKS Północny N T N 52/54 min 35/36
64A Janów Dworzec PKS Północny Janów – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, Widzewska, Chmielowskiego, Widzewska, Rokicińska, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Mazowiecka, Nowogrodzka, Edwarda, Krokusowa, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Boya-Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Smugowa – Dworzec PKS Północny N T N 59/61 min 37/39
65 Lotnisko Plocka Świtezianki Lotnisko Plocka – Maczka, Pienista, Obywatelska, Jana Pawła II, Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Więckowskiego, Kasprzaka, Tybury, Lutomierska, Zachodnia, Bałucki Rynek, Łagiewnicka, Sikorskiego, Świtezianki – Świtezianki N N T 64/65 min 40/41
66 Rondo Powstańców 1863 r. Modrzew Rondo Powstańców 1863 r. – Łagiewnicka, Okólna – Modrzew N T N 20 min 14/15
67 Wydawnicza Łukaszewska Wydawnicza – Tuwima, Kopcińskiego, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Zjazdowa, Opolska, Zjazdowa – Łukaszewska N T N 26/30 min 16/17
68 Dworzec Łódź Chojny Wyszyńskiego Dworzec Łódź Chojny – Rzgowska, Paradna, Matek Polskich, Paradna, Ustronna, Siostrzana, Graniczna, Przestrzenna, Rudzka, Pabianicka, Chocianowicka, Łaskowice, Sanitariuszek, Maratońska, Popiełuszki – Wyszyńskiego T T N 52/54 min 38/40
69 Dworzec Łódź Widzew Janika Konstantynów Łódzki Dworzec Łódź Widzew – Służbowa, Augustów, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Paderewskiego, Politechniki, Obywatelska, Waltera-Janke, Maratońska, Golfowa, Nowy Józefów, Gillette, Innowacyjna # Kościelna– Janika Konstantynów Łódzki N T T 62/70 min 47
69A Dworzec Łódź Widzew Kusocińskiego Dworzec Łódź Widzew – Służbowa, Augustów, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa, Wedmanowej, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Paderewskiego, Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – Kusocińskiego N T T 66/69 min 46/48
70 Tuszyńska (Rzgów) – CT Outlet Dworzec Łódź Fabryczna Tuszyńska (Rzgów) – CT Outlet – Droga Krajowa nr 1 # Rzgowska, Broniewskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Nowotargowa, Nowoskładowa – Dworzec Łódź Fabryczna N N T 52/60 min 26
70A Matek Polskich Dworzec Łódź Fabryczna Matek Polskich – Matek Polskich, Paradna, Rzgowska, Broniewskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Nowotargowa, Nowoskładowa – Dworzec Łódź Fabryczna N N T 38/40 min 21/23
70B Gadka Stara Dworzec Łódź Fabryczna Gadka Stara – Rudzka, Droga Krajowa nr 1, Starowa Góra # Rzgowska, Broniewskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Nowotargowa, Nowoskładowa – Dworzec Łódź Fabryczna N N T 45/47 min 25/26
71 Dworzec Łódź Chojny Tatrzańska Dworzec Łódź Chojny – Rzgowska, Józefów, Bieszczadzka, Kolumny, Tomaszowska, Dąbrowskiego – Tatrzańska T T N 32/35 min 28
71A Dworzec Łódź Chojny Młynek Dworzec Łódź Chojny – Rzgowska, Kolumny, Bronisin, Bronisin Dworski, Brójecka, Tomaszowska, Kotoniarska, Wełniana – Młynek T T N 31/32 min 20
72 Janów Politechniki Janów – Hetmańska, Zakładowa, Olechowska, Tomaszowska, Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Skrzywana, Politechniki – Politechniki N T T 39 min 28/30
73 Plac Barlickiego 11 Listopada Plac Barlickiego – Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Klonowa, Hipoteczna, Kniaziewicza, Zgierska, Liściasta, Włókniarzy, 11 Listopada – 11 Listopada N T N 30/32 min 17/18
74 Aleksandrów Łódzki (Targowy Rynek) Wydawnicza Aleksandrów Łódzki (Targowy Rynek) – Warszawska, Daszyńskiego, 1-go Maja, Ogrodowa, Wojska Polskiego, Konstantynowska (DK nr 71), Rąbień: Aleksandrowska, Antoniew: Słowiańska, #Łódź: Szczecińska, Podchorążych, Fizylierów, Spadochroniarzy, Biegunowa, Krakowska, Konstantynowska, Legionów, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima – Wydawnicza N T N 60/66 min 37/40
74A Niesięcin Wydawnicza Niesięcin – #Złotno, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Legionów, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima – Wydawnicza N T N 47/49 min 28/31
