Basket Liga Kobiet 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Energa Basket Liga Kobiet 2017/2018
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg BLK (2016/2017) BLK (2018/2019) OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina koszykówka
Organizator Polski Związek Koszykówki
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Polska
Liczba drużyn 13
Liczba hal 13 (w 13 miastach)
I miejsce CCC Polkowice
II miejsce Artego Bydgoszcz
III miejsce Ślęza Wrocław
Strona internetowa

Energa Basket Liga Kobiet 2017/2018 – sezon najwyżej klasy rozgrywkowej w kobiecej koszykówce w Polsce, organizowany przez Polski Związek Koszykówki. Tytuł mistrzowski zdobyło CCC Polkowice.

W rozgrywkach brało udział 13 drużyn.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Etap 1. – runda zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

     awans do 2. etapu (rywalizacja o miejsca 1-8)
     zakończenie rozgrywek
     spadek do I ligi

Lp. Drużyna M Mecze Punkty Pkt
W P + - +/- Stosunek
1. Artego Bydgoszcz 24 20 4 1919 1585 +334 1.2107 44
2. Wisła Can-Pack Kraków 24 19 5 1783 1524 +259 1.1699 43
3. CCC Polkowice 24 18 6 2019 1628 +391 1.2402 42
4. Energa Toruń 24 18 6 1794 1656 +138 1.0833 42
5. Ślęza Wrocław 24 17 7 1736 1581 +155 1.0980 41
6. Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin 24 14 10 1687 1637 +50 1.0305 38
7. InvestInTheWest AZS AJP Gorzów 24 13 11 1805 1740 +65 1.0374 37
8. Basket 90 Gdynia 24 12 12 1917 1789 +128 1.0715 36
9. TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 24 7 17 1615 1869 -254 0.8641 31
10. KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 24 7 17 1705 1857 -152 0.9181 31
11. Enea AZS Poznań 24 5 19 1572 1957 -385 0.8033 29
12. PGE MKK Siedlce 24 3 21 1624 1950 -326 0.8328 27
13. Widzew Łódź 24 3 21 1547 1950 -403 0.7933 27

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki miesiąca[edytuj | edytuj kod]

Etap 2. – play-off[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Artego Bydgoszcz – Basket 90 Gdynia[edytuj | edytuj kod]
Raport Artego Bydgoszcz 67 – 72 Basket 90 Gdynia  
Raport Artego Bydgoszcz 91 – 86 Basket 90 Gdynia OT 
Raport Basket 90 Gdynia 65 – 59 Artego Bydgoszcz  
Raport Basket 90 Gdynia 52 – 83 Artego Bydgoszcz  
Raport Artego Bydgoszcz 64 – 58 Basket 90 Gdynia  
Wisła Can-Pack Kraków – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów[edytuj | edytuj kod]
Raport Wisła Can-Pack Kraków 73 – 61 InvestInTheWest AZS AJP Gorzów  
Raport Wisła Can-Pack Kraków 90 – 66 InvestInTheWest AZS AJP Gorzów  
Raport InvestInTheWest AZS AJP Gorzów 84 – 85 Wisła Can-Pack Kraków  
CCC Polkowice – Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin[edytuj | edytuj kod]
Raport CCC Polkowice 100 – 66 Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin  
Raport CCC Polkowice 72 – 59 Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin  
Raport Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin 61 – 95 CCC Polkowice  
Energa Toruń – Ślęza Wrocław[edytuj | edytuj kod]
Raport Energa Toruń 61 – 71 Ślęza Wrocław  
Raport Energa Toruń 65 – 49 Ślęza Wrocław  
Raport Ślęza Wrocław 87 – 65 Energa Toruń  
Raport Ślęza Wrocław 83 – 68 Energa Toruń  

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław[edytuj | edytuj kod]
Raport Artego Bydgoszcz 70 – 80 Ślęza Wrocław OT 
Raport Artego Bydgoszcz 57 – 61 Ślęza Wrocław  
Raport Ślęza Wrocław 79 – 85 Artego Bydgoszcz  
Raport Ślęza Wrocław 61 – 67 Artego Bydgoszcz  
Raport Artego Bydgoszcz 85 – 54 Ślęza Wrocław  
Wisła Can-Pack Kraków - CCC Polkowice[edytuj | edytuj kod]
Raport Wisła Can-Pack Kraków 58 – 63 CCC Polkowice  
Raport Wisła Can-Pack Kraków 59 – 63 CCC Polkowice  
Raport CCC Polkowice 57 – 53 Wisła Can-Pack Kraków  

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Raport Wisła Can-Pack Kraków 62 – 66 Ślęza Wrocław  
Raport Ślęza Wrocław 58 – 88 Wisła Can-Pack Kraków  
Raport Wisła Can-Pack Kraków 58 – 62 Ślęza Wrocław  

Finał[edytuj | edytuj kod]

26 kwietnia 2018
17:00
Raport Artego Bydgoszcz 66 – 76 CCC Polkowice   Artego Arena
Sędziowie:
  • Janusz Calik
  • Wojciech Liszka
  • Karina Kamińska
TVP Sport
Rezultaty w kwartach: 23:17, 20:18, 8:19, 15:22
Pkt: Szott-Hejmej 16
Zb: Trzy zawodniczki 5
As: McBride 9
Pkt: Clark 29
Zb: Fagbenle 8
As: Bojović 9
27 kwietnia 2018
18:45
Raport Artego Bydgoszcz 58 – 63 CCC Polkowice   Artego Arena
Sędziowie:
  • Marek Maliszewski
  • Paulina Gajdosz
  • Michał Chrakowiecki
TVP Sport
Rezultaty w kwartach: 20:24, 13:13, 12:8, 13:18
Pkt: Stallworth 14
Zb: Stanković 9
As: McBride 4
Pkt: Clark, Gajda 15
Zb: Ervin 6
As: Bojović 6
30 kwietnia 2018
18:45
Raport CCC Polkowice 59 – 46 Artego Bydgoszcz   Polkowice
Sędziowie:
  • Piotr Pastusiak
  • Arnauld Kom Njilo
  • Michał Sosin
TVP Sport
Rezultaty w kwartach: 22:12, 15:8, 10:7, 12:19
Pkt: Spanu 15
Zb: Fagbenle 10
As: Bojović 8
Pkt: O'Neill 18
Zb: Stanković 7
As: McBride 5

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Najlepszy trener sezonu zasadniczego EBLK. basketligakobiet.pl. [dostęp 2018-04-02].
  2. Najlepsza piątka sezonu zasadniczego EBLK. basketligakobiet.pl. [dostęp 2018-04-02].
  3. Najlepsza zawodniczka sezonu zasadniczego EBLK. basketligakobiet.pl. [dostęp 2018-04-03].
  4. Dragana Stanković najlepszą zawodniczką października. basketligakobiet.pl. [dostęp 2018-02-17].
  5. Leonor Rodriguez najlepszą zawodniczką listopada (pol.). basketligakobiet.pl. [dostęp 2018-02-17].
  6. Uju Ugoka najlepszą zawodniczką grudnia (pol.). basketligakobiet.pl. [dostęp 17 lutego 2018].
  7. Paulina Misiek najlepszą zawodniczką stycznia (pol.). basketligakobiet.pl. [dostęp 17 lutego 2018].
  8. Temitope Fagbenle najlepszą zawodniczką lutego (pol.). basketligakobiet.pl. [dostęp 17 marca 2018].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]