Bahrain McLaren

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bahrain McLaren
Ilustracja
Kod TBM
Data założenia 2017
Dywizja UCI WorldTeams
Państwo  Bahrajn
Sponsor techniczny Merida
Strona internetowa

Bahrain McLaren (Kod UCI: TBM) – kolarska zawodowa grupa z Bahrajnu, której dyrektorem jest Brent Copeland.

Grupa powstała w sezonie 2017, od początku występuje w najwyższej dywizji UCI WorldTeams.

Sezony[edytuj | edytuj kod]

2020[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Yukiya Arashiro22 wrzesień 1984JPN JaponiaLampre-Merida (2016)
Enrico Battaglin17 listopad 1989ITA WłochyKatusha-Alpecin (2019)
Phil Bauhaus8 lipiec 1994GER NiemcySunweb (2018)
Pello Bilbao25 luty 1990ESP HiszpaniaAstana (2019)
Grega Bole13 sierpień 1985SLO SłoweniaNippo-Vini Fantini (2016)
Santiago Buitrago26 wrzesień 1999COL KolumbiaAV Villas (2018)
Eros Capecchi13 czerwiec 1986ITA WłochyDeceuninck-Quick-Step (2019)
Damiano Caruso12 październik 1987ITA WłochyBMC Racing (2018)
Mark Cavendish21 maj 1985GBR Wielka BrytaniaDimension Data (2019)
Sonny Colbrelli17 maj 1990ITA WłochyBardiani CSF (2016)
Scott Davies5 sierpień 1995GBR Wielka BrytaniaDimension Data (2019)
Feng Chun-kai2 listopad 1988TPE Republika ChińskaLampre-Merida (2016)
Iván García Cortina20 listopad 1995ESP HiszpaniaKlein Constantia (2016)
Marco Haller1 kwiecień 1991AUT AustriaKatusha-Alpecin (2019)
Heinrich Haussler25 luty 1984AUS AustraliaIAM (2016)
Kevin Inkelaar8 lipiec 1997NED HolandiaGroupama-FDJ Continental (2019)
Mikel Landa13 grudzień 1989ESP HiszpaniaMovistar (2019)
Matej Mohorič19 październik 1994SLO SłoweniaUAE Team Emirates (2017)
Domen Novak12 lipiec 1995SLO SłoweniaAdria Mobil (2016)
Mark Padun6 lipiec 1996UKR UkrainaColpack (2017)
Hermann Pernsteiner7 sierpień 1990AUT AustriaAmplatz-BMC (2017)
Luka Pibernik23 październik 1993SLO SłoweniaLampre-Merida (2016)
Wout Poels1 październik 1987NED HolandiaIneos (2019)
Marcel Sieberg30 kwiecień 1982GER NiemcyLotto-Soudal (2018)
Dylan Teuns1 marzec 1992BEL BelgiaBMC Racing (2018)
Jan Tratnik23 luty 1990SLO SłoweniaCCC Sprandi Polkowice (2018)
Rafael Valls25 czerwiec 1987ESP HiszpaniaMovistar (2019)
Stephen Williams9 czerwiec 1996GBR Wielka BrytaniaSEG Racing Academy (2018)
Fred Wright13 czerwiec 1999GBR Wielka Brytania
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
6 lutSaudi Tour, 3. etap(Wikidata:Q851) Arabia Saudyjska2.1GER Phil Bauhaus
8 lutSaudi Tour, 5. etap(Wikidata:Q851) Arabia Saudyjska2.1GER Phil Bauhaus
8 lutego 2020Saudi Tour, klasyfikacja generalna(Wikidata:Q851) Arabia Saudyjska2.1GER Phil Bauhaus
23 lutVuelta a Andalucía, 5. etapESP Hiszpania2.ProBEL Dylan Teuns
10 marParyż-Nicea, 3. etapFRA Francja2.UWTESP Iván García Cortina
2 sieCircuito de GetxoESP Hiszpania1.1ITA Damiano Caruso
2 sieRoute du Sud, 2. etapFRA Francja2.1ITA Sonny Colbrelli
21 sieMistrzostwa Hiszpanii – jazda indywidualna na czasESP HiszpaniaCNESP Pello Bilbao

