Bavarian Open

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bavarian Open – międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym w kategorii seniorów, juniorów i juniorów młodszych (kat. Novice) organizowane przez Związek Łyżwiarski Bawarii. Zawody odbywają się w Oberstdorfie w hali Eissportzentrum Oberstdorf. Od 2011 roku zawody są uznawane przez Niemiecki Związek Łyżwiarski oraz Międzynarodową Unię Łyżwiarską. W trakcie zawodów rozgrywane są w konkurencje solistów, solistek, par sportowych i tanecznych.

Medaliści w kategorii seniorów[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
2008 Włochy Fabio Mascarello Niemcy Ferenc Kassai brak zawodników [1]
2009 Ukraina Anton Kowałewski Niemcy Philipp Tischendorf Wielka Brytania Matthew Parr [2]
2010 Niemcy Philipp Tischendorf Niemcy Michael Biondi Szwajcaria Mikael Redin [3]
2011 Czechy Michal Březina Niemcy Denis Wieczorek Niemcy Christopher Berneck [4]
2012 Niemcy Franz Streubel Niemcy Martin Rappe Filipiny Christopher Caluza [5]
2013 Japonia Nobunari Oda Japonia Kento Nakamura Niemcy Paul Fentz [6]
2014 Włochy Ivan Righini Niemcy Franz Streubel Czechy Petr Coufal [7]
2015 Rosja Andriej Łazukin Niemcy Franz Streubel Finlandia Valtter Virtanen [8]
2016 Włochy Ivan Righini Niemcy Franz Streubel Japonia Ryuju Hino [9]
2017 Stany Zjednoczone Vincent Zhou Japonia Hiroaki Satō Japonia Shu Nakamura [10]
2018 Włochy Maurizio Zandron Szwajcaria Lukas Britschgi Czechy Petr Kotlařík [11]
2019 Japonia Koshiro Shimada Kanada Conrad Orzel Wielka Brytania Peter James Hallam [12]
2020 Japonia Shun Satō Szwecja Nikolaj Majorov Japonia Yuto Kishina [13]

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
2008 Niemcy Sarah Hecken Niemcy Kristin Wieczorek Włochy Roberta Rodeghiero [1]
2009 Włochy Alice Garlisi Włochy Roberta Rodeghiero Włochy Alice Velati [2]
2010 Niemcy Katharina Häcker Włochy Roberta Rodeghiero Austria Andrea Kreuzer [3]
2011 Niemcy Katharina Häcker Austria Belinda Schönberger Austria Miriam Ziegler [4]
2012 Niemcy Nathalie Weinzierl Włochy Roberta Rodeghiero Szwecja Isabelle Olsson [5]
2013 Niemcy Nathalie Weinzierl Niemcy Sarah Hecken Słowacja Nicole Rajičová [6]
2014 Szwecja Joshi Helgesson Szwajcaria Anna Ovcharova Francja Anais Ventard [7]
2015 Japonia Mariko Kihara Niemcy Lutricia Bock Holandia Niki Wories [8]
2016 Japonia Yuka Nagai Niemcy Lutricia Bock Niemcy Lea Johanna Dastich [9]
2017 Stany Zjednoczone Angela Wang Niemcy Nathalie Weinzierl Niemcy Lea Johanna Dastich [10]
2018 Japonia Rin Nitaya Japonia Yura Matsuda Niemcy Nathalie Weinzierl [11]
2019 Japonia Satoko Miyahara Japonia Yuna Aoki Kanada Aurora Cotop [12]
2020 Japonia Satoko Miyahara Japonia Marin Honda Holandia Niki Wories [13]

