Balt 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Balt 2001 – międzynarodowy mityng lekkoatletyczny, który odbył się 14 lipca 2001 roku na stadionie AWFiS w Gdańsku.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m Polska Piotr Balcerzak 10,36 Polska Marcin Urbaś 10,40 Ukraina Anatolij Dowhal 10,46
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Jerome Davis 46,10 Szwecja Laursen Jemisola 46,38 Dania Birk Christian 46,54
Bieg na 800 m Kenia Joseph Mutua 1:44,20 Kenia Francis Marwa 1:47,07 Szwecja Dirsch Risak 1:47,34
Bieg na 1000 m Polska Konrad Matuszewski 3:04,44 Polska Karol Boduła 3:08,30 Polska Marcin Bylinka 3:10,92
1500 m (na wózkach) Polska Tomasz Hamerlak 3:42,27 Polska Marcin Królikowski 3:43,41 Polska Zbigniew Baran 3:45,22
Bieg na 110 m przez płotki Stany Zjednoczone Ron Bramlett 13,54 Polska Krzysztof Mehlich 13,67 Polska Artur Kohutek 13,71
Sztafeta 4 x 200 m  Stany Zjednoczone
Marcus Brunson
Derrick Brew
Jerome Davis
Michael Johnson
1:20,98  Polska
Zbigniew Tulin
Piotr Balcerzak
Ryszard Pilarczyk
Marcin Urbaś
1:21,22 NR Drużyna mieszana
Dowhal
Kajdasz
Didkowski
Kulczak
1:24,55
Chód na 10000 m Polska Robert Korzeniowski 38:44,74 Polska Roman Magdziarczyk 40:42,91 Białoruś Andriej Makarow 40:43,27
Skok w dal Stany Zjednoczone Robert Howard 7,56 Polska Daniel Kaczmarczyk 7,55 Ukraina Wałerij Wasiljew 7,54
Skok wzwyż Polska Grzegorz Sposób 2,24 Bułgaria Aleksiej Liasniczy
Czechy Jan Janků
2,20
Skok o tyczce Australia Wiktor Czistiakow 5,80 Polska Adam Kolasa
Ukraina Denys Jurczenko
5,60
Pchnięcie kulą Słowacja Milan Haborák 19,70 Polska Przemysław Zabawski 18,81 Polska Sebastian Wenta 18,44

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Wynik 2. miejsce Wynik 3. miejsce Wynik
Bieg na 100 m Jamajka Beverly McDonald 11,1 Bułgaria Petyra Penderewa 11,3 Jamajka Merlene Frazer 11,4
Bieg na 400 m Węgry Alice Kun 51,88 Ukraina Olha Miszczenko 52,70 Polska Grażyna Prokopek 52,83
Bieg na 600 m Polska Karolina Rybka 1:54,15 Polska Paulina Sobieszczańska 2:00,05 Polska Agnieszka Kobza 2:00,68
Bieg na 1500 m Polska Justyna Bąk 4:12,97 Polska Małgorzata Jamróz 4:13,60 Polska Joanna Kaczor 4:15,97
Bieg na 100 m przez płotki Jamajka Rose Dionne 13,30 Polska Aneta Sosnowska 13,36 Polska Izabela Obłękowska 14,32
Skok w dal Polska Liliana Zagacka 6,33 Grecja Christina Athanasiou 6,32 Estonia Riina Valas 6,12
Skok o tyczce Polska Anna Huculak 3,80 Polska Joanna Piwowarska 3,80 Polska Joanna Ambrożuk 3,70
Rzut młotem Polska Agnieszka Pogroszewska 67,78 Polska Kamila Skolimowska 66,78 Czechy Lucie Vrbenská 64,32

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]