2019[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Valerio Agnoli6 styczeń 1985ITA WłochyAstana (2016)
Yukiya Arashiro22 wrzesień 1984JPN JaponiaLampre-Merida (2016)
Phil Bauhaus8 lipiec 1994GER NiemcySunweb (2018)
Grega Bole13 sierpień 1985SLO SłoweniaNippo-Vini Fantini (2016)
Damiano Caruso12 październik 1987ITA WłochyBMC Racing (2018)
Sonny Colbrelli17 maj 1990ITA WłochyBardiani CSF (2016)
Rohan Dennis (1 sty–13 wrz)28 maj 1990AUS AustraliaBMC Racing (2018)
Feng Chun-kai2 listopad 1988TPE Republika ChińskaLampre-Merida (2016)
Iván García Cortina20 listopad 1995ESP HiszpaniaKlein Constantia (2016)
Andrea Garosio12 czerwiec 1993ITA WłochyD'Amico-Utensilnord (2018)
Heinrich Haussler25 luty 1984AUS AustraliaIAM (2016)
Kristijan Koren25 listopad 1986SLO SłoweniaCannondale-Drapac (2017)
Matej Mohorič19 październik 1994SLO SłoweniaUAE Team Emirates (2017)
Vincenzo Nibali14 listopad 1984ITA WłochyAstana (2016)
Domen Novak12 lipiec 1995SLO SłoweniaAdria Mobil (2016)
Mark Padun6 lipiec 1996UKR UkrainaColpack (2017)
Hermann Pernsteiner7 sierpień 1990AUT AustriaAmplatz-BMC (2017)
Luka Pibernik23 październik 1993SLO SłoweniaLampre-Merida (2016)
Domenico Pozzovivo30 listopad 1982ITA WłochyAG2R La Mondiale (2017)
Marcel Sieberg30 kwiecień 1982GER NiemcyLotto-Soudal (2018)
Dylan Teuns1 marzec 1992BEL BelgiaBMC Racing (2018)
Jan Tratnik23 luty 1990SLO SłoweniaCCC Sprandi Polkowice (2018)
Wang Meiyin26 grudzień 1988CHN ChinyWisdom-Hengxiang Cycling Team (2016)
Stephen Williams9 czerwiec 1996GBR Wielka BrytaniaSEG Racing Academy (2018)
Antonio Nibali23 wrzesień 1992ITA WłochyNippo-Vini Fantini (2016)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
19 lutTour of Oman, 4. etapOMA OmanITA Sonny Colbrelli
30 kwiUCI World Tour, prologSUI Szwajcaria2.UWTSLO Jan Tratnik
16 majTour of California, 5. etapUSA Stany Zjednoczone2.UWTESP Iván García Cortina
10 czeCritérium du Dauphiné, 2. etapFRA Francja2.UWTBEL Dylan Teuns
15 czeTour de Suisse, 1. etapSUI Szwajcaria2.UWTAUS Rohan Dennis
11 lipTour de France, 6. etapFRA Francja2.UWTBEL Dylan Teuns

2018[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Valerio Agnoli6 styczeń 1985ITA WłochyAstana (2016)
Yukiya Arashiro22 wrzesień 1984JPN JaponiaLampre-Merida (2016)
Manuele Boaro12 marzec 1987ITA WłochyTinkoff (2016)
Grega Bole13 sierpień 1985SLO SłoweniaNippo-Vini Fantini (2016)
Niccolò Bonifazio29 październik 1993ITA WłochyTrek-Segafredo (2016)
Borut Božič8 sierpień 1980SLO SłoweniaCofidis, Solutions Crédits (2016)
Sonny Colbrelli17 maj 1990ITA WłochyBardiani CSF (2016)
Feng Chun-kai2 listopad 1988TPE Republika ChińskaLampre-Merida (2016)
Iván García Cortina20 listopad 1995ESP HiszpaniaKlein Constantia (2016)
Enrico Gasparotto22 marzec 1982ITA WłochyWanty-Groupe Gobert (2016)
Heinrich Haussler25 luty 1984AUS AustraliaIAM (2016)
Gorka Izagirre7 październik 1987ESP HiszpaniaMovistar (2017)
Ion Izagirre4 luty 1989ESP HiszpaniaMovistar (2016)
Kristijan Koren25 listopad 1986SLO SłoweniaCannondale-Drapac (2017)
Matej Mohorič19 październik 1994SLO SłoweniaUAE Team Emirates (2017)
Ramūnas Navardauskas30 styczeń 1988LTU LitwaCannondale-Drapac (2016)
Antonio Nibali23 wrzesień 1992ITA WłochyNippo-Vini Fantini (2016)
Vincenzo Nibali14 listopad 1984ITA WłochyAstana (2016)
Domen Novak12 lipiec 1995SLO SłoweniaAdria Mobil (2016)
Mark Padun6 lipiec 1996UKR UkrainaColpack (2017)
Franco Pellizotti15 styczeń 1978ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec (2016)
David Per13 luty 1995SLO SłoweniaAdria Mobil (2016)
Hermann Pernsteiner7 sierpień 1990AUT AustriaAmplatz-BMC (2017)
Luka Pibernik23 październik 1993SLO SłoweniaLampre-Merida (2016)
Domenico Pozzovivo30 listopad 1982ITA WłochyAG2R La Mondiale (2017)
Kanstancin Siucou9 sierpień 1982BLR BiałoruśDimension Data (2016)
Giovanni Visconti 13 styczeń 1983ITA WłochyMovistar (2016)
Wang Meiyin26 grudzień 1988CHN ChinyWisdom-Hengxiang Cycling Team (2016)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
9 lutDubai Tour, 4. etapUAE Zjednoczone Emiraty ArabskieITA Sonny Colbrelli
4 marGP Industria & Artigianato di LarcianoITA WłochySLO Matej Mohorič
17 marMediolan-San RemoITA Włochy1.UWTITA Vincenzo Nibali
17 kwiDookoła Chorwacji, 1. etapCRO ChorwacjaITA Niccolò Bonifazio
19 kwiDookoła Chorwacji, 3. etapCRO ChorwacjaBLR Kanstancin Siucou
20 kwiTour of the Alps, 5. etapAUT AustriaUKR Mark Padun
21 kwiDookoła Chorwacji, 5. etapCRO ChorwacjaITA Manuele Boaro
22 kwietnia 2018Dookoła Chorwacji, klasyfikacja generalnaCRO ChorwacjaBLR Kanstancin Siucou
15 majGiro d'Italia, 10. etapITA Włochy2.UWTSLO Matej Mohorič
22 majTour of Japan, 2. etapJPN JaponiaSLO Grega Bole
26 majTour of Japan, 6. etapJPN JaponiaSLO Grega Bole
7 lipDookoła Austrii, 1. etapAUT AustriaSLO Matej Mohorič
8 lipDookoła Austrii, 2. etapAUT AustriaITA Giovanni Visconti

