BDO Canadian Open 2011 (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

BDO Classic Canadian Open 2011 – turniej curlingowy zaliczany do Capital One Grand Slam of Curling rozegrano w dniach 26-30 stycznia 2011 w Oshawa, w General Motors Centre.

W turnieju wzięło udział 18 drużyn grających Round Robin w trzech grupach. Do ćwierć finałów awansowało 8 drużyn. Pula nagród wynosiła 100 000 CAD. Tytułu mistrzowskiego broniła drużyna Kevina Martina, która odpadła w ćwierćfinale.

Turniej po raz pierwszy wygrał Mike McEwen pokonując w finale 5:4 Glenna Howarda. Było to drugie zwycięstwo McEwena w turnieju wielkoszlemowym w tym sezonie, na początku wygrał World Cup of Curling 2010.

Spis treści
  Drużyny
  Play-off
  ĆwierćfinałyPółfinałyFinał
  Round Robin
  123456789
  Linki zewnętrzneZobacz też
20102011 (2010/2011)2011 (2011/2012)

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Grupa Czwarty Trzeci Drugi Otwierający
A Peter Corner Graeme McCarrel Phil Lovenmark Paul Madgett
John Epping Scott Bailey Darryl Prebble Trevor Wall
Rob Fowler Allan Lyburn Richard Daneault Derek Samagalski
Kevin Martin John Morris Marc Kennedy Ben Hebert
Jeff Stoughton Jon Mead Reid Carruthers Steve Gould
Thomas Ulsrud Torger Nergård Christoffer Svae Håvard Vad Petersson
B Mark Bice Codey Maus Steve Bice John Grant
Jim Cotter Ken Maskiewich Kevin Folk Rick Sawatsky
Brad Gushue Randy Ferbey Mark Nichols Ryan Fry
Glenn Howard Richard Hart Brent Laing Craig Savill
Pat Simmons Steve Laycock Brennen Jones Dallan Muyres
Don Walchuk Chris Schille D. J. Kidby Don Bartlett
C Brent Ross Jake Higgs Andrew Clayton Bill Buchanan
Mark Kean Chris Van Huyse Patrick Janssen Tim March
Kevin Koe Blake MacDonald Carter Rycroft Nolan Thiessen
Dale Matchett Ryan Werenich Jeff Gorda Shawn Kaufman
Mike McEwen B.J. Neufeld Matt Wozniak Denni Neufeld
Wayne Middaugh Joe Frans Scott Howard Scott Foster

Play-off[edytuj | edytuj kod]

 
                           
   Ontario Glenn Howard 5  
 Manitoba Rob Fowler 2  
   Ontario Glenn Howard 7  
   Alberta Kevin Koe 3  
 Saskatchewan Pat Simmons 1
   Alberta Kevin Koe 8  
     Manitoba Mike McEwen 5
   Ontario Glenn Howard 4
   Manitoba Jeff Stoughton 5  
 Alberta Kevin Martin 3  
   Manitoba Jeff Stoughton 4
   Manitoba Mike McEwen 6  
 Manitoba Mike McEwen 7
   Ontario Dale Matchett 3  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
Ontario Glenn Howard 0 0 0 0 1 0 2 1 0 4
Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 0 1 0 0 1 5

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 1 0 2 x 7
Alberta Kevin Koe 0 1 0 1 0 1 0 x 3
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 0 1 0 3 6
Manitoba Jeff Stoughton 1 0 0 2 0 0 1 0 4

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 2 0 2 x 7
Ontario Dale Matchett 0 0 0 1 0 2 0 x 3
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Saskatchewan Pat Simmons Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 0 0 x x 1
Alberta Kevin Koe 1 4 0 1 1 1 x x 8
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 0 0 3 0 5
Alberta Kevin Martin 0 0 0 1 1 0 0 1 3
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 0 3 0 x 5
Manitoba Rob Fowler 0 0 0 1 0 0 1 x 2

