BNP Paribas Open 2010 (kobiety)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej mężczyzn BNP Paribas Open 2010.
 Osobny artykuł: WTA Tour 2010.
Pacific Life Open 2010
ilustracja
Miejsce  Stany Zjednoczone
Indian Wells
Obiekt Indian Wells Tennis Garden
Nawierzchnia Twarda
Data 11-21.03.2010
WTA Tour
Kategoria Premier Series
Pula nagród 4 500 000 $
Drabinka 96S/48Q/32D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Serbia Jelena Janković
Gra podwójna
Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
2009 2011
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA BNP Paribas Open 2010 odbył się w dniach 8 - 21 marca 2010 w amerykańskim Indian Wells na kortach twardych. Pula nagród wynosiła 4 500 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking [1]
1 Rosja Swietłana Kuzniecowa 3
2 Dania Caroline Wozniacki 4
3 Białoruś Wiktoryja Azaranka 6
4 Rosja Jelena Diemientjewa 7
5 Polska Agnieszka Radwańska 8
6 Serbia Jelena Janković 9
7 Chińska Republika Ludowa Li Na 10
8 Australia Samantha Stosur 11
9 Włochy Flavia Pennetta 12
10 Rosja Marija Szarapowa 13
11 Francja Marion Bartoli 14
12 Rosja Wiera Zwonariowa 15
13 Belgia Yanina Wickmayer 16
14 Belgia Kim Clijsters 17
15 Włochy Francesca Schiavone 18
16 Rosja Nadieżda Pietrowa 19
Numer
Tenisistka
Ranking
17 Izrael Szachar Pe’er 20
18 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 21
19 Francja Aravane Rezaï 22
20 Ukraina Alona Bondarenko 23
21 Słowacja Daniela Hantuchová 24
22 Niemcy Sabine Lisicki 25
23 Rosja Alisa Klejbanowa 26
24 Serbia Ana Ivanović 27
25 Rosja Anastasija Pawluczenkowa 28
26 Słowacja Dominika Cibulková 29
27 Węgry Ágnes Szávay 31
28 Hiszpania María José Martínez Sánchez 33
29 Hiszpania Anabel Medina Garrigues 34
30 Kanada Aleksandra Wozniak 35
31 Argentyna Gisela Dulko 36
32 Rosja Marija Kirilenko 37

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  23  Rosja Alisa Klejbanowa 4 4  
6  Serbia Jelena Janković 6 6  
  6  Serbia Jelena Janković 6 6    
  8  Australia Samantha Stosur 2 4  
28  Hiszpania M.J. Martínez Sánchez 3 67
  8  Australia Samantha Stosur 6 7  
    6  Serbia Jelena Janković 6 6
  2  Dania Caroline Wozniacki 2 4
  5  Polska A. Radwańska 6 6  
4  Rosja Jelena Diemientjewa 4 3  
5  Polska A. Radwańska 2 3
  2  Dania Caroline Wozniacki 6 6  
18  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 4 6 1
  2  Dania Caroline Wozniacki 6 4 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
1  Rosja S. Kuzniecowa  
   wolny los     1  Rosja S. Kuzniecowa 4 6 1  
   Francja Alizé Cornet 4 6 2      Hiszpania C. Suárez Navarro 6 4 6  
   Hiszpania C. Suárez Navarro 6 1 6          Hiszpania C. Suárez Navarro 6 3 6  
Q  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 6 7       27  Węgry Ágnes Szávay 4 6 1  
   Szwajcaria Stefanie Vögele 0 5     Q  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 3 2
   wolny los   27  Węgry Ágnes Szávay 6 6  
27  Węgry Ágnes Szávay          Hiszpania C. Suárez Navarro 6 62 4
23  Rosja Alisa Klejbanowa       23  Rosja Alisa Klejbanowa 2 7 6
   wolny los     23  Rosja Alisa Klejbanowa 65 6 6  
Q  Bułgaria C. Pironkowa 6 6   Q  Bułgaria Cwetana Pironkowa 7 3 1  
Q  Uzbekistan O. Omonmurodova 3 2       23  Rosja Alisa Klejbanowa 6 1 7
   Czechy B. Záhlavová-Strýcová 6 6       14  Belgia Kim Clijsters 4 6 64  
   Niemcy Andrea Petković 3 3        Czechy B. Záhlavová-Strýcová 2 1
   wolny los   14  Belgia Kim Clijsters 6 6  
14  Belgia Kim Clijsters  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
9  Włochy Flavia Pennetta  
   wolny los     9  Włochy Flavia Pennetta 6 6  
   Włochy Alberta Brianti 3 4      Czechy Petra Kvitová 3 3  
   Czechy Petra Kvitová 6 6       9  Włochy Flavia Pennetta 4 7 1  
   Kazachstan Jarosława Szwiedowa 5 5       17  Izrael Szachar Pe’er 6 64 6  
   Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands 7 7     WC  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands 2 3
   wolny los   17  Izrael Szachar Pe’er 6 6  
17  Izrael Szachar Pe’er       17  Izrael Szachar Pe’er 2 2
26  Słowacja D. Cibulková       6  Serbia Jelena Janković 6 6
   wolny los     26  Słowacja Dominika Cibulková 5 4  
Q  Ukraina Wiktorija Kutuzowa 5 2      Włochy Sara Errani 7 6  