74B Huta Jagodnica Wydawnicza Huta Jagodnica – #Złotno, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Legionów, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima – Wydawnicza N T N 43/46 min 26/28
75 Dworzec Łódź Widzew Ustronna Dworzec Łódź Widzew – Maszynowa, Rokicińska, Piłsudskiego, Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Rzgowska, Kosynierów Gdyńskich, Trybunalska, Demokratyczna, Trasa Górna, Siostrzana, Graniczna – Ustronna N T T 50 min 33/34
76 Kusocińskiego Szczecińska Cmentarz Kusocińskiego – Kusocińskiego, Popiełuszki, Maratońska, Retkińska, Krzemieniecka, Krakowska, Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, Rojna, Kaczeńcowa, św. Teresy, Szczecińska – Szczecińska Cmentarz N T T 39 min 28
77 Rembielińskiego Dworzec Łódź Widzew Rembielińskiego – Inżynierska, Radwańska, Brzeźna, Sienkiewicza, Wigury, Fabryczna, Przędzalniana, Milionowa, Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego (w niedziele do godz. 17:00 przez Lodową, Przybyszewskiego), Puszkina, Techniczna, Manewrowa, Puszkina, Służbowa – Dworzec Łódź Widzew N T T 42/49 min 31/32
78 Plac Wolności Aleksandrów Łódzki (Targowy Rynek) Plac Wolności – Legionów, Zachodnia, Drewnowska, Kasprzaka, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Dworzec Łódź Żabieniec, Limanowskiego, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna, Rydzowa, Aleksandrowska # – Aleksandrów Łódzki (Targowy Rynek) N T T 49/53 min 28/30
78A Plac Wolności Rojna Plac Wolności – Legionów, Zachodnia, Drewnowska, Kasprzaka, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Dworzec Łódź Żabieniec, Limanowskiego, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna – Rojna N T T 33/35 min 19/20
79 Plac Barlickiego Świtezianki Plac Barlickiego – Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Klonowa, Hipoteczna, Kniaziewicza, Zgierska, Sikorskiego, Świtezianki – Świtezianki N T N 31/34 min 17/19
80 Kusocińskiego Wydawnicza Kusocińskiego – Kusocińskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Łąkowa, Skłodowskiej-Curie, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima – Wydawnicza N T N 33/38 min 22/26
81 Stokowska Szczecińska Cmentarz Stokowska – Śnieżna, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Julianowska, Pojezierska, Brukowa, Limanowskiego, Aleksandrowska, Traktorowa, św. Teresy, Szczecińska – Szczecińska Cmentarz N N T 45 min 30
82 Wydawnicza Stróża Ludwików Wydawnicza – Tuwima, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Gajcego, Rokicińska, Tuszyńska – Stróża Ludwików N T T 45/51 min 36/40
82A Wydawnicza Andrzejów Wydawnicza – Tuwima, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Gajcego – Andrzejów N T T 30/38 min 26/30
83 Szczecińska Cmentarz Wydawnicza Szczecińska Cmentarz – Szczecińska, Wersalska, Szparagowa, Rydzowa, Rojna, Traktorowa, Złotno, Krakowska, Biegunowa, Solec, Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima – Wydawnicza N T T 49/54 min 30/36
84 Aleksandrów Łódzki (Poselska) Szczecińska Cmentarz Aleksandrów Łódzki (Poselska) – Konstantynowska, Aleksandrowska, Szczecińska, Rojna, Rydzowa, Szparagowa, Wersalska, Szczecińska – Szczecińska Cmentarz T N N 24/25 min 15
84A Zielony Romanów Szczecińska Cmentarz Zielony Romanów – Romanowska, Aleksandrowska, Szczecińska, Rojna, Rydzowa, Szparagowa, Wersalska, Szczecińska – Szczecińska Cmentarz T N N 22/23 min 15
85 Dworzec PKS Północny Czajkowskiego Dworzec PKS Północny – Wojska Polskiego, Palki, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Maszynowa, Dworzec Łódź Widzew, Służbowa, Augustów, Przybyszewskiego – Czajkowskiego N N T 35/37 min 22/25
86 Wyszyńskiego Dworzec Łódź Fabryczna Wyszyńskiego – Popiełuszki, Maratońska, Waltera-Janke, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Uniwersytecka, Nowotargowa, Nowoskładowa – Dworzec Łódź Fabryczna N T T 36/39 min 24/26
87 Stokowska Szczecińska (cmentarz) Stokowska – Stokowska, Śnieżna, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Julianowska, Pojezierska, Włókniarzy, św. Teresy, Brukowa, Limanowskiego, Aleksandrowska, Szparagowa, Wersalska, Szczecińska – Szczecińska Cmentarz N N T 46/48 min 30/32
