Balkan Cup w biegach narciarskich 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Balkan Cup w biegach narciarskich 2018
2017 2019
Data 13 stycznia – 18 marca 2018
Miejsce rozpoczęcia Chorwacja Ravna gora
Miejsce zakończenia Bułgaria Bansko[a]
Organizator FIS
Liczba konkurencji 15
Zwycięzcy
Generalna Bułgaria Nansi Okoro

Bułgaria Nikołaj Wijaczew

Balkan Cup w biegach narciarskich 2018 – kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 13 stycznia 2018 r. w chorwackiej Ravnej gorze, a zakończyła się 18 marca 2018 r. w bułgarskim Bansku[a].

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 stycznia 2018 Chorwacja Ravna gora 2,5 km stylem dowolnym[b] Bułgaria Antonija Grigorowa Grecja Maria Tsakiri Grecja Maria Danu
2. 14 stycznia 2018 5 km stylem klasycznym Słowenia Anja Žavbi Kunaver Bułgaria Antonija Grigorowa Chorwacja Vedrana Malec
3. 19 stycznia 2018 Turcja Erzurum/Kandilli[c] 5 km stylem klasycznym Bułgaria Antonija Grigorowa Czechy Sandra Schützová Grecja Maria Danu
4. 20 stycznia 2018 5 km stylem klasycznym Bułgaria Nansi Okoro Czechy Sandra Schützová Bułgaria Antonija Grigorowa
5. 21 stycznia 2018 5 km stylem dowolnym Czechy Sandra Schützová Bułgaria Antonija Grigorowa Grecja Maria Danu
6. 3 lutego 2018 Grecja Nausa[d] 5 km stylem dowolnym Grecja Maria Danu Serbia Anja Ilić Rumunia Georgiana Ioana Andreca
7. 4 lutego 2018 5 km stylem dowolnym Bułgaria Nansi Okoro Grecja Maria Danu Serbia Anja Ilić
8. 28 lutego 2018[e] Serbia Zlatibor 5 km stylem dowolnym Bułgaria Nansi Okoro Serbia Anja Ilić Bośnia i Hercegowina Sanja Kusmuk
9. 1 marca 2018[f] Sprint stylem dowolnym Bułgaria Nansi Okoro Serbia Anja Ilić Bułgaria Vanesa Emilova
10. 7 marca 2018 Macedonia Północna Mawrowo 5 km stylem dowolnym Bułgaria Nansi Okoro Macedonia Północna Wiktorija Todorowska Serbia Anja Ilić
11. 8 marca 2018 5 km stylem dowolnym Bułgaria Nansi Okoro Rumunia Georgiana Ioana Andreca Macedonia Północna Wiktorija Todorowska
12. 12 marca 2018[g] Bośnia i Hercegowina Dvorista - Pale 5 km stylem dowolnym Rumunia Timea Lörincz Bośnia i Hercegowina Tanja Karišik-Košarac Chorwacja Vedrana Malec
13. 13 marca 2018[h] 10 km stylem dowolnym Rumunia Timea Lörincz Bułgaria Ljubomira Pehliwańka Bułgaria Nansi Okoro
14. 17 marca 2018 Bułgaria Bansko[a] 5 km stylem klasycznym Rumunia Timea Lörincz Bułgaria Nansi Okoro Bułgaria Vanesa Emilova
15. 18 marca 2018 5 km stylem dowolnym Rumunia Timea Lörincz Bośnia i Hercegowina Tanja Karišik-Košarac Bułgaria Ljubomira Pehliwańka