   Włochy Sara Errani 7 6          Włochy Sara Errani 6 66 4
Q  Chorwacja Petra Martić 7 6       6  Serbia Jelena Janković 2 7 6  
WC  Chorwacja Ajla Tomljanović 64 1     Q  Chorwacja Petra Martić 3 62
   wolny los   6  Serbia Jelena Janković 6 7  
6  Serbia Jelena Janković  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
3  Białoruś Wiktoryja Azaranka  
   wolny los     3  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 7  
   Słowenia Katarina Srebotnik 6 5 1      Austria Sybille Bammer 1 5  
   Austria Sybille Bammer 3 7 6       3  Białoruś Wiktoryja Azaranka 64 2  
   Rumunia A. Dulgheru 6 6       28  Hiszpania M.J.M. Sánchez 7 6  
   Portugalia M. Larcher de Brito 2 2        Rumunia Alexandra Dulgheru 6 3 1
   wolny los   28  Hiszpania M.J.M. Sánchez 2 6 6  
28  Hiszpania M.J.M. Sánchez       28  Hiszpania M.J.M. Sánchez 6 6
21  Słowacja Daniela Hantuchová       13  Belgia Yanina Wickmayer 4 4
   wolny los     21  Słowacja Daniela Hantuchová 3 5  
   Włochy Roberta Vinci 3 6 6      Włochy Roberta Vinci 6 7  
   Stany Zjednoczone Melanie Oudin 6 3 0          Włochy Roberta Vinci 1 6 3
   Czechy Lucie Šafářová 5 6 3       13  Belgia Yanina Wickmayer 6 3 6  
   Niemcy Julia Görges 7 3 6        Niemcy Julia Görges 2 4
   wolny los   13  Belgia Yanina Wickmayer 6 6  
13  Belgia Yanina Wickmayer  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
12  Rosja Wiera Zwonariowa  
   wolny los     12  Rosja Wiera Zwonariowa 6 7  
   Czechy Lucie Hradecká 65 67   Q  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 4 5  
Q  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 7 7       12  Rosja Wiera Zwonariowa 6 6  
   Łotwa A. Sevastova 6 3 6          Łotwa A. Sevastova 2 3  
   Hiszpania N. Llagostera Vives 2 6 1        Łotwa A. Sevastova 6 6
   wolny los   24  Serbia Ana Ivanović 2 4  
24  Serbia Ana Ivanović       12  Rosja Wiera Zwonariowa 2 5
25  Rosja A. Pawluczenkowa       8  Australia Samantha Stosur 6 7
   wolny los     25  Rosja A. Pawluczenkowa 6 6  
Q  Chorwacja Karolina Šprem 6 4 6   Q  Chorwacja Karolina Šprem 3 1  
Q  Stany Zjednoczone Shenay Perry 2 6 3       25  Rosja A. Pawluczenkowa 3 0
   Francja Julie Coin 6 6       8  Australia Samantha Stosur 6 6  
WC  Austria Tamira Paszek 4 3        Francja Julie Coin 1 64
   wolny los   8  Australia Samantha Stosur 6 7  
8  Australia Samantha Stosur  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
5  Polska A. Radwańska  
   wolny los     5  Polska A. Radwańska 6 5  
   Rosja Anna Czakwetadze 2 6 6      Rosja Anna Czakwetadze 2 3 k  
   Wielka Brytania Anne Keothavong 6 3 1       5  Polska A. Radwańska 6 6  
   Słowacja M. Rybáriková 2 2       31  Argentyna Gisela Dulko 1 0  
WC  Belgia Justine Henin 6 6     WC  Belgia Justine Henin 2 6 4
   wolny los   31  Argentyna Gisela Dulko 6 1 6  
31  Argentyna Gisela Dulko       5  Polska A. Radwańska 6 6
22  Niemcy Sabine Lisicki       11  Francja Marion Bartoli 3 2
   wolny los     22  Niemcy Sabine Lisicki 6 5 0k  
   Stany Zjednoczone Jill Craybas 6 7      Stany Zjednoczone Jill Craybas 4 7 2  
   Grecja Eleni Daniilidu 0 5          Stany Zjednoczone Jill Craybas 2 0
   Rumunia Raluca Olaru 5 4       11  Francja Marion Bartoli 6 6  
   Słowenia Polona Hercog 7 6        Słowenia Polona Hercog 4 2
   wolny los   11  Francja Marion Bartoli 6 6  
11  Francja Marion Bartoli  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
15  Włochy F. Schiavone  
   wolny los     15  Włochy F. Schiavone 6 6  
   Węgry Melinda Czink 2 2      Japonia Kimiko Date-Krumm 3 4  
   Japonia K. Date Krumm 6 6       15  Włochy F. Schiavone 7 62 4  
LL  Tajlandia T. Tanasugarn 6 6       19  Francja Aravane Rezaï 64 7 6  
Q  Rumunia Edina Gallovits 2 3     LL  Tajlandia T. Tanasugarn 4 5
   wolny los   19  Francja Aravane Rezaï 6 7  
19  Francja Aravane Rezaï       19  Francja Aravane Rezaï 3 3
30  Kanada A. Wozniak       4  Rosja J. Diemientjewa 6 6
   wolny los     30  Kanada Aleksandra Wozniak 1 2  
   Szwajcaria Timea Bacsinszky 64 7 1      Belgia Kirsten Flipkens 6 6  
   Belgia Kirsten Flipkens 7 65 6          Belgia Kirsten Flipkens 4 2
   Białoruś Wolha Hawarcowa 6 4 7       4  Rosja J. Diemientjewa 6 6  
   Czechy Iveta Benešová 0 6 68        Białoruś Wolha Hawarcowa 4 6 0