88 Dworzec PKS Północny Skoszewy Dworzec PKS Północny – Źródłowa, Wojska Polskiego, Brzezińska, Marmurowa # Dąbrowa, Kopanka, Kalonka, Borchówka, Byszewy, Boginia – Skoszewy N T N 42 min 27
88A Dworzec PKS Północny Kalonka (Centrum Ojca Pio) Dworzec PKS Północny – Źródłowa, Wojska Polskiego, Brzezińska, Marmurowa # Dąbrowa, Kopanka, Kalonka – Kalonka (Centrum Ojca Pio) N T N 28 min 17
89 Szczecińska Cmentarz Plac Słoneczny Szczecińska Cmentarz – Szczecińska, św. Teresy, Traktorowa, Aleksandrowska, Limanowskiego, Woronicza, Dworzec Łódź Żabieniec, Brukowa, św. Teresy, Włókniarzy, 11 Listopada, Okulickiego, Zgierska, Świtezianki, Sikorskiego, Nastrojowa – Plac Słoneczny N T N 33/42 min 22/26
90 Rokicińska Brzeziny (Głowackiego) Rokicińska – Rokicińska – Andrespol: Rokicińska, Brzezińska, Ogrodowa – Bedoń Kościelny (wjazd kieszeniowy) – Ogrodowa, Brzezińska, Jordanów, Adamów, Małczew, Brzeziny: Małczewska, Fredry, Żeromskiego, Andersa, Św. Anny, Reformacka, Sienkiewicza, Tulipanowa, Głowackiego – Brzeziny (Głowackiego) T T N 56/60 min 35
90A Rokicińska Stacja Łódź Olechów Wschód Rokicińska – Rokicińska, Wieńcowa, Feliksińska, Jędrzejowska – Stacja Łódź Olechów Wschód T T N 24/27 min 19
90B Rokicińska Rataja Rokicińska – Rokicińska, Gajcego, Rataja – Rataja T T N 18/22 min 16
91 Rokicińska Skoszewy Rokicińska – Rokicińska, Malownicza, Rataja, Gajcego, Wiączyń Dolny, Wiączyńska, Nowosolna, Byszewska, Janów, Plichtów, Byszewy, Majątek Byszewy, Boginia – Skoszewy N T N 50/51 min 34/35
91A Rokicińska Nowosolna Rokicińska – Rokicińska, Malownicza, Rataja, Gajcego, Wiączyń Dolny, Wiączyńska – Nowosolna N T N 33/35 min 25/26
91B Rokicińska Kalonka (Centrum Ojca Pio) Rokicińska – Rokicińska, Malownicza, Rataja, Gajcego, Wiączyń Dolny, Wiączyńska, Nowosolna, Grabińska # Lipowa, Główna – Kalonka (Centrum Ojca Pio) N T N 46 min 32/33
92 Stróża Dąbrowa Stróża – Kolumny, Tomaszowska, Dąbrowskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego – Dąbrowa N T N 34/37 min 25/27
93 Dworzec Łódź Chojny Dworzec Łódź Kaliska Dworzec Łódź Chojny – Rzgowska, Trasa Górna, Jana Pawła II, Włókniarzy, Karolewska – Dworzec Łódź Kaliska N T N 33/37 min 18/19
94 Dworzec Łódź Fabryczna Nowosolna Dworzec Łódź Fabryczna – Nowoskładowa, Nowotargowa, Uniwersytecka, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Marmurowa # Aksamitna, Główna, Lipowa, Grabińska – Nowosolna N T N 44/50 min 27/29
95 Olechów Plac Niepodległości Olechów – al. Ofiar Terroryzmu 11 Września, Tomaszowska, Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Niższa, Śląska, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Rzgowska – Plac Niepodległości N T N 30 min 18/20
95A Dąbrowskiego Puszkina Plac Niepodległości Dąbrowskiego / Puszkina – Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Niższa, Śląska, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Rzgowska – Plac Niepodległości T T N 19/22 min 13
96 Janów Rojna Janów – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Woronicza, Dworzec Łódź Żabieniec, Limanowskiego, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna – Rojna N N T 70/72 min 43/44
98 Nowy Józefów Włókniarzy Mickiewicza Nowy Józefów – Gillette, Nowy Józefów, Golfowa, Maratońska, Bandurskiego, Włókniarzy – Włókniarzy / Mickiewicza N N T 18/26 min 15/17
99 Nowy Józefów 11 Listopada Nowy Józefów – Gillette, Nowy Józefów, Golfowa, Maratońska, Popiełuszki, Kusocińskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Łąkowa, Skłodowskiej-Curie, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, Włókniarzy, 11 Listopada – 11 Listopada N N T 63 min 41
99A Wyszyńskiego 11 Listopada Wyszyńskiego – Popiełuszki, Kusocińskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Łąkowa, Skłodowskiej-Curie, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, Włókniarzy, 11 Listopada – 11 Listopada N N T 54/56 min 33/34
S1 Rokicińska Nowogrodzka Mazowiecka Rokicińska – Maszynowa, Służbowa, Augustów, Rokicińska, Widzewska, Chmielowskiego, Widzewska, Rokicińska, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Mazowiecka – Nowogrodzka / Mazowiecka T N N 22/25 min 16/17