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
2010 Czechy Klára Kadlecová / Petr Bidař Niemcy Nicole Gurny / Martin Liebers brak zawodników [3]
2011 Niemcy Maylin Hausch / Daniel Wende Niemcy Katharina Gierok / Florian Just Niemcy Mari Vartmann / Aaron Van Cleave [4]
2012 Niemcy Maylin Hausch / Daniel Wende Rosja Katarina Gierboldt / Aleksandr Enbiert Włochy Nicole Della Monica / Matteo Guarise [5]
2013 Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow Rosja Julija Antipowa / Nodari Maisuradze Niemcy Mari Vartmann / Aaron Van Cleave [6]
2014 Rosja Julija Antipowa / Nodari Maisuradze Rosja Katarina Gierboldt / Aleksandr Enbiert Włochy Giulia Foresti / Luca Demattè [7]
2015 Wielka Brytania Amani Fancy / Christopher Boyadji Włochy Alessandra Cernuschi / Filippo Ambrosini Bułgaria Jelizawieta Makarowa / Leri Kenchadzie [8]
2016 Niemcy Aliona Savchenko / Bruno Massot Niemcy Minerva-Fabienne Hase / Nolan Seegert Francja Lola Esbrat / Andriej Nowosiołow [9]
2017 Szwajcaria Ioulia Chtchetinina / Noah Scherer Szwajcaria Alexandra Herbríková / Nicolas Roulet Węgry Daria Beklemisheva / Mark Magyar [10]
Konkurencja nie została rozegrana w 2018 roku
2019 Hiszpania Laura Barquero / Aritz Maestu Niemcy Annika Hocke / Ruben Blommaert Wielka Brytania Zoe Jones / Christopher Boyadji [12]
2020 Rosja Anastasija Miszyna / Aleksandr Gallamow Niemcy Annika Hocke / Robert Kunkel Rosja Karina Akopowa / Maksim Szagałow [13]

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
2011 Niemcy Nielli Żyganszyna / Alexander Gazsi Rosja Jana Chochłowa / Fiodor Andriejew Hiszpania Sara Hurtado / Adrià Díaz [4]
2012 Włochy Charlène Guignard / Marco Fabbri Rosja Jekatierina Puszkasz / Jonathan Guerreiro Czechy Lucie Myslivečková / Neil Brown [5]
2013 Wielka Brytania Penny Coomes / Nicholas Buckland Litwa Isabella Tobias / Deividas Stagniūnas Włochy Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi [6]
2014 Polska Justyna Plutowska / Peter Gerber Niemcy Shari Koch / Christian Nüchtern Finlandia Henna Lindholm / Ossi Kanervo [7]
2015 Włochy Misato Komatsubara / Andrea Fabbri Izrael Allison Reed / Vasili Rogov Czechy Cortney Mansour / Michal Češka [8]
2016 Wielka Brytania Penny Coomes / Nicholas Buckland Armenia Tina Garabedian / Simon Proulx-Sénécal Wielka Brytania Carter Marie Jones / Richard Sharpe [9]
2017 Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte Hiszpania Olivia Smart / Adrià Díaz Niemcy Kavita Lorenz / Panagiotis Polizoakis [10]
2018 Wielka Brytania Lilah Fear / Lewis Gibson Włochy Jasmine Tessari / Francesco Fioretti Niemcy Shari Koch / Christian Nüchtern [11]
2019 Rosja Anastasija Szpilewaja / Grigorij Smirnow Niemcy Jennifer Urban / Benjamin Steffan Finlandia Juulia Turkkila / Matthias Versluis [12]
2020 Litwa Allison Reed / Saulius Ambrulevičius Francja Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac Kanada Haley Sales / Nikolas Wamsteeker [13]

Medaliści w kategorii juniorów[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
2008 Czechy Petr Bidař Włochy Ruben Errampalli Włochy Saverio Giacomelli [1]
2009 Włochy Saverio Giacomelli Włochy Luca Dematte Włochy Filippo Ambrosini [2]
2010 Szwajcaria Stéphane Walker Szwajcaria Laurent Alvarez Niemcy Alexander Lohmayer [3]
2011 Niemcy Martin Rappe Bułgaria Pavel Savinov Niemcy Manuel Leitner [4]
2012 Francja Antoine Noel Pierre Francja Charles Tetar Niemcy Vincent Hey [5]
2013 Ukraina Iwan Pawłow Niemcy Anton Kempf Niemcy Panagiotis Polizoakis [6]
2014 Łotwa Deniss Vasiljevs Izrael Daniel Samohin Rosja Jegor Muraszow [7]
2015 Rosja Jegor Muraszow Niemcy Anton Kempf Francja Daniel Albert Naurits [8]
2016 Niemcy Dave Kötting Wielka Brytania Josh Brown Rosja Jegor Muraszow [9]
2017 Kanada Nicolas Nadeau Kanada Conrad Orzel Kanada Joseph Phan [10]
2018 Japonia Kazuki Kushida Japonia Shun Satō Francja Adam Siao Him Fa [11]
2019 Szwajcaria Nurullah Sahaka Stany Zjednoczone Joonsoo Kim Niemcy Jonathan Hess [12]
2020 Kanada Stephen Gogolev Kanada Joseph Phan Japonia Lucas Tsuyoshi Honda [13]

