BNP Paribas Open 2011 (kobiety)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej mężczyzn BNP Paribas Open 2011.
 Osobny artykuł: WTA Tour 2011.
BNP Paribas Open 2011
Miejsce  Stany Zjednoczone
Indian Wells
Obiekt Indian Wells Tennis Garden
Nawierzchnia Twarda
Data 9-20.03.2011
WTA Tour
Kategoria Premier Series
Pula nagród 3 500 000 $
Drabinka 96S/48Q/32D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Dania Caroline Wozniacki
Gra podwójna
Indie Sania Mirza
Rosja Jelena Wiesnina
2010 2012
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA BNP Paribas Open 2011 odbył się w dniach 9 - 20 marca 2011 w amerykańskim Indian Wells na kortach twardych. Pula nagród wyniosła 3 500 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Dania Caroline Wozniacki 1
2 Belgia Kim Clijsters 2
3 Rosja Wiera Zwonariowa 3
4 Australia Samantha Stosur 4
5 Włochy Francesca Schiavone 5
6 Serbia Jelena Janković 6
7 Chińska Republika Ludowa Li Na 7
8 Białoruś Wiktoryja Azaranka 9
9 Polska Agnieszka Radwańska 10
10 Izrael Szachar Pe’er 12
11 Rosja Swietłana Kuzniecowa 13
12 Czechy Petra Kvitová 14
13 Włochy Flavia Pennetta 15
14 Estonia Kaia Kanepi 16
15 Francja Marion Bartoli 17
16 Rosja Marija Szarapowa 18
Numer
Tenisistka
Ranking
17 Rosja Anastasija Pawluczenkowa 19
18 Rosja Nadieżda Pietrowa 20
19 Serbia Ana Ivanović 21
20 Francja Aravane Rezaï 22
21 Niemcy Andrea Petković 23
22 Rosja Alisa Klejbanowa 24
23 Belgia Yanina Wickmayer 25
24 Rosja Marija Kirilenko 26
25 Słowacja Dominika Cibulková 27
26 Słowacja Daniela Hantuchová 28
27 Rumunia Alexandra Dulgheru 29
28 Hiszpania María José Martínez Sánchez 30
29 Australia Jarmila Groth 31
30 Bułgaria Cwetana Pironkowa 32
31 Czechy Klára Zakopalová 33
32 Niemcy Julia Görges 34

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Dania Caroline Wozniacki 3  
8  Białoruś Wiktoryja Azaranka 0 k  
  1  Dania Caroline Wozniacki 6 6  
  16  Rosja Marija Szarapowa 1 2  
16  Rosja Marija Szarapowa 6 5 6
     Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 2 7 3  
    1  Dania Caroline Wozniacki 6 2 6
  15  Francja Marion Bartoli 1 6 3
  10  Izrael Szachar Pe’er 3 3  
23  Belgia Yanina Wickmayer 6 6  
23  Belgia Yanina Wickmayer 1 3
  15  Francja Marion Bartoli 6 6  
19  Serbia Ana Ivanović 4 64
  15  Francja Marion Bartoli 6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
1  Dania Caroline Wozniacki  
   wolny los     1  Dania Caroline Wozniacki 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Jamie Hampton 2 4   WC  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 3 2  
WC  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 6 6       1  Dania Caroline Wozniacki 6 6  
Q  Hiszpania N. Llagostera Vives 6 2 4       28  Hiszpania M. J. M. Sánchez 1 3  
 Rumunia Simona Halep 0 6 6      Rumunia Simona Halep 5 0
 wolny los   28  Hiszpania M. J. M. Sánchez 7 6  
28  Hiszpania M. J. M. Sánchez       1  Dania Caroline Wozniacki 2 6 6
22  Rosja Alisa Klejbanowa       22  Rosja Alisa Klejbanowa 6 3 1
 wolny los     22  Rosja Alisa Klejbanowa 6 7  
 Węgry Ágnes Szávay 6 6    Węgry Ágnes Szávay 3 5  
WC  Stany Zjednoczone Jill Craybas 3 3       22  Rosja Alisa Klejbanowa 6 6
 Włochy Roberta Vinci 6 5 2       13  Włochy Flavia Pennetta 3 4  
 Wielka Brytania Elena Baltacha 2 7 6      Wielka Brytania Elena Baltacha 4 6 4
 wolny los   13  Włochy Flavia Pennetta 6 3 6  
13  Włochy Flavia Pennetta  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
9  Polska A. Radwańska  
   wolny los     9  Polska A. Radwańska 7 6  
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 1 2    Czechy Iveta Benešová 65 4  
 Czechy Iveta Benešová 6 6       9  Polska A. Radwańska 6 2 7  
 Rosja Anna Czakwetadze 7 6       24  Rosja Marija Kirilenko 0 6 5  
Q  Japonia Misaki Doi 6 1      Rosja Anna Czakwetadze 2 3 k
 wolny los   24  Rosja Marija Kirilenko 6 1  
24  Rosja Marija Kirilenko       9  Polska A. Radwańska 6 3 63
31  Czechy Klára Zakopalová       8  Białoruś Wiktoryja Azaranka 4 6 7
 wolny los     31  Czechy Klára Zakopalová 3 7 2  
 Polska Urszula Radwańska 3 6 7    Polska Urszula Radwańska 6 5 6  
 Serbia Bojana Jovanovski 6 4 66        Polska Urszula Radwańska 63 3