Linie autobusowe dzienne innego przewoźnika[edytuj | edytuj kod]

Linia Pętla początkowa Pętla końcowa Trasa Autobusy mini (≈8m) Autobusy maxi (12m) Autobusy mega (przegubowy, 18m) Czas przejazdu Liczba przystanków
6 Parzęczewska Staffa (Zgierz) Dworzec Łódź Kaliska Parzęczewska / Staffa – Parzęczewska, Staffa, Tuwima, Gałczyńskiego, Łęczycka (DK nr 91), Piątkowska, Piłsudskiego, 1 Maja, Długa, ks. Popiełuszki, Śniechowskiego, Konstantynowska, Szczecińska, św. Teresy, Kaczeńcowa, Aleksandrowska, Rydzowa, Rojna, Szczecińska, Rąbieńska, Złotno, Krakowska, Krzemieniecka, Bandurskiego, Włókniarzy, Karolewska – Dworzec Łódź Kaliska N T N 75/77 min 53/54

Linie autobusowe nocne[edytuj | edytuj kod]

Linia Pętla początkowa Pętla końcowa Trasa Autobusy mini (≈8m) Autobusy maxi (12m) Autobusy mega (przegubowy, 18m) Czas przejazdu Liczba przystanków
N1 Andrespol Aleksandrów Łódzki (Targowy Rynek) Andrespol – Rokicińska, Augustów, Służbowa, Dworzec Łódź Widzew, Maszynowa, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Lutomierska, Klonowa, Limanowskiego, Włókniarzy, Wielkopolska, Woronicza, Dworzec Łódź Żabieniec, Limanowskiego, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna, Szczecińska, Aleksandrowska, Wojska Polskiego – Aleksandrów Łódzki (Targowy Rynek) N T T 77/80 min 52/54
N2 Wyszyńskiego Świtezianki Wyszyńskiego – Popiełuszki, Kusocińskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Waltera-Janke, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, Kościuszki, Zachodnia, Bałucki Rynek, Łagiewnicka, Sikorskiego, Świtezianki – Świtezianki N T T 47 min 34/35
N3 Technopark Szczecińska Cmentarz Technopark – Dubois, Pabianicka (w oznaczonych kursach Pabianicka – Chocianowice – Ikea – Pabianicka), Starorudzka, Demokratyczna, Paradna, Matek Polskich, Paradna, Rzgowska, Broniewskiego, (w oznaczonych kursach przez Tatrzańską, Przybyszewskiego) Kilińskiego, Wigury, Sienkiewicza, Tuwima, Struga, Kościuszki, Zachodnia, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Drewnowska, Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Biegunowa, Krakowska, Rąbieńska, Traktorowa, Rojna, Rydzowa, Szparagowa, Wersalska, Szczecińska – Szczecińska Cmentarz N T N 93/95 min 71/74
N4 Dworzec PKP Pabianice Nowosolna Dworzec PKP Pabianice – Wiejska, Moniuszki, Konopnickiej, Zamkowa, Kilińskiego, Grota Roweckiego, Nawrockiego, Waltera-Janke, Myśliwska, Warszawska, Łódzka, Chocianowice-Ikea, Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Radwańska, Kościuszki, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska – Nowosolna N T N 85/89 min 66/67
N5 Janów 11 Listopada Janów – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Suwalska, Zarzewska, Sieradzka, Wólczańska, Czerwona, Piotrkowska, Radwańska, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, Hipoteczna, Limanowskiego, Włókniarzy, 11 Listopada – 11 Listopada N T N 61 min 42/43
N6 Dąbrowa Imielnik Nowy Dąbrowa – Dąbrowskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Paderewskiego, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Czerwona, Piotrkowska, Radwańska, Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Rondo Powstańców 1863 r., Warszawska, Kryształowa, Łupkowa, Strykowska – Imielnik Nowy N T N 66/68 min 45/46
N7 Telefoniczna (zaj. MPK) Wyszyńskiego Telefoniczna (zaj. MPK) – Telefoniczna, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Palki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, P.O.W., Składowa, Kilińskiego, Narutowicza, Zielona, Kościuszki, Radwańska, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Obywatelska, Nowe Sady, Waltera-Janke, Maratońska, Popiełuszki – Wyszyńskiego N T N 65/68 min 49/53

