Autobusy w Płocku

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Komunikacja Miejska-Płock
Państwo  Polska
Siedziba Płock
Adres ul. Przemysłowa 17
09-400 Płock
Data założenia 1960
Forma prawna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Prezes Marcin Uchwał
Nr KRS 0000134810
brak współrzędnych
Strona internetowa

Autobusy w Płocku – system komunikacji autobusowej istniejący od 1960 roku w Płocku.

Komunikacja Miejska Płock[edytuj | edytuj kod]

Komunikacja Miejska – Płock Spółka z o.o. jest największym w Płocku przedsiębiorstwem świadczącym usługi przewozowe. Obsługuje 36 linii autobusowych miejskich i podmiejskich (plus dodatkowe linie szkolne). 1 lutego 1960 r. zaczęła swą działalność pod nazwą Miejska Komunikacja Autobusowa. W dniu otwarcia posiadała 8 autobusów marki “San H 01” i zatrudniała 16 kierowców, 16 konduktorów, 4 monterów warsztatowych, 3 kontrolerów ruchu i 9 pracowników umysłowych. 15 kwietnia 1998 r. Zakład Komunikacji Miejskiej przekształcono w Komunikację Miejską – Płock Sp. z o.o. Dziś[kiedy?] zatrudnia prawie 400 pracowników.

W firmie działają 3 związki zawodowe:

  • Niezależny Samorządny Związek Zawodowy “Solidarność”
  • Związek Zawodowy Kierowców i Pracowników Komunikacji Miejskiej w Płocku
  • Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP

Ważne daty[edytuj | edytuj kod]

  • 1960 – powstanie Miejskiej Komunikacji Autobusowej
  • 1972 – pierwszy autobus przegubowy
  • 1980 – największa w historii liczba pracowników – 495 osób
  • 1989 – największa w historii liczba autobusów – 155 sztuk
  • 2012 – częściowa zmiana numeracji linii, tras i wprowadzenie "taktów"; skierowanie wszystkich linii podmiejskich na Dworzec Autobusowy KM (al. Jachowicza)
  • 2013 – do końca stycznia zainstalowano w każdym autobusie biletomaty (płatność za bilet gotówką, lub za pomocą karty zbliżeniowej)
  • 2015 – oddanie do użytku nowej hali serwisowo-naprawczej
  • 2018 – pierwsze autobusy z napędem hybrydowym

Liczby[edytuj | edytuj kod]

  • 36 linii stałych
  • 5 linii wahadłowych
  • 3 linie nocne
  • 2 linie sezonowe
  • 2 linie pospieszne
  • 3 linie zjazdowe
  • 112 autobusów miejskich
  • 2 autokary turystyczne
  • 396 pracowników
  • 636 km – łączna długość linii komunikacyjnych

Linie autobusowe[edytuj | edytuj kod]

Linie autobusowe obsługiwane przez KM Płock:

  • 15 linii miejskich (0, 2, 3, 4, 7, 10, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 22, 24, 26)
  • 12 linii podmiejskich (100, 101, 102, 103, 104, 105, 110, 111, 112, 120, 130, 140)
  • 5 linii wahadłowych (31, 32, 33, 35, 37)
  • 2 linie sezonowe (43, 44)
  • 3 linie zjazdowe (60, 61, 62)
  • 2 linie pospieszne (A, B)
  • 3 linie nocne (N1, N2, N3)

Trasy linii autobusowych[edytuj | edytuj kod]