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Rok Grupa Złoto Srebro Brąz Źr.
2008 Niemcy Sandy Hoffmann Niemcy Briana Munoz Włochy Alice Garlisi [1]
2009 Niemcy Jennifer Urban Szwajcaria Romy Bühler Szwajcaria Virginie Clerc [2]
2010 Group I Włochy Carlotta Ortenzi Szwajcaria Virginie Clerc Niemcy Jeanny-Ann Kaiser [3]
Group II Szwajcaria Tina Stürzinger Słowacja Monika Simančíková Niemcy Isabelle Glaser [3]
2011 Szwajcaria Romy Bühler Australia Brooklee Han Niemcy Anne Zetzsche [4]
2012 Group I Francja Laurine Lecavelier Niemcy Jennifer Parker Dania Anita Madsen [5]
Group II Niemcy Maria-Katharina Herceg Szwajcaria Yasmine Kimiko Yamada Szwajcaria Tanja Odermatt
2013 Group I Niemcy Maria-Katharina Herceg Filipiny Allison Perticheto Szwajcaria Yasmine Kimiko Yamada [6]
Group II Francja Bahia Taleb Francja Anaïs Ventard Niemcy Jennifer Parker
2014 Group I Finlandia Jenni Saarinen Finlandia Liubov Efimenko Południowa Afryka Michaela du Toit [7]
Group II Niemcy Maria-Katharina Herceg Łotwa Angelina Kučvaļska Szwajcaria Matilde Gianocca
2015 Group I Wielka Brytania Danielle Harrison Niemcy Kristina Isaev Francja Marina Popov [8]
Group II Niemcy Maria-Katharina Herceg Niemcy Jennifer Schmidt Szwajcaria Matilde Gianocca
2016 Group I Rosja Alisa Łozko Japonia Yuna Aoki Ukraina Anastasija Hożwa [9]
Group II Stany Zjednoczone Tyler Pierce Wielka Brytania Danielle Harrison Niemcy Alissa Scheidt
2017 Group I Japonia Saya Suzuki Japonia Riko Takino Niemcy Ann-Christin Marold [10]
Group II Kanada Sarah Tamura Niemcy Paula Mikolajczyk Niemcy Alissa Scheidt
2018 Japonia Tomoe Kawabata Japonia Rinka Watanabe Stany Zjednoczone Pooja Kalyan [11]
2019 Group I Korea Południowa You Young Japonia Wakana Naganawa Włochy Lucrezia Beccari [12]
Group II Japonia Yuna Shiraiwa Stany Zjednoczone Emilia Murdock Niemcy Romy Schallert
2020 Group I Kanada Kaiya Ruiter Stany Zjednoczone Elsa Cheng Włochy Ginevra Lavinia Negrello [13]
Group II Kanada Madeline Schizas Izrael Viktoria Iushchenkova Stany Zjednoczone Ellen Slavicek

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
2009 Niemcy Juliana Gurdzhi / Alexander Völler Włochy Carolina Gillespie / Daniel Aggiano Niemcy Vanessa Schöche / Andreas Müller [2]
2010 Niemcy Juliana Gurdzhi / Alexander Völler brak zawodników [3]
2011 Holandia Rachel Epstein / Dmitry Epstein Szwajcaria Anais Morand / Timothy Leemann brak zawodników [4]
2012 Francja Camille Mendoza / Christopher Boyadji Niemcy Linda Wenzig / Matti Landgraf Włochy Bianca Manacorda / Niccolò Macii [5]
2013 Niemcy Annabelle Prölß / Ruben Blommaert Rosja Arina Czerniawska / Antonio Souza-Kordeyru Niemcy Vanessa Bauer / Nolan Seegert [6]
2014 Włochy Bianca Manacorda / Niccolo Macii Japonia Ami Koga / Francis Boudreau-Audet Wielka Brytania Molly Lanaghan / Jake Astill [7]
2015 Rosja Anastasija Miszyna / Władisław Mirzojew Włochy Irma Caldara / Edoardo Caputo Niemcy Minori Yuge / Jannis Bronisefski [8]
2016 Rosja Anastasija Miszyna / Władisław Mirzojew Ukraina Renata Ohanesian / Mark Bardej Włochy Bianca Manacorda / Niccolò Macii [9]
2017 Kanada Evelyn Walsh / Trennt Michaud Kanada Lori-Ann Matte / Thierry Ferland Stany Zjednoczone Alexandria Yao / Austin Hale [10]
2018 Stany Zjednoczone Laiken Lockley / Keenan Prochnow Włochy Sara Carli / Marco Pauletti Szwecja Greta Crafoord / John Crafoord [11]
2019 Stany Zjednoczone Chelsea Liu / Ian Meyh Rosja Elwira Kildiejewa / Władimir Sled Rosja Karina Safina / Michaił Domnin [12]
2020 Kanada Kelly Ann Laurin / Loucas Ethier Kanada Gabrielle Levesque / Pier-Alexandre Hudon Włochy Alyssa Montan / Manuel Piazza [13]

