Batmönchijn Arczbadrach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Batmönchijn Arczbadrach
Data i miejsce urodzenia 21 grudnia 1994
Mongolia
Klub Khilchin Army
Debiut w PŚ 24.11 2017, Kuusamo
(127. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Mongolia

Batmönchijn Arczbadrach (mong. Батмөнхийн Арчбадрах; ur. 21 grudnia 1994 w Mongolii) – mongolski biegacz narciarski.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Batmönchijn Arczbadrach pojawił się 25 stycznia 2015 roku, podczas zawodów eliminacyjnych sprintu rozgrywanego na Zimowej Uniwersjadzie w Szczyrbskim Jeziorze, gdzie uplasował się na pozycji 77 i nie zakwalifikował się do biegu finałowego.

W Pucharze Świata zadebiutował 24 listopada 2017 roku w Kuusamo plasując się na ostatniej 127 pozycji. Pucharowych punktów jeszcze nie zdobył.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
97. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +7:56,5 min Szwajcaria Dario Cologna

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
85. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:02,35 min Norwegia Petter Northug
83. 1 marca 2017 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 min +13:22,4 min Finlandia Iivo Niskanen

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
77. 25 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint stylem dowolnym Rosja Andriej Łarkow
82. 28 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 10 km stylem klasycznym 23:29,2 min +4:50,6 min Rosja Andrey Feller
14. 30 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sztafeta 4x7,5 km[1] 1:22:49,0 h +18:40,4 min  Rosja
55. 1 lutego 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 30 km stylem dowolnym 1:16:20,1 h +16:26,6 min Rosja Andriej Łarkow
41. 30 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem klasycznym 25:12,0 min +2:50,2 min Rosja Walerij Gontar
56. 31 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 26:12.5 min +6:47,1 min Rosja Dmitrij Rostowcew
58. 2 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Kazachstan Iwan Luft
23. 4 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sprint drużynowy stylem dowolnym[2] 18:23,48 min półfinał  Kazachstan I
29. 8 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty 30 km stylem klasycznym 1:19:37,5 h +8:43,8 min Rosja Dmitrij Rostowcew
53. 3 marca 2019 Rosja Krasnojarsk 10 km stylem klasycznym 26:00,6 min +3:38,0 min Rosja Iwan Jakimuszkin
68. 4 marca 2019 Rosja Krasnojarsk 10 km stylem dowolnym (bieg pościgowy) 23:03,5 min +8:28,1 min Rosja Iwan Jakimuszkin
68. 6 marca 2019 Rosja Krasnojarsk Sprint stylem dowolnym 2:49,39 min Rosja Aleksandr Tierientjew
29. 8 marca 2019 Rosja Krasnojarsk Sprint drużynowy mieszany stylem klasycznym[3] 22:11,37 min  Rosja I

Igrzyska azjatyckie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik Strata Zwycięzca
15. 26 lutego 2017 Japonia Sapporo 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:22:54,0 min +11:34,9 min Japonia Akira Lenting

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2017/2018 niesklasyfikowany

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
127 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
LPD - zawodnik został zdublowany
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de SkiFPŚ - Finał Pucharu ŚwiataRT - Ruka TripleLT - Lillehammer TourSTK - Ski Tour Kanada

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Gantulga Otgondavaa, Batmönchijn Arczbadrach, Boldyn Bjambdordż, Amarsanaa Baasansuren
  2. Skład drużyny: Czinbatyn Otgonceceg, Batmönchijn Arczbadrach
  3. Skład drużyny: Batmönchijn Arczbadrach, Enkhtuul Ariunsanaa

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]