Linia Trasa Długość linii Ilość przystanków
0
WINIARY, SZPITAL – Medyczna, Dobrzyńska, Mościckiego, Miodowa, Tysiąclecia, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, Dworcowa, Chopina, Mickiewicza, Tysiąclecia, Miodowa, Mościckiego, Dobrzyńska, Medyczna – WINIARY, SZPITAL, linia okręzna
12,5
26
2
WINIARY, SZPITAL – Medyczna, Dobrzyńska, Gałczyńskiego, Miodowa, Tysiąclecia, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, most Legionów Piłsudskiego, Portowa, Popłacińska, Kolejowa, Cicha – CICHA (wybrane kursy: Dobrzykowska – TOKARY – Dobrzykowska, most Solidarności, Wyszogrodzka, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II – PODOLSZYCE)
(wybrane kursy: PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Wyszogrodzka, most Solidarności, Dobrzykowa – TOKARY – Dobrzykowska) CICHA – Kościelna, Kolejowa, Popłacińska, Portowa, most Legionów Piłsudskiego, Kilińskiego, Sienkiewicza, Bielska, Tysiąclecia, Miodowa, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Medyczna – WINIARY, SZPITAL
10,8/14,2/20,8
20/25/28(26/23/17)
3
WINIARY, SZPITAL – Medyczna, Dobrzyńska, Gałczyńskiego, Batalionów Chłopskich, NSZ, Bielska, Jachowicza, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Wyszogrodzka, Harcerska, Borowicka – BOROWICZKI
BOROWICZKI – Borowicka, Harcerska, Wyszogrodzka, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Bielska, NSZ, Batalionów Chłopskich, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Medyczna – WINIARY, SZPITAL
15,9
31(30)
4
ŚWIĘTEGO HUBERTA – Parcele, Borowicka, Harcerska, Korczaka, Grabówka, Słoneczna, Południowa, Wyszogrodzka, 4 płk. Strzelców Konnych, Kilińskiego, Warszawska, pl. Obr. Warszawy, 1-go Maja, Sienkiewicza, Nowowiejskiego, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska, Gałczyńskiego, Batalionów Chłopskich, NSZ, Przemysłowa, Kostrogaj, Wiadukt, Bielska – CMENTARZ KOMUNALNY
CMENTARZ KOMUNALNY – Bielska, Wiadukt, Kostrogaj, Przemysłowa, NSZ, Batalionów Chłopskich, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kwiatka, Kolegialna, pl. Obr. Warszawy, Warszawska, Kilińskiego, Wyszogrodzka, Południowa, Słoneczna, Grabówka, Korczaka, Harcerska, Borowicka, Parcele – ŚWIĘTEGO HUBERTA
17,2
32(36)
7
(wybrane kursy: KOSTROGAJ – Przemysłowa) KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA – Przemysłowa, NSZ, 7-go Czerwca, Łukasiewicza, Tysiąclecia, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, most Legionów Piłsudskiego, Portowa, Popłacińska, Kolejowa, Kutnowska, Góry, Łącka, Ciechomicka – CIECHOMICE (wybrane kursy: GÓRKI)
(wybrane kursy: GÓRKI) CIECHOMICE – Ciechomicka, Łącka, Góry, Kutnowska, Kolejowa, Cicha, Kościelna, Kolejowa, Popłacińska, Portowa, most Legionów Piłsudskiego, Kilińskiego, Sienkiewicza, Bielska, Tysiąclecia, Łukasiewicza, 7-go Czerwca, NSZ, Przemysłowa – KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA (wybrane kursy: Przemysłowa – KOSTROGAJ)
17,9/18,9
29/30(29/28)
10
WINIARY, SZPITAL – Medyczna, Dobrzyńska, Mościckiego, Miodowa, Tysiąclecia, Mickiewicza, Chopina, Dworcowa, Kilińskiego, Sienkiewicza, Bielska, Tysiąclecia, Miodowa, Mościckiego, Dobrzyńska, Medyczna – WINIARY, SZPITAL, linia okrężna
12,6
26
13
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, most Legionów Piłsudskiego, Portowa, Popłacińska, Kolejowa, Kutnowska – KUTNOWSKA
KUTNOWSKA – Kutnowska, Kolejowa, Cicha, Kościelna, Kolejowa, Popłacińska, Portowa, most Legionów Piłsudskiego, Kilińskiego, Sienkiewicza, Bielska, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
8/12,3
14/17
14
(wybrane kursy: GOŚCINIEC – Nowickiego) PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Chopina, Mickiewicza, Obr. Westerplatte, Jachowicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska, Medyczna – WINIARY, SZPITAL
WINIARY, SZPITAL – Medyczna, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Jachowicza, Obr. Westerplatte, Mickiewicza, Chopina, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Jana Pawła II – PODOLSZYCE (wybrane kursy: Nowickiego - GOŚCINIEC)
12,2/13,1
22/24
15
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Żyzna, Boryszewska, Otolińska, Banacha, Lachmana, Spółdzielcza, Wyszogrodzka, 4 płk. Strzelców Konnych, Sienkiewicza, Bielska, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Tysiąclecia, Bielska, Chopina – DWORZEC KOLEJOWY (wybrane kursy: Bielska, Targowa – FABRYKA MASZYN/ Bielska – CMENTARZ KOMUNALNY)
(wybrane kursy: CMENTARZ KOMUNALNY – Bielska/ FABRYKA MASZYN – Targowa, Bielska) DWORZEC KOLEJOWY – Chopina, Bielska, Tysiąclecia, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Słoneczna, Południowa, Spółdzielcza, Lachmana, Banacha, Otolińska, Boryszewska, Żyzna, Armii Krajowej, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
15,6/16,5/16,8
29/30/31(32/31/30)
18
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Wyszogrodzka, Źródlana, Górna, Rzeczna, Imielnicka, Filtrowa, Wyszogrodzka, Południowa, Słoneczna, Głowackiego, Wyszogrodzka, 4 płk. Strzelców Konnych, Kilińskiego, Warszawska, pl. Dąbrowskiego, Kościuszki, pl. Obr. Warszawy, 1-go Maja, Sienkiewicza, Bielska, Zduńska, Okrzei, Kwiatka, Bielska, Tysiąclecia, Rembielińskiego, Rutskich, NSZ, Bielska, Kochanowskiego, Lotników, Północna, Mickiewicza – DWORZEC KOLEJOWY
DWORZEC KOLEJOWY – Mickiewicza, Północna, Lotników, Kochanowskiego, Bielska, NSZ, Rutskich, Rembielińskiego, Tysiąclecia, Bielska, Zduńska, Okrzei, Kwiatka, Kolegialna, pl. Obr. Warszawy, Kościuszki, pl. Dąbrowskiego, Warszawska, Kilińskiego, Słoneczna, Południowa, Wyszogrodzka, Filtrowa, Imielnicka, Rzeczna, Górna, Źródlana, Wyszogrodzka, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
15
32(33)
19
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, 4 płk. Strzelców Konnych, Sienkiewicza, Bielska, Tysiąclecia, Miodowa, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Medyczna – WINIARY, SZPITAL
WINIARY, SZPITAL – Medyczna, Dobrzyńska, Mościckiego, Miodowa, Tysiąclecia, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
12,6
27(25)
20
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Lachmana, Banacha, Otolińska, Chopina, Dworcowa, Kilińskiego, Sienkiewicza, Bielska, Kobylińskiego, Łukasiewicza, 7-go Czerwca, NSZ, Przemysłowa – KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA (wybrane kursy: Przemysłowa – KOSTROGAJ)
(wybrane kursy: KOSTROGAJ – Przemysłowa) KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA – Przemysłowa, NSZ, 7-go Czerwca, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, Dworcowa, Chopina, Otolińska, Banacha, Lachmana, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