2017[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Valerio Agnoli6 styczeń 1985ITA WłochyAstana (2016)
Yukiya Arashiro22 wrzesień 1984JPN JaponiaLampre-Merida (2016)
Manuele Boaro12 marzec 1987ITA WłochyTinkoff (2016)
Grega Bole13 sierpień 1985SLO SłoweniaNippo-Vini Fantini (2016)
Niccolò Bonifazio29 październik 1993ITA WłochyTrek-Segafredo (2016)
Borut Božič8 sierpień 1980SLO SłoweniaCofidis, Solutions Crédits (2016)
Janez Brajkovič18 grudzień 1983SLO SłoweniaUnitedHealthcare (2016)
Ondřej Cink7 grudzień 1990CZE Czechy
Sonny Colbrelli17 maj 1990ITA WłochyBardiani CSF (2016)
Feng Chun-kai2 listopad 1988TPE Republika ChińskaLampre-Merida (2016)
Iván García Cortina20 listopad 1995ESP HiszpaniaKlein Constantia (2016)
Enrico Gasparotto22 marzec 1982ITA WłochyWanty-Groupe Gobert (2016)
Tsgabu Grmay25 sierpień 1991ETH EtiopiaLampre-Merida (2016)
Heinrich Haussler25 luty 1984AUS AustraliaIAM (2016)
Jon Ander Insausti13 grudzień 1992ESP HiszpaniaEuskadi Basque Country-Murias (2016)
Ion Izagirre4 luty 1989ESP HiszpaniaMovistar (2016)
Javier Moreno 18 lipiec 1984ESP HiszpaniaMovistar (2016)
Ramūnas Navardauskas30 styczeń 1988LTU LitwaCannondale-Drapac (2016)
Antonio Nibali23 wrzesień 1992ITA WłochyNippo-Vini Fantini (2016)
Vincenzo Nibali14 listopad 1984ITA WłochyAstana (2016)
Domen Novak12 lipiec 1995SLO SłoweniaAdria Mobil (2016)
Franco Pellizotti15 styczeń 1978ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec (2016)
David Per13 luty 1995SLO SłoweniaAdria Mobil (2016)
Luka Pibernik23 październik 1993SLO SłoweniaLampre-Merida (2016)
Kanstancin Siucou9 sierpień 1982BLR BiałoruśDimension Data (2016)
Giovanni Visconti 13 styczeń 1983ITA WłochyMovistar (2016)
Wang Meiyin26 grudzień 1988CHN ChinyWisdom-Hengxiang Cycling Team (2016)
Andrea Garosio (1 sie–31 gru, stażysta)12 czerwiec 1993ITA Włochy
Mark Padun (1 sty–31 gru, stażysta)6 lipiec 1996UKR UkrainaColpack (2017)
Andrea Toniatti (1 sie–31 sie, stażysta)13 sierpień 1992ITA Włochy
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
25 styVuelta a San Juan, 3. etapARG ArgentynaLTU Ramūnas Navardauskas
6 marParyż-Nicea, 2. etapFRA Francja2.UWTITA Sonny Colbrelli
12 kwiBrabantse PijlBEL BelgiaITA Sonny Colbrelli
23 kwietnia 2017Dookoła Chorwacji, klasyfikacja generalnaCRO ChorwacjaITA Vincenzo Nibali
23 majGiro d'Italia, 16. etapITA Włochy2.UWTITA Vincenzo Nibali
28 majTour of Japan, 8. etapJPN JaponiaESP Jon Ander Insausti
23 czeMistrzostwa Etiopii – jazda indywidualna na czasETH EtiopiaCNETH Tsgabu Grmay
21 sieVuelta a España, 3. etapFRA Francja2.UWTITA Vincenzo Nibali
14 wrzCoppa BernocchiITA WłochyITA Sonny Colbrelli
30 wrzGiro dell’EmiliaITA WłochyITA Giovanni Visconti
7 paźGiro di LombardiaITA Włochy1.UWTITA Vincenzo Nibali

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]