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
2008 Włochy Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi Czechy Lucie Myslivečková / Matěj Novák Czechy Karolína Procházková / Michal Češka [1]
2009 Niemcy Juliane Haslinger / Tom Finke Austria Sonja Pauli / Tobias Eisenbauer Niemcy Dominique Dieck / Michael Zenkner [2]
2010 Hiszpania Sara Hurtado / Adrián Díaz Austria Sonja Pauli / Tobias Eisenbauer Czechy Karolina Procházková / Michal Češka [3]
2011 Rosja Walerija Łosiewa / Dienis Łunin Rosja Tatjana Baturincewa / Siergiej Mozgow Czechy Karolina Procházková / Michal Češka [4]
2012 Czechy Karolina Procházková / Michal Češka Francja Elektra Hetman / Benjamin Allain Włochy Sofia Sforza / Francesco Fioretti [5]
2013 Włochy Sofia Sforza / Francesco Fioretti Rosja Daria Morozova / Mikhail Zhirnov Włochy Alessia Busi / Andrea Fabbri [6]
2014 Rosja Darja Morozowa / Michaił Żyrnow Rosja Jewa Chaczaturian / Igor Jeriomienko Wielka Brytania Olivia Smart / Joseph Buckland [7]
2015 Włochy Sofia Sforza / Leo Luca Sforza Czechy Nicole Kuzmichová / Alexandr Sinicyn Niemcy Katharina Müller / Tim Dieck [8]
2016 Rosja Sofja Szewczenko / Igor Jeriomienko Stany Zjednoczone Eliana Gropman / Ian Somerville Czechy Nicole Kuzmichová / Alexandr Sinicyn [9]
2017 Rosja Jekatierina Kuzniecowa / Dmitrij Parchomienko Kanada Marjorie Lajoie / Zachary Lagha Kanada Ashlynne Stairs / Lee Royer [10]
2018 Niemcy Ria Schwendinger / Valentin Wunderlch Francja Natacha Lagouge / Corentin Rahier Niemcy Charise Matthaei / Maximilian Pfisterer [11]
2019 Kanada Marjorie Lajoie / Zachary Lagha Kanada Alicia Fabbri / Paul Ayer Niemcy Charise Matthaei / Maximilian Pfisterer [12]
2020 Stany Zjednoczone Avonley Nguyen / Wadym Kołesnyk Kanada Emmy Bronsard / Aissa Bouaraguia Kanada Natalie D'Alessandro / Bruce Waddell [13]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e Bavarian Open Figure Skating 2008 – Result (ang.). figure-skating-corner.com. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-02-14)].
  2. a b c d e f Bavarian Open Figure Skating 2009 – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-09)].
  3. a b c d e f g h Bavarian Open Figure Skating 2010 – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-09)].
  4. a b c d e f g h Bavarian Open Figure Skating 2011 – Result (ang.). deu-event.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-23)].
  5. a b c d e f g h Bavarian Open Figure Skating and Ice Dance 2012 – Result (ang.). eiskunstlauf.bev-eissport.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-09)].
  6. a b c d e f g h Bavarian Open 2013 – Result (ang.). eiskunstlauf.bev-eissport.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-07)].
  7. a b c d e f g h Bavarian Open 2014 – Result (ang.). eiskunstlauf.bev-eissport.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-13)].
  8. a b c d e f g h Bavarian Open 2015 – Result (ang.). eiskunstlauf.bev-eissport.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-06)].
  9. a b c d e f g h Bavarian Open 2016 – Result (ang.). eiskunstlauf.bev-eissport.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-15)].
  10. a b c d e f g h Bavarian Open 2017 – Result (ang.). eiskunstlauf.bev-eissport.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-15)].
  11. a b c d e f g Bavarian Open 2018 – Result (ang.). eiskunstlauf.bev-eissport.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-02)].
  12. a b c d e f g h Bavarian Open 2019 – Result (ang.). eiskunstlauf.bev-eissport.de. [dostęp 2020-02-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-16)].
  13. a b c d e f g h Bavarian Open 2020 – Result (ang.). eiskunstlauf.bev-eissport.de. [dostęp 2020-02-07].