   wolny los   4  Rosja J. Diemientjewa 6 4 6  
4  Rosja J. Diemientjewa  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
7  Chińska Republika Ludowa Li Na  
   wolny los     7  Chińska Republika Ludowa Li Na 66 6 67  
WC  Stany Zjednoczone Alexa Glatch 3 7 4   Q  Wielka Brytania Elena Baltacha 7 2 7  
Q  Wielka Brytania Elena Baltacha 6 63 6       Q  Wielka Brytania Elena Baltacha 0 2  
WC  Australia Alicia Molik 6 6       WC  Australia Alicia Molik 6 6  
   Niemcy Tatjana Malek 1 3     WC  Australia Alicia Molik 6 5 7
   wolny los   29  Hiszpania A.M. Garrigues 4 7 63  
29  Hiszpania A.M. Garrigues       WC  Australia Alicia Molik 3 6 61
18  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie       18  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6 4 7
   wolny los     18  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6 7  
   Rumunia Sorana Cîrstea 61 6 6      Rumunia Sorana Cîrstea 3 5  
   Estonia Kaia Kanepi 7 3 4       18  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6 2 6
   Australia Jelena Dokić 0 3       10  Rosja Marija Szarapowa 3 6 3  
   Rosja Wiera Duszewina 6 6        Rosja Wiera Duszewina 6 5 2
   wolny los   10  Rosja Marija Szarapowa 4 7 6  
10  Rosja Marija Szarapowa  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
16  Rosja Nadieżda Pietrowa  
   wolny los     16  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 5 6  
   Szwajcaria Patty Schnyder 6 6      Szwajcaria Patty Schnyder 3 7 4  
   Włochy Tathiana Garbin 1 2       16  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 7  
   Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 2 6          Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 1 5  
   Rosja Jekatierina Makarowa 1 6 4        Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6
   wolny los   20  Ukraina Alona Bondarenko 1 4  
20  Ukraina Alona Bondarenko       16  Rosja Nadieżda Pietrowa 3 6 0
32  Rosja Marija Kirilenko       2  Dania Caroline Wozniacki 6 3 6
   wolny los     32  Rosja Marija Kirilenko 7 6  
   Francja Virginie Razzano 6 6      Francja Virginie Razzano 5 3  
   Niemcy Kristina Barrois 3 4       32  Rosja Marija Kirilenko 0 3
   Stany Zjednoczone Vania King 7 6       2  Dania Caroline Wozniacki 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Christina McHale 5 3        Stany Zjednoczone Vania King 7 2 4
   wolny los   2  Dania Caroline Wozniacki 5 6 6  
2  Dania Caroline Wozniacki  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 700 000 $ 1000
Finalistka 350 000 $ 700
Półfinalistka 150 000 $ 450
Ćwierćfinalistka 64 700 $ 250
4 runda 32 000 $ 140
3 runda 18 740 $ 80
2 runda 11 150 $ 50
1 runda 7 050 $ 5

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Zimbabwe Cara Black
Stany Zjednoczone Liezel Huber
2 Hiszpania Nuria Llagostera Vives
Hiszpania María José Martínez Sánchez
3 Rosja Nadieżda Pietrowa
Australia Samantha Stosur
4 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Australia Rennae Stubbs
Numer Tenisistki
5 Rosja Alisa Klejbanowa
Włochy Francesca Schiavone
6 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Chińska Republika Ludowa Yan Zi
7 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
8 Rosja Jekatierina Makarowa
Chińska Republika Ludowa Peng Shuai

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
65 2  
   Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
7 6  
     Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 3 4  
     Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
1 6 10  
   Rosja Marija Kirilenko
 Polska Agnieszka Radwańska
6 64 5
     Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
4 7 10  
     Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 2 10
  3  Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Samantha Stosur
4 6 5
     Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
6 2 7  
3  Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Samantha Stosur
2 6 10  
3  Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Samantha Stosur
6 6
  6  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
3 2  
6  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
7 1 10
  2  Hiszpania Nuria Llagostera Vives