15,8
35(34)
22
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Wyszogrodzka, 4-go płk. Strzelców Konnych, Sienkiewicza, Bielska, NSZ, Batalionów Chłopskich, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Medyczna – WINIARY, SZPITAL
WINIARY, SZPITAL – Medyczna, Dobrzyńska, Gałczyńskiego, Batalionów Chłopskich, NSZ, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Wyszogrodzka, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
12,1
27(25)
24
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, 11-go Listopada, 3-go Maja, 1-go Maja, Sienkiewicza, Nowowiejskiego, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska, Gałczyńskiego, Batalionów Chłopskich, NSZ, Przemysłowa, Kostrogaj, Wiadukt, Bielska – CMENTARZ KOMUNALNY (wybrane kursy: Bielska – BROCHOCIN)
(wybrane kursy: BROCHOCIN – Bielska) CMENTARZ KOMUNALNY – Bielska, Wiadukt, Kostrogaj, Przemysłowa, NSZ, Batalionów Chłopskich, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kwiatka, Kolegialna, 1-go Maja, 3-go Maja, 11-Listopada, Jachowicza, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
15,9/19,9
33/38(37/33)
26
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Lachmana, Banacha, Otolińska, Chopina, Dworcowa, Jachowicza, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Miodowa, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Medyczna – WINIARY, SZPITAL (wybrane kursy: Szpitalna, Traktowa - MASZEWSKA)
(wybrane kursy: MASZEWSKA – Traktowa, Szpitalna) WINIARY, SZPITAL – Medyczna, Dobrzyńska, Mościckiego, Miodowa, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Jachowicza, Dworcowa, Chopina, Otolińska, Banacha, Lachmana, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
14,6
30
31
(wybrane kursy: WINIARY, SZPITAL – Medyczna, Dobrzyńska) SKARPA – Dobrzyńska, Kobylińskiego, Bielska, NSZ, 7-go Czerwca, Łukasiewicza – ORLEN, BRAMA II (wybrane kursy: Łukasiewicza, Długa – ORLEN, BRAMA IX)
(wybrane kursy: ORLEN, BRAMA IX – Długa, Łukasiewicza) ORLEN, BRAMA II – Łukasiewicza, 7-go Czerwca, NSZ, Bielska, Kobylińskiego, Dobrzyńska – SKARPA
6,7/10,8
10/13(14/11)
32
(wybrane kursy: TARGOWA – Targowa, Otolińska, Banacha, Lachmana, Chopina) LACHMANA – Banacha, Otolińska, Chopina, Mickiewicza, Tysiąclecia, Miodowa, Gałczyńskiego, Łukasiewicza – ORLEN, BRAMA II (wybrane kursy: Łukasiewicza, Chemików – ORLEN, BRAMA I)
(wybrane kursy: ORLEN, BRAMA I – Chemików, Łukasiewicza) ORLEN, BRAMA II – Łukasiewicza, Gałczyńskiego, Miodowa, Tysiąclecia, Mickiewicza, Chopina – LACHMANA (wybrane kursy: Lachmana, Banacha, Otolińska, Targowa – TARGOWA)
5,6/6,8/8,1/9,3/11,6
11/15/14/18/23
33
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Wyszogrodzka, 4 płk. Strzelców Konnych, Sienkiewicza, Nowowiejskiego, Łukasiewicza – ORLEN, BRAMA II (wybrane kursy: Łukasiewicza, Chemików – ORLEN, BRAMA I)
(wybrane kursy: ORLEN, BRAMA I – Chemików, Łukasiewicza) ORLEN, BRAMA II – Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kwiatka, Kolegialna, Wyszogrodzka, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
9,9/12,4
19/23(24/20)
35
(wybrane kursy: BOROWICZKI – Borowicka, Harcerska, Wyszogrodzka) PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Chemików – ORLEN, BRAMA I (wybrane kursy: Chemików, Zglenickiego – NAFTOBUDOWA)
(wybrane kursy: NAFTOBUDOWA – Zglenickiego, Chemików) ORLEN, BRAMA I – Chemików, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Jachowicza, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Jana Pawła II – PODOLSZYCE (wybrane kursy: Wyszogrodzka, Harcerska, Borowicka – BOROWICZKI)
13,5/15,1/17,9/19,5
25/29/34/38(39/35/30/26)
37
(wybrane kursy: BOROWICZKI – Borowicka, Harcerska, Wyszogrodzka) PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Lachmana, Banacha, Otolińska, Targowa, Bielska, Wiadukt, Kostrogaj, Przemysłowa – KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA
KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA – Przemysłowa, Kostrogaj, Wiadukt, Bielska, Targowa, Otolińska, Banacha, Lachmana, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Jana Pawła II – PODOLSZYCE (wybrane kursy: Wyszogrodzka, Harcerska, Borowicka – BOROWICZKI)
10,9/15,3
22/31(32/23)
43
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, most Legionów Piłsudskiego, Kolejowa, Kutnowska – GRABINA
GRABINA – Kutnowska, Kolejowa, most Legionów Piłsudskiego, Kilińskiego, Sienkiewicza, Bielska, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
14,2
17(16)
44
JACHOWICZA (MŁYN) – Bielska, Kwiatka, Kolegialna, pl. Obr. Warszawy, Kościuszki, pl. Narutowicza, Mostowa, Rybaki – RYBAKI, MOLO (wybrane kursy: Rybaki, Sobótka, Szpitalna, Medyczna – WINIARY, SZPITAL)
(wybrane kursy: WINIARY, SZPITAL – Medyczna, Szpitalna, Sobótka, Rybaki) RYBAKI, MOLO – Rybaki, Mostowa, pl. Narutowicza, Kościuszki, pl. Obr. Warszawy, 1-go Maja, Sienkiewicza, Nowowiejskiego, Łukasiewicza, Kobylińskiego – JACHOWICZA (MŁYN)
0
0
60
KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA – Przemysłowa, NSZ, Chopina, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Chopina, NSZ, Przemysłowa – KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA
6,2
10(12)
61
ORLEN, BRAMA I – Chemików, Łukasiewicza, Zglenickiego, Dobrzyńska, Medyczna – WINIARY, SZPITAL, linia jednokierunkowa
4,1
10
62
KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA – Przemysłowa, NSZ, 7-go Czerwca, Łukasiewicza, Chemików – ORLEN, BRAMA I (wybrane kursy: Chemików, Zglenickiego – NAFTOBUDOWA)
ORLEN, BRAMA I – Chemików, Łukasiewicza, 7-go Czerwca, NSZ, Przemysłowa – KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA
5,7
9(8)
100
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska, Zglenickiego, Biała – STARA BIAŁA (wybrane kursy: Biała – DZIARNOWO)
(wybrane kursy: DZIARNOWO – Biała) STARA BIAŁA – Biała, Zglenickiego, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
11/15,6
19/24
101
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Bielska, Tysiąclecia, Miodowa, Mościckiego, Dobrzyńska, Zglenickiego, Biała, Stara Biała, Kamionki, Miłodróż – STARE PROBOSZCZEWICE
STARE PROBOSZCZEWICE – Miłodróż, Kamionki, Stara Biała, Biała, Zglenickiego, Dobrzyńska, Mościckiego, Miodowa, Tysiąclecia, Bielska, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
19,3
28(29)
102
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Bielska, Tysiąclecia, Miodowa, Mościckiego, Dobrzyńska, Zglenickiego, Biała, Stara Biała, Srebrna, Kobierniki, Radotki, Lasotki, Siecień – MURZYNOWO
