BRD Năstase Ţiriac Trophy 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
BRD Năstase Ţiriac Trophy 2015
Miejsce  Rumunia
Bukareszt
Obiekt Arenele BNR
Nawierzchnia Ceglana
Data 20–26.04.2015
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 439 405 €
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Cosmin Hodor
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Hiszpania Guillermo García-López
Gra podwójna
Rumunia Marius Copil
Rumunia Adrian Ungur
2014 2016
Strona internetowa

BRD Năstase Ţiriac Trophy 2015tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2015 z cyklu BRD Năstase Ţiriac Trophy rozgrywany w dniach 20–26 kwietnia 2015 roku w Bukareszcie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 439 405 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Francja Gilles Simon 13 ćwierćfinał
2/WCFrancja Gaël Monfils 18 półfinał
03Chorwacja Ivo Karlović 22 ćwierćfinał
04Czechy Lukáš Rosol 31 ćwierćfinał
05Hiszpania Guillermo García-López 33 zwycięstwo
06Serbia Viktor Troicki 37 1. runda
07Czechy Jiří Veselý 46 finał
08Włochy Simone Bolelli 49 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Francja Gilles Simon 7 4 2  
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 65 6 6  
   Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 6 1 4  
  7  Czechy Jiří Veselý 2 6 6  
3  Chorwacja Ivo Karlović 4 4
  7  Czechy Jiří Veselý 6 6  
    7  Czechy Jiří Veselý 65 611
  5  Hiszpania Guillermo García-López 7 7
  5  Hiszpania Guillermo García-López 6 7  
4  Czechy Lukáš Rosol 4 67  
5  Hiszpania Guillermo García-López 62 6 6
  2/WC  Francja Gaël Monfils 7 4 2  
8  Włochy Simone Bolelli 3 64
  2/WC  Francja Gaël Monfils 6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Francja Gilles Simon 7 6  
WC  Serbia Janko Tipsarević 6 6     WC  Serbia Janko Tipsarević 5 4  
Q  Włochy Thomas Fabbiano 4 3       1  Francja Gilles Simon 7 4 2
Q  Chorwacja Nikola Mektić 6 6        Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 65 6 6
 Uzbekistan Denis Istomin 3 4     Q  Chorwacja Nikola Mektić 5 2
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 5 6 6      Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 7 6  
6  Serbia Viktor Troicki 7 3 1  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Chorwacja Ivo Karlović 3 6 6  
 Chorwacja Borna Ćorić 6 64 7      Chorwacja Borna Ćorić 6 3 4  
 Ukraina Serhij Stachowski 2 7 62       3  Chorwacja Ivo Karlović 4 4
PR  Niemcy Florian Mayer 6 4 5       7  Czechy Jiří Veselý 6 6
 Tunezja Malik al-Dżaziri 4 6 7      Tunezja Malik al-Dżaziri 3 1
 Argentyna Diego Schwartzman 3 69     7  Czechy Jiří Veselý 6 6  
7  Czechy Jiří Veselý 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Hiszpania Guillermo García-López 6 6  
Q  Włochy Lorenzo Giustino 2 0     5  Hiszpania Guillermo García-López 7 6  
 Cypr Markos Pagdatis 6 6      Cypr Markos Pagdatis 5 2  
 Belgia Steve Darcis 4 2       5  Hiszpania Guillermo García-López 6 7
Q  Estonia Jürgen Zopp 5 1       4  Czechy Lukáš Rosol 4 67
 Serbia Dušan Lajović 7 6      Serbia Dušan Lajović 6 4 3
    4  Czechy Lukáš Rosol 4 6 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Włochy Simone Bolelli 7 6  
 Kazachstan Andriej Gołubiew 63 4     8  Włochy Simone Bolelli 6 6  
 Chorwacja Ivan Dodig 5 6 4      Austria Andreas Haider-Maurer 4 4  
 Austria Andreas Haider-Maurer 7 0 6       8  Włochy Simone Bolelli 3 64
 Rosja Michaił Jużny 1 6 6       2/WC  Francja Gaël Monfils 6 7
WC  Rumunia Marius Copil 6 4 3      Rosja Michaił Jużny 1 2
    2/WC  Francja Gaël Monfils 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 80 000 250
Finalista 42 100 150
Półfinalista 22 800 90
Ćwierćfinalista 12 990 45
2. runda 7655 20
1. runda 4535 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
22 wycofanie
02Indie Rohan Bopanna
Rumunia Florin Mergea
42 ćwierćfinał
03Południowa Afryka Raven Klaasen
Czechy Lukáš Rosol
76 ćwierćfinał
04Filipiny Treat Huey
Stany Zjednoczone Scott Lipsky
95 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
Alt  Serbia Dušan Lajović
 Argentyna Diego Schwartzman
6 2 10  
WC  Rumunia Patrick Grigoriu
 Rumunia Costin Pavăl
4 6 6     Alt  Serbia Dušan Lajović
 Argentyna Diego Schwartzman
5 5  
 Włochy Simone Bolelli
 Belgia Steve Darcis
3 6 10      Włochy Simone Bolelli
 Belgia Steve Darcis
7 7  
 Polska Mariusz Fyrstenberg
 Hiszpania Guillermo García-López
6 3 5        Włochy Simone Bolelli
 Belgia Steve Darcis
0k  
3  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Czechy Lukáš Rosol
6 6        Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
1  
 Czechy František Čermák
 Czechy Jiří Veselý
2 2     3  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Czechy Lukáš Rosol
1 2
 Austria Oliver Marach
 Austria Philipp Oswald
3 64      Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 6  
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 7        Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 5 15
 Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Jonathan Marray
7 6       WC  Rumunia Marius Copil
 Rumunia Adrian Ungur
3 7 17
 Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
64 3      Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Jonathan Marray
2 6 10  
Alt  Kazachstan Andriej Gołubiew
 Uzbekistan Denis Istomin
3 4     4  Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 3 8  
4  Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 6        Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Jonathan Marray
4 6 6
 Australia Chris Guccione
 Brazylia André Sá
1 2       WC  Rumunia Marius Copil
 Rumunia Adrian Ungur
6 3 10  
WC  Rumunia Marius Copil
 Rumunia Adrian Ungur
6 6     WC  Rumunia Marius Copil
 Rumunia Adrian Ungur
6 7
 Cypr Markos Pagdatis
 Rosja Michaił Jużny
w/o     2  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
4 66  
2  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 24 280 250
Finaliści 12 760 150
Półfinaliści 6920 90
Ćwierćfinaliści 3960 45
1. runda 2320 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]