Başak Eraydın

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Başak Eraydın
Ilustracja
Państwo  Turcja
Data i miejsce urodzenia 21 czerwca 1994
Ankara
Gra praworęczna
Zakończenie kariery aktywna
Trener Kudret Bayram
Gra pojedyncza
Wygrane turnieje 0 WTA, 15 ITF
Najwyżej w rankingu 156 (2 kwietnia 2018)
Australian Open 1Q (2018, 2020)
Roland Garros 2Q (2017)
Wimbledon 2Q (2019)
US Open 2Q (2017)
Gra podwójna
Wygrane turnieje 0 WTA, 17 ITF
Najwyżej w rankingu 151 (6 czerwca 2016)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Turcja
Igrzyska śródziemnomorskie
złoto Tarragona 2018 gra pojedyncza
złoto Tarragona 2018 gra podwójna
Igrzyska solidarności islamskiej
złoto Baku 2017 gra drużynowa

Başak Eraydın (ur. 21 czerwca 1994 w Ankarze) – turecka tenisistka, reprezentantka kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji, medalistka igrzysk śródziemnomorskich i igrzysk solidarności islamskiej.

Kariera tenisowa[edytuj | edytuj kod]

W przeciągu kariery zwyciężyła w piętnastu singlowych i siedemnastu deblowych turniejach rangi ITF. 2 kwietnia 2018 roku zajmowała najwyższe miejsce w rankingu singlowym WTA Tour – 156. pozycję. 6 czerwca 2016 osiągnęła najwyższą pozycję w rankingu deblowym – 151. miejsce.

Wygrane turnieje rangi ITF[edytuj | edytuj kod]

turnieje z pulą nagród 100 000 $
turnieje z pulą nagród 75/80 000 $
turnieje z pulą nagród 50/60 000 $
turnieje z pulą nagród 25 000 $
turnieje z pulą nagród 15 000 $
turnieje z pulą nagród 10 000 $

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Przeciwniczka Wynik
1. 07/05/2012 Turcja Stambuł Twarda Hiszpania Nuria Párrizas Diaz 6:3, 6:1
2. 21/05/2012 Turcja Izmir Twarda Szwecja Beatrice Cedermark 6:0, 6:1
3. 04/06/2012 Turcja Ağrı Dywanowa Austria Jeannine Prentner 6:3, 6:3
4. 09/07/2012 Turcja Stambuł Twarda Argentyna Tatiana Búa 5:7, 6:4, 6:1
5. 16/07/2012 Turcja Stambuł Twarda Rosja Julija Kalabina 6:3, 6:0
6. 22/10/2012 Tunezja Monastir Twarda Rosja Marina Szamajko 6:2, 7:6(5)
7. 05/11/2012 Grecja Heraklion Dywanowa Niemcy Lena-Marie Hofmann 6:4, 6:0
8. 10/06/2013 Turcja Stambuł Twarda Białoruś Darja Lebieszewa 6:3, 6:4
9. 28/06/2015 Turcja Balıkesir Twarda Turcja Melis Sezer 6:3, 5:7, 6:3
10. 04/07/2015 Turcja Sakarya Twarda Włochy Valeria Prosperi 6:3, 6:1
11. 31/01/2016 Turcja Antalya Ceglana Armenia Ani Amiraghian 3:6, 6:2, 6:4
12. 15/04/2017 Turcja Stambuł Twarda Czechy Petra Krejsová 6:3, 6:0
13. 18/03/2018 Włochy Pula Ceglana Bułgaria Elica Kostowa 6:4, 6:1
14. 11/08/2018 Hiszpania Las Palmas Ceglana Hiszpania Guiomar Maristany Zuleta De Reales 6:4, 6:3
15. 18/08/2018 Hiszpania Las Palmas Ceglana Francja Chloé Paquet 6:2, 6:1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Partnerka Przeciwniczki Wynik
1. 09/08/2010 Turcja Stambuł Twarda Bułgaria Izabełła Szinikowa Oman Fatima an-Nabhani
Portugalia Magali de Lattre
3:6, 6:3, 10–4
2. 23/05/2011 Turcja Gaziantep Twarda Armenia Ani Amiraghian Australia Daniella Dominikovic
Turcja Melis Sezer
6:2, 6:3
3. 07/05/2012 Turcja Stambuł Twarda Turcja Melis Sezer Oman Fatima an-Nabhani
Niemcy Anna Zaja
6:2, 3:6, 10–7
4. 14/05/2012 Turcja Stambuł Ceglana Turcja İpek Soylu Chińska Republika Ludowa Liu Chang
Chińska Republika Ludowa Zhang Nannan
3:6, 6:2, 10–5
5. 04/07/2012 Turcja Stambuł Twarda Turcja Melis Sezer Kanada Élisabeth Fournier
Kanada Brittany Wowchuk
6:1, 6:4
6. 05/11/2012 Grecja Heraklion Dywanowa Australia Abbie Myers Bułgaria Borisława Botuszarowa
Bułgaria Vivian Zlatanowa
6:0, 6:1
7. 12/11/2012 Grecja Heraklion Dywanowa Australia Abbie Myers Serbia Tamara Čurović
Rosja Jana Sizikowa
6:4, 6:4
8. 15/07/2013 Turcja Izmir Twarda Słowacja Zuzana Zlochová Turcja Hülya Esen
Turcja Lütfiye Esen
6:1, 6:3
9. 02/06/2014 Turcja Adana Twarda Turcja İpek Soylu Ukraina Alona Fomina
Rosja Jekatierina Ciklauri
6:3, 6:1
10. 30/06/2014 Turcja Stambuł Twarda Turcja Melis Sezer Rosja Maria Moch
Szwecja Anette Munozova
2:6, 6:0, 10–7
11. 13/09/2015 Francja Biarritz Ceglana Białoruś Lidzija Marozawa Węgry Réka Luca Jani
Liechtenstein Stephanie Vogt
6:4, 6:4
12. 26/10/2015 Turcja Stambuł Twarda (hala) Rosja Polina Lejkina Rumunia Cristina Dinu
Chorwacja Jana Fett
7:5, 6:7(2), 10–5
13. 09/11/2015 Białoruś Mińsk Twarda (hala) Rosja Wieronika Kudiermietowa Rosja Anastasija Frołowa
Rosja Jekatierina Jaszyna
6:3, 6:1
14. 11/02/2017 Turcja Antalya Ceglana Rosja Walentina Iwachnienko Szwajcaria Karin Kennel
Słowenia Nastja Kolar
7:6(6), 6:2
15. 18/02/2017 Turcja Antalya Ceglana Szwajcaria Karin Kennel Rumunia Cristina Dinu
Rumunia Cristina Ene
6:3, 2:6, 10–5
16. 22/09/2019 Rumunia Arad Ceglana Rumunia Andreea Mitu Rumunia Oana Gavrilă
Rumunia Andreea Roșca
6:0, 6:1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]