Pętle łódzkich autobusów (krańcówki)[edytuj | edytuj kod]

Pętla autobusowa Radogoszcz Wschód (widok na autobusy: Volvo B10L, Volvo 7000, Ikarus 280 normalny i techniczny)

Na terenie Łodzi[edytuj | edytuj kod]

Nazwa pętli Lokalizacja pętli Data otwarcia Liczba stanowisk[4] Kształt Linie (układ stały)
Arturówek (Skrzydlata, Bażancia) 1974 1 Pętla wydzielona 85B
Bionanopark (dawniej Technopark, a wcześniej Dubois) (Dubois, Zatokowa) 1974 1 Pętla wydzielona 62
Chocianowice IKEA (Pabianicka, CH Port Łódź) 2 kwietnia 2017 1 Pętla wydzielona 68A, 75A, 75B, N4A
Chojny Graniczna (dawniej Ustronna) (Graniczna, Bartoszewskiego, zakład Hydro) 4 lutego 2018 1 Pętla wydzielona H
cm. Szczecińska (dawniej Szczecińska Cmentarz) (Szczecińska) 2001 5 Terminal 76, 81, 83, 89
Doły Smutna (dawniej Smutna) (Smutna, WORD, PKS, Areszt Śledczy) 2 kwietnia 2017 1 Pętla uliczna 87A
Dw. Łódź Andrzejów (dawniej Andrzejów) (Szaniawskiego, Gajcego) 3 września 2001 1 Pętla wydzielona 82A
Dw. Łódź Dąbrowa (dawniej Dąbrowa) (Dąbrowskiego) 1974 2 Pętla uliczna 55, 92, B, D, W, N6, N8
Dw. Łódź Chojny (dawniej Chojny) (Rzgowska, Dachowa) 1974 4 Terminal 62, 63. 71A, 71B, H
Dw. Łódź Fabryczna (dawniej Łódź Fabryczna) (Rodziny Poznańskich) 11 grudnia 2016 4 Pętla uliczna 51A, 51B, 53A, 53B, 53C, 53D, 53E, 58A, 58B, 61, 85A, 85B, 86A, 86B
Dw. Łódź Kaliska (Bandurskiego, Karolewska) 1 stycznia 2013 3 Pętla wydzielona 6, 52, 93, 97A, 97B
Dw. Łódź Widzew (Służbowa, Maszynowa) 25 października 2010 4 Terminal 69A, 69B, 75A, 75B, 82A, 82B
Feliksin (dawniej Stacja Łódź Olechów Wschód, a wcześniej Feliksin) (Feliksińska, Jędrzejowska) 1993 1 Łezka 90A
Huta Jagodnica (Złotno, Mieczników) 1979 1 Pętla uliczna 74B
Imielnik Nowy (Strykowska) 1993 1 Pętla wydzielona 60A
Instytut CZMP (dawniej Matek Polskich) (Matek Polskich, Rzgowska) 1 października 2013 3 Terminal 70, 93, N3
Janów (Hetmańska, Rokicińska) 28 maja 2001 5 Terminal 58B, 72A, 72B, 80, 90A, 90B, 90C, 91A, 91B, 91C, 96, N1A, N1B, N5A
Komorniki (dawniej Kurczaki) (Kurczaki, Strażnicza) 1974 1 Pętla wydzielona 52
Kościuszki Zielona (Kościuszki, 6 Sierpnia, punkt przesiadkowy linii nocnych) 2 kwietnia 2017 1 Pętla uliczna N8
Lotnisko (Maczka, Sołtyka) 2 kwietnia 2017 1 Pętla wydzielona 65A, 65B
Łagiewniki (Okólna, Szpital Chorób Płuc) 1974 1 Pętla wydzielona 51A
ŁSSE Nowy Józefów (dawniej Nowy Józefów) (Gilette, Inwestycyjna) 2 maja 2005 3 Terminal G1
Łukaszew Zjazdowa (dawniej Zjazdowa, a wcześniej Łukszewska) (Łukaszewska) 1980 1 Pętla uliczna 53E
Marysin Okopowa (Zagajnikowa) 2 kwietnia 2017 1 Pętla uliczna 85A
Marysin Stadion (dawniej Marysińska Stadion) (Marysińska, Szklana) 1985 1 Pętla wydzielona 57
Marysin Tęczowa (dawniej Tęczowa) (Tęczowa, Centralna) 2 kwietnia 2017 1 Pętla uliczna 60D
Modrzew (dawniej Okólna) (Okólna, Żółwiowa) 1974 1 Pętla wydzielona 66