MURZYNOWO – Siecień, Lasotki, Radotki, Kobierniki, Srebrna, Stara Biała, Biała, Zglenickiego, Dobrzyńska, Mościckiego, Miodowa, Tysiąclecia, Bielska, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
23,7/32,9
34/41(42/35)
103
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska, Maszewo Duże – MAŃKOWO (wybrane kursy: Srebrna, Sikórz, Parzeń – BRUDZEŃ DUŻY – Strupczewo – SOBOWO)
(wybrane kursy: SOBOWO – Strupczewo – BRUDZEŃ DUŻY – Parzeń, Sikórz, Srebrna) MAŃKOWO – Maszewo Duże, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
21,8/27,3
27/31
104
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska, Maszewo Duże, Wyszyna, Ludwikowo – WYSZYNA
WYSZYNA – Mańkowo, Maszewo Duże, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
9,2/12,4
14/19
105
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska, Medyczna, Szpitalna, Maszewo nad Wisłą – BRWILNO, ANTONIÓWKA (wybrane kursy: Biskupice – MURZYNOWO)
BRWILNO, ANTONIÓWKA – Maszewo nad Wisłą, Szpitalna, Medyczna, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
11,4/16,6/25,8
15/18/25(18/15)
110
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Bielska, Trzepowo, Nowe Trzepowo – BRONOWO, ZALESIE (wybrane kursy: Machcino, Sękowo, Zągoty – UMIENINO – Jączewo, Rycharcice, Bonisław – LELICE)
(wybrane kursy: LELICE – Bonisław, Rycharcice, Jączewo – UMIENINO – Zągoty, Sękowo, Machcino) BRONOWO, ZALESIE – Nowe Trzepowo, Trzepowo, Bielska, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
10,9/18,3/26,1
15/22/28(29/23/16)
111
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Bielska, Sierpecka, Nowe Trzepowo, Stare Draganie, Bronowo Kmiece, Kruszczewo, Ogorzelice, Nowe Proboszczewice – STARE PROBOSZCZEWICE (wybrane kursy: Pęszyno Duże, Golejewo, Przybyszewo – GOZDOWO – Rempin, Rękawczyn – REMPIN)
(wybrane kursy: REMPINGOZDOWO – Przybyszewo, Golejewo, Pęszyno Duże) STARE PROBOSZCZEWICE – Nowe Proboszczewice, Ogorzelice, Kruszczewo, Bronowo Kmiece, Stare Draganie, Nowe Trzepowo, Sierpecka, Bielska, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
18/27/31,2
25/37/41(40/38/26)
112
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Bielska, Tchórz, Dźwierzno, Goślice, Ciachcin, Drwały, Gilino – BIELSK
BIELSK – Gilino, Drwały, Ciachcin, Goślice, Dźwierzno, Tchórz, Bielska, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
19,8
18(19)
120
JACHOWICZA (TEATR) – Jachowicza, Otolińska, Nowe Boryszewo, Stare Boryszewo, Stróżewko, Rogozino, Wodzymin, Radzanowo, Woźniki, Smardzewo, Opatówiec – STAROŹREBY(wybrane kursy: Worowice-Wyroby, Bromierzyk, Grabina k. Góry - GÓRA)
(wybrane kursy:GÓRA – Grabina k. Góry, Bromierzyk, Worowice-Wyroby) STAROŹREBY – Opatówiec, Smardzewo, Woźniki, Radzanowo, Wodzymin, Rogozino, Stróżewko, Stare Boryszewo, Nowe Boryszewo, Otolińska, Jachowicza – JACHOWICZA (TEATR)
130
(wybrane kursy: JACHOWICZA (TEATR) – Jachowicza, Piłsudskiego) POPIEŁUSZKI – Wyszogrodzka, Nowe Gulczewo: Szlachecka, Ketlinga, Rogozińska (wybrane kursy z pominięciem Nowe Gulczewo), Wyszogrodzka (wybrane kursy: Gulczewo, Stare Gulczewo, Mirosław) Cekanowo: Płocka, Wiejska, Królewska, Słupno: Miszewska, Warszawska, Krzelewo, Klonowa – SZELIGI
SZELIGI – Słupno: Klonowa, Krzelewo, Warszawska, Miszewska, Cekanowo: Królewska, Wiejska, Płocka, Wyszogrodzka (wybrane kursy: Mirosław, Stare Gulczewo, Gulczewo), Nowe Gulczewo: Rogozińska, Ketlinga, Szlachecka (wybrane kursy z pominięciem Nowe Gulczewo), Wyszogrodzka – ARMII KRAJOWEJ (wybrane kursy: Piłsudskiego, Jachowicza – JACHOWICZA (TEATR))
140
DWORZEC KOLEJOWY – Dworcowa, Jachowicza, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, most Legionów Piłsudskiego, Kolejowa, Cicha, Dobrzykowska, Jordanów, Dobrzyków (wybrane kursy: DOBRZYKÓW, SŁONECZNA), Potrzebna, Grabie Polskie, Nowe Grabie – GĄBIN, DWORZEC
GĄBIN, DWORZEC – Nowe Grabie, Grabie Polskie, Potrzebna – DOBRZYKÓW, SŁONECZNA – Dobrzyków, Jordanów, Dobrzykowska, Kościelna, Kolejowa, most Legionów Piłsudskiego, Kilińskiego, Sienkiewicza, Bielska, Jachowicza, Dworcowa – DWORZEC KOLEJOWY
15,4/23,5
24/29(29/23)
A
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Chemików – ORLEN, BRAMA I
ORLEN, BRAMA I – Chemików, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Jachowicza, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
13
B
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Mazowieckiego, Bartoszewskiego, Długa, Łukasiewicza, Chemików – ORLEN, BRAMA I
ORLEN, BRAMA I – Chemików, Łukasiewicza, Długa, Bartoszewskiego, Mazowieckiego, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
18
N1
(wybrane kursy: BOROWICZKI – Borowicka, Harcerska, Wyszogrodzka, Jana Pawła II) PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Chopina, Dworcowa, Kilińskiego, Sienkiewicza, Bielska (wybrane kursy: Bielska, NSZ, Przemysłowa) Tysiąclecia, Miodowa, Mościckiego, Dobrzyńska, (wybrane kursy: Dobrzyńska, Medyczna, Winiary, szpital, Medyczna, Dobrzyńska) Gałczyńskiego, Batalionów, Chłopskich, NSZ, Przemysłowa – KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA
KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA – Przemysłowa, NSZ, Batalionów Chłopskich, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Mościckiego, Miodowa, Tysiąclecia, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, Dworcowa, Chopina, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II – PODOLSZYCE (wybrane kursy: Jana Pawła II, Wyszogrodzka, Harcerska, Borowicka – BOROWICZKI)
48/45/35(34/44/47/50)
N2
KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA – Przemysłowa, NSZ, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Kilińskiego, most Legionów Piłsudskiego, Portowa, Popłacińska, Kolejowa, Kutnowska, Góry, Łącka, Ciechomicka – CIECHOMICE
CIECHOMICE – Ciechomicka, Łącka, Góry, Kutnowska, Kolejowa, Popłacińska, Portowa, most Legionów Piłsudskiego, Kilińskiego, Sienkiewicza, Bielska, NSZ, Przemysłowa – KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA
23(21)
N3
BOROWICZKI – Borowicka, Harcerska, Wyszogrodzka, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Bielska, Tysiąclecia, Miodowa, Mościckiego, Dobrzyńska, Gałczyńskiego, Batalionów Chłopskich, NSZ, Przemysłowa – KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA, linia jednokierunkowa
30
Oznaczenie kolorystyczne
Linia miejska
Linia podmiejska
Linia wahadłowa
Linia zjazdowa
Linia pospieszna
Linia sezonowa
Linia nocna

