BMW Malaysian Open 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
BMW Malaysian Open 2016
Miejsce  Malezja
Kuala Lumpur
Obiekt Bukit Kiara Equestrian & Country Resort
Nawierzchnia Twarda
Data 29.02–06.03.2016
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Keld Kristiansen
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Ukraina Elina Switolina
Gra podwójna
Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
2015 2017
Strona internetowa

BMW Malaysian Open 2016tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2016 z cyklu WTA Malaysian Open rozgrywany w dniach 29 lutego–6 marca 2016 roku w Kuala Lumpur na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
1/WCWłochy Roberta Vinci 10 1. runda
2/WCUkraina Elina Switolina 18 zwycięstwo
3/WCNiemcy Sabine Lisicki 31 ćwierćfinał
04Niemcy Annika Beck 40 1. runda
05Japonia Nao Hibino 60 1. runda
06Kanada Eugenie Bouchard 61 finał
07Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 65 2. runda
08Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 72 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Turcja Çağla Büyükakçay 1 4  
6  Kanada Eugenie Bouchard 6 6  
  6  Kanada Eugenie Bouchard 6 6  
   Wielka Brytania Naomi Broady 4 3  
3/WC  Niemcy Sabine Lisicki 64 6 5
   Wielka Brytania Naomi Broady 7 1 7  
    6  Kanada Eugenie Bouchard 7 4 5
  2/WC  Ukraina Elina Switolina 65 6 7
   Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 3 4  
Q  Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 6  
Q  Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 3 3
  2/WC  Ukraina Elina Switolina 6 6  
 Słowacja Kristína Kučová 6 1 1
  2/WC  Ukraina Elina Switolina 1 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1/WC  Włochy Roberta Vinci 7 2 1  
 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 5 6 6      Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 5 3  
 Turcja Çağla Büyükakçay 7 6      Turcja Çağla Büyükakçay 7 6  
 Niemcy Laura Siegemund 5 1        Turcja Çağla Büyükakçay 1 4
 Słowacja Daniela Hantuchová 4 7 610       6  Kanada Eugenie Bouchard 6 6
 Japonia Kurumi Nara 6 64 7      Japonia Kurumi Nara 1 2
WC  Hongkong Zhang Ling 3 1     6  Kanada Eugenie Bouchard 6 6  
6  Kanada Eugenie Bouchard 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3/WC  Niemcy Sabine Lisicki 6 7  
 Polska Magda Linette 4 65     3/WC  Niemcy Sabine Lisicki 7 6  
Q  Czechy Barbora Krejčíková 6 1 6     Q  Czechy Barbora Krejčíková 5 3  
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 4 6 2       3/WC  Niemcy Sabine Lisicki 64 6 5
 Wielka Brytania Naomi Broady 6 3 6        Wielka Brytania Naomi Broady 7 1 7
 Czechy Klára Koukalová 3 6 3      Wielka Brytania Naomi Broady 6 6
Q  Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan 4 6 6     Q  Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan 4 3  
8  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 3 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Japonia Nao Hibino 4 2  
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 6      Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 4 4  
 Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6      Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6  
Q  Tajlandia Luksika Kumkhum 2 1        Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 3 4
Q  Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 6       Q  Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 6
 Rosja Aleksandra Panowa 4 4     Q  Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 7 6
 Kazachstan Zarina Dijas 7 6      Kazachstan Zarina Dijas 5 2  
4  Niemcy Annika Beck 5 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 6  
 Słowacja Jana Čepelová 4 4     7  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 1 6 3  
 Słowacja Kristína Kučová 7 6      Słowacja Kristína Kučová 6 3 6  
 Szwajcaria Stefanie Vögele 64 4        Słowacja Kristína Kučová 6 1 1
 Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 0 2       2/WC  Ukraina Elina Switolina 1 6 6
Q  Japonia Risa Ozaki 6 6     Q  Japonia Risa Ozaki 1 6 0
Q  Japonia Miyu Katō 1 1     2/WC  Ukraina Elina Switolina 6 3 6  
2/WC  Ukraina Elina Switolina 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 43 000 280
Finalistka 21 400 180
Półfinalistka 11 500 110
Ćwierćfinalistka 6175 60
2. runda 3400 30
1. runda 2100 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Chińska Republika Ludowa Liang Chen
Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
87 finał
02Chorwacja Darija Jurak
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
113 1. runda
03Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
Czechy Barbora Krejčíková
143 1. runda
04Rosja Marina Mielnikowa
Rosja Aleksandra Panowa
151 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
6 2 10  
 Polska Magda Linette
 Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin
3 6 5     1  Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
4 6 10  
 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
7 6      Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
6 3 5  
 Rosja Walentina Iwachnienko
 Białoruś Lidzija Marozawa
65 4       1  Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
6 7  
4  Rosja Marina Mielnikowa
 Rosja Aleksandra Panowa
6 6        Polska Katarzyna Piter
 Ukraina Maryna Zanewśka
3 63  
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
 Japonia Kotomi Takahata
2 1     4  Rosja Marina Mielnikowa
 Rosja Aleksandra Panowa
2 7 8
 Polska Katarzyna Piter
 Ukraina Maryna Zanewśka
6 61 11      Polska Katarzyna Piter
 Ukraina Maryna Zanewśka
6 62 10  
 Wielka Brytania Naomi Broady
 Turcja Çağla Büyükakçay
4 7 9       1  Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
6 4 7
 Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6 6        Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
4 6 10
 Czechy Lenka Kunčíková
 Czechy Karolína Stuchlá
4 2      Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6 6  
 Japonia Eri Hozumi
 Japonia Miyu Katō
6 7      Japonia Eri Hozumi
 Japonia Miyu Katō
2 1  
3  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Czechy Barbora Krejčíková
3 62        Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6 6
WC  Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou
 Malezja Jawairiah Noordin
3 4        Kazachstan Zarina Dijas
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
4 4  
WC  Japonia Nao Hibino
 Hongkong Zhang Ling
6 6     WC  Japonia Nao Hibino
 Hongkong Zhang Ling
1 2
 Kazachstan Zarina Dijas
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
7 6      Kazachstan Zarina Dijas
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 6  
2  Chorwacja Darija Jurak
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
65 1  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 12 300 280
Finalistki 6400 180
Półfinalistki 3435 110
Ćwierćfinalistki 1820 60
1. runda 960 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]