 Rosja Jekatierina Makarowa 6 4 6       8  Białoruś Wiktoryja Azaranka 7 6  
Q  Kanada Rebecca Marino 4 6 4      Rosja Jekatierina Makarowa 4 3
 wolny los   8  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
8  Białoruś Wiktoryja Azaranka  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
4  Australia Samantha Stosur  
   wolny los     4  Australia Samantha Stosur 6 6  
 Niemcy Angelique Kerber 2 1   Q  Hiszpania Laura Pous Tió 2 2  
Q  Hiszpania Laura Pous Tió 6 6       4  Australia Samantha Stosur 62 4  
 Hiszpania A. Parra Santonja 3 3        Rosja Dinara Safina 7 6  
 Rosja Dinara Safina 6 6      Rosja Dinara Safina 7 6
 wolny los   26  Słowacja Daniela Hantuchová 62 4  
26  Słowacja Daniela Hantuchová        Rosja Dinara Safina 2 0
20  Francja Aravane Rezaï       16  Rosja Marija Szarapowa 6 6
 wolny los     20  Francja Aravane Rezaï 7 6  
 Japonia Ayumi Morita 2 6 64   Q  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 65 0  
Q  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 2 7       20  Francja Aravane Rezaï 2 2
 Hiszpania A. Medina Garrigues 6 6       16  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
Q  Austria Tamira Paszek 1 1      Hiszpania A. Medina Garrigues 5 7 1
 wolny los   16  Rosja Marija Szarapowa 7 63 6  
16  Rosja Marija Szarapowa  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
11  Rosja Swietłana Kuzniecowa  
   wolny los     11  Rosja Swietłana Kuzniecowa 64 67  
 Uzbekistan O. Omonmurodova 3 1   WC  Stany Zjednoczone Christina McHale 7 7  
WC  Stany Zjednoczone Christina McHale 6 6       WC  Stany Zjednoczone Christina McHale 6 4 2  
 Szwecja Sofia Arvidsson 6 6       18  Rosja Nadieżda Pietrowa 3 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 3 2      Szwecja Sofia Arvidsson 4 63
 wolny los   18  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 7  
18  Rosja Nadieżda Pietrowa       18  Rosja Nadieżda Pietrowa 4 7 3
27  Rumunia Alexandra Dulgheru        Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 5 6
 wolny los     27  Rumunia Alexandra Dulgheru 6 4 4  
Q  Belgia Kirsten Flipkens 66 2   Q  Czechy Lucie Hradecká 4 6 6  
Q  Czechy Lucie Hradecká 7 6       Q  Czechy Lucie Hradecká 3 6 5
 Czechy Renata Voráčová 5 1        Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 4 7  
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 7 6      Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 4 6 6
 wolny los   7  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 3 3  
7  Chińska Republika Ludowa Li Na  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
5  Włochy Francesca Schiavone  
   wolny los     5  Włochy Francesca Schiavone 6 6  
 Czechy Zuzana Ondrášková 6 6    Czechy Zuzana Ondrášková 2 0  
WC  Stany Zjednoczone Lauren Davis 2 1       5  Włochy Francesca Schiavone 6 6  
 Szwajcaria Patty Schnyder 1 4       Q  Francja Alizé Cornet 2 3  
Q  Francja Alizé Cornet 6 6     Q  Francja Alizé Cornet 7 3 6
 wolny los   30  Bułgaria Cwetana Pironkowa 5 6 2  
30  Bułgaria Cwetana Pironkowa       5  Włochy Francesca Schiavone 4 6 63
17  Rosja A. Pawluczenkowa       10  Izrael Szachar Pe’er 6 3 7
 wolny los     17  Rosja A. Pawluczenkowa 6 7  
 Słowenia Polona Hercog 5 66    Łotwa Anastasija Sevastova 2 5  
 Łotwa Anastasija Sevastova 7 7       17  Rosja A. Pawluczenkowa 6 3 5
 Rosja Wiera Duszewina 4 4       10  Izrael Szachar Pe’er 2 6 7  
 Stany Zjednoczone B. Mattek Sands 6 6      Stany Zjednoczone B. Mattek Sands 6 65 3
 wolny los   10  Izrael Szachar Pe’er 4 7 6  
10  Izrael Szachar Pe’er  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
14  Estonia Kaia Kanepi  
   wolny los     14  Estonia Kaia Kanepi 3 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Vania King 6 3 2    Argentyna Gisela Dulko 6 2 2  
 Argentyna Gisela Dulko 2 6 6       14  Estonia Kaia Kanepi 6 4 1  
 Stany Zjednoczone Melanie Oudin 7 6       23  Belgia Yanina Wickmayer 3 6 6  
 Rosja Jelena Wiesnina 62 2      Stany Zjednoczone Melanie Oudin 4 3
 wolny los   23  Belgia Yanina Wickmayer 6 6  
23  Belgia Yanina Wickmayer       23  Belgia Yanina Wickmayer 7 7
25  Słowacja Dominika Cibulková       25  Słowacja Dominika Cibulková 5 5