Organizacja tymczasowa[edytuj | edytuj kod]

Linia Trasa
4
ŚWIĘTEGO HUBERTAParcele, Wyszogrodzka, Harcerska, Korczaka, Grabówka, Słoneczna, Południowa, Wyszogrodzka, 4 płk. Strzelców Konnych, Kilińskiego, Warszawska, pl. Obr. Warszawy, 1-go Maja, Sienkiewicza, Nowowiejskiego, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska, Gałczyńskiego, Batalionów Chłopskich, NSZ, Przemysłowa, Kostrogaj, Wiadukt, Bielska – CMENTARZ KOMUNALNY
CMENTARZ KOMUNALNY – Bielska, Wiadukt, Kostrogaj, Przemysłowa, NSZ, Batalionów Chłopskich, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kwiatka, Kolegialna, pl. Obr. Warszawy, Kościuszki, Kilińskiego, Wyszogrodzka, Południowa, Słoneczna, Grabówka, Korczaka, Harcerska, Wyszogrodzka, ParceleŚWIĘTEGO HUBERTA
15
PODOLSZYCE – Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Żyzna, Boryszewo (bez zatrzymania), Boryszewska, Otolińska, Banacha, Lachmana, Spółdzielcza, Wyszogrodzka, 4 płk. Strzelców Konnych, Sienkiewicza, Bielska, Łukasiewicza, Tysiąclecia, Bielska, Chopina – DWORZEC KOLEJOWY (wybrane kursy: Bielska, Targowa – FABRYKA MASZYN/ Bielska – CMENTARZ KOMUNALNY)
(wybrane kursy: CMENTARZ KOMUNALNY – Bielska/ FABRYKA MASZYN – Targowa, Bielska) DWORZEC KOLEJOWY – Chopina, Bielska, Tysiąclecia, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Słoneczna, Południowa, Spółdzielcza, Lachmana, Banacha, Otolińska, Boryszewska, Boryszewo (bez zatrzymania), Żyzna, Armii Krajowej, Jana Pawła II, Czwartaków, Jana Pawła II – PODOLSZYCE
N2
ZAWIESZONA
N3
ZAWIESZONA