Nowe Złotno (dawniej Złotno) (Fizylierów, Złotno) 2 kwietnia 2017 1 Pętla uliczna 74A
Nowosolna (Rynek Nowosolna, Brzezińska, Kasprowicza, Grabińska, Byszewska, Wiączyńska, Pomorska) 1974 2 Pętla wydzielona 53A, 54A, 91A, N7A
Olechów (dawniej Dell) (Ofiar Terroryzmu 11 września, Informatyczna) 12 listopada 2007 3 Terminal D
Pabianicka Dubois (Pabianicka, Dubois) 4 lutego 2018 1 Pętla uliczna 68B
park Podolski (Zbaraska, Kossaka, os. Dąbrowskiego) 2 kwietnia 2017 1 Pętla uliczna 71A, 71B
Piastów Kurak (dawniej Karpacka) (Paderewskiego, Karpacka) 1979 1 Pętla wydzielona 56, 57, 63
pl. Niepodległości (Rzgowska, Sieradzka, Piotrkowska) 1 Pętla uliczna 50A, 50B, 50C, 72A, 72B, 74A, 74B
pl. Wolności (Piotrkowska, Pomorska, Nowomiejska, Legionów) 1974 1 Pętla uliczna 59, 73, 78
pl. Słoneczny (Nastrojowa, os. Radogoszcz Zachód) 08 sierpnia 2016 1 Pętla uliczna 89
Radogoszcz Wschód (dawniej Świtezianki, a wcześniej Os. Radogoszcz Wschód) (Świtezianki, Nastrojowa) 2003 5 Terminal 59, 65A, 65B, N2A,N2B
Radogoszcz Zachód (dawniej 11 Listopada, a wcześniej Os. Radogoszcz Zachód) (11 Listopada) 1980 2 Terminal 73, 99, N5A, N5B
Retkinia (dawniej Wyszyńskiego) (Wyszyńskiego, Popiełuszki) 31 października 2015 3 Pętla wydzielona 68A, 68B, 80, 94, 99, G1, G2, N2A, N2B, N7A, N7B
Retkinia Kusocińskiego (dawniej Kusocińskiego) (Popiełuszki) 1979 3 Terminal 55, 69A, 69B, 76, 86A, 86B
ROD Polanka (dawniej POD "Polanka") (Kasprowicza, ogródki działkowe) 2001 1 Pętla wydzielona 54B
rondo Inwalidów (dawniej Rokicińska) (Rokicińska, Puszkina) 4 lutego 2018 1 Terminal 201, 202, W
rondo Powstańców 1863 r. (dawniej Warszawska) (Inflancka, Łagiewnicka, Warszawska) 1979 2 Pętla wydzielona 66, 70, N6
Sąsieczno (dawniej Andrzejów Rataja, a wcześniej Rataja) (Rataja, Parandowskiego) 1 kwietnia 2016 1 Pętla wydzielona 90B
Sikawa Centrum Handlowe (dawniej Stokowska) (Stokowska, CH M1) 2001 1 Pętla wydzielona 81
Sortownia (Plocka, Pienista) 2 kwietnia 2017 1 Pętla uliczna 65A, 65B
Stare Rokicie (dawniej Czahary, a wcześniej Św. Franciszka) (Czahary, Św. Franciszka) 1979 1 Pętla wydzielona 77
Stoki Skalna (dawniej Skalna) (Juhasowa) 1974 1 Pętla uliczna 58A, N4A, N4B
Telefoniczna Zajezdnia (dawniej Telefoniczna) (Zakład Eksploatacji Tramwajów nr 1) 1989 1 Pętla wydzielona 87B, N7B
Teofilów Rojna (dawniej Rojna) (Szczecińska) 1990 1 Pętla wydzielona 84A, 84B, 96, N1B, N3
Urząd Skarbowy Widzew (Papiernicza) 2 kwietnia 2017 1 Pętla uliczna 64A
Widzew Czajkowskiego (dawniej Czajkowskiego) (Przybyszewskiego, Czajkowskiego) 4 lutego 2018 1 Pętla wydzielona 64B
Wydawnicza (Tuwima) 1992 6 Terminal 54A, 54B, 54C, 54D, 60A, 60B, 60C, 60D, 77, 83
Zachodnia Limanowskiego (Zachodnia, Limanowskiego) 4 lutego 2018 1 Pętla uliczna 64A, 64B
Zielony Romanów (Romanowska) 8 sierpnia 2016 2 Terminal 84A
Żubardź (Żubardzka, Inowrocławska, os. Reja) 2 kwietnia 2017 1 Pętla uliczna 87A, 87B

