Barbara Mikołajczyk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Barbara Mikołajczyk
Kraj działania  Polska
profesor nauk prawnych
Specjalność: prawo międzynarodowe publiczne
Alma Mater UŚl
Doktorat 1995 – prawo
UŚl
Habilitacja 2005 – prawo
UŚl
Profesura 2015
profesor nadzwyczajny UŚl

Barbara Ewa Mikołajczyk – polska prawnik, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Śląskiego, specjalista w zakresie prawa międzynarodowego publicznego.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1990 ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W 1995 na tym samym wydziale na podstawie rozprawy pt. Ochrona mniejszości w prawie międzynarodowym otrzymała stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo międzynarodowe publiczne. Tam też w 2005 na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Osoby ubiegające się o status uchodźcy. Ich prawa i standardy traktowania uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo międzynarodowe publiczne. W 2015 prezydent RP nadał jej tytuł naukowy profesora nauk prawnych. Została profesorem nadzwyczajnym na macierzystym wydziale, na którym pełni też funkcję kierownika Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego i Prawa Europejskiego[1][2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. prof. Barbara Ewa Mikołajczyk w bazie „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI). [dostęp 2017-04-10].
  2. prof. dr hab. Barbara Mikołajczyk, Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego i Prawa Europejskiego. wpia.us.edu.pl. [dostęp 2017-04-10].