Tabor[edytuj | edytuj kod]

KM Płock posiada 118 autobusów. Obecnie autobusowe linie miejskie obsługiwane są przez następujące typy pojazdów:

Ikarus 280.70H z KM Płock
MAN NL283 z KM Płock na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Tysiąclecia
Solaris Urbino 12 III
Typ autobusu Rok produkcji przewóz osób na wózkach  klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej  Liczba
Solaris Urbino 12 II 2002 przewóz osób na wózkach  2
MAN NL223 1999-2003 przewóz osób na wózkach  8
Kapena Thesi City 2003 przewóz osób na wózkach  2
MAN NL283 2003-2005 przewóz osób na wózkach  7
Mercedes-Benz O345 Conecto C 2005 6
MAN NL263 1998-2001 przewóz osób na wózkach  5
Jelcz M181MB/3 2007 przewóz osób na wózkach  2
Solaris Urbino 12 III 2007-2010 przewóz osób na wózkach  13
Solaris Urbino 18 III 2009 przewóz osób na wózkach  1
MAN NL313-15 2003 przewóz osób na wózkach  klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej  2
Solaris Urbino 12 III 2011-2013 przewóz osób na wózkach  klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej  16
Solaris Urbino 18 III 2012-2013 przewóz osób na wózkach  klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej  7
Solaris Urbino 12 IV 2015-2020 przewóz osób na wózkach  klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej  8
Solaris Urbino 18 IV 2015-2020 przewóz osób na wózkach  klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej  3
Solaris Urbino 12 IV Hybrid 2018-2020 przewóz osób na wózkach  klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej  21
Solaris Urbino 18 IV Hybrid 2018 przewóz osób na wózkach  klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej  8
Karsan Atak 2020 przewóz osób na wózkach  klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej  7
Wszystkie pojazdy 118
Udział autobusów niskopodłogowych i niskowejściowych 95%
Udział autobusów klimatyzowanych 61%

Pętle autobusowe[edytuj | edytuj kod]

NA TERENIE MIASTA
Nazwa pętli Rodzaj pętli Linie autobusowe
BOROWICZKI Pętla wydzielona 3, 35, 37, N1, N3
CICHA Pętla uliczna 2, 13
CIECHOMICE Łezka 7, N2
CMENTARZ KOMUNALNY Pętla wydzielona 4, 15, 24
DWORZEC KOLEJOWY Terminal 13, 15, 18, 43, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 110, 111, 112, 140
FABRYKA MASZYN Pętla uliczna 15
JACHOWICZA (TEATR) Pętla uliczna 120, 130
KOSTROGAJ Pętla wydzielona 7, 20
KOSTROGAJ, ZAJEZDNIA Zajezdnia 37, 60, 62, N1, N2, N3
KUTNOWSKA Pętla wydzielona 13
LACHMANA Pętla uliczna 32
MASZEWSKA Pętla uliczna 26
NAFTOBUDOWA Pętla wydzielona 35
ORLEN, BRAMA I Pętla wydzielona 32, 33, 35, 61, 62, A
ORLEN, BRAMA II Terminal 31, 32, 33, przelotowo: 35, 62, A
ORLEN, BRAMA XI Pętla wydzielona 31
PODOLSZYCE Pętla wydzielona 2, 14, 15, 18, 19, 20, 22, 24, 26, 33, 34, 35, 37, 60, A, N1
POPIEŁUSZKI Pętla uliczna 130
SKARPA Pętla uliczna 31
ŚWIĘTEGO HUBERTA Pętla wydzielona 4
TARGOWA Pętla uliczna 32
TOKARY Pętla wydzielona 2
WINIARY, SZPITAL Pętla wydzielona 0, 2, 3, 10, 14, 19, 22, 26, 31, 61
POZA TERENEM MIASTA
BIELSK Pętla wydzielona 112
BROCHOCIN Pętla uliczna 24
BRONOWO - ZALESIE Pętla wydzielona 110
BRWILNO, ANTONIÓWKA Pętla wydzielona 105
BRUDZEŃ DUŻY Pętla uliczna 103
DOBRZYKÓW, SŁONECZNA Pętla uliczna 140
DZIARNOWO Pętla wydzielona 100
GĄBIN, DWORZEC Terminal 140
GOZDOWO Pętla wydzielona 111
GÓRA Rondo 120
GÓRKI Pętla wydzielona 7
GRABINA Pętla wydzielona 43
LELICE Pętla wydzielona 110
MAŃKOWO Pętla wydzielona 103
MURZYNOWO Pętla wydzielona 102, 105
SŁUPNO, ZAJAZD Pętla wydzielona 130
SOBOWO Pętla wydzielona 103
STARA BIAŁA Pętla wydzielona 100, 102 (przelotowo)
STARE PROBOSZCZEWICZE Pętla wydzielona 101, 111
STAROŹREBY Pętla wydzielona 120
SZELIGI Pętla wydzielona 130
UMIENINO Pętla uliczna 110
WYSZYNA Pętla wydzielona 104

Linie autobusowe do 29 września 2012 roku[edytuj | edytuj kod]

