Battlefield 2142: Northern Strike

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Battlefield 2142: Northern Strike
Producent Digital Illusions CE
Wydawca Electronic Arts
Data wydania 8 marca 2007
Gatunek strzelanka pierwszoosobowa
Tryby gry gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe PEGI: 16+
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows
Nośniki Download - EA Link (Kod Przedpłaty)
Wymagania

zainstalowany Battlefield 2142 oraz EA Link od pobrania dodatku

Battlefield 2142: Northern Strike – pierwszy, oficjalny dodatek do gry komputerowej Battlefield 2142, wydany 8 marca 2007 przez Electronic Arts.

W Northern Strike akcja przenosi się do północnej i centralnej Europy. Wojna znowu toczy się pomiędzy Unią Europejską a Koalicją Panazjatycką, która zajęła obszary metropolitarne należące do UE (opuszczone przez ludzi ze względu na panujące tam warunki klimatyczne).

Północna Ofensywa daje graczom dodatkowe 10 nowych przedmiotów do odblokowania, 3 nowe mapy, 2 nowe pojazdy oraz tryb gry Assault Lines.

Pojazdy[edytuj | edytuj kod]

Goliat A-3[edytuj | edytuj kod]

Pojazd Unii Europejskiej, mogący przewozić maks. 5 osób. Jest to rodzaj transportera opancerzonego, o podwyższonej wytrzymałości.Może on też służyć jako przenośny miejsce odradzania się żołnierzy, a także naprawiać pojazdy, uzdrawiać, dodawać amunicji żołnierzom będącym w jego pobliżu. Został on wyposażony w komórki regenerujące, które automatycznie naprawiają pojazd po jego uszkodzeniu. Zniszczenie Goliata jest możliwe jedynie poprzez szybki, masowy atak lub zniszczenie komórek regeneracyjnych.

Hachimoto Typ 36[edytuj | edytuj kod]

Pojazd Koalicji Panazjatyckiej służący do szybkiego transportu. Jest bardzo lekki, szybki i zwrotny, co czyni go idealnym pojazdem do szybkiego szturmu. Opancerzenie Hachimoto czyni go odpornym jedynie na pociski z broni małokalibrowej.