Aviva London Grand Prix 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aviva London Grand Prix 2012mityng lekkoatletyczny, który odbył się w dniach 13–14 lipca w stolicy Wielkiej Brytanii – Londynie. Zawody były ósmą odsłoną prestiżowej Diamentowej Ligi w sezonie 2012[1].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Tyson Gay 10,03 Stany Zjednoczone Ryan Bailey 10,09 Jamajka Nesta Carter 10,13
Bieg na 200 m[a] Francja Christophe Lemaitre 19,91 SB Holandia Churandy Martina 19,95 Jamajka Marvin Anderson 20,55
Bieg na 400 m[a] Grenada Kirani James 44,85 Bahamy Chris Brown 44,95 SB Stany Zjednoczone Tony McQuay 45,00
Bieg na 800 m Polska Adam Kszczot 1:44,49 Kenia Job Kinyor 1:44,60 Wielka Brytania Andrew Osagie 1:45,21
Bieg na 1500 m[a][b] Nowa Zelandia Nick Willis 3:37,16 Kenia Silas Kiplagat 3:37,20 Kenia Caleb Ndiku 3:37,42
Bieg na 1 milę[a] Kenia Silas Kiplagat 3:52,44 PB Wielka Brytania Ross Murray 3:52,77 Kenia Caleb Ndiku 3:53,15
Bieg na 5000 m Wielka Brytania Mohamed Farah 13:06,04 Australia Collis Birmingham 13:09,57 PB Uganda Moses Kipsiro 13:09,98
Bieg na 110 m przez płotki[a] Stany Zjednoczone Aries Merritt 12,93 =WL MR Stany Zjednoczone Jason Richardson 13,06 Stany Zjednoczone Ryan Wilson 13,18 SB
Bieg na 400 m przez płotki Portoryko Javier Culson 47,78 =WL Wielka Brytania David Greene 48,10 Stany Zjednoczone Angelo Taylor 48,43 SB
Sztafeta 4 × 100 m[a]  Trynidad i Tobago
Rondel Sorrillo
Marc Burns
Emmanuel Callender
Richard Thompson
38,23  Holandia
Brian Mariano
Churandy Martina
Giovanni Codrington
Wouter Brus
38,70  Polska
Kamil Masztak
Dariusz Kuć
Robert Kubaczyk
Kamil Kryński
38,78
Skok wzwyż[a] Kanada Derek Drouin 2,26 Wielka Brytania Robert Grabarz 2,22 Wielka Brytania Tom Parsons 2,22
Skok o tyczce Niemcy Björn Otto 5,74 Francja Romain Mesnil 5,66 Niemcy Raphael Holzdeppe 5,66
Skok w dal Australia Mitchell Watt 8,28 SB Wielka Brytania Christopher Tomlinson 8,26 SB Południowa Afryka Godfrey Khotso Mokoena 8,24
Trójskok Stany Zjednoczone Christian Taylor 17,41 Bahamy Leevan Sands 16,97 Nigeria Tosin Oke 16,93
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Reese Hoffa 21,34 Polska Tomasz Majewski 21,28 Kanada Dylan Armstrong 20,46
Rzut dyskiem Estonia Gerd Kanter 64,85 Litwa Virgilijus Alekna 63,71 Wielka Brytania Lawrence Okoye 63,33

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m[a] Nigeria Blessing Okagbare 11,01 Stany Zjednoczone Carmelita Jeter 11,03 Stany Zjednoczone Tianna Madison 11,13
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone ChaRonda Williams 22,75 Jamajka Anneisha McLaughlin 22,81 Stany Zjednoczone Bianca Knight 23,00
Bieg na 400 m Wielka Brytania Christine Ohuruogu 50,42 SB Botswana Amantle Montsho 50,56 Jamajka Rosemarie Whyte 51,19
Bieg na 800 m[a] Stany Zjednoczone Molly Ludlow 2:00,68 Kenia Janeth Jepkosgei Busienei 2:00,68 Kenia Winny Chebet 2:00,76
Bieg na 1500 m Bahrajn Maryam Yusuf Jamal 4:06,78 Stany Zjednoczone Jennifer Simpson 4:07,76 Stany Zjednoczone Anna Pierce 4:08,06
Bieg na 5000 m[a] Kenia Vivian Cheruiyot 14:48,86 Kenia Mercy Cherono 14:49,26 SB Kenia Linet Masai 14:53,93 SB
Bieg na 100 m przez płotki Stany Zjednoczone Kellie Wells 12,57 Australia Sally Pearson 12,59 Stany Zjednoczone Virginia Powell 13,04
Bieg na 400 m przez płotki[a] Wielka Brytania Perri Shakes-Drayton 53,77 PB Rosja Irina Dawydowa 54,63 Jamajka Kaliese Spencer 55,08
Bieg na 3000 m z przeszkodami Rumunia Ancuța Bobocel 9:27,24 PB Łotwa Poļina Jeļizarova 9:28,27 NR Wielka Brytania Barbara Parker 9:29,22
Skok wzwyż Stany Zjednoczone Chaunté Howard 2,00 Belgia Tia Hellebaut 1,97 SB Hiszpania Ruth Beitia 1,94
Trójskok[a] Kolumbia Caterine Ibargüen 14,66 Ukraina Olha Saładucha 14,48 Wielka Brytania Yamilé Aldama 14,37
Rzut oszczepem Wielka Brytania Goldie Sayers 66,17 NR Czechy Barbora Špotáková 64,19 Ukraina Wira Rebryk 63,80

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas mityngu ustanowiono 2 rekordy krajowe w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Poļina Jeļizarova Female.png  Łotwa bieg na 3000 metrów z przeszkodami 9:28,27
Goldie Sayers Female.png  Wielka Brytania rzut oszczepem 66,17

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Calendar, iaaf.org [dostęp 2017-04-04] (ang.).

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i j k l Konkurencja niezaliczana do punktacji Diamentowej Ligi.
  2. Rezultaty konkurencji na podstawie międzyczasu z biegu na milę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]