Bank of the West Classic 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bank of the West Classic 2007
Miejsce  Stany Zjednoczone
Stanford
Obiekt Taube Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 21- 29.07.2007
WTA Tour
Kategoria II
Pula nagród 600 000 $
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Adam Barrett
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Anna Czakwetadze
Gra podwójna
Indie Sania Mirza
Izrael Szachar Pe’er
2006 2008
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA Bank of the West Classic 2007 odbył się w dniach 21 - 29 lipca w amerykańskim Stanford na kortach twardych Taube Family Tennis Stadium. Pula nagród wyniosła 600 tysięcy dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Rosja Anna Czakwetadze 8
2 Francja Marion Bartoli 11
3 Słowacja Daniela Hantuchová 12
4 Szwajcaria Patty Schnyder 16
5 Izrael Szachar Pe’er 18
6 Francja Tatiana Golovin 12
7 Słowenia Katarina Srebotnik 23
8 Austria Sybille Bammer 24

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Rosja Anna Czakwetadze 4 6 6  
7  Słowenia Katarina Srebotnik 6 2 2  
  1  Rosja Anna Czakwetadze 6 6 6  
  3  Słowacja Daniela Hantuchová 7 3 2  
3  Słowacja Daniela Hantuchová 7 6
  Q  Białoruś Wolha Hawarcowa 5 3  
    1  Rosja Anna Czakwetadze 6 6
     Indie Sania Mirza 3 2
     Indie Sania Mirza 7 6  
4  Szwajcaria Patty Schnyder 6 1  
   Indie Sania Mirza 6 5 6
  8  Austria Sybille Bammer 2 7 3  
8  Austria Sybille Bammer 6 6
  WC  Stany Zjednoczone Lilia Osterloh 2 1  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Rosja Anna Czakwetadze  
   Wolny los  
  1  Rosja Anna Czakwetadze 6 6  
     Grecja Eleni Daniilidu 4 1  
WC  Stany Zjednoczone Amber Liu 6 5 1
     Grecja Eleni Daniilidu 4 7 6  
    1  Rosja Anna Czakwetadze 4 6 6
  7  Słowenia Katarina Srebotnik 6 2 2
     Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 5 4  
   Rosja Marija Kirilenko 3 7 6  
   Rosja Marija Kirilenko 0 6
  7  Słowenia Katarina Srebotnik 6 7  
   Rosja Olga Puczkowa 3 4
  7  Słowenia Katarina Srebotnik 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Słowacja Daniela Hantuchová  
   Wolny los  
  3  Słowacja Daniela Hantuchová 6 6  
     Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 4 2  
   Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6
     Rosja Jelena Bowina 3 4  
    3  Słowacja Daniela Hantuchová 7 6
  Q  Białoruś Wolha Hawarcowa 5 3
  Q  Białoruś Wolha Hawarcowa 6 6  
WC  Kolumbia Catalina Castaño 4 2  
Q  Białoruś Wolha Hawarcowa 4 7 6
  5  Izrael Szachar Pe’er 6 5 2  
Q  Francja Camille Pin 6 2
  5  Izrael Szachar Pe’er 7 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Francja Tatiana Golovin 6 6  
Q  Ukraina Wiktorija Kutuzowa 2 2  
  6  Francja Tatiana Golovin 4 1  
     Indie Sania Mirza 6 6  
   Japonia Akiko Morigami 6 5 6
     Indie Sania Mirza 4 7 7  
       Indie Sania Mirza 7 6
  4  Szwajcaria Patty Schnyder 6 1
     Ukraina Julija Wakułenko 6 3 2  
Q  Rosja Jarosława Szwiedowa 3 6 6  
Q  Rosja Jarosława Szwiedowa 5 2
  4  Szwajcaria Patty Schnyder 7 6  
   Wolny los
  4  Szwajcaria Patty Schnyder  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Austria Sybille Bammer 6 6  
   Japonia Ai Sugiyama 4 2  
  8  Austria Sybille Bammer 6 6  
     Stany Zjednoczone Meilen Tu 4 2  
   Stany Zjednoczone Meilen Tu 7 6
     Stany Zjednoczone M. Shaughnessy 6 1  
    8  Austria Sybille Bammer 6 6
  WC  Stany Zjednoczone Lilia Osterloh 2 1
  WC  Stany Zjednoczone Lilia Osterloh 6 7  
   Stany Zjednoczone Jill Craybas 2 5  
WC  Stany Zjednoczone Lilia Osterloh 5 6 6
  2  Francja Marion Bartoli 7 4 3  
   Wolny los
  2  Francja Marion Bartoli  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 88 265 $ 275
Finalistka 47 125 $ 190
Półfinalistka 25 240 $ 125
Ćwierćfinalistka 13 500 $ 70
2 runda 7 230 $ 35
1 runda 3 855 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Słowenia Katarina Srebotnik
Japonia Ai Sugiyama
2 Słowacja Janette Husárová
Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
3 Indie Sania Mirza
Izrael Szachar Pe’er
4 Grecja Eleni Daniilidu
Rosja Marija Kirilenko

