Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – gra pojedyncza kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W indywidualnych kobiecych zawodach w badmintona na igrzyskach olimpijskich w Atenach wystartowały 32 zawodniczki z 21 krajów.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoty Zhang Ning Chińska Republika Ludowa Chiny
Srebrny Mia Audina Holandia Holandia
Brązowy Zhou Mi Chińska Republika Ludowa Chiny

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik 1 Wynik Zawodnik 2
Chińska Republika Ludowa Gong Ruina 11:9, 11:4 Singapur Li Li
Tajlandia Salakjit Ponsana 11:7, 5:11, 11:8 Japonia Miho Tanaka
Korea Południowa Jun Jae-youn 11:4, 11:5 Kanada Charmaine Reid
Chińskie Tajpej Cheng Shao-chieh 11:9, 11:8 Hongkong Ling Wan Ting
Holandia Mia Audina 11:4, 11:1 Jamajka Nigella Saunders
Indie Aparna Popat 11:6, 11:3 Południowa Afryka Michelle Edwards
Dania Camilla Martin 11:4, 11:7 Japonia Kanako Yonekura
Wielka Brytania Tracey Hallam 11:7, 6:11, 11:9 Niemcy Juliane Schenk
Bułgaria Petja Nedełczewa 8:11, 11:7, 13:11 Dania Tine Rasmussen
Korea Południowa Seo Yoon-hee 11:6, 6:11, 11:7 Francja Pi Hongyan
Japonia Kaori Mori 11:5, 11:4 Finlandia Anu Weckström
Chińska Republika Ludowa Zhou Mi 9:11, 11:5, 11:2 Niemcy Xu Huaiwen
Holandia Yao Jie 11:6, 11:8 Singapur Jiang Yanmei
Hongkong Wang Chen 11:1, 11:4 Peru Lorena Blanco
Wielka Brytania Kelly Morgan 11:5, 11:3 Australia Lenny Permana
Chińska Republika Ludowa Zhang Ning 4:11, 11:3, 11:7 Szwecja Marina Andrievskaya

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik 1 Wynik Zawodnik 2
Chińska Republika Ludowa Gong Ruina 11:8, 11:3 Tajlandia Salakjit Ponsana
Korea Południowa Jun Jae-youn 11:3, 6:11, 4:11 Chińskie Tajpej Cheng Shao-chieh
Holandia Mia Audina 9:11, 11:1, 11:3 Indie Aparna Popat
Dania Camilla Martin 2:11, 11:5, 10:13 Wielka Brytania Tracey Hallam
Bułgaria Petja Nedełczewa 7:11, 11:5, 11:8 Korea Południowa Seo Yoon-hee
Japonia Kaori Mori 2:11, 4:11 Chińska Republika Ludowa Zhou Mi
Holandia Yao Jie 11:8, 10:12, 8:11 Chińskie Tajpej Wang Chen
Wielka Brytania Kelly Morgan 6:11, 8:11 Chińska Republika Ludowa Zhang Ning

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik 1 Wynik Zawodnik 2
Chińska Republika Ludowa Gong Ruina 11:3, 11:3 Chińskie Tajpej Cheng Shao-chieh
Holandia Mia Audina 11:0, 11:9 Wielka Brytania Tracey Hallam
Bułgaria Petja Nedełczewa 4:11, 1:11 Chińska Republika Ludowa Zhou Mi
Hongkong Wang Chen 11:9, 6:11, 7:11 Chińska Republika Ludowa Zhang Ning

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik 1 Wynik Zawodnik 2
Chińska Republika Ludowa Gong Ruina 4:11, 2:11 Holandia Mia Audina
Chińska Republika Ludowa Zhou Mi 6:11, 4:11 Chińska Republika Ludowa Zhang Ning

o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik 1 Wynik Zawodnik 2
Chińska Republika Ludowa Zhou Mi 11:2, 8:11, 11:6 Chińska Republika Ludowa Gong Ruina

Finał[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik 1 Wynik Zawodnik 2
Holandia Mia Audina 11:8, 6:11, 7:11 Chińska Republika Ludowa Zhang Ning