 wolny los     25  Słowacja Dominika Cibulková 6 6  
 Włochy Romina Oprandi 1 k    Indie Sania Mirza 3 3  
WC  Indie Sania Mirza 2       25  Słowacja Dominika Cibulková 4 7 6
 Białoruś Wolha Hawarcowa 5 6 3       3  Rosja Wiera Zwonariowa 6 64 4  
 Szwajcaria Timea Bacsinszky 7 2 6      Szwajcaria Timea Bacsinszky 3 64
 wolny los   3  Rosja Wiera Zwonariowa 6 7  
3  Rosja Wiera Zwonariowa  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
6  Serbia Jelena Janković  
   wolny los     6  Serbia Jelena Janković 6 6  
 Rumunia Edina Gallovits 6 3 4   WC  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 2 1  
WC  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 4 6 6       6  Serbia Jelena Janković 6 6  
 Szwecja Johanna Larsson 2 6 3       32  Niemcy Julia Görges 2 4  
 Austria Sybille Bammer 6 3 6      Austria Sybille Bammer 1 3
 wolny los   32  Niemcy Julia Görges 6 6  
32  Niemcy Julia Görges       6  Serbia Jelena Janković 4 2
19  Serbia Ana Ivanović       19  Serbia Ana Ivanović 6 6
 wolny los     19  Serbia Ana Ivanović 6 6  
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa 4 5    Japonia Kimiko Date-Krumm 4 2  
 Japonia Kimiko Date-Krumm 6 7       19  Serbia Ana Ivanović 6 6
WC  Stany Zjednoczone Alison Riske 2 1        Czechy B. Záhlavová-Strýcová 2 2  
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová 6 6      Czechy B. Záhlavová-Strýcová 3 6 7
 wolny los   12  Czechy Petra Kvitová 6 2 5  
12  Czechy Petra Kvitová  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
15  Francja Marion Bartoli  
   wolny los     15  Francja Marion Bartoli 2 6 6  
 Australia Anastasija Rodionowa 3 1   Q  Rumunia Monica Niculescu 6 3 2  
Q  Rumunia Monica Niculescu 6 6       15  Francja Marion Bartoli 6 6  
 Niemcy Kristina Barrois 69 7 0       21  Niemcy Andrea Petković 4 2  
 Czechy Lucie Šafářová 7 65 6      Czechy Lucie Šafářová 68 5
 wolny los   21  Niemcy Andrea Petković 7 7  
21  Niemcy Andrea Petković       15  Francja Marion Bartoli 3 3
29  Australia Jarmila Groth       2  Belgia Kim Clijsters 6 1 k
 wolny los     29  Australia Jarmila Groth 5 6 2  
 Włochy Sara Errani 6    Włochy Sara Errani 7 4 6  
 Węgry Gréta Arn 6 k        Włochy Sara Errani 3 6 4
Q  Rumunia Sorana Cîrstea 6 3 3       2  Belgia Kim Clijsters 6 2 6  
 Rosja Ałła Kudriawcewa 3 6 6      Rosja Ałła Kudriawcewa 2 0
 wolny los   2  Belgia Kim Clijsters 6 6  
2  Belgia Kim Clijsters  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 700 000 $ 1000
Finalistka 350 000 $ 700
Półfinalistka 150 000 $ 450
Ćwierćfinalistka 64 700 $ 250
4 runda 32 000 $ 140
3 runda 18 740 $ 80
2 runda 11 150 $ 50
1 runda 7 050 $ 5

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Argentyna Gisela Dulko
Włochy Flavia Pennetta
2 Czechy Květa Peschke
Słowenia Katarina Srebotnik
3 Stany Zjednoczone Liezel Huber
Rosja Nadieżda Pietrowa
4 Stany Zjednoczone Vania King
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
Numer Tenisistki
5 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 Białoruś Wiktoryja Azaranka
Rosja Marija Kirilenko
7 Czechy Iveta Benešová
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
8 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  WC  Serbia Jelena Janković
 Rosja A. Pawluczenkowa
4 5  
6  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 7  
  6  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
w/o  
  8  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
 
3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Rosja Nadieżda Pietrowa
4 3
  8  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 6  
    8  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
0 5
     Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
6 7
     Słowacja Daniela Hantuchová
 Polska Agnieszka Radwańska
6 6  
4  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
1 0  
   Słowacja Daniela Hantuchová
 Polska Agnieszka Radwańska
0 4
     Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6  
   Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6
     Polska Klaudia Jans
 Polska Alicja Rosolska
4 1  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