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
1  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
6 6  
WC  Stany Zjednoczone Amber Liu
 Stany Zjednoczone Anne Yelsey
1 2     1  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
6 6  
   Japonia Akiko Morigami
 Stany Zjednoczone Meilen Tu
7 6      Japonia Akiko Morigami
 Stany Zjednoczone Meilen Tu
1 3  
   Ukraina Juliana Fedak
 Niemcy Vanessa Henke
5 3       1  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
4 7 7  
4  Grecja Eleni Daniilidu
 Rosja Marija Kirilenko
7 3 7          Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Anna Czakwetadze
6 5 10  
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Anna Czakwetadze
6 6 10        Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Anna Czakwetadze
7 6
   Łotwa Līga Dekmeijere
 Turcja İpek Şenoğlu
6 2 16      Japonia Aiko Nakamura
 Francja Camille Pin
6 2  
   Japonia Aiko Nakamura
 Francja Camille Pin
1 6 18          Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Anna Czakwetadze
4 6
   Uzbekistan Oqgul Omonmurodova
 Niemcy Angelika Bachmann
6 7       3  Indie Sania Mirza
 Izrael Szachar Pe’er
6 7
   Kolumbia Catalina Castaño
 Stany Zjednoczone Jill Craybas
4 5        Uzbekistan Oqgul Omonmurodova
 Niemcy Angelika Bachmann
7 3 6  
   Białoruś Tatiana Puczek
 Rosja Anastasija Rodionowa
1 6 9   3  Indie Sania Mirza
 Izrael Szachar Pe’er
5 6 10  
3  Indie Sania Mirza
 Izrael Szachar Pe’er
6 0 11       3  Indie Sania Mirza
 Izrael Szachar Pe’er
6 6
   Francja Tatiana Golovin
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 6          Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Rosja Ałła Kudriawcewa
3 4  
   Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Lilia Osterloh
0 2        Francja Tatiana Golovin
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 4
   Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Rosja Ałła Kudriawcewa
6 6      Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Rosja Ałła Kudriawcewa
7 6  
2  Słowacja Janette Husárová
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
2 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (WTA)[3]
Zwyciężczynie 27 730 $ 275
Finalistki 14 900 $ 190
Półfinalistki 7 970 $ 125
Ćwierćfinalistki 4 260 $ 70
1 runda 2 275 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Japonia Aiko Nakamura 57
2 Rosja Ałła Kudriawcewa 67
3 Niemcy Angelique Kerber 73
4 Białoruś Tatiana Puczek 74
5 Rosja Anastasija Rodionowa 78
6 Francja Camille Pin 85
7 Rosja Jarosława Szwiedowa 88
8 Białoruś Wolha Hawarcowa 107

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Finały
  1  Japonia Aiko Nakamura 6 3 1  
   Chińska Republika Ludowa Yuan Meng 2 6 6  
     Chińska Republika Ludowa Yuan Meng 6 6 6  
     Niemcy Angelika Roesch 0 7 2  
   Niemcy Angelika Roesch 6 6
     Łotwa Līga Dekmeijere 2 3  
       Chińska Republika Ludowa Yuan Meng 2 6
     Ukraina Wiktorija Kutuzowa 6 7
     Ukraina Wiktorija Kutuzowa 6 6  
WC  Południowa Afryka Kim Grant 1 0  
   Ukraina Wiktorija Kutuzowa 3 6 6
  5  Rosja Anastasija Rodionowa 6 3 4  
WC  Wielka Brytania Ines Janbakhsh 0 2
  5  Rosja Anastasija Rodionowa 6 6  
  1 runda 2 runda Finały
  2  Rosja Ałła Kudriawcewa 3 3  
   Niemcy Angelika Bachmann 6 6  
     Niemcy Angelika Bachmann 6 6  
  WC  Stany Zjednoczone Lindsey Nelson 0 3  
   Turcja İpek Şenoğlu 3 2
  WC  Stany Zjednoczone Lindsey Nelson 6 6  
       Niemcy Angelika Bachmann 1 4
  6  Francja Camille Pin 6 6
     Luksemburg Anne Kremer 2 7 6  
   Indie Romana Tedjakusuma 6 5 4  
   Luksemburg Anne Kremer 4 4
  6  Francja Camille Pin 6 6  
   Irlandia Kelly Liggan 3 4
  6  Francja Camille Pin 6 6  
  1 runda 2 runda Finały
  3  Niemcy Angelique Kerber 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Brie Whitehead 0 0  
  3  Niemcy Angelique Kerber 6 2 2  
     Niemcy Vanessa Henke 3 6 6  
   Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 5 3
     Niemcy Vanessa Henke 7 6  
       Niemcy Vanessa Henke 3 6 5
  7  Rosja Jarosława Szwiedowa 6 1 7
  WC  Stany Zjednoczone Jennifer Yen 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Lejla Hodzic 1 3  
WC  Stany Zjednoczone Jennifer Yen 2 0
  7  Rosja Jarosława Szwiedowa 6 6  
   Ukraina Juliana Fedak 4 4
  7  Rosja Jarosława Szwiedowa 6 6  
  1 runda 2 runda Finały
  4  Białoruś Tatiana Puczek w  
   Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones    
     Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones 6 6  
  WC  Stany Zjednoczone Anne Yelsey 2 3  
WC  Stany Zjednoczone Anne Yelsey 6 6
  WC  Stany Zjednoczone Mami Inoue 4 1  
       Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones 3 1
  8  Białoruś Wolha Hawarcowa 6 6
     Stany Zjednoczone Alexandra Stevenson 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Whitney Deason 2 2  
   Stany Zjednoczone Alexandra Stevenson 1 1
  8  Białoruś Wolha Hawarcowa 6 6  
WC  Słowacja Janette Husárová 2 6 3
  8  Białoruś Wolha Hawarcowa 6 2 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 15
Finalistki 2 065 $ 10
2 runda 1 105 $ 5
1 runda 595 $ 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 16 lipca 2007 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]