Tie-breaker[edytuj | edytuj kod]

1[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Ontario John Epping Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 x x x 1
Manitoba Rob Fowler 0 1 1 0 1 x x x 3
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Ontario Mark Bice Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 2 0 1 x x x 5
Alberta Don Walchuk 1 0 0 2 0 x x x 3

2[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
Manitoba Rob Fowler 1 0 0 3 0 x x x 4
Ontario Mark Bice Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 x x x 2

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Grupa A
# Kraj W P
1 Manitoba Jeff Stoughton 4 1
Alberta Kevin Martin 3 2
3 Norwegia Thomas Ulsrud 2 3
Ontario John Epping 2 3
Ontario Rob Fowler 2 3
Ontario Peter Corner 2 3
Grupa B
# Kraj W P
1 Ontario Glenn Howard 5
2 Saskatchewan Pat Simmons 4 1
3 Alberta Don Walchuk 2 3
Ontario Mark Bice 2 3
5 Kolumbia Brytyjska Jim Cotter 1 4
Nowa Fundlandia i Labrador Randy Ferbey 1 4
Grupa C
# Kraj W P
1 Manitoba Mike McEwen 5
2 Alberta Kevin Koe 3 2
Ontario Dale Matchett 3 2
4 Ontario Jake Higgs 2 3
Ontario Wayne Middaugh 2 3
6 Ontario Mark Kean 5

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

26 stycznia 2011; 19:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
A Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 2 0 2 0 1 0 6
Ontario John Epping 1 0 2 0 1 0 2 0 1 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Saskatchewan Pat Simmons 0 0 2 0 1 1 0 2 6
Nowa Fundlandia i Labrador Randy Ferbey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 1 0 0 1 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
C Norwegia Thomas Ulsrud Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 0 1 2 2 6
Ontario Rob Fowler 0 0 1 0 3 0 0 0 0 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Alberta Kevin Koe 2 0 1 1 0 1 0 1 6
Ontario Dale Matchett Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 0 0 1 0 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 5 0 2 1 0 x x x 8
Ontario Mark Bice 0 0 0 0 2 x x x 2

Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

27 stycznia 2011; 10:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Ontario Jake Higgs 0 0 0 2 0 2 0 3 7
Ontario Wayne Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 2 0 2 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Kolumbia Brytyjska Jim Cotter Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 2 0 0 x 3
Alberta Don Walchuk 0 1 3 1 0 1 1 x 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
C Saskatchewan Pat Simmons 2 0 0 2 0 1 0 0 1 6
Ontario Mark Bice Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 1 0 1 1 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 1 2 0 x 6
Ontario Peter Corner 0 0 0 1 0 0 1 x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Manitoba Mike McEwen 1 0 0 0 3 0 2 x 6
Ontario Mark Kean Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 0 2 0 x 3

Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

27 stycznia 2011; 13:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 3 1 x x 6
Nowa Fundlandia i Labrador Randy Ferbey 0 1 0 1 0 0 x x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Ontario Wayne Middaugh 0 0 1 0 1 0 1 0 3
Ontario Dale Matchett Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 1 0 2 0 1 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Alberta Kevin Koe Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 2 1 0 0 2 2 x 8
Ontario Jake Higgs 0 0 0 1 1 0 0 x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Ontario John Epping 0 2 0 0 1 0 x x 3
Norwegia Thomas Ulsrud Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 0 4 0 1 x x 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
E Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 1 0 0 1 2 6
Ontario Rob Fowler 0 2 1 0 0 1 0 0 0 4

Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

27 stycznia 2011; 17:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Alberta Don Walchuk Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 5 0 0 0 0 0 0 5
Ontario Mark Bice 0 0 2 1 1 1 1 3 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Ontario Rob Fowler Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 1 0 x 3
Manitoba Jeff Stoughton 0 1 0 2 0 0 2 x 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Manitoba Mike McEwen 0 4 0 2 0 3 x x 9
Ontario Dale Matchett Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 1 0 x x 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
D Kolumbia Brytyjska Jim Cotter 0 0 2 2 0 3 0 0 0 7
Saskatchewan Pat Simmons Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 1 0 2 2 1 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Ontario John Epping 0 0 1 1 0 3 1 0 6
Ontario Peter Corner Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 2 0 0 1 0 0 1 5

Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

27 stycznia 2011; 20:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Alberta Kevin Koe 0 2 1 1 0 1 1 x 6
Ontario Mark Kean Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 1 0 0 x 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 2 0 1 x 6
Norwegia Thomas Ulsrud 0 1 0 1 0 2 0 x 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Alberta Don Walchuk 0 1 0 1 0 0 x x 2
Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 3 0 1 3 x x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Ontario Wayne Middaugh 0 0 0 0 0 x x x 0
Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 4 3 x x x 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Kolumbia Brytyjska Jim Cotter 1 0 1 0 4 0 x x 6
Nowa Fundlandia i Labrador Randy Ferbey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 1 x x 3

Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

28 stycznia 2011; 10:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Ontario Rob Fowler Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 1 1 1 0 0 6
Ontario Peter Corner 0 2 0 0 0 0 2 0 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Ontario Wayne Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 1 0 3 0 1 8
Ontario Mark Kean 0 2 0 0 2 0 2 0 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 3 0 4 0 3 x 10
Ontario John Epping 1 0 0 2 0 3 0 x 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Alberta Don Walchuk 3 1 0 1 0 0 3 x 8
Nowa Fundlandia i Labrador Randy Ferbey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 1 1 0 x 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Ontario Jake Higgs Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 1 0 0 0 3
Ontario Dale Matchett 1 0 0 1 0 2 0 2 6

Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

28 stycznia 2011; 13:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Ontario Mark Bice 0 2 0 3 0 1 0 x 6
Kolumbia Brytyjska Jim Cotter Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 1 x 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 1 3 0 x x 7
Alberta Kevin Koe 0 2 0 0 0 1 x x 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 1 0 0 1 1 5
Ontario Peter Corner 1 0 2 0 1 2 0 0 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 0 1 1 0 6
Saskatchewan Pat Simmons 0 2 0 0 1 0 0 1 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Manitoba Jeff Stoughton 0 2 0 0 0 0 2 1 5
Norwegia Thomas Ulsrud Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 0 2 0 0 3

Sesja 8.[edytuj | edytuj kod]

28 stycznia 2011; 17:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Alberta Don Walchuk Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 1 0 3
Saskatchewan Pat Simmons 0 0 0 1 0 2 0 3 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Ontario John Epping Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 1 0 1 0 x 4
Ontario Rob Fowler 0 0 1 0 2 0 3 x 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Nowa Fundlandia i Labrador Randy Ferbey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 1 2 0 2 x x 8
Ontario Mark Bice 0 0 0 0 1 0 x x 1
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
D Ontario Mark Kean Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 3 0 0 2 0 0 7
Ontario Jake Higgs 0 2 1 0 1 1 0 2 1 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Ontario Wayne Middaugh 0 1 1 0 0 2 0 2 6
Alberta Kevin Koe Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 3 0 0 1 0 5

Sesja 9.[edytuj | edytuj kod]

28 stycznia 2011; 20:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Ontario Dale Matchett 0 2 1 1 0 2 0 0 6
Ontario Mark Kean Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 1 0 2 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Norwegia Thomas Ulsrud 0 0 1 0 0 2 0 0 3
Ontario Peter Corner Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 1 0 1 2 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C Ontario Jake Higgs 0 2 1 0 1 0 1 1 6
Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 0 3 0 1 0 0 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 2 3 0 0 x x x 6
Manitoba Jeff Stoughton 0 0 0 0 1 x x x 1
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
E Ontario Glenn Howard 1 0 3 0 3 x x x 7
Kolumbia Brytyjska Jim Cotter Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 x x x 2

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]