Bartłomiej Perek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bartłomiej Perek
doktor habilitowany nauk medycznych
Specjalność: chirurgia ogólna, kardiochirurgia
Alma Mater Akademia Medyczna w Poznaniu
Doktorat 2000 – kardiochirurgia
Akademia Medyczna w Poznaniu
Habilitacja 2014 – kardiochirurgia
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Nauczyciel akademicki
Uczelnia Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Bartłomiej Perekpolski kardiochirurg, doktor habilitowany medycyny. Adiunkt w Klinice Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Studia medyczne ukończył na Akademii Medycznej w Poznaniu w 1996, gdzie następnie został zatrudniony. Doktoryzował się w roku 2000 na podstawie pracy Badania doświadczalne nad oceną trwałości biologicznych protez zastawkowych pozbawionych rusztowania, przygotowanej pod kierunkiem Wojciecha Dyszkiewicza. Habilitował się w 2014 na podstawie rozprawy pt. Perspektywa wykorzystania wybranych parametrów morfologicznych i czynnościowych żyły odpiszczelowej w prognozowaniu drożności żylnych pomostów aortalno-wieńcowych w obserwacji odległej[1].

W ramach Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pracuje jako adiunkt w Klinice Kardiochirurgii Katedry Kardio-Torakochirurgii Wydziału Lekarskiego II (Szpital Przemienienia Pańskiego w Poznaniu).

Członek szeregu towarzystw: Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, European Association for Cardio-Thoracic Surgeons oraz Society of Thoracic Surgeons. W dorobku naukowym ma szereg opracowań oryginalnych, publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych[2][3][4][5].

Pełni funkcję redaktora zarządzającego (ang. managing editor) kwartalnika „Kardiochirurgia i Torakochirurgia Polska"[6].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Bartłomiej Perek w bazie „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI).
  2. Bartłomiej Perek (publikacje) (ang.). Katalog PubMed. [dostęp 2016-11-02].
  3. Bartłomiej Perek (publikacje i cytowania) (ang.). scholar.google.pl. [dostęp 2016-11-02].
  4. Perek, Bartłomiej. Katalog elektroniczny Biblioteki Narodowej. [dostęp 2016-11-02].
  5. Bartłomiej Perek (publikacje) (ang.). researchgate.net. [dostęp 2016-11-02].
  6. Kardiochirurgia i Torakochirurgia Polska/Polish Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery. termedia.pl. [dostęp 2018-06-14].