Numer linii Trasa
1 Jachowicza Dworzec- Bielska (powrót: Obrońców Westerplatte), Sierpecka, NOWE TRZEPOWO- BRONOWO ZALESIE- MACHCINO, MACHCINKO, SĘKOWO, ZĄGOTY- UMIENINO- KĘDZIERZYN, ŁYSAKOWO, BONISŁAW- LELICE
2 Przemysłowa Kostrogaj- Przemysłowa, Gwardii Ludowej, 7 Czerwca, Łukasiewicza, Tysiąclecia, Bielska, Jachowicza, Kilińskiego, Kolejowa, Cicha (powrót: Kościelna), Dobrzykowska- Tokary- Jordanów
3 Przemysłowa Kostrogaj- Przemysłowa, Gwardii Ludowej, Bielska, Jachowicza, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Czwartaków, Wyszogrodzka, Harcerska, Borowicka- Borowicka Liściasta
4 BrochocinCmentarz Komunalny– Bielska, Targowa, Bielska, Kwiatka, Kolegialna (powrót 4 Pułku SK, Sienkiewicza), Wyszogrodzka, Czwartaków, Wyszogrodzka, Harcerska, Pocztowa, KOLONIA BIELINO- RYDZYNO ZAWIESZONA 1.03.2012r.
5 Mickiewicza Dworzec PKP- Chopina, Mickiewicza, Tysiąclecia, Miodowa, Mościckiego, Dobrzyńska, Zglenickiego, NOWA BIAŁA, STARA BIAŁA, SREBRNA, KOBIERNIKI, SIECIEŃ- MURZYNOWO
6 Jachowicza Dworzec- Bielska (powrót: Obrońców Westerplatte), Sierpecka, TRZEPOWO, DRAGANIE, BRONOWO, KRUSZCZEWO, OGORZELICE- PROBOSZCZEWICE- GOLEJEWO- GOZDOWO- REMPIN
7 Przemysłowa Kostrogaj- Przemysłowa, Gwardii Ludowej, Bielska, Kwiatka, Kolegialna (powrót: Sienkiewicza), Kilińskiego, Kolejowa, Kutnowska, Kutnowska SR (wybrane kursy), Kutnowska, Góry, Ciechomicka- Górki- Górki pętla
8 Medyczna pętla- Medyczna, Dobrzyńska, Mościckiego (powrót: Gałczyńskiego), Miodowa, Tysiąclecia, Bielska, Kwiatka, Kolegialna (powrót: Sienkiewicza), Kilińskiego, Kolejowa, Popłacińska- Popłacińska Stocznia- POPŁACIN, BRWILNO- SOCZEWKA- BRWILNO DOLNE, WOLA BRWILEŃSKA, STARY DUNINÓW- NOWY DUNINÓW
9 Jachowicza Dworzec– Bielska (powrót: Obrońców Westerplatte), TCHÓRZ, DŹWIERZNO, GOŚLICE, CIACHCIN, DRWAŁY, GILINO- BIELSK
10 Jachowicza Dworzec- Jachowicza, Kilińskiego, Kolejowa, Kutnowska- Kutnowska SR
11 Południowa- Południowa, Spółdzielcza, Piłsudskiego, Jachowicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska, Zglenickiego, NOWA BIAŁA- STARA BIAŁA- NOWA BIAŁA- DZIARNOWO
12 Jachowicza Bielska- Jachowicza, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, CEKANOWO- SŁUPNO- SŁUPNO MŁYNARSKA (do 1.07.2012r.: Klonowa, BARCIKOWO (tylko w kierunku Szelig)– SZELIGI)
13 Jachowicza Dworzec- Jachowicza, Kilińskiego, Kolejowa, Kutnowska- GRABINA (sezonowa)
14 PKN Orlen Brama I– NOWA BIAŁA, MASZEWO DUŻE, Zglenickiego, Chemików- PKN Orlen Brama I ZAWIESZONA 1.07.2011r.
15 Skarpa– Dobrzyńska, Mościckiego (powrót: Gałczyńskiego), Miodowa, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Bielska, Targowa, Bielska– Cmentarz KomunalnyBrochocin
16 Jachowicza Dworzec- Bielska (powrót: Obrońców Westerplatte), Tysiąclecia, Miodowa, Mościckiego, Dobrzyńska, Zglenickiego, BIAŁA, STARA BIAŁA, KAMIONKI, MIŁODRÓŻ- STARE PROBOSZCZEWICE
17 Jana Pawła II Mazura– Jana Pawła II, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska, MASZEWO, WYSZYNA, SREBRNA, SIKÓRZ PARZEŃ- BRUDZEŃ- STRUPCZEWO- SOBOWO
18 Jana Pawła II Mazura- Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Kobylińskiego, Dobrzyńska- MASZEWO- MAŃKOWO- WYSZYNA
19 Jana Pawła II Mazura- Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, 4 Pułku SK, Sienkiewicza (powrót: Kwiatka, Kolegialna), Bielska, Tysiąclecia, Miodowa, Gałczyńskiego (powrót: Dobrzyńska, Mościckiego), Medyczna- Medyczna pętla
20 Przemysłowa Kostrogaj- Przemysłowa, Gwardii Ludowej, 7 Czerwca, Łukasiewicza, Kobylińskiego, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, 4 Pułku SK, (powrót: Sienkiewicza), Kilińskiego, Dworcowa, Chopina, Lachmana, Banacha, Otolińska- Boryszewska pętla
21 Jana Pawła II Mazura- Jana Pawła II, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Bielska, Kwiatka, Kolegialna (powrót: Sienkiewicza), Kilińskiego, Kolejowa, Cicha (powrót: Kościelna), Dobrzykowska- Tokary- JORDANÓW, DOBRZYKÓW, NOWE GRABIE- GĄBIN DWORZEC
22 Jana Pawła II Mazura- Jana Pawła II, Wyszogrodzka, 4 Pułku SK, Sienkiewicza, (powrót: Kwiatka, Kolegialna), Bielska, Gwardii Ludowej, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Medyczna- Medyczna pętla
23 Lachmana- Lachmana, Chopina (powrót: Otolińska, Banacha), Mickiewicza, Bielska, Gwardii Ludowej, Gałczyńskiego, Dobrzyńska, Medyczna, Szpitalna, MASZEWO N/W- BRWILNO- MURZYNOWO
24 Jana Pawła II Mazura- Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Bielska, Gwardii Ludowej, Przemysłowa, Kostrogaj, Wiadukt, Bielska- Cmentarz Komunalny