 Hiszpania M.J. Martínez Sánchez
63 6 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
3 6 11  
   Włochy Sara Errani
 Izrael Szachar Pe’er
6 2 9  
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
6 6  
     Uzbekistan Oqgul Omonmurodova
 Białoruś Darja Kustawa
2 2  
   Uzbekistan Oqgul Omonmurodova
 Białoruś Darja Kustawa
6 1 10
     Białoruś Wolha Hawarcowa
 Białoruś Tacciana Puczak
1 6 5  
    1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
65 2
     Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
7 6
     Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
7 4 10  
   Hiszpania Anabel Medina Garrigues
 Dania Caroline Wozniacki
64 6 2  
   Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
1 2
     Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6  
   Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6
  7  Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
3 3  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Stany Zjednoczone Lisa Raymond
 Australia Rennae Stubbs
6 4 3  
   Rosja Marija Kirilenko
 Polska Agnieszka Radwańska
4 6 10  
     Rosja Marija Kirilenko
 Polska Agnieszka Radwańska
6 6  
     Rosja Wiera Duszewina
 Australia Anastasija Rodionowa
0 3  
   Rosja Wiera Duszewina
 Australia Anastasija Rodionowa
7 3 10
     Hiszpania Virginia Ruano Pascual
 Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
5 6 4  
       Rosja Marija Kirilenko
 Polska Agnieszka Radwańska
6 64 5
     Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
4 7 10
     Ukraina Alona Bondarenko
 Kazachstan Galina Woskobojewa
4 1  
   Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6  
   Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6
     Południowa Afryka Natalie Grandin
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
1 2  
   Południowa Afryka Natalie Grandin
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 6
  8  Rosja Jekatierina Makarowa
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
0 4  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Rosja Alisa Klejbanowa
 Włochy Francesca Schiavone
6 7  
WC  Stany Zjednoczone Melanie Oudin
 Stany Zjednoczone Shenay Perry
4 5  
  5  Rosja Alisa Klejbanowa
 Włochy Francesca Schiavone
7 5 1  
     Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
5 7 10  
   Polska Klaudia Jans
 Polska Alicja Rosolska
4 3
     Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
6 6  
       Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
6 2 7
  3  Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Samantha Stosur
2 6 10
     Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 7  
   Ukraina Marija Korytcewa
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
3 65  
   Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
4 0
  3  Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Samantha Stosur
6 6  
WC  Francja Julie Coin
 Kanada Marie-Ève Pelletier
4 2
  3  Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Samantha Stosur
6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
7 6  
   Holandia Michaëlla Krajicek
 Rumunia Monica Niculescu
62 2  
  6  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 4 10  
     Włochy Tathiana Garbin
 Serbia Jelena Janković
4 6 5  
WC  Czechy Lucie Šafářová
 Rosja Wiera Zwonariowa
64 3
     Włochy Tathiana Garbin
 Serbia Jelena Janković
7 6  
    6  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
7 1 10
  2  Hiszpania Nuria Llagostera Vives
 Hiszpania M.J. Martínez Sánchez
63 6 5
     Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
1 6 10  
   Czechy Vladimíra Uhlířová
 Czechy Renata Voráčová
6 4 5  
   Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
5 64
  2  Hiszpania Nuria Llagostera Vives
 Hiszpania M.J. Martínez Sánchez
7 7  
   Łotwa Līga Dekmeijere
 Szwajcaria Patty Schnyder
2 4
  2  Hiszpania Nuria Llagostera Vives
 Hiszpania M.J. Martínez Sánchez
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (WTA) [3]
Zwyciężczynie 237 000 $ 1000
Finalistki 118 500 $ 700
Półfinalistki 51 000 $ 450
Ćwierćfinalistki 22 000 $ 250
2 runda 11 500 $ 140
1 runda 4 000 $ 5

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 1 marca 2010 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]