Poza terenem Łodzi[edytuj | edytuj kod]

Nazwa pętli Lokalizacja pętli Data otwarcia Liczba stanowisk[4] Kształt Linie (układ stały)
Aleksandrów Łódzki (Targowy Rynek) (Warszawska, Zgierska, Dębowa, Park 200-lecia Aleksandrowa Łódzkiego) 18 kwietnia 2009 1 Pętla uliczna 78, 97A, N1A
Aleksandrów Łódzki (Poselska) (Dmowskiego, Konstantynowska, os. Słoneczne) 1 września 2013 1 Pętla uliczna 84B
Andrespol (Rokicińska, Brzezińska) 1 grudnia 2004 1 Pętla wydzielona N5B
Brzeziny (Głowackiego, Przedwiośnie) 1 grudnia 2011 1 Pętla uliczna 53B, 90C
CT Ptak Outlet (Rzgów Żeromskiego) 13 października 2012 1 Pętla wydzielona 50C, wybrane kursy 56
Kalonka Centrum Ojca Pio (Główna) 15 października 2012 1 Pętla wydzielona 53D, 91B
Konstantynów Łódzki (pl. Wolności) (Lutomierska, Jana Pawła II) 2 kwietnia 2017 1 Pętla uliczna 94, N2B
Lipiny 30 października 2006 1 Pętla wydzielona 54D
ŁSSE Janika (dawniej Janika Konstantynów) (Langiewicza) 1 lutego 2014 1 Pętla uliczna G2
Michałówek Dobra (dawniej Dobra) (Strykowska, Starowiejska) 1990 1 Pętla wydzielona 60B
Natolin 2001 1 Pętla wydzielona 54C
Niesięcin (Kręta) 1984 1 Pętla uliczna 97B
Pabianice (Dworzec PKP) (Łaska, Szarych Szeregów) 7 lutego 2015 1 Pętla wydzielona N4B
Rzgów (Tuszyńska) (Rzemieślnicza) 28 czerwca 2010 1 Pętla wydzielona 50B, 56
Skoszewy (Poziomkowa) 1992 1 Pętla wydzielona 53C, 91C
Skotniki (Barowa, Boryny, Strażacka) 28 czerwca 2010 1 Pętla wydzielona 51B
Stara Gadka Cmentarz (dawniej Gadka Stara) (Czartoryskiego) 1994 1 Pętla wydzielona 50A
Stróża Kolumny (dawniej Stróża) (Tuszyńska, Kolumny) 1 Pętla wydzielona 92
Stróża Ludwików (Tuszyńska, Ludwików) 1984 1 Pętla wydzielona 82B
Stryków (Dworzec PKP) (Batorego) 18 września 2006 1 Pętla wydzielona 60C
Zgierz (Parzęczewska/Staffa) (przystanek kolejowy Zgierz Północ) 2002 2 Terminal 6, 61

Zajezdnie autobusowe[edytuj | edytuj kod]

MPK Łódź[edytuj | edytuj kod]

Aktualnie MPK posiada 2 zajezdnie autobusowe.

