Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – singel kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Badminton
Singel kobiet
Złoty medal Hiszpania Carolina Marin
Srebrny medal Indie Pusarla Sindhu
Brązowy medal Japonia Nozomi Okuhara
Badminton na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Badminton pictogram.svg
Mężczyźni Kobiety
singel singel
debel debel
mikst

Singel kobiet w badmintonie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 został rozegrany między 11 a 19 sierpnia na Riocentro – Pawilon 4.

Rozstawieni zawodnicy[edytuj | edytuj kod]

  1. Hiszpania Carolina Marín
  2. Chińska Republika Ludowa Wang Yihan
  3. Chińska Republika Ludowa Li Xuerui
  4. Tajlandia Ratchanok Intanon
  5. Indie Saina Nehwal
  6. Japonia Nozomi Okuhara
  7. Korea Południowa Sung Ji-hyun
  8. Chińskie Tajpej Tai Tzu-ying
  9. Indie Pusarla Sindhu
  10. Japonia Akane Yamaguchi
  11. Wielka Brytania Kirsty Gilmour
  12. Tajlandia Porntip Buranaprasertsuk
  13. Korea Południowa Bae Yeon-ju

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Hiszpania Carolina Marín 2 2 0 4 0 2
Dania Line Kjærsfeldt 2 1 1 2 2 1
Finlandia Nanna Vainio 2 0 2 0 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
11 sierpnia Hiszpania Carolina Marín 21-6
21-4
Finlandia Nanna Vainio
12 sierpnia Dania Line Kjærsfeldt 21-9
21-8
Finlandia Nanna Vainio
13 sierpnia Hiszpania Carolina Marín 21-16
21-13
Dania Line Kjærsfeldt

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Korea Południowa Sung Ji-hyun 2 2 0 4 0 2
Singapur Liang Xiaoyu 2 1 1 2 2 1
Francja Delphine Lansac 2 0 2 0 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
12 sierpnia Korea Południowa Sung Ji-hyun 21-13
21-14
Francja Delphine Lansac
13 sierpnia Singapur Liang Xiaoyu 21-7
21-15
Francja Delphine Lansac
14 sierpnia Korea Południowa Sung Ji-hyun 21-17
21-11
Singapur Liang Xiaoyu

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Bułgaria Linda Zecziri 2 2 0 4 1 2
Wielka Brytania Kirsty Gilmour 2 1 1 3 2 1
Szwajcaria Sabrina Jaquet 2 0 2 0 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
11 sierpnia Wielka Brytania Kirsty Gilmour 21-17
21-15
Szwajcaria Sabrina Jaquet
13 sierpnia Bułgaria Linda Zecziri 21-17
21-15
Szwajcaria Sabrina Jaquet
14 sierpnia Wielka Brytania Kirsty Gilmour 21-12
17-21
16-21
Bułgaria Linda Zecziri

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Chińska Republika Ludowa Li Xuerui 3 3 0 6 0 3
Stany Zjednoczone Iris Wang 3 2 1 4 2 2
Belgia Lianne Tan 3 1 2 3 4 1
Portugalia Telma Santos 3 0 3 1 6 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
11 sierpnia Stany Zjednoczone Iris Wang 21-17
20-22
21-14
Belgia Lianne Tan
11 sierpnia Chińska Republika Ludowa Li Xuerui 21-12
21-7
Portugalia Telma Santos
12 sierpnia Stany Zjednoczone Iris Wang 18-21
21-10
21-12
Portugalia Telma Santos
12 sierpnia Chińska Republika Ludowa Li Xuerui 21-11
21-11
Belgia Lianne Tan
14 sierpnia Chińska Republika Ludowa Li Xuerui 21-16
21-12
Stany Zjednoczone Iris Wang
14 sierpnia Belgia Lianne Tan 21-16
21-18
Portugalia Telma Santos

Grupa G[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Ukraina Marija Ulitina 2 2 0 4 0 2
Indie Saina Nehwal 2 1 1 2 2 1
Brazylia Lohaynny Vicente 2 0 2 0 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
11 sierpnia Indie Saina Nehwal 21-17
21-17
Brazylia Lohaynny Vicente
13 sierpnia Ukraina Marija Ulitina 21-13
21-13
Brazylia Lohaynny Vicente
14 sierpnia Indie Saina Nehwal 18-21
19-21
Ukraina Marija Ulitina

Grupa H[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Tajlandia Porntip Buranaprasertsuk 2 2 0 4 0 2
Mauritius Kate Foo Kune 2 1 1 2 2 1
Australia Wendy Chen Hsuan-yu 2 0 2 0 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
11 sierpnia Tajlandia Porntip Buranaprasertsuk 21-14
21-15
Australia Wendy Chen Hsuan-yu
13 sierpnia Mauritius Kate Foo Kune 21-16
21-19
Australia Wendy Chen Hsuan-yu
14 sierpnia Tajlandia Porntip Buranaprasertsuk 21-7
21-18
Mauritius Kate Foo Kune

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Korea Południowa Bae Yeon-ju 2 2 0 4 0 2
Turcja Özge Bayrak 2 1 1 2 2 1
Włochy Jeanine Cicognini 2 0 2 0 2 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
12 sierpnia Korea Południowa Bae Yeon-ju 21-11
21-8
Włochy Jeanine Cicognini
13 sierpnia Turcja Özge Bayrak 21-14
21-9
Włochy Jeanine Cicognini
14 sierpnia Korea Południowa Bae Yeon-ju 21-11
21-7
Turcja Özge Bayrak