25 Jachowicza Dworzec- Jachowicza, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, NOWE GULCZEWO, GULCZEWO, MIROSŁAW, CEKANOWO DOLNE, SŁUPNO, MISZEWKO STRZAŁKOWSKIE, MIJAKOWO- ŚWIĘCIENIEC
26 Jana Pawła II Mazura- Jana Pawła II, Czwartaków, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Chopina, Dworcowa, Jachowicza, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Miodowa, Gałczyńskiego (powrót: Dobrzyńska, Mościckiego), Medyczna- Medyczna pętla
27 Jachowicza Dworzec- Jachowicza, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Harcerska, PIEŃKI, LISZYNO, WYKOWO- WYKOWO II (w okresie od 1.03. do 1.07.2012r. wybrane kursy : Pocztowa- RYDZYNO)
28 Jachowicza Dworzec- Jachowicza, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, CEKANOWO DOLNE, SŁUPNO, WYKOWO- WYKOWO II
29 Medyczna pętla- Medyczna, Dobrzyńska, Mościckiego (powrót: Gałczyńskiego), Miodowa, Tysiąclecia, Bielska, Kwiatka, Kolegialna (powrót 4 Pułku SK, Sienkiewicza), Wyszogrodzka, Południowa, Grabówka, Korczaka, Harcerska, Borowicka- Borowicka Liściasta
30 Medyczna pętla- Medyczna, Dobrzyńska, Kobylińskiego, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, (powrót: 4 Pułku SK, Sienkiewicza), Wyszogrodzka, Harcerska, BIELINO, LISZYNO- SŁUPNO
31 Medyczna pętla- Gałczyńskiego, Miodowa, Mościckiego, Kobylińskiego, Łukasiewicza- PKN Orlen brama II- Chemików- PKN Orlen brama I
32 Lachmana- Lachmana, Banacha, Otolińska (powrót: Chopina- Lachmana), Chopina, Mickiewicza, Tysiąclecia, Miodowa, Gałczyńskiego, Łukasiewicza- PKN Orlen brama II- Chemików- PKN Orlen brama I (do 01.08.2012r. Mickiewicza Dworzec PKP- Mickiewicza, Tysiąclecia, Łukasiewicza- PKN Orlen brama II- Chemików- PKN Orlen brama I)
33 Jana Pawła II Mazura- Jana Pawła II, Wyszogrodzka, 4 Pułku SK, Sienkiewicza (powrót: Kwiatka, Kolegialna), Nowowiejskiego, Łukasiewicza- PKN Orlen brama II- Chemików- PKN Orlen brama I
34 Lachmana- Banacha, Otolińska (powrót: Chopina- Lachmana), Chopina, Gwardii Ludowej, 7 Czerwca, Łukasiewicza- PKN Orlen brama II- Długa- Długa PGB- Chemików- PKN Orlen brama I ZAWIESZONA 1.08.2012r. (do 29.06.2011r. z pominięciem Długa- Długa PGB)
35 Borowicka Liściasta- Borowicka, Harcerska, Wyszogrodzka- Jana Pawła II Mazura- Jana Pawła II, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Kobylińskiego, Łukasiewicza- PKN Orlen brama II- Chemików- PKN Orlen brama I- Zglenickiego- Zglenickiego Naftobudowa
36 Jana Pawła II Mazura- Jana Pawła II, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Długa- Długa PGB ZAWIESZONA 1.07.2011r.
37 Borowicka Liściasta- Borowicka, Harcerska, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Lachmana, Banacha Otolińska, Targowa- Targowa MOSTOSTAL
S Jana Pawła II Mazura- Jana Pawła II, Czwartaków, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Bielska, Kwiatka, Kolegialna (powrót: Sienkiewicza), Kilińskiego, Rybaki, Szpitalna, Medyczna- Medyczna pętla (sezonowa)
100 Gwardii Ludowej straż- Gwardii Ludowej, 7 Czerwca, Łukasiewicza, Miodowa, Mościckiego, Dobrzyńska, Medyczna- Medyczna pętla (nocna)
101 Przemysłowa Kostrogaj- Przemysłowa, Gwardii Ludowej, Bielska, Kwiatka, Kolegialna (powrót: Sienkiewicza), Kilińskiego, Dworcowa, Chopina, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Armii Krajowej, Czwartaków, Jana Pawła II, Wyszogrodzka, Harcerska, Borowicka- Borowicka Liściasta (nocna)
102 Gwrdii Ludowej Przemysłowa- Chopina, Piłsudskiego, Wyszogrodzka, Jana Pawła II, Czwartaków, Wyszogrodzka (powrót: Spółdzielcza), 4 Pułku SK (powrót: Kolegialna), Kilińskiego, Kolejowa, Kutnowska, Góry, Ciechomicka- Górki (nocna)

PKS[edytuj | edytuj kod]

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Płocku - Grupa MOBILIS SA
Państwo  Polska
Siedziba Płock
Adres ul. Bielska 53
09-400 Płock
Data założenia 1946
Forma prawna spółka akcyjna
Prezes Paweł Rafał Natkowski
Nr KRS 0000063698
Dane finansowe
Kapitał zakładowy 2 580 000 zł
brak współrzędnych
Strona internetowa

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Płocku S.A. świadczyło usługi przewozowe na trasach podmiejskich i dalekobieżnych – linie PKS, KomfortBus i BusKom. W styczniu 1950 roku została utworzona Placówka Terenowa w Sierpcu. W roku 2019 PKS Płock zakończył działalność przewozową.

Linia P-4[edytuj | edytuj kod]

Usługi przewozowe świadczy również linia prywatna P-4 (dawniej linia ta była obsługiwana przez Komunikację Miejską i miała oznaczenie cyfrowe nr 4).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]