Nazwa zajezdni Data powstania Oznaczenie Modele aktualnie obsługiwane Modele w planach do wprowadzenia
Limanowskiego 1971 1 (od 2008)
(3 do 2008)
Volvo 7000, Volvo 7700, Volvo 7700A, Solaris Urbino 18, Solaris Urbino 12, Mercedes-Benz Conecto LF, Mercedes-Benz Conecto G Solaris Urbino 12, Isuzu Novocity Life
Nowe Sady 1976 2 (od 1992)
(4 do 1992)
Jelcz M121MB, Jelcz M081MB, Mercedes-Benz O530, Mercedes-Benz Citaro G, Mercedes-Benz O345G, Mercedes-Benz Conecto LF, Mercedes-Benz Conecto G, Solaris Urbino 18, Solaris Urbino 12 Solaris Urbino 12, Solaris Urbino 18, Isuzu Novocity Life

Poniższa lista przedstawia zlikwidowane zajezdnie miejskie.

Nazwa zajezdni Data powstania Data likwidacji Inne
Kraszewskiego
(Kilińskiego)
1961 2008 zajezdna nr 1, ostatecznie zlikwidowana i sprzedana, pojazdy z tej zajezdni trafiły na Nowe Sady
Helenówek 1968 1992 zajezdna nr 2, ostatecznie zlikwidowana, pojazdy z tej zajezdni trafiły do pozostałych zajezdni, w latach 1970–1992 zajezdnia oprócz północnej części Łodzi obsługiwała również miasto Zgierz, po likwidacji zajezdni zgierską komunikacje przejęły Miejskie Usługi Komunikacyjne

Ta lista przedstawia zajezdnie poza Łodzią, które dawniej należały do MPK.

Nazwa zajezdni (miasto) Data powstania Data likwidacji Inne
Pabianice 1982 1992 zajezdnia nr 5, zajezdnia obsługiwała linie komunikacyjne w Pabianicach oraz w południowej części Łodzi, po jej likwidacji komunikację w Pabianicach jako organizator i przewoźnik przejęła spółka miejska MZK Pabianice, linie łódzkie przejęły zajezdnia Kraszewskiego i Nowe Sady

MPK Łódź (zajezdnia Limanowskiego) obsługiwało również linię autobusową na obszarze Głowna. Obsługę linii przejął Miejski Zakład Komunalny w Głownie. Jednostka ta posiada bazę przy ul. Dworskiej w Głownie, ale jedyne 2 autobusy nie stanowią nawet połowy jej taboru (obsługa linii autobusowej nie jest jej głównym zadaniem).

Taryfa[edytuj | edytuj kod]

W aglomeracji łódzkiej obowiązują dwie strefy taryfowe – miejska „1” (przejazdy w granicach Łodzi) oraz podmiejska „2” (przejazdy poza granicami Łodzi). Istnieją też bilety strefowe „1+2”. Podział na strefy nie dotyczy biletów czasowych (20, 40, 60 min).

Łódzka taryfa biletowa dotyczy linii obsługiwanych przez MPK Łódź (autobusowych oraz tramwajowych) na całej ich trasie, z wyjątkiem linii autobusowych:

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Zajezdnia numer 1 – Limanowskiego.
  2. Zajezdnia numer 2 – Nowe Sady.
  3. a b Klimatyzacja obejmuje tylko przedział kierowcy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Historia MPK. MPK-Łódź Spółka z o.o.. [dostęp 10 grudnia 2016].
  2. Tabor: Autobusy. MPK-Łódź Spółka z o.o.. [dostęp 10 grudnia 2016].
  3. Rozkłady jazdy. MPK-Łódź Spółka z o.o..
  4. a b Na podstawie Google Maps (jako główne źródło) oraz symulacji sieci aglomeracji łódzkiej (2006) w programie Jbss Bahn (jako pomocnicze).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]