Grupa J[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Japonia Nozomi Okuhara 2 2 0 4 0 2
Wietnam Vũ Thị Trang 2 1 1 2 2 1
Indonezja Lindaweni Fanetri 2 0 2 0 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
12 sierpnia Japonia Nozomi Okuhara 21-10
21-8
Wietnam Vũ Thị Trang
13 sierpnia Indonezja Lindaweni Fanetri 12-21
11-21
Wietnam Vũ Thị Trang
14 sierpnia Japonia Nozomi Okuhara 21-12
21-12
Indonezja Lindaweni Fanetri

Grupa K[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Japonia Akane Yamaguchi 2 2 0 4 1 2
Malezja Tee Jing Yi 2 1 1 2 2 1
Czechy Kristína Gavnholt 2 0 2 1 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
12 sierpnia Japonia Akane Yamaguchi 20-22
21-12
21-15
Czechy Kristína Gavnholt
13 sierpnia Malezja Tee Jing Yi 22-20
21-15
Czechy Kristína Gavnholt
14 sierpnia Japonia Akane Yamaguchi 21-18
21-5
Malezja Tee Jing Yi

Grupa L[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Tajlandia Ratchanok Intanon 2 2 0 4 0 2
Estonia Kati Tolmoff 2 1 1 2 3 1
Hongkong Yip Pui Yin 2 0 2 1 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
11 sierpnia Tajlandia Ratchanok Intanon 21-14
21-13
Estonia Kati Tolmoff
12 sierpnia Hongkong Yip Pui Yin 21-5
13-21
12-21
Estonia Kati Tolmoff
14 sierpnia Tajlandia Ratchanok Intanon 21-18
21-12
Hongkong Yip Pui Yin

Grupa M[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Indie Pusarla Sindhu 2 2 0 4 1 2
Kanada Michelle Li 2 1 1 3 2 1
Węgry Laura Sárosi 2 0 2 0 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
11 sierpnia Indie Pusarla Sindhu 21-8
21-9
Węgry Laura Sárosi
13 sierpnia Kanada Michelle Li 21-11
21-8
Węgry Laura Sárosi
14 sierpnia Indie Pusarla Sindhu 19-21
21-15
21-17
Kanada Michelle Li

Grupa N[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Chińskie Tajpej Tai Tzu-ying 2 2 0 4 0 2
Rosja Natalja Pierminowa 2 1 1 2 2 1
Austria Elisabeth Baldauf 2 0 2 0 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
11 sierpnia Chińskie Tajpej Tai Tzu-ying 21-11
21-9
Austria Elisabeth Baldauf
13 sierpnia Rosja Natalja Pierminowa 21-17
21-8
Austria Elisabeth Baldauf
14 sierpnia Chińskie Tajpej Tai Tzu-ying 21-12
21-9
Rosja Natalja Pierminowa

Grupa P[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Mecz W P S+ S- Pkt.
Chińska Republika Ludowa Wang Yihan 2 2 0 4 0 2
Niemcy Karin Schnaase 2 1 1 2 2 1
Irlandia Chloe Magee 2 0 2 0 4 0
Data Zawodniczka 1 Wynik Zawodniczka 2
11 sierpnia Chińska Republika Ludowa Wang Yihan 21-7
21-12
Irlandia Chloe Magee
11 sierpnia Niemcy Karin Schnaase 21-14
21-19
Irlandia Chloe Magee
12 sierpnia Chińska Republika Ludowa Wang Yihan 21-11
21-16
Niemcy Karin Schnaase

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Hiszpania Carolina Marín  
 BYE     1  Hiszpania Carolina Marín 21 21  
7  Korea Południowa Sung Ji-hyun 21 21   7  Korea Południowa Sung Ji-hyun 12 16  
 Bułgaria Linda Zetchiri 15 12       1  Hiszpania Carolina Marín 21 21  
3  Chińska Republika Ludowa Li Xuerui       3  Chińska Republika Ludowa Li Xuerui 14 16  
 BYE     3  Chińska Republika Ludowa Li Xuerui 21 21
 Ukraina Marija Ulitina 14 16   12  Tajlandia Porntip Buranaprasertsuk 12 17  
12  Tajlandia Porntip Buranaprasertsuk 21 21       1  Hiszpania Carolina Marín 19 21 21
13  Korea Południowa Bae Yeon-ju 6 7       9  Indie Pusarla Sindhu 21 12 15
6  Japonia Nozomi Okuhara 21 21     6  Japonia Nozomi Okuhara 11 21 21  
10  Japonia Akane Yamaguchi 21 21   10  Japonia Akane Yamaguchi 21 17 10  
4  Tajlandia Ratchanok Intanon 19 16       6  Japonia Nozomi Okuhara 19 10
9  Indie Pusarla Sindhu 21 21       9  Indie Pusarla Sindhu 21 21  
8  Chińskie Tajpej Tai Tzu-ying 13 15     9  Indie Pusarla Sindhu 22 21 Mecz o trzecie miejsce
 BYE   2  Chińska Republika Ludowa Wang Yihan 20 19   3  Chińska Republika Ludowa Li Xuerui w/o
2  Chińska Republika Ludowa Wang Yihan   6  Japonia Nozomi Okuhara

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]