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 stycznia 2018 Chorwacja Ravna gora 2,5 km stylem dowolnym[b] Chorwacja Edi Dadić Bułgaria Nikołaj Wijaczew Słowenia Jan Miha
2. 14 stycznia 2018 10 km stylem klasycznym Bułgaria Jordan Czuczuganow Chorwacja Edi Dadić Słowenia Jan Mezek
3. 19 stycznia 2018 Turcja Erzurum/Kandilli[c] 10 km stylem klasycznym Chorwacja Edi Dadić Bułgaria Jordan Czuczuganow Turcja Hamza Dursun
4. 20 stycznia 2018 10 km stylem klasycznym Chorwacja Edi Dadić Bułgaria Jordan Czuczuganow Turcja Ömer Ayçiçek
5. 21 stycznia 2018 10 km stylem dowolnym Serbia Damir Rastić Chorwacja Edi Dadić Turcja Ömer Ayçiçek
6. 3 lutego 2018 Grecja Nausa[d] 10 km stylem dowolnym Rumunia Florin Robert Dolhăscu Rumunia Petrică Hogiu Grecja Apostolos Angelis
7. 4 lutego 2018 10 km stylem dowolnym Rumunia Petrică Hogiu Bułgaria Nikołaj Wijaczew Rumunia Florin Robert Dolhăscu
8. 28 lutego 2018[e] Serbia Zlatibor 10 km stylem dowolnym Serbia Damir Rastić Bułgaria Nikołaj Wijaczew Bułgaria Martin Penchew
9. 1 marca 2018[f] Sprint stylem dowolnym Bułgaria Nikołaj Wijaczew Bośnia i Hercegowina Stefan Anić Serbia Miloš Milosavljević
10. 7 marca 2018 Macedonia Północna Mawrowo 10 km stylem dowolnym Bułgaria Martin Penchew Macedonia Północna Stawre Jada Rumunia Florin Robert Dolhăscu
11. 8 marca 2018 10 km stylem dowolnym Bułgaria Martin Penchew Bułgaria Jordan Czuczuganow Rumunia Florin Robert Dolhăscu
12. 12 marca 2018[g] Bośnia i Hercegowina Dvorista - Pale 10 km stylem dowolnym Rumunia Paul Constantin Pepene Rumunia Alin Florin Cioancă Rumunia Petrică Hogiu
13. 13 marca 2018[h] 15 km stylem dowolnym Rumunia Alin Florin Cioancă Rumunia Paul Constantin Pepene Rumunia Petrică Hogiu
14. 17 marca 2018 Bułgaria Bansko[a] 10 km stylem klasycznym Bułgaria Weselin Cinzow Rumunia Petrică Hogiu Rumunia Alin Florin Cioancă
15. 18 marca 2018 10 km stylem dowolnym Rumunia Raul Mihai Popa Bułgaria Weselin Cinzow Rumunia Alin Florin Cioancă

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Bułgaria Nansi Okoro 1022
2. Serbia Anja Ilić 679
3. Grecja Maria Danu 500
4. Bułgaria Antonija Grigorowa 480
5. Bułgaria Vanesa Emilova 448
6. Rumunia Timea Lörincz 400
7. Rumunia Georgiana Ioana Andreca 357
8. Bośnia i Hercegowina Sanja Kusmuk 315
9. Rumunia Maria Dumitrela Andreca 258
10. Macedonia Północna Wiktorija Todorowska 218
11. Chorwacja Gabrijela Skender 202
12. Bułgaria Ljubomira Pehliwańka 185
13. Turcja Ayşenur Duman 180
14. Macedonia Północna Wiktorija Jowanowska 178
15. Serbia Anastasija Vojinović 173
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Bułgaria Nikołaj Wijaczew 730
2. Bułgaria Martin Penchew 527
3. Bułgaria Jordan Czuczuganow 512
4. Chorwacja Edi Dadić 460
5. Rumunia Petrică Hogiu 430
6. Macedonia Północna Stawre Jada 343
7. Rumunia Florin Robert Dolhăscu 338
8. Rumunia Alin Florin Cioancă 300
9. Bułgaria Simeon Ognyanov 257
10. Serbia Miloš Milosavljević 250
11. Rumunia Raul Mihai Popa 245
12. Serbia Damir Rastić 236
13. Rumunia Szabolcs Forika 225
14. Bośnia i Hercegowina Miloš Čolić 212
15. Bośnia i Hercegowina Stefan Anić 195


Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Początkowo zawody miały się odbyć w Borowecu.
  2. a b Początkowo miały się odbyć sprinty.
  3. a b Początkowo zawody miały się odbyć w Bolu/Gerede.
  4. a b Początkowo zawody miały się odbyć w Metsowie.
  5. a b Początkowo zawody miały się odbyć 16 stycznia, później 30 stycznia, następnie 8 lutego
  6. a b Początkowo zawody miały się odbyć 17 stycznia, później 31 stycznia, następnie 9 lutego
  7. a b Początkowo zawody miały się odbyć 10 stycznia 2018.
  8. a b Początkowo zawody miały się odbyć 11 stycznia 2018.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]