Bank of the West Classic 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: WTA Tour 2010.
Bank of the West Classic 2010
Miejsce  Stany Zjednoczone
Stanford
Nawierzchnia Twarda
Data 26.07-1.08.2010
WTA Tour
Kategoria Premier
Pula nagród 700 000 $
Drabinka 30S/32Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Białoruś Wiktoryja Azaranka
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
Stany Zjednoczone Liezel Huber
2009 2011
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA Bank of the West Classic 2010 odbył się w dniach 26 lipca - 1 sierpnia w amerykańskim Stanford na kortach twardych. Pula nagród wyniosła 700 000 dolarów amerykańskich. Obrończynią tytułu była Francuzka Marion Bartoli.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking
1 Australia Samantha Stosur 5
2 Rosja Jelena Diemientjewa 6
3 Polska Agnieszka Radwańska 11
4 Francja Marion Bartoli 14
5 Rosja Marija Szarapowa 15
6 Izrael Szachar Pe’er 16
7 Belgia Yanina Wickmayer 17
8/WC Białoruś Wiktoryja Azaranka 18

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Australia Samantha Stosur 7 3 6  
7  Belgia Yanina Wickmayer 5 6 3  
  1  Australia Samantha Stosur 2 3  
  8  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
4  Francja Marion Bartoli 6 3 3
  8  Białoruś Wiktoryja Azaranka 3 6 6  
    8  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6
  5  Rosja Marija Szarapowa 4 1
   Rosja Marija Kirilenko 5 0  
3  Polska A. Radwańska 7 6  
3  Polska A. Radwańska 6 2 2
  5  Rosja Marija Szarapowa 1 6 6  
5  Rosja Marija Szarapowa 6 2 6
  2  Rosja Jelena Diemientjewa 4 6 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Australia Samantha Stosur  
   wolny los  
  1  Australia Samantha Stosur 6 7  
  Q  Stany Zjednoczone Christina McHale 1 5  
Q  Stany Zjednoczone Christina McHale 3 6 6
  Q  Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 6 0 2  
    1  Australia Samantha Stosur 7 3 6
  7  Belgia Yanina Wickmayer 5 6 3
     Słowacja Dominika Cibulková 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Hilary Barte 2 2  
   Słowacja Dominika Cibulková 1 4
  7  Belgia Yanina Wickmayer 6 6  
   Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 3 1
  7  Belgia Yanina Wickmayer 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Francja Marion Bartoli 6 6  
   Stany Zjednoczone Ashley Harkleroad 1 4  
  4  Francja Marion Bartoli 6 6  
  WC  Serbia Ana Ivanović 3 4  
   Rosja Alisa Klejbanowa 3 2
  WC  Serbia Ana Ivanović 6 6  
    4  Francja Marion Bartoli 6 3 3
  8  Białoruś Wiktoryja Azaranka 3 6 6
     Stany Zjednoczone Melanie Oudin 6 7 6  
   Kanada Aleksandra Wozniak 7 5 3  
   Stany Zjednoczone Melanie Oudin 3 1
  8  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
   Japonia Ayumi Morita 0 2
  8  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Izrael Szachar Pe’er 0 6 6  
   Słowacja Daniela Hantuchová 6 4 3  
  6  Izrael Szachar Pe’er 4 3  
     Rosja Marija Kirilenko 6 6  
   Rosja Marija Kirilenko 6 6
  Q  Chorwacja Mirjana Lučić 1 4  
     Rosja Marija Kirilenko 5 0
  3  Polska A. Radwańska 7 6
  Q  Ukraina Olha Sawczuk 6 6  
   Stany Zjednoczone Jill Craybas 3 3  
Q  Ukraina Olha Sawczuk 64 2  
  3  Polska A. Radwańska 7 6  
   Południowa Afryka Chanelle Scheepers 5 6 3
  3  Polska A. Radwańska 7 4 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Rosja Marija Szarapowa 6 7  
   Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 4 5  
  5  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
     Białoruś Wolha Hawarcowa 3 3  
   Rosja Ałła Kudriawcewa 1 1
     Białoruś Wolha Hawarcowa 6 6  
    5  Rosja Marija Szarapowa 6 2 6
  2  Rosja Jelena Diemientjewa 4 6 3
     Japonia Kimiko Date-Krumm 4 7 6  
WC  Rosja Dinara Safina 6 60 2  
   Japonia Kimiko Date-Krumm 6 3 4
  2  Rosja Jelena Diemientjewa 3 6 6  
   wolny los
  2  Rosja Jelena Diemientjewa  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 107 000 $ 470
Finalistka 56 000 $ 320
Półfinalistka 30 000 $ 200
Ćwierćfinalistka 15 925 $ 120
2 runda 8 590 $ 60
1 runda 4 580 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Australia Rennae Stubbs
2 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
3 Rosja Alisa Klejbanowa
Izrael Szachar Pe’er
4 Białoruś Wolha Hawarcowa
Rosja Ałła Kudriawcewa

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Lisa Raymond
 Australia Rennae Stubbs
0 6 10  
   Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone R. Kops-Jones
6 4 12      Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone R. Kops-Jones
4 6 10  
 Łotwa Līga Dekmeijere
 Kanada M-E. Pelletier
5 6 6      Stany Zjednoczone Lilia Osterloh
 Stany Zjednoczone Riza Zalameda
6 3 6  
   Stany Zjednoczone Lilia Osterloh
 Stany Zjednoczone Riza Zalameda
7 2 10        Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone R. Kops-Jones
0 k  
4  Białoruś Wolha Hawarcowa
 Rosja Ałła Kudriawcewa
2 6 10       WC  Stany Zjednoczone L. Davenport
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
1  
   Stany Zjednoczone Shenay Perry
 Południowa Afryka Chanelle Scheepers
6 4 5     4  Białoruś Wolha Hawarcowa
 Rosja Ałła Kudriawcewa
4 2
   Holandia Michaëlla Krajicek
 Stany Zjednoczone Melanie Oudin
4 2   WC  Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
6 6  
WC  Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
6 6       WC  Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
7 68 10
   Słowacja Daniela Hantuchová
 Belgia Yanina Wickmayer
1 5       2  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
5 7 8
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 7        Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 4 10  
   Stany Zjednoczone B.Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M.Shaughnessy
2 7 4   3  Rosja Alisa Klejbanowa
 Izrael Szachar Pe’er
3 6 3  
3  Rosja Alisa Klejbanowa
 Izrael Szachar Pe’er
6 61 10        Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
2 6 4
   Ukraina Olha Sawczuk
 Stany Zjednoczone Mashona Washington
6 2 4       2  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6 10  
   Stany Zjednoczone Jill Craybas
 Stany Zjednoczone Carly Gulickson
3 6 10        Stany Zjednoczone Jill Craybas
 Stany Zjednoczone Carly Gulickson
0 0
   Południowa Afryka Natalie Grandin
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
1 3   2  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6  
2  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[1] Punkty (WTA)[2]
Zwyciężczynie 34 000 $ 470
Finalistki 17 800 $ 320
Półfinalistki 9 400 $ 200
Ćwierćfinalistki 4 950 $ 120
1 runda 2 650 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]