Aviva Indoor Grand Prix 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aviva Indoor Grand Prix 2011 – halowy mityng lekkoatletyczny, który odbył się 19 lutego w Birmingham.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

NR – rekord kraju | AR – rekord kontynentu | WL – najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
Bieg na 60 m Stany Zjednoczone Mike Rodgers 6.50 =WL Saint Kitts i Nevis Kim Collins 6.53 Jamajka Lerone Clarke 6.54
Bieg na 200 m Niemcy Sebastian Ernst 20.58 =WL Wielka Brytania Daniel Talbot 20.94 Stany Zjednoczone Mike Rodgers 20.97
Bieg na 400 m[1] Wielka Brytania Nigel Levine 46.17 Sudan Rabah Yousif 46.24 NR Stany Zjednoczone Calvin Smith 46.76
Bieg na 1000 m Sudan Abubaker Kaki Khamis 2:17.75 WL Kenia Boaz Kiplagat Lalang 2:17.81 Kenia Jackson Kivuna 2:18.46
Bieg na 1500 m Kenia Augustine Choge 3:33.23 WL Etiopia Deresse Mekonnen 3:33.97 Kenia Bethwel Birgen 3:37.07
Bieg na 5000 m Wielka Brytania Mohamed Farah 13:10.60 AR Stany Zjednoczone Galen Rupp 13:11.44 AR Kenia Shedrack Korir 13:39.52
Bieg na 60 m przez płotki Stany Zjednoczone Aries Merritt 7.49 Stany Zjednoczone Jeff Porter 7.58 Wielka Brytania Andy Turner 7.61
Bieg na 400 m przez płotki Dominikana Félix Sánchez 49.76 WL Stany Zjednoczone Reuben McCoy 49.78 Wielka Brytania Richard Yates 50.21 AR
Skok wzwyż Wielka Brytania Tom Parsons 2.21 Finlandia Osku Torro
Niemcy Martin Günther
Wielka Brytania Robbie Grabarz
2.21
Skok o tyczce Stany Zjednoczone Mark Hollis 5.60 Wielka Brytania Luke Cutts 5.60 Niemcy Fabian Schulze 5.60
Skok w dal Szwecja Michel Tornéus 7.97 Ghana Ignisious Gaisah 7.78 Brazylia Rogério Bispo 7.77
Trójskok Wielka Brytania Phillips Idowu 17.57 Szwecja Christian Olsson 17.20 Grenada Randy Lewis 16.62

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
Bieg na 60 m Stany Zjednoczone Gloria Asumnu 7.25 Wielka Brytania Bernice Wilson 7.26 Stany Zjednoczone Alex Anderson 7.28
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Bianca Knight 22.89 WL Stany Zjednoczone Alexandria Anderson 23.32 Wielka Brytania Joice Maduaka 23.59
Bieg na 400 m Jamajka Novlene Williams-Mills 51.87 Stany Zjednoczone Shana Cox 52.32 Niemcy Janin Lindenberg 53.35
Bieg na 800 m Wielka Brytania Jennifer Meadows 1:59.22 Stany Zjednoczone Morgan Uceny 1:59.97 Niemcy Jana Hartmann 2:03.28
Bieg na 1500 m Etiopia Abeba Arigawi 4:03.28 WL Kenia Irene Jelagat 4:06.90 Wielka Brytania Hannah England 4:07.24
Bieg na 3000 m Etiopia Sentayehu Ejigu 8:30.26 WL Etiopia Kalkidan Gezahegne 8:37.47 Kenia Mercy Njoroge 8:39.70
Bieg na 60 m przez płotki Stany Zjednoczone Kellie Wells 7.87 Stany Zjednoczone Danielle Carruthers 8.06 Stany Zjednoczone Danielle Lewis 8.14

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Trzeci czas zawodów uzyskał zwycięzca biegu „B” – Brytyjczyk Richard Strachan (46.35).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]