7 6  
 Rumunia Monica Niculescu
 Australia Anastasija Rodionowa
64 3  
  1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
5 5  
  WC  Serbia Jelena Janković
 Rosja A. Pawluczenkowa
7 7  
 Rosja Wiera Duszewina
 Rosja Jekatierina Makarowa
4 4
  WC  Serbia Jelena Janković
 Rosja A. Pawluczenkowa
6 6  
    WC  Serbia Jelena Janković
 Rosja A. Pawluczenkowa
4 5
  6  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 7
   Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
62 6 5  
 Włochy Francesca Schiavone
 Australia Samantha Stosur
7 2 10  
   Włochy Francesca Schiavone
 Australia Samantha Stosur
6 4 9
  6  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
2 6 11  
 Hiszpania N. Llagostera Vives
 Hiszpania A. Parra Santonja
7 3 9
  6  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
5 6 11  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Rosja Nadieżda Pietrowa
6 6  
 Słowenia Polona Hercog
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
0 2  
  3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Rosja Nadieżda Pietrowa
6 6  
     Rosja Marija Kondratjewa
 Czechy Renata Voráčová
4 0  
 Rosja Marija Kondratjewa
 Czechy Renata Voráčová
1 6 10
  WC  Serbia Ana Ivanović
 Niemcy Andrea Petković
6 3 6  
    3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Rosja Nadieżda Pietrowa
4 3
  8  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 6
   Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
7 6  
 Niemcy Julia Görges
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
67 3  
   Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
4 3
  8  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 6  
 Rosja Alisa Klejbanowa
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
1 2
  8  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 6  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  5  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 4 10  
 Białoruś Wolha Hawarcowa
 Rosja Ałła Kudriawcewa
3 6 6  
  5  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
3 3  
     Słowacja Daniela Hantuchová
 Polska Agnieszka Radwańska
6 6  
 Słowacja Daniela Hantuchová
 Polska Agnieszka Radwańska
7 6
   Izrael Szachar Pe’er
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
63 3  
       Słowacja Daniela Hantuchová
 Polska Agnieszka Radwańska
6 6
  4  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
1 0
   Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Węgry Ágnes Szávay
4 4  
 Południowa Afryka Natalie Grandin
 Czechy Vladimíra Uhlířová
6 6  
   Południowa Afryka Natalie Grandin
 Czechy Vladimíra Uhlířová
7 3 7
  4  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
64 6 10  
WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
2 3
  4  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 6  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  7  Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
7 63 10  
 Hiszpania M. J. M. Sánchez
 Hiszpania A. Medina Garrigues
64 7 5  
  7  Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
2 3  
     Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6  
 Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6
   Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
4 1  
       Indie Sania Mirza
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6
     Polska Klaudia Jans
 Polska Alicja Rosolska
4 1
   Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Rumunia Alexandra Dulgheru
6 4 10  
WC  Stany Zjednoczone Jamie Hampton
 Stany Zjednoczone Melanie Oudin
3 6 6  
   Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Rumunia Alexandra Dulgheru
1 6 5
     Polska Klaudia Jans
 Polska Alicja Rosolska
6 4 10  
 Polska Klaudia Jans
 Polska Alicja Rosolska
1 6 10
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 2 5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[2] Punkty (WTA)[3]
Zwyciężczynie 237 000 $ 1000
Finalistki 118 500 $ 700
Półfinalistki 51 000 $ 450
Ćwierćfinalistki 22 000 $ 250
2 Runda 11 500 $ 140
1 Runda 4 000 $ 